NEV-DAMA a.s.

Cestování se psem

Dovolená se psem
Nedokážete si představit dovolenou bez vašeho čtyřnohého mazlíčka? Díky nám nemusíte! Představujeme vám letní pobyty, na které můžete vyrazit se psem.

Podmínky pro cestování se psem do zahraničí

I váš čtyřnohý přítel si zaslouží dovolenou. Pokud patříte mezi zapálené pejskaře, kteří si nedokáží představit, že by svého chlupatého mazlíčka nechali doma a sami vyrazili na prázdniny, budou se vám hodit naše rady a tipy, co všechno zařídit před dovolenou se psem.

Co musíte vašemu čtyřnohému mazlíčkovi obstarat předtím, než s ním vycestujete na dovolenou do ciziny?

  1. Cestovní pas pro malá zvířata – pas je oprávněn psovi vystavit tzv. schválený veterinář
  2. Elektronický čip či tetování – pejska jím označí veterinární lékař
  3. Platné očkování proti vzteklině
  4. Při cestách do některých států je nutné splnit také další podmínky, např. ošetření proti klíšťatům (o případných dalších podmínkách vstupu domácích zvířat se informujte na velvyslanectví dané země či na Státní veterinární správě ČR)

Cestovní pojištění pro psa

Nejen lidé, ale také domácí mazlíčci mohou mít sjednáno cestovní pojištění. I pejsky totiž na dovolené často potkávají žaludeční obtíže či jiné zdravotní problémy a jejich ošetření u veterináře je spojeno s nemalými finančními výdaji. Z toho důvodu je vhodné sjednat cestovní připojištění domácích zvířat. Doporučujeme vám takové, které kryje nejenom náklady na veterinární péči během pobytu v zahraničí, ale také odpovědnost za škodu způsobenou zvířetem a dopravu a pobyt zvířete v útulku v případě nemoci či úrazu jeho majitele.

Jak cestovat se psem a co mu zabalit

Před samotnou cestou vašeho čtyřnohého přítele vyvenčete a příliš ho nekrmte pro případ, že by se mu v dopravním prostředku udělalo špatně. Přibalte sebou dostatek pitné vody a misku. Pokud je to možné, dělejte často přestávky, během kterých nechte pejska vždy dostatečně proběhnout, vyvenčit a napít. Je také vhodné vzít na dovolenou krmivo, na které je pes zvyklý, jeho oblíbenou hračku a deku na ležení, aby se cítil co možná nejvíc v pohodě. Samozřejmostí je pak obojek, vodítko a náhubek.

Na dovolenou se psem autem

Pokud je pes zvyklý na cestování autem, je právě auto nejvhodnějším dopravním prostředkem pro vaši společnou cestu na dovolenou. Váš čtyřnohý kamarád musí sedět na zadním sedadle, být připoután speciálními pásy či umístěn ve fixované dopravní přepravce s neklouzavým dnem. Je možné ho taktéž převážet v zadním prostoru vozidla odděleném přepážkou, např. mřížkou.

Na dovolenou se psem letadlem

Na delší trasy je nutné cestovat se psem letadlem. Menší psi (do hmotnosti 8 kg) jsou přepravováni v kabině letadla v přenosné přepravce, která se musí vejít pod sedadlo před vámi. Větší psi cestují v nákladovém prostoru letadla ve fixované schránce. Před cestováním letadlem s vaším čtyřnohým mazlíčkem se informujte o aktuálních podmínkách přepravy domácích zvířat (poplatky apod.) přímo u dopravce a nezapomeňte ho o skutečnosti, že poletíte na dovolenou se psem, včas informovat. Doporučuje se nechat si vystavit potvrzení o rezervaci, abyste se vyhnuli případným potížím při odbavení.

Psí hotely

Pokud váš čtyřnohý miláček nesnáší cestování a nechcete ho vystavovat zbytečnému stresu, využijte služeb psích hotelů. V psím hotelu pejska v době vaší nepřítomnosti pohlídají, postarají se o jeho krmení, venčení, zábavu a pohodu.

Psí hotel vybírejte podle potřeb svého věrného přítele. Někde pejsky ubytovávají v samostatných pokojích, jinde ve společných místnostech s dalšími psy nebo ve venkovních kotcích. Pokud nechcete, aby se vašemu pejskovi nebo vám příliš stýskalo, najděte si psí hotel, který umožňuje vzájemný kontakt, např. přes skype. Vašemu domácímu mazlíčkovi můžete také zajistit nadstandartní péči v podobě koupelí, foukání, stříhání, barvení srsti, péče o tlapky apod. Dobré je navštívit hotel ještě předtím, než se rozhodnete do něj svého psa umístit. Mnohem lépe poznáte místní atmosféru, než kdybyste si pouze prohlíželi webové stránky psího hotelu.

Kde se ubytujete se svým mazlíčkemŽádné zájezdy nevyhovují vyhledávaným parametrům

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?