NEV-DAMA a.s.

Sardinie – to nejlepší z Itálie na jediném ostrově

Sardinie je druhým největším italským ostrovem. Leží v západním Středomoří na půli cesty mezi Evropou a Afrikou, kde na severu je od francouzské Korsiky oddělena jen úzkým Bonifáckým průlivem. Ostrov je obklopen řadou menších či větších ostrůvků, kdy mezi jedny z nejznámějších patří souostroví La Maddalena se svými úchvatnými plážemi s jemným bílým pískem či růžovou pláží na ostrůvku Budelli. Ostrov Tavolara ležící jižně od Olbie patří naopak mezi ty se strmými útesy se spoustou zátočin přístupných jen po vodní hladině. Průzračné moře s podmořským životem, řadu historií prodchnutých městeček, ojedinělou kulturu místních obyvatel, tradici pěstování korkového dubu, pěstování a produkci světoznámých vín, výrobu hořkosladkého likéru Mirto, to vše a ještě více nalezneme na Sardinii.

Zcela svébytná tajemná kultura Sardů

Sardové nebyli typickým mořským národem, nemají ani dobyvatele, ani objevitele. Po moři sem naopak přicházeli příslušníci jiných národů, kteří, dříve než splynuli s domorodci, přinášeli svou kulturu a zvyky. Ostrov se pyšní zachovalými památkami z prehistorických dob, z doby bronzové až železné, a později i z doby římské. Z období megalitického zde najdeme na 7000 více či méně zachovalých pevnostních staveb, nuraghů, jejichž účel je dodnes zahalen rouškou tajemství.

Romantické pláže lemující smaragdové moře

Současná Sardinie je z pohledu cestovního ruchu známa především smaragdově průzračným mořem a romantickými plážemi se zlatavým či bílým jemným pískem. Nalezneme zde i velmi romantické oblázkovo-písčité zátoky, které jsou dosažitelné jen po moři, místa, která znají pouze stálí obyvatelé a jež jsou zrakům suchozemce skryta pod vysokými bělostnými útesy.

Nesmírně různorodé oblasti a nejširší spektrum ubytovacích možností

Po stránce ubytování Sardinie nabízí snad úplně vše, co se dá nalézt ve Středomoří. Najdeme zde hotely průměrné i té nejvyšší kategorie, turistické komplexy s maximální vybaveností, malé residence, samostatné vilky a vily třeba i s vlastním bazénem, prostě tak široké možnosti, že dokáží uspokojit úplně každého zájemce. Každá z velmi různorodých oblastí je připravena nabídnout své neopakovatelné kouzlo.

Costa Rei je překrásné pobřeží s letoviskem San Pietro u městečka Castiadas na jihovýchodním pobřeží Sardinie. Je známo svou 8 km dlouhou pláží s bílým pískem a neuvěřitelně čistou vodou. Jde o ideální destinaci pro windsurfing, díky konstantně vanoucímu větru. Sousední oblasti Cala Sinzias a Capo Ferrato nabízejí krom písečných pláží i vulkanické útesy, zálivy a ostrůvky. Costa Rei je i zajímavou archeologickou zónou, s neolitickými nalezišti „Piscina Rei“ a „Nuraghe Scalas“ s dobře dochovanými menhiry a nurágy.

Alghero leží na severozápadním cípu ostrova a jde o jedno z nejhezčích míst na Sardinii a současně jedno z jejích největších turistických středisek. Město je katalánského původu a dodnes se zde místním dialektem katalánštiny hovoří necelá čtvrtina obyvatel. Pro jeho původ se Algheru přezdívá malá Barcelona. Procházky křivolakými uličkami a promenádou kolem přístavu s množstvím obchůdků a barů opravdu často připomenou spíše města ve Španělsku. Množství rozličných služeb zde bezesporu uspokojí i nejnáročnější turisty, k čemuž přispívá i jemný bílý písek na zdejších plážích.

Stintino je malé městečko ležící na severozápadním pobřeží Sardinie u dvou malých zálivů, vytvářejících přirozený přístav. Většina obyvatel je potomky 45 rodin přestěhovaných sem násilně roku 1882 z ostrova Asinara, jenž stát přeměnil ve vězení. Hlavní atrakcí této chudé oblasti jsou bezesporu pláže tvořené bělostným pískem mezi divokými útesy a křišťálově čisté tyrkysově modré moře, díky němuž začali od 60. let 20. století tento zapomenutý kraj objevovat turisté.

