NEV-DAMA a.s.

Kde už se lyžuje?

Alpská střediska pokryla bílá nadílka, takže zahájení lyžařské sezóny nestojí nic v cestě. Podívejte se, kde už se lyžuje, které skiareály otevření teprve plánují a jak to na svazích aktuálně vypadá.

Itálie

V Cortině d’Ampezzo sezóna odstartována

Jako jedno z prvních italských středisek zahájila letošní lyžování Cortina d´Ampezzo, tradiční dějiště Světového poháru. V Col Gallina na Passo Falzarego už se lyžuje, sjezdovky tu pokrývá nadílka 45 až 180 cm sněhu.

Proč do Cortiny d´Ampezzo: pro lyžařské terény všech šířek, sklonů a obtížností zasazené do nejkrásnějšího přírodního amfiteátru Dolomit.

Aktuální fotky z Cortiny

Italská střediska s plánovaným otevřením 27. 11.

Val di Fiemme

Na svazích mezi Čechy nejnavštěvovanějšího italského střediska Val di Fiemme / Obereggen leží už nyní bohatá nadílka sněhu, která dosahuje 50-150 cm. Díky příznivému počasí se zde zasněžuje, takže sněhu je a bude ve Val di Fiemme k zahájení sezóny dostatek.

Proč do Val di Fiemme: pro lyžařské terény všech náročností v tom nejsprávnějším možném poměru.

Livigno

V Livignu, jednom z nejlepších lyžařských středisek Evropy, je aktuálně zhruba 50 cm sněhu v údolí, na kopcích asi 80 cm. Už teď jsou upravené sjezdovky a středisko zasněžuje. Zároveň je již v provozu běžkařská stopa o délce 20 km. Novinkou je zrekonstruovaná nástupní stanice pod kabinovou lanovkou Mottolino s pohodlným přístupem a novým parkovištěm.

Proč do Livigna: pro řadu luxusních sjezdovek všech náročností a jeden z nejdokonalejších snowparků v Itálii.

Santa Caterina a Bormio

Sesterská střediska, sportovní Santa Caterina a Bormio / San Colombano (jednotný skipas), hlásí v údolí 20-40 cm sněhu, na kopcích až 85 cm sněhu. Probíhá umělé zasněžování, a to až přes 80 % skiareálu.

Proč do Santa Cateriny: pro pestrou paletu náročných tratí i běžeckých okruhů a příznivé ceny.

Proč do Bormia: pro sjezdové tratě všech obtížností a ojedinělý výškový rozdíl areálu skoro 1 800 metrů.

Aktuální fotky z Val di Fiemme, Livigna, Santa Cateriny a Bormia

Italská střediska s plánovaným otevřením na začátku prosince

Val Gardena

TOP italské i světové středisko Val Gardena / Alpe di Siusi plánuje otevření k 4. 12. 2021. I tady je už dostatek sněhu a probíhá zasněžování.

Proč do Val Gardeny: pro opakované vítězství v řadě anket o nejlepší lyžařské středisko světa.

3 Zinnen

Naše geograficky nejbližší středisko italských Dolomit, 3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti, aktuálně hlásí asi 30 cm čerstvé sněhové nadílky. Otevření je naplánováno na 3. 12. 2021, už nyní se zasněžuje.

Proč do 3 Zinnen: pro skvěle upravené tratě všech stupňů náročnosti a rychlou dostupnost ke špičkovým střediskům Kronplatz - Plan de Corones, Cortina d’Ampezzo a Alta Badia.

Aktuální fotky z Val Gardeny a 3 Zinnen

Rakousko

V Rakousku se lyžuje v ledovcových střediscích

Kaprun – Zell am See

Jedna z nejoblíbenějších lyžařských oblastí Rakouska, Kaprun - Zell am See, aktuálně hlásí výšku sněhu 45-80 cm. Sněhové podmínky jsou velmi dobré, a pokud to počasí umožňuje, zasněžuje se. Lyžuje se na ledovci Kitzsteinhorn. V provozu je zhruba 18 z celkového počtu 61 km sjezdovek a 12 z 23 vleků a lanovek. Od prosince bude v provozu také nová lanovka 3K K-onnection umožňující přepravu z centra Kaprunu až na ledovec.

Proč do Kaprunu: pro prvotřídní sjezdovky, zázemí a skvělé lyžařské novinky.

Aktuální fotky z Kaprunu

Mölltal - Ankogel

Sjezdovky jediného ledovce v Korutanech, Mölltaler Gletscher, pokrývá 30-60 cm sněhu. Lyžařské podmínky jsou velmi dobré a stále se zasněžuje. V provozu jsou aktuálně 4 z 9 vleků a lanovek a 4 z 16 sjezdovek (cca 5 km).

Proč na Mölltal: pro kvalitní lyžování schopné vyhovět jak razantním jezdcům a freeriderům, tak i rodinám a pohodově laděným lyžařům.

Aktuální foto z Mölltalu

Francie

V Tignes a Les 2 Alpes už se lyžuje

Dobré sněhové podmínky hlásí také z Grande Motte v oblíbeném Tignes, kde je v provozu už 7 ze 14 sjezdovek a 7 z 8 vleků. Ve 3 300 m n. m. je 70 cm sněhu. Situace je příznivá i v nižších částech střediska, zasněžuje se a v nejbližší době se budou otevírat další sjezdovky.

Proč do Tignes: pro snad nejkrásnější lyžování na světě.

Přestože v moderním „celoročním“ středisku Les 2 Alpes je na ledovci díky nadmořské výšce až 3 568 m hodně sněhu, na lyžování si musíme počkat do 28. 11. 2021, kdy zde končí odstávka.

Proč do Les 2 Alpes: pro až 170 dní dlouhou lyžařskou sezónu a jeden z nejlepších snowparků ve francouzských Alpách.

Val Claret TIG 9.11.2021

Lyžařská dovolená bez obav

Objednejte si zájezd pod značkou NEV-DAMA SKI PARTNER a prožijte zimní dovolenou bez obav. V případě cestovního omezení z důvodu koronaviru (uzavření hranic, nutnost karantény či doporučení necestovat) můžete zájezd zrušit bez stornopoplatku ještě 2 dny před jeho zahájením a my vám vrátíme peníze v plné výši do 14 dnů.

Mohlo by vás zajímat

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?