NEV-DAMA a.s.

Cestování se psem

Dovolená se psem
Nedokážete si představit dovolenou bez vašeho čtyřnohého mazlíčka? Díky nám nemusíte! Představujeme vám letní pobyty, na které můžete vyrazit se psem.

Podmínky pro cestování se psem do zahraničí

I váš čtyřnohý přítel si zaslouží dovolenou. Pokud patříte mezi zapálené pejskaře, kteří si nedokáží představit, že by svého chlupatého mazlíčka nechali doma a sami vyrazili na prázdniny, budou se vám hodit naše rady a tipy, co všechno zařídit před dovolenou se psem.

Co musíte vašemu čtyřnohému mazlíčkovi obstarat předtím, než s ním vycestujete na dovolenou do ciziny?

  1. Cestovní pas pro malá zvířata – pas je oprávněn psovi vystavit tzv. schválený veterinář
  2. Elektronický čip či tetování – pejska jím označí veterinární lékař
  3. Platné očkování proti vzteklině
  4. Při cestách do některých států je nutné splnit také další podmínky, např. ošetření proti klíšťatům (o případných dalších podmínkách vstupu domácích zvířat se informujte na velvyslanectví dané země či na Státní veterinární správě ČR)

Cestovní pojištění pro psa

Nejen lidé, ale také domácí mazlíčci mohou mít sjednáno cestovní pojištění. I pejsky totiž na dovolené často potkávají žaludeční obtíže či jiné zdravotní problémy a jejich ošetření u veterináře je spojeno s nemalými finančními výdaji. Z toho důvodu je vhodné sjednat cestovní připojištění domácích zvířat. Doporučujeme vám takové, které kryje nejenom náklady na veterinární péči během pobytu v zahraničí, ale také odpovědnost za škodu způsobenou zvířetem a dopravu a pobyt zvířete v útulku v případě nemoci či úrazu jeho majitele.

Jak cestovat se psem a co mu zabalit

Před samotnou cestou vašeho čtyřnohého přítele vyvenčete a příliš ho nekrmte pro případ, že by se mu v dopravním prostředku udělalo špatně. Přibalte sebou dostatek pitné vody a misku. Pokud je to možné, dělejte často přestávky, během kterých nechte pejska vždy dostatečně proběhnout, vyvenčit a napít. Je také vhodné vzít na dovolenou krmivo, na které je pes zvyklý, jeho oblíbenou hračku a deku na ležení, aby se cítil co možná nejvíc v pohodě. Samozřejmostí je pak obojek, vodítko a náhubek.

Na dovolenou se psem autem

Pokud je pes zvyklý na cestování autem, je právě auto nejvhodnějším dopravním prostředkem pro vaši společnou cestu na dovolenou. Váš čtyřnohý kamarád musí sedět na zadním sedadle, být připoután speciálními pásy či umístěn ve fixované dopravní přepravce s neklouzavým dnem. Je možné ho taktéž převážet v zadním prostoru vozidla odděleném přepážkou, např. mřížkou.

Na dovolenou se psem letadlem

Na delší trasy je nutné cestovat se psem letadlem. Menší psi (do hmotnosti 8 kg) jsou přepravováni v kabině letadla v přenosné přepravce, která se musí vejít pod sedadlo před vámi. Větší psi cestují v nákladovém prostoru letadla ve fixované schránce. Před cestováním letadlem s vaším čtyřnohým mazlíčkem se informujte o aktuálních podmínkách přepravy domácích zvířat (poplatky apod.) přímo u dopravce a nezapomeňte ho o skutečnosti, že poletíte na dovolenou se psem, včas informovat. Doporučuje se nechat si vystavit potvrzení o rezervaci, abyste se vyhnuli případným potížím při odbavení.

Psí hotely

Pokud váš čtyřnohý miláček nesnáší cestování a nechcete ho vystavovat zbytečnému stresu, využijte služeb psích hotelů. V psím hotelu pejska v době vaší nepřítomnosti pohlídají, postarají se o jeho krmení, venčení, zábavu a pohodu.

Psí hotel vybírejte podle potřeb svého věrného přítele. Někde pejsky ubytovávají v samostatných pokojích, jinde ve společných místnostech s dalšími psy nebo ve venkovních kotcích. Pokud nechcete, aby se vašemu pejskovi nebo vám příliš stýskalo, najděte si psí hotel, který umožňuje vzájemný kontakt, např. přes skype. Vašemu domácímu mazlíčkovi můžete také zajistit nadstandartní péči v podobě koupelí, foukání, stříhání, barvení srsti, péče o tlapky apod. Dobré je navštívit hotel ještě předtím, než se rozhodnete do něj svého psa umístit. Mnohem lépe poznáte místní atmosféru, než kdybyste si pouze prohlíželi webové stránky psího hotelu.