Isola Rossa je středisko na severu Sardinie, výborně položené jak vůči historickým místům a archeologickým nalezištím této části ostrova, tak i vůči nejslavnějším turistickým lokalitám, jako je Costa Smeralda, Santa Teresa di Gallura, Castelsardo nebo Alghero. Sugestivní pobřeží s plážemi s jemným bílým pískem střídanými zálivy se skalami z červené žuly kontrastuje se smaragdovou barvou průzračného moře, tolik lákajícího k potápění. Ideální je však i pro rodiny s dětmi.

Costa Paradiso je středisko ležící na severním skalnatém pobřeží několik kilometrů východně od Castelsarda. Pokoušet se popsat přírodní krásy této části pobřeží Sardinie je značně obtížné; formy a barvy skalisek erodujících neustále vanoucím větrem, okouzlující a spíše intimně malé písečné či skalnaté pláže spadající do průzračně čistého moře, bujná a stále zelená středomořská vegetace či nádherné panoramatické výhledy z růžově až rudě zbarvených skalisek, to vše a ještě více nabízí tento malý ráj. Díky svým četným podmořským lokalitám je vyhledáván sportovními potápěči z celého světa.

Golfo di Marinella je záliv se stejnojmenným střediskem patřícím k nejznámějším centrům severovýchodního pobřeží. Leží jen 15 km severně od Olbie, metropole severovýchodní Sardinie. Je ideálním výchozím bodem jak k poznávání krás přírodních, například souostroví La Maddalena či národního parku Giara di Gesturi, tak i historických (Arzachena - Tombe dei Giganti). Milovníci moře najdou v zálivu Golfo di Marinella nepřeberné množství pláží v menších klidných zátokách s jemným bělostným pískem a pozvolným vstupem do průzračně čistého moře, vhodného pro rodiny s dětmi.

Golfo Aranci je pobřeží či spíše malý poloostrov obklopený průzračným mořem, nacházející se jen kousek severovýchodně od Olbie a jihovýchodně od Porto Rotonda. Začíná zde pobřeží charakterizované nádhernými bělostnými plážemi, táhnoucí se až po Costu Smeraldu neboli Smaragdové pobřeží, nejznámější to část Sardinie. Oblast v okolí zálivu Golfo Aranci nabízí nejen klidná romantická zákoutí, ale i rušnější místa s bary, výtečnými restauracemi či sportovními centry s možností půjčení vybavení k potápění, windsurfingu i vodních skútrů.

Porto San Paolo je malebná rybářská vesnice nacházející se jen 10 km jihovýchodně od letiště Olbia. Charakterizuje ji nádherný výhled na majestátní scenérie ostrovů Tavolara a Molara a krásné pláže tvořené korálovým pískem v malých zátokách křišťálově čistého moře. Tyto vody jsou součástí chráněné mořské oblasti a proto se každá Vaše koupel zde stane opravdu nezapomenutelným zážitkem. Živé náměstí letoviska se mírně svažuje k moři a je ideálním místem na relaxaci zejména ve večerních hodinách, kdy se hladina třpytí odrazy zapadajícího slunce.

Le Vecchie Saline je lokalita disponující krásnou pláží se světlým šedým pískem, vhodnou pro rodiny s dětmi, lemovanou piniemi a macchií. Je umístěná v zálivu Baia delle Vecchie Saline 5 km jižně od Olbie. Jde o strategickou polohu vůči jen pár kilometrů vzdáleným nádherným plážím Porto Istana a Porto San Paolo. Zajímavostí jsou slané rybníčky v blízkosti pláže, zvané saline, kde lze obdivovat mnoho druhů vodního ptactva.

Capo Coda Cavallo je žulový mys nacházející se v severovýchodní části Sardinie, v historickém regionu Gallura. Vybíhá do Tyrhénského moře jižně od Olbijského zálivu. Celý poloostrov je součástí chráněné mořské oblasti Tavolara - Punta Coda Cavallo a vyznačuje se řadou zátok s písečnými plážemi a útesy pokrytými bujnou středomořskou vegetací. Vápencové stěny ostrova Tavolara spolu s ostrovem Molara a ostrůvkem Proratora v severní části zátoky Coda Cavallo vytvářejí přírodní scenerii nebývalé krásy. Oblast je velmi turisticky rozvinutá a chlubí se známými plážemi jako Brandinchi, Salina Bamba, Baia Salinedda, Cala Coda Cavallo, či Cala Suaraccia.

Puntaldia je poloostrov ležící 4 km severně od městečka San Teodoro a jižně od mysu Capo Coda Cavallo. Vyznačuje se upravenými zahradami dodávajícími tomuto letovisku svěžest i v horkém létě. Ubytování se rozkládá okolo romantického centra s obchůdky, restauracemi a kavárnami i dalším večerním vyžitím. Luxusní přístav, golfové hřiště, tenisové kurty, potápěčské centrum, půjčovny surfů, jachet či člunů jsou důležitými atributy pro trávení dovolené, jež uspokojí i náročné.

