NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Azurové pobřeží – svět filmových hvězd jménem Francouzská riviéra

Azurové pobřeží, francouzsky Côte d´Azur (čti kot dazýr) - známé také pod názvem Francouzská riviéra - je jedna z nejznámějších rekreačních oblastí Středozemního moře. Azurové pobřeží se táhne od obce Cassis s bělostnými útesy národního parku Calanques až po letovisko Menton na samém východě u italských hranic.

Divoké skalnaté pobřeží s romantickými zátočinami, dlouhé pláže i mondénní letoviska

Rozmanitá a členitá krajina nabízí skalnaté pobřeží s romantickými plážemi a zátočinami s majestátními a voňavými piniemi, přístavní městečka jako Bandol či Sanary sur Mer, ale také dlouhé písečné pláže na poloostrově Giens vhodné pro windsurfing či kitesurfing. Úžasné koupání je na divokých plážích kolem La Londe les Maures, v jehož okolí stojí za návštěvu nejedno vinařství. Směrem k oblíbenému četnickému letovisku Saint-Tropez je pobřeží více zastavěno nejrůznějšími letními sídly se soukromými bazény a provoz na užší pobřežní silnici houstne, zejména pak okolo přístavních městeček Sainte-Maxime, Fréjus a Saint-Raphaël. Nádherná projížďka po silnici vinoucí se okolo červeně zbarvených skalisek pohoří Esterel, s dechberoucími výhledy na až neskutečně azurově modré moře začíná právě za Saint-Raphaël. Romantická krajina skalnatého pobřeží pak končí, jakmile se ocitnete ve slavném festivalovém Cannes, které sousedí se starobylým městem Antibes či popojedete o kousek dále do Nice, kde jsou městské pláže lemovány palmovými promenádami a hotelovými komplexy. Na letiště v Nice přilétají turisté ze všech koutů světa, aby si mohli svoji zaslouženou dovolenou užít tam, kde se nablýskané vitríny obchodů s luxusními značkami lesknou v záři zapadajícího slunce. Do městského státu Monako, jehož součástí je i věhlasné Monte Carlo, je to z Nice už jen pár kilometrů. Celé pobřeží pak kromě silnice lemuje i železniční trať, proto lze k cestování za výlety v některých případech využít i vlakových spojení.

Úchvatné výlety, například do hlubokého kaňonu Verdonu

Pokud se budete chtít od pobřeží podívat na individuální jednodenní výlet do vnitrozemí a přitom se i osvěžit skokem do průzračné vody, zavítejte k jezeru Sainte Croix, do kterého ústí řeka Verdon a nebudete litovat. Půjčte si zde třeba šlapadlo či kajak a vydejte se na průzkum nejhlubšího kaňonu v Evropě. Jednodenní výlet můžete podniknout třeba i na oblíbený ostrov Porquerolles s romantickými plážemi, který je přístupný lodí z přístavu Miramar v La Londe les Maures.

Enogastronomická nirvána pro labužníky a gourmety

Azurové pobřeží je nejen místem odpočinku na rozpálené pláži, ale také místem mnoha výborných restaurací se specialitami z čerstvých ryb a všemožných plodů moře. Vyzkoušejte třeba tradiční provensálskou rybí polévku bouillabaisse (čti bujabéz) nebo ochutnejte výborný pokrm z dušené zeleniny zvaný ratatouille (čti ratatuj). V jednotlivých letoviscích se také konají pravidelné trhy s ovocem, čerstvými rybami a rozličnými místními produkty. A abychom nezapomněli! Kvalitnímu vínu se zde na jihu Francie jednoduše nevyhnete. Se sklenkou pěkného vína v ruce si budete na kolonádě při západu slunce připadat jako filmová hvězda.

Saintes-Maries-de-la-Mer je hlavním městem regionu Camargue v deltě řeky Rhôny. Populace pouhých 2495 obyvatel převážně důchodového věku v ospalém přímořském městysu v létě vzroste výrazně přes 50 tisíc. Katastr této kdysi rybářské a farmářské obce obsahující četné mokřady, bažiny a laguny v kouzelné říční deltě je natolik rozsáhlý, že jej rozlohou ze všech měst Metropolitní Francie předčí jen sousední Arles. S tím jej spojuje i postava malíře Vincenta van Gogha, který zde namaloval několik obrazů, včetně Ulice v Saintes-Maries z roku 1888.

Sanary-sur-Mer je krásným přístavním městečkem, které se nachází asi 12 km od Toulonu. Díky příjemné písečné pláži v zátoce Bandol, která láká k odpočinku, koupání a provozování různých vodních sportů, je ideálním místem pro letní dovolenou u moře. Večerní procházky romantickými uličkami městečka či pravidelné květinové trhy si nenechte ujít. Tipem na výlet může být návštěva malebného ostrůvku Îles des Embiez s úchvatnou přírodou či Oceánografickým institutem Paula Ricarda.

La Londe les Maures je menší městečko nedaleko známějšího Hyères, kde vám nabízíme 2 sousedící residence odlišného komfortu. Pláže jsou zde písečné s pozvolným vstupem do moře. Pokud trochu popojdete za první skalnatý útes, ocitnete se na další dlouhé divočejší a méně navštěvované pláži, kde můžete ulehnout do stínu všudypřítomné pinie.

Gassin je městečko uprostřed poloostrova St. Tropez. Samotná residence Caesar Domus je pak jen pár minut od pěkné písečné pláže s výhledem do zálivu Tropez a na letovisko St. Maxime. Na výlet vyrazte do sousedního nablýskaného „četnického“ městečka St. Tropez, kde je nové muzeum věnované právě těmto již kultovním filmům, nebo do Port Grimaud, kterému se přezdívá francouzské Benátky.

Saint-Raphaël je obec v departmentu Var v regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur. Těsně západně s ním sousedí starší město Fréjus a společně tvoří aglomeraci známou jako Fréjus Saint-Raphaël. Díky vynikajícímu klimatu se obec vyvinula již v 19. století v oblíbený přímořský resort, často navštěvovaný umělci, sportovci a politiky.

Zátoka Golfe-Juan, nacházející se nedaleko známějších destinací Antibes a Cannes, nabízí turistům krásné dlouhé písečné pláže a možnost procházek na palmové promenádě. V této zátoce začíná Napoleonova cesta, po které vojevůdce směřoval do Paříže poté, co se zde s 600 muži 1. března 1815 vylodil po útěku z Elby.

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Verona, Brescia, Piacenza, Savona, Nice, Antibes, Golfe-Juan, Saint-Raphaël, Saint-Tropez (Gassin), La Londe les Maures (sem jsou vztaženy udané vzdálenosti), Sanary-sur-Mer

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Verona, Brescia, Piacenza, Savona, Nice, Antibes, Golfe-Juan, Saint-Raphaël, Saint-Tropez (Gassin), La Londe les Maures (sem jsou vztaženy udané vzdálenosti), Sanary-sur-Mer

Brno, Znojmo, Hollabrunn, St. Pölten, Linz, Salzburg, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Verona, Brescia, Piacenza, Savona, Nice, Antibes, Golfe-Juan, Saint-Raphaël, Saint-Tropez (Gassin), La Londe les Maures (sem jsou vztaženy udané vzdálenosti), Sanary-sur-Mer

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?