NEV-DAMA a.s.

Koronavirus - informace o situaci

AKTUÁLNĚ - KORONAVIRUS

Vážení návštěvníci, níže uvedené informace se pro vás snažíme pravidelně aktualizovat. Vzhledem k rychlým změnám situace, novým nařízením a opatřením však nemusí být vždy 100% platné.

Z nařízení vlády jsme byli nuceni uzavřít naše pobočky. Toto nařízení platí do odvolání.

Naše infolinka 800 12 10 10 je vám k dispozici zdarma od 8.00 do 20.30 hodin.

Vyjádření CK FISCHER k aktuální situaci

Vážení zákazníci,

jak jsme Vás již informovali, od půlnoci v pondělí 16. března 2020 začalo platit nařízení vlády České republiky o úplném uzavření hranic a zákazu vycestovat mimo území ČR. Za stávající situace je jisté, že po dobu trvání vládního nařízení nebude možné Váš zájezd realizovat. Je to pro nás naprosto bezprecedentní a nová situace, se kterou jsme se nikdy v historii nesetkali.

Protože je naším zvykem poskytovat Vám vždy aktuální informace, rádi bychom Vám sdělili, že intenzivně pracujeme na řešení nastalé situace.

Chceme Vás požádat, abyste nám v tuto chvíli poskytli čas. Vyčkejte prosím, až Vás bude kontaktovat některý z našich prodejců. Postupujeme podle data Vašich zájezdů od nejbližších termínů po pozdější.

Cestovní ruch s sebou přináší celou řadu nenadálých situací, které jsme zvyklí operativně řešit. Přesto musíme přiznat, že jsme si nikdy nemysleli, že bychom se mohli potýkat s takovou situací, jako je uzavření hranic. Věříme ale, že i tuto situaci společně zvládneme a najdeme pro Vás řešení, které Vám bude vyhovovat. Zároveň Vás chceme poprosit o trpělivost při administrativním řešení všech náležitostí. Děkujeme za pochopení a také za všechny vzkazy podpory.

Tým NEV-DAMA

Mohu využít bezplatné storno?

Asociace cestovních kanceláří České republiky momentálně připravuje stanovisko pro jednotlivé subjekty v cestovním ruchu k otázce stornování zájezdu za platnosti nouzového stavu.

Podle jakého data bude posuzováno storno zájezdu?

Vaše žádost bude posouzena s ohledem na den přijetí do naší cestovní kanceláře. Nyní jednáme s našimi obchodními partnery o dalších možnostech kompenzací. V případě, že naše vyjednávání o kompenzacích bude úspěšné, budeme Vás neprodleně kontaktovat a tyto kompenzace promítneme i do vyrovnání s Vámi. Z toho důvodu Vás chceme poprosit o shovívavost při vyřizování všech náležitostí Vašeho zájezdu. Vyčkejte prosím, až Vás budeme sami kontaktovat. Děláme maximum pro to, abychom všechny administrativní záležitosti vyřídili v co možná nejkratším čase.

Jak se ERV Evropská pojišťovna staví k situaci kolem koronaviru COVID-19?

ERV Evropská pojišťovna a pracovníci našich Euro-Center intenzivně sledují situaci kolem koronaviru COVID-19.

Ke stažení: Postoj ERV Evropské pojišťovny k situaci kolem nového typu koronaviru.

Mám pojištění u ERV Evropské pojišťovny - mohu svou dovolenou bezplatně stornovat?

Obava z koronaviru v oblasti, kam má klient cestovat, dle prohlášení ERV Evropské pojišťovny není důvodem pro uznání storna. Pojištění storna nelze uplatnit ani v situacích, kdy Ministerstvo zahraničí vydá doporučení necestovat do určité destinace anebo dojde k jejímu uzavření úřady.

ODKAZY NA DŮLEŽITÉ WEBY

Web Ministerstva zdravotnictví: https://www.mzcr.cz/
Webová stránka MZČR věnovaná aktuální situaci ohledně koronaviru: https://koronavirus.mzcr.cz/

Otázky a odpovědi k vyhlášení nouzového stavu na webu MZČR: https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/vyhlaseni_nouzoveho_stavu.html

Web Státního zdravotního ústavu: http://www.szu.cz/
Webová stránka Státního zdravotního ústavu s doporučeními pro občany: http://szu.cz/tema/krizove-situace/2019-ncov-novy-koronavirus-wu-chan

Web Krajské hygienické stanice: http://www.szu.cz/knihovna/hygienicke-stanice-a-zdravotni-ustavy

Web Ministerstva práce a sociálních věcí: https://www.mpsv.cz/

Web Ministerstva pro místní rozvoj: https://mmr.cz/cs/uvod
Aktuální informace: https://mmr.cz/cs/ostatni/web/novinky/od-zajezdu-do-oblasti,-kde-se-objevil-koronavirus

Web Ministerstva školství: http://www.msmt.cz/

Web Světové zdravotnické organizace: (WHO) www.who.int a https://www.who.int/westernpacific/emergencies/novel-coronavirus

Výše uvedené informace vycházejí z informací, které má Cestovní kancelář FISCHER, a.s. k dispozici ve chvíli zveřejnění a které jsou považovány za důvěryhodné. Naše společnost nemůže převzít záruku za správnost a úplnost informací, ani odpovědnost za případné škody. Krizové situace jsou často velmi nepřehledné a mohou se rychle změnit.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?