Klientům z Prahy a okolí doporučujeme příjemný rodinný Psí hotel Mája v Úholičkách u Prahy, jehož součástí je i psí školka a také psí lázně a salon. Psí hotel Mája nabízí prvotřídní služby za dobré ceny. Jestliže chcete pro vašeho čtyřnohého mazlíčka opravdový komfort, vyberte si luxusní VIP hotel pro psy ve Studeněvsi v okrese Kladno. Nebo vyzkoušejte Dogpark v Roztokách u Prahy, kde kladou důraz na to, aby si pejsci užili každou chvíli dne podle toho, co mají nejraději. Ať už jde o drbání, házení balónu nebo dovádění s ostatními chlupáči, v Dogparku ho vašemu mazlíčkovi zajistí.

Aktuality
×
28. 02. 2020 NOVÉ

Situace ohledně koronaviru

VÁŽENÉ KLIENTKY, VÁŽENÍ KLIENTI,

situaci ohledně výskytu koronaviru v některých oblastech Itálie bedlivě sledujeme. Jsme v kontaktu s tamními úřady, Ministerstvem zahraničích věcí ČR i s našimi spolupracovníky přímo na místě.

Nejčastější dotazy a další užitečné informace naleznete zde.

28. 02. 2020 NOVÉ

Náhrada výdělku v případě karantény

V případě, že skončíte v karanténě (ať už v cizině nebo po návratu do ČR), máte nárok na náhradu výdělku. Dle zákoníku práce a dalších norem vyplácí prvních 14 dní zaměstnavatel jako u pracovní neschopnosti pro nemoc a náhrada se rovná 60 % průměrné mzdy či platu. Zaměstnavatel musí vaši nepřítomnost v práci omluvit.

28. 02. 2020 NOVÉ

Storno zájezdu

Zimní střediska v Itálii fungují naprosto bez omezení. Podmínky pro bezplatné stornování zájezdů tedy nebyly naplněny a storno dál podléhá všeobecným obchodním podmínkám CK (výši odstupného najdete na smlouvě o zájezdu). Klientům, kteří přesto chtějí zájezd do Itálie stornovat, nabízíme vrácení peněz za nevyužité skipasy, v takovém případě je pak stornopoplatek 100 %. Na bezplatné storno zájezdu je dle prohlášení Ministerstva pro místní rozvoj nárok pouze v případě cest do oblastí, které byly přímo uvaleny do karantény.

28. 02. 2020 NOVÉ

Situace ve Valle d'Aosta

Dle oficiálního vyjádření tiskové kanceláře regionu Valle d'Aosta byly testy všech osob s podezřením na koronavirus negativní. V regionu byla zřízena krizová jednotka a pokračují monitorovací a preventivní opatření. Do této oblasti spadají lyžařská střediska Cervinia / Zermatt, Courmayeur, Monterosa Ski a La Thuile.

28. 02. 2020 NOVÉ

Aktuálně z oblasti 3 Zinnen

Jižní Tyrolsko není z hlediska výskytu koronaviru dle oficiálních informací v současnosti klasifikováno jako riziková oblast. Situace je klidná. Příjezd a odjezd do destinace probíhá běžným způsobem, veřejná doprava funguje zcela normálně. Všechny skiareály jsou v provozu a není důvod rušit lyžařskou dovolenou.

Do této oblasti spadají střediska: Alta Badia, Kronplatz / Plan de Corones, Reinswald, Sextner Dolomiten - Alta Pusteria, Speikboden / Klausberg, Val Gardena / Alpe di Siusi, Val Senales a Valle Isarco.

27. 02. 2020 NOVÉ

Situace v oblasti Trentina

Dle oficiálních zpráv není oblast Trentino ohroženou destinací, na jejím území se nenacházejí žádné osoby infikované koronavirem. Veškeré služby jsou zde v provozu (lyžařské areály, ubytovací kapacity, restaurace, bary i zábavná zařízení). Problém není ani s příjezdem či odjezdem, není přerušována doprava a nejsou rušeny spoje.

Do této oblasti spadají lyžařská střediska Alpe Lusia / San Pellegrino, Folgaria / Lavarone, Madonna di Campiglio - Pinzolo, Marilleva / Folgarida, Monte Bondone, Paganella, Pejo, San Martino di Castrozza / Passo Rolle, Val di Fassa e Carezza a Val di Fiemme / Obereggen.

Více informací naleznete na oficiálních stránkách Trentina.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?