NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Languedoc-Roussillon – výprava na samý jih Francie, jež se opravdu vyplatí

Rozmanitá oblast Languedoc-Roussillon, původně samostatný region, ale od r. 2016 již společně s Midi-Pyrénées součást nově vzniklého územně správního celku Okcitánie, se rozkládá na jihu Francie. Od hranice se Španělskem, kde zasahuje do východních Pyrenejí až k hornaté Andoře, se Languedoc-Roussillon táhne podél pobřeží Středozemního moře až k národnímu parku Camargue. Zde jeho přírodní hranice tvoří široké údolí řeky Rhôny. Na severozápadu pak zasahuje Languedoc-Roussillon až k národnímu parku Cévennes a na okraj francouzského středohoří.

220 km pláží s jemným pískem vybízejících ke koupání a lenošení

Přímořská letoviska languedockého pobřeží, které tvoří 220 km pláží s jemným pískem, vybízí k slastnému nicnedělání a koupání v moři. Do moře je vždy pozvolný přístup, takže je koupání vhodné i pro ty nejmenší. Široké písečné pláže střídají malé zátočiny a u Camargue pak třeba i naváté písečné duny. Vzhledem k tomu, že zde častěji pofukuje, můžete se na mnohých místech oddávat rozličným vodním sportům, ať už je to oblíbený windsurfing nebo relativně novější zábava kitesurfing. Sportovní nadšenci využívají k těmto aktivitám také mnohé laguny, které lemují pobřeží regionu od Argelès-sur-Mer až po Le Grau du Roi.

Antické památky Nîmes, akvadukt Pont du Gard, středověké Carcassonne i národní park Camargue

Pokud se vypravíte na výlet do vnitrozemí, určitě neopomeňte Nîmes s pozůstatky antického opevnění Tour Magne či římskou bojovou arénou, která je funkční a dodnes se tam pravidelně koná tzv. feria - býčí zápasy s toreadory. Za návštěvu jistě stojí i Narbonne, v době římské slávy jedno z nejdůležitějších římských měst ve Francii. Nedaleko je také Béziers s katedrálou St. Nazaire a dochovaným středověkým mostem. Na jih směrem ke španělským hranicím leží město Perpignan, kde můžete navštívit například katedrálu sv. Jana Křtitele či Palác mallorských králů. Oblíbenými turistickými cíli v tomto kraji jsou i velkolepý akvadukt Pont du Gard, oblíbené středověké městečko Carcassonne s nejlépe zachovaným opevněním tohoto typu v Evropě či národní park Camargue, kde nevynechejte projížďku v sedle bílého camargského koně.

Ráj milovníků dobrého vína i plodů moře

Rozsáhlé vinice táhnoucí se za obzor, vesnice s kamennými domy, zalesněné kopce a krásná údolí ve vnitrozemí vybízí k projížďce na kole. Zkuste třeba trasu podél známého vodního díla Canal du Midi, který je důležitou spojnicí mezi Středozemním mořem a Atlantikem. Z pohledu gurmána vás Languedoc-Roussillon naláká třeba na talíř plný mořských plodů, škeblí či ústřic. Pravidelné trhy v jednotlivých lokalitách nabízejí mnoho místních specialit.

Argèles-sur-Mer je známé přímořské letovisko v samé cípu jihovýchodní Francie pouhých 26 kilometrů od španělských hranic. Pár minut chůze od námi nabízeného ubytování se nachází dlouhá písečná pláž, kde se kromě koupání můžete věnovat různým vodním sportům. Rodiny s dětmi láká místní aquapark či netradiční canyoning park. Tipem na výlet může být návštěva nedalekého typického katalánského městečka Collioure s hradem s 12. století.

Torreilles-Plage je typická prázdninová lokalita s mnohými kempy, kde mimo letní sezónu o turistu nezavadíte. Nádherná dlouhá divočejší písečná pláž s pozvolným vstupem do moře láká k vodním radovánkám především rodiny s dětmi. Nabízené ubytování v mobilních domcích v rámci kempu Tropiques je ideální základnou s širokým zázemím pro vaši dovolenou na jihu Francie s možností individuálního výletu do nedalekého Španělska.

Le Barcarès je malé přístavní městečko nedaleko Perpignanu a je vhodné jak pro klidnou rodinnou rekreaci, tak i pro aktivní dovolenou. Dlouhá osmikilometrová písečná pláž láká nejen ke koupání, ale také k řadě vodních sportů.

Spíše menší přímořské letovisko Vendres Plage, vhodné pro klidnou rodinnou dovolenou, se rozkládá podél dlouhé písečné pláže. V městečku najdete kromě obchodů i množství barů a restaurací. Za návštěvu jistě stojí nedaleké město Béziers s katedrálou a starověkým mostem.

Oblíbené lázeňské letovisko Cap d´Agde je jedním z největších ve francouzském Středomoří. V Cap d´Agde se nachází celkem 9 písečných pláží včetně nudistické. Najdete zde Aqualand, zábavní park, špičkové golfové hřiště, mezinárodní tenisové centrum s desítkami kurtů a také mnoho příjemných restaurací a kaváren jako stvořených pro večerní posezení.

Jen pár kilometrů od Cap d´Agde, směrem k laguně Thau s brakickou vodou, se nachází přímořské letovisko Marseillan-Plage. 6 km dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře je ideálním místem pro vodní radovánky s dětmi. Pláž se táhne podél celé laguny, která kromě nadšenců vodních sportů láká i sběrače ústřic a slávek. Historická obec Marseillan, známá taktéž pro výrobu výborného aperitivu Noilly Prat, který nezapomeňte ochutnat, leží jen 3 km od pobřeží.

Le Grau du Roi bylo původně malou rybářskou vesnicí, později slavným královským přístavem a dnes je z něj příjemné lázeňské letovisko nedaleko národního parku Camargue, proslulého rozsáhlými mokřinami s hnízdícími plameňáky a volně pobíhajícími stády polodivokých bílých camargských koní. Kromě městské písečné pláže můžete zavítat i na divočejší pláž Espiguette s písečnými dunami. Nevynechejte návštěvu místního Seaquaria, kde jsou k vidění mimo jiné i žraloci.

Nedaleko Le Grau du Roi se nachází neméně oblíbená turistická lokalita Aigues-Mortes. Ačkoliv se nenachází přímo u moře, které je vzdálené cca 10 minut jízdy autem, může se stát ideální základnou pro poznávání přírodních a historických krás departementu Gard. Město se středověkým opevněním je obklopeno solnými lagunami, ze kterých se stále ještě původní metodou získává mořská sůl.

Doporučené trasy:

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Nîmes, dálniční sjezd Galargues, Le Grau du Roi

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Nîmes, Montpellier, dálniční sjezd Agde, Cap d´Agde nebo Marseillan-Plage

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Nîmes, Montpellier, Narbonne, dálniční sjezd Leucate, Le Barcarès

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Nîmes, Montpellier, Narbonne, dálniční sjezd Perpignan-Nord, Toreilles-Plage

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Nîmes, Montpellier, Narbonne, dálniční sjezd Perpignan-Sud, Argèles-sur-Mer

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?