San Teodoro je městečko přímo na severovýchodním pobřeží ostrova, ležící jižně od Olbie. Jeho jméno se obvykle vyslovuje jedním dechem spolu s pláží La Cinta, jež je díky překrásně bělostnému písku bezpochyby jednou z nejznámějších na Sardinii. Blízké hory nejenže přispívají k zajímavé členitosti pobřeží, ale též udržují v oblasti velmi příjemné klima i v horkých letních měsících. I proto se městečko rozrůstá díky výstavbě turistických apartmánových vilek, dostavuje se nový turisticko-rybářský přístav, nechybí ani spousta denní i noční zábavy, trhy, či řada zajímavých restaurací a barů.

Budoni - Tanaunella leží 30 km jihovýchodně od Olbie v blízkosti několika malých zátok, fascinujících skal a dlouhých neposkvrněných pláží s velmi jemným bílým pískem. Budoni se stává významným turistickým centrem, zejména díky své křišťálově čisté azurové vodě a dobře organizovaným turistickým službám. Zajímavostí jsou brakické laguny s typickou vegetací a koloniemi plameňáků. Mezi řadou zdejších archeologických památek vyniká několik nuraghů. Objevte však i zdejší krásné typické staré vesnice či si vyjeďte z nedalekého přístavu Ottiolu na plavbu k některé z nádherných zátok tohoto úseku pobřeží.

Doporučené trasy:

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Klagenfurt, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padova

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Verona, Modena

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Verona, Modena

a dále

Bologna, Firenze, Pisa, Livorno (k němu se vztahují udané vzdálenosti), trajekt, Olbia, Costa Paradiso (90 km), Marina di Portisco (20 km), Cannigione (15 km), Baia de Bahas (15 km), Porto Istana (12 km), San Teodoro (30 km)

 • hotelové
 • apartmánové

Doporučené trasy:

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Klagenfurt, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padova

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Verona, Modena

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Verona, Modena

a dále

Bologna, Firenze, Pisa, Livorno (k němu se vztahují udané vzdálenosti), trajekt, Olbia, Costa Paradiso (90 km), Marina di Portisco (20 km), Cannigione (15 km), Baia de Bahas (15 km), Porto Istana (12 km), San Teodoro (30 km)

18 zájezdů / ubytování

****

Itálie, Sardinie

 • 250 m
 • ANO
 • FB+
 • Ne
 • NE
 • NE
 • ZDARMA
 • zdarma

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: P2/3/4, Family 5, P1

****

Itálie, Sardinie

 • 50 m
 • ANO
 • HB
 • Ne
 • NE
 • NE
 • BIKE
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: Classic 2/3/4, Deluxe 2/3/4, Junior Suite 2

****

Itálie, Sardinie

 • <600 m
 • ANO
 • FB+
 • Ne
 • Info
 • NE
 • ZDARMA
 • zdarma

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: P2, P2/3, Family 2+2, Junior Suite 4

****

Itálie, Sardinie

 • 100 m
 • ANO
 • HB
 • Ne
 • Info
 • NE
 • ZDARMA
 • zdarma

Dostupné typy ubytování:
místností: P2 balkon, P3/4 balkon, P2 moře, P3/4 moře, P2 balkon/moře, P3/4 balkon/moře
1 místnost: P3/4, P2

****

Itálie, Sardinie

 • <450 m
 • ANO
 • FB+
 • Ne
 • NE
 • NE
 • ZDARMA
 • zdarma

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: P2/3/4, P2/3/4 mare, P2

****

Itálie, Sardinie

 • 80 m
 • ANO
 • HB+
 • Ne
 • Info
 • NE
 • ZDARMA
 • zdarma

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: P2, P3/4, Suite

****

Itálie, Sardinie

 • 0 m
 • ANO
 • FB+
 • Ne
 • NE
 • NE
 • ZDARMA
 • zdarma

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: P2/3/4
2 místnosti: Family 5

♣♣♣♣

Itálie, Sardinie

 • 20 m
 • NE
 • BS
 • Ne
 • ANO
 • NE
 • NE

Dostupné typy ubytování:
2 místnosti: bilo 4
3 místnosti: trilo 6
4 místnosti: quadrilo 8

****

Itálie, Sardinie

 • 100 m
 • ANO
 • BS
 • Ne
 • Info
 • NE
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: mono 2/3
2 místnosti: bilo 4

****

Itálie, Sardinie

 • 700 m
 • ANO
 • BS
 • Ne
 • NE
 • NE
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: mono 2, mono 3
2 místnosti: bilo 3, bilo 4
3 místnosti: trilo 6

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?