NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

BENEFITY

  • populární střediska plná zábavy na dohled od Benátek
  • Lido di Jesolo jako největší středisko benátské oblasti
  • každý z obou resortů s 15 km dlouhou písečnou pláží
  • snadná cesta z Cavallina do Benátek parníčkem vaporetto
  • strategická poloha k průzkumu ostrovů Benátské laguny
  • lákavé aquaparky, zábavní parky, kavárny, bary a obchody
  • výtečné restaurace s čerstvými pokrmy z darů moře
  • pestré možnosti pro vyznavače turistiky a cykloturistiky
  • nespočet aktivit pro všechny kategorie návštěvníků
  • čisté a dobře vybavené pláže, mírný vstup do moře

Lido di Jesolo a Cavallino – populární střediska plná zábavy na dohled od Benátek

Lido di Jesolo je největší středisko benátské oblasti s téměř 15 km dlouhou písečnou pláží ležící na severním pobřeží Jadranu východně od Benátek. Jesolo dělí na západě od sousedního Cavallina řeka Sile, na východě pak od střediska Eraclea Mare řeka Piava.

Cavallino leží na úzkém poloostrově blíže Benátkám, do jejichž centra se lze snadno dostat parníčkem – vaporettem, nebo podstatně delší, takřka šedesátikilometrovou, suchozemskou cestou.

Lido di Jesolo – největší přímořské letovisko benátské oblasti

Lido di Jesolo bylo původně římskou osadou Equilium (pozdějším zkomolením vznikl název Jesolo) ležící na ostrově u ústí Piavy. Po celých 11 staletí byla oblast Jesola ovládána benátskými dóžaty. Jesolo má dnes 23 tisíc stálých obyvatel, 391 hotelů a celkem nabízí lůžkovou kapacitu 82.000 míst. Celé letovisko se rozděluje do několika místních částí – západní Faro (maják), východní Pineta a hlavní zóna Centro. Jednotlivé části spojuje místní autobusová doprava.

Cavallino – strategická základna k prozkoumávání Benátek či ostrovů v Benátské laguně

Cavallino charakterizuje specifická poloha na poloostrově (litorale del Cavallino) oddělujícím od sebe Benátskou lagunu od Jaderského moře. Řeka Sile tvořící jeho severovýchodní hranici z něj však fakticky tvoří ostrov. Obec Cavallino tvoří frakce Cavallino, Treporti a Punta Sabbioni. Každoročně přivítají okolo 6 miliónů návštěvníků, což je jedno z nejvyšších čísel v celé Itálii, takže zdejší ekonomika logicky stojí na letním turismu. I zdejší pláž je 15 km dlouhá, čáru pobřeží zde lemuje asi 30 velkých villaggií a kempů. Mnoho turistů strategicky volí zdejší hotely jako levnější základnu k prozkoumávání předražených Benátek či zajímavých ostrovů v Benátské laguně (Burano, Torcello, Murano), které jsou snadno dostupné z terminálů Punta Sabbioni a Treporti-Ricevitoria.

Dlouhé písečné pláže i zajímavé historické centrum

Jesolo i Cavallino jsou ideálními místy pro ty, kteří hledají nejen moře a dlouhé písečné pláže, ale i spoustu rozptýlení – přes den lákají aquaparky a jiné zábavní parky, dlouho do noci pak zůstávají otevřené kavárny, restaurace a obchůdky – v Jesolu je to zejména na 4 kilometry dlouhé pěší zóně na hlavní třídě Via Bafile. Zajímavost nepostrádá ani historické centrum Jesola s kostelem a zvonicí svatého Jana Křtitele. Nepřeberné možnosti skýtá oblast pro vyznavače pěší turistiky a cykloturistiky. Výlety podél lagun či k majáku jsou mimořádně příjemné a zanechají ve Vás ty nejkrásnější vzpomínky. V Itálii má zejména Lido di Jesolo pověst luxusního střediska s rušným životem a promenádami, cenově je však díky bohaté nabídce ubytování přístupné nejširším vrstvám zájemců, a to především mimo hlavní sezónu.

Nespočet aktivit pro všechny kategorie návštěvníků

Díky své značné rozloze uspokojí Jesolo i Cavallino bez rozdílu rodiny s dětmi, mladé vyznavače rušné zábavy i hledače poklidnějších zákoutí. Na své si zde jistě přijdou ti, kteří hledají bělostný jemný písek, který přinesly z Dolomitů nedaleko ústící řeky Piave a Sile, čisté a dobře vybavené pláže, mírný vstup do moře, obchodní centra i diskotéky. Jak malé, tak i větší klienty zvou k rozptýlení vodní park Aqualandia, lunapark Jesolandia a nepřeberná řada sportovních možností. Gurmány nenechá jistě chladnými nepřeberná nabídka restaurací s čerstvými pokrmy z darů moře. Nevyčíslitelně široká škála aktivit jen podtrhuje celkový mimořádně příznivý dojem, jenž si návštěvníci z Lido di Jesolo i Cavallina odvážejí.

Příznivá poloha milým bonusem

A to nelze nezmínit ani celou řadu lákavých výletů do okolí autobusem i lodí. Naprostou povinností každého návštěvníka jsou přinejmenším na dosah ruky se nacházející Benátky a přilehlé ostrovy Murano, Burano a Torcello. Připočteme-li i velmi snadnou dopravu z ČR, řetězec argumentů hovořících pro volbu Jesola či Cavallina jako cíle Vaší letní dovolené se pomalu uzavírá.

Moře a pláže

Místní moře je čisté, u břehu však může být zkaleno zvířeným jemným pískem, který přinášejí nedaleko ústící horské řeky Sile a Piave. Po převážnou většinu roku je moře klidné, k čemuž přispívají i vlnolamy kolmo vybíhající z pláží do moře. V moři se nachází i několik zajímavých míst vhodných k potápění. Pláž je tvořena výhradně velmi jemným pískem, v obou střediscích je dlouhá úctyhodných 15 kilometrů a zčásti ji lemují borové háje. Je v průměru široká 50 až 100 metrů, když před první řadou slunečníků je ponechán rozsáhlý prostor pro slunění, procházky a hry. Vyhlášené jsou tyto pláže svým pozvolným a bezpečným vstupem do moře, doslova ideální jsou proto pro děti, zdravotně postižené a neplavce. Nacházejí se zde jak pláže veřejné, tak i soukromé. Pás ležící u vody před slunečníky je vždy veřejný a je možno zde použít vlastní slunečníky, výše položená část je naopak z velké většiny soukromá a lze si zde pronajmout plážový servis. Pláže jsou denně udržovány po celé délce, k dispozici jsou sprchy a WC, hřiště pro míčové sporty, půjčovny vodních šlapadel i dětské atrakce.

Doporučené trasy:

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Villach, Tarvisio, Udine, dálniční sjezd San Donà di Piave / Noventa di Piave, dále směr Passarella, Jesolo, Lido di Jesolo, Cavallino

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Klagenfurt, Villach, Tarvisio, Udine, dálniční sjezd San Donà di Piave / Noventa di Piave, dále směr Passarella, Jesolo, Lido di Jesolo, Cavallino

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?