NEV-DAMA a.s.

Koronavirus - informace o situaci

Často kladené otázky

Vážení návštěvníci, níže uvedené informace se pro vás snažíme pravidelně aktualizovat. Vzhledem k neustálému vývoji situace, novým nařízením a opatřením se můžou informace měnit.

Už máte otevřené pobočky?

Pobočky jsme pro vás otevřeli 5. června. Zastavte se u nás a my vám rádi pomůžeme s výběrem dovolené nebo čímkoliv jiným.

Čekají mě na dovolené nějaká omezení ve sjednaných službách?

V případě, že z důvodu preventivních opatření spojených s COVID-19 dojde v místě vaší dovolené k úpravě některých sjednaných služeb, budeme vás o tom informovat ještě před zahájením zájezdu nebo vás upozorní delegát po příjezdu. Nemějte však obavy, ve všech případech půjde pouze o nepodstatné změny v náležitostech zájezdu, které jsou spojené se zajištěním ochrany zdraví. Tyto změny nezakládají nárok na náhradu služeb. Děkujeme za pochopení.

Mohu využít bezplatné storno?

V případě, že ke zrušení zájezdu ze strany CK nedošlo a váš zájezd je v platnosti, bezplatné storno není možné využít. Máte možnost využít změny zájezdu zdarma či poukazu na nový zájezd (platí pro odjezdy na dovolenou v termínu do 21. 6. 2020) nebo posunutí doplatku zájezdu na 30 dní před odjezdem či poukazu na nový zájezd ve výši uhrazené částky v případě, že se zájezd nemohl realizovat (platí pro odjezdy na dovolenou v termínu od 22. 6. 2020). Doporučujeme vyčkat a zájezd nerušit, to je v tuto chvíli to nejlepší, co můžete udělat. V případě, že došlo ke zrušení vašeho zájezdu, nabízíme vám v souladu se zákonem LEX VOUCHER poukaz na nový zájezd stejné nebo vyšší jakosti.

Podle jakého data bude posuzováno storno zájezdu?

Vaše žádost bude posouzena s ohledem na den přijetí do naší cestovní kanceláře. Výše storna se bude řídit platnými Podmínkami pro cestující, které byly součástí Vašeho uzavřeného Potvrzení o zájezdu. Vzhledem k tomu, že naše provozní kapacity jsou velmi omezeny, prosíme vás o shovívavost při vyřizování všech náležitostí vašeho zájezdu. Vyčkejte prosím, až vás budeme sami kontaktovat. Děláme maximum pro to, abychom všechny administrativní záležitosti vyřídili v co možná nejkratším čase.

Jak se ERV Evropská pojišťovna staví k situaci kolem koronaviru COVID-19?

Mám pojištění u ERV Evropské pojišťovny - mohu svou dovolenou bezplatně stornovat?

Obava z koronaviru v oblasti, kam měl klient cestovat, dle prohlášení ERV Evropské pojišťovny není důvodem pro uznání storna. Pojištění storna nelze uplatnit ani v situacích, kdy Ministerstvo zahraničí vydalo doporučení necestovat do určité destinace anebo došlo k jejímu uzavření úřady. Klientům, kteří si u ERV Evropské pojišťovny sjednali pojištění StornoPlus před datem 4. 3. 2020, pojišťovna poskytovala plnění i nad rámec pojistných podmínek. Z rozhodnutí akcionářů a zajistitelů však takto rozšířený výklad plnění nelze s ohledem na situaci dále uplatňovat. Proto klientům, kteří si sjednali pojištění StornoPlus po 4. 3. 2020, nevzniká nárok na plnění kvůli nedoporučení ministerstva cestovat do určité destinace.

ODKAZY NA DŮLEŽITÉ WEBY:

Web Ministerstva zdravotnictví: https://www.mzcr.cz/
Webová stránka MZČR věnovaná aktuální situaci ohledně koronaviru: https://koronavirus.mzcr.cz/

Web Státního zdravotního ústavu: http://www.szu.cz/
Webová stránka Státního zdravotního ústavu s doporučeními pro občany: http://szu.cz/tema/krizove-situace/2019-ncov-novy-koronavirus-wu-chan

Web Krajské hygienické stanice: http://www.szu.cz/knihovna/hygienicke-stanice-a-zdravotni-ustavy

Web Ministerstva práce a sociálních věcí: https://www.mpsv.cz/

Web Ministerstva pro místní rozvoj: https://mmr.cz/cs/uvod

Web Ministerstva školství: http://www.msmt.cz/

Web Světové zdravotnické organizace (WHO): www.who.int a https://www.who.int/westernpacific/emergencies/novel-coronavirus

Výše uvedené informace vycházejí z informací, které má Cestovní kancelář FISCHER, a.s. k dispozici ve chvíli zveřejnění a které jsou považovány za důvěryhodné. Naše společnost nemůže převzít záruku za správnost a úplnost informací, ani odpovědnost za případné škody. Krizové situace jsou často velmi nepřehledné a mohou se rychle změnit.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?