NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Popis střediska

Nejzápadnější region Francie a jeho krásy

Bretaň je nejzápadnějším z 13 francouzských regionů a dělí se celkem na 4 departmenty – Finistère, Morbihan, Côtes d´Armor a Ille-et-Vilaine. Dříve k Bretani patřilo i území departmentu Loire-Atlantique, kde se také nachází jedna z našich ubytovacích kapacit, kterou jsme si právě z tohoto důvodu dovolili ponechat v nabídce malebné Bretaně.

Legendami opředená Bretaň je zajímavá svou působivou historií, rozmanitým pobřežím, úchvatnou přírodou a tak jako každý kout Francie i pro svoji úžasnou gastronomii. Na své si zde přijdou všechny generace. Vydejte se po stopách kouzelníka Merlina a krále Artuše, navštivte Muzeum výtvarných umění v Port-Aven, s dětmi objevujte rozmanitost podmořského života ve Velkém akváriu Saint-Malo, nebo se jednoduše vydejte vstříc bretaňské přírodě a uchovejte si vzpomínky na rozeklané útesy se stezkami mezi vřesovišti a panoramatické výhledy na Atlantik s majestátními majáky všemožných barev a tvarů.

Osobitá bretonská kultura

Bretaň je v každém ohledu jedinečná. Její obyvatelé, Bretonci, jsou na svoji historii a kulturu náležitě hrdí a tak se velmi často setkáte třeba s dvojjazyčnými nápisy či vyvěšenou černobílou vlajkou s pruhy a symboly hranostaje. Pokud nejste zběhlí ve francouzštině, rozdíl mezi mluvenou bretonštinou a francouzštinou asi nerozeznáte, ale věřte, že zde je stále více jak deset procent obyvatel, kteří tento keltský jazyk používají.

Výtečná gastronomie pro každého

Určitě by bylo škoda vynechat návštěvu nějaké místní restaurace, trhu nebo zastávku u okénka s jakoukoli lokální specialitou. Typickými dobrotami jsou slané palačinky z tmavé mouky, tzv. galettes, domácí jablečný cider a nesmí chybět samozřejmě mořské plody všeho druhu. Pokud chcete zkusit něco sladkého, ptejte se po far breton – koláči s vaječným krémem a sušenými švestkami.

Zajímavá místa, aneb kde nabízíme ubytovací kapacity

Trégastel je obec na severu Bretaňského poloostrova. Rozmanité pobřeží s všemožnými skalními útvary z růžové žuly skýtá desítku nádherných písečných pláží. Lokalita je vhodná k pěším výletům i cyklistickým toulkám po značených pobřežních i vnitrozemských stezkách. Vydejte se na výlet třeba k fotogenickému majáku Phare de Men Ruz nedaleko Saint-Guirec a Ploumanac´h.

Původní rybářský přístav Crozon-Morgat na členitém poloostrově Crozon je dnes oblíbenou vyhledávanou prázdninovou destinací, která láká návštěvníky zejména na úchvatné pobřežní scenérie a všudypřítomné přírodní a historické památky. Skalnaté útesy střídají dlouhé široké pláže – jedny jsou vhodné ke koupání, jako Plage de Morgat u nabízeného ubytování, jiné poskytují dechberoucí výhledy, další zase lákají surfaře, protože zde bývají ty nejlepší vlny.

Guidel Plages se nachází jen pár kilometrů západně od většího města Lorient a přímo u nabízeného ubytování se táhne široká písečná pláž vhodná nejen ke koupání, ale i k provozování různých vodních sportů. Guidel Plages je vhodnou základnou pro poznávání jihozápadní Bretaně. Za návštěvu jistě stojí nejen nedaleké město Lorient, ale i vzdálenější historické Vannes. Po cestě byste neměli vynechat zastávku v Carnacu, který je proslavený svými neolitickými menhiry.

Ačkoliv se Batz-sur-Mer nachází již v regionu Pays de la Loire, dříve byla tato oblast součástí regionu Bretaně a tak do něj toto oblíbené letovisko řadíme pro úplnost nabídky i my. Divoké pobřeží střídají krásné písečné pláže a vnitrozemí je protkané sítí solných jezírek, odkud se původním způsobem získává ta nejlepší mořská sůl. Nezapomeňte proto navštívit místní muzeum, kde se dozvíte o výrobě soli úplně vše. Oblíbené jsou cyklistické toulky po značených stezkách či výlety do nedalekého přístavního města Saint-Nazaire.


Doporučené trasy:

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Heilbronn, Mannheim, Saarbrücken, Metz, Reims, Paris, Chartres, Le Mans

a dále Rennes, Loudéac, Rostrenen, Pleyben, Morgat (sem jsou vztaženy udané vzdálenosti)

a dále Rennes, Saint-Brieuc, Trégastel

a dále Rennes, Ploërmel, Lorient, Guidel, Guidel Plages

a dále Angers, Nantes, Saint-Nazaire, Batz-sur-Mer


×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?