V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Tato oblast momentálně není v nabídce
Vyberte si na stránce Destinace

Slovinské pobřeží

Na západě Slovinska nalezneme pobřeží Jaderského moře, jež měří sice pouze 47 km (včetně všech zátok, poloostrovů, cípů a výběžků), přesto nabízí zajímavostí více než dost. Směrem ze slovinského pobřeží na jih začíná poloostrov Istrie, z převážné části chorvatský. Severně se pak nachází známý italský přístav Terst. Nejsevernější a nejvyspělejší z bývalých jugoslávských republik se chlubí zejména vyhlášenými přímořskými letovisky Portorož, Piran a Koper. Ze slovinských jaderských středisek jsme zvolili noblesní Portorož i méně známý Strunjan.

Na pobřeží Jaderského moře působí středozemní klima se suchými teplými léty a mírnými zimami. V červenci je v průměru 25 – 30 °C, v zimě se teploty pohybují okolo 9 °C. Obvykle se můžete slunit od poloviny května do konce září. Teplota vody přesahuje 20 °C.

Jaderské moře, které omývá Slovinsko, je vlastně velký záliv Středozemního moře, které proniklo na pokleslou krasovou pevninu. Z nížin u Terstského zálivu se velmi rychle zvedají jednotlivá pohoří typická značnou zachovalostí přírody. Na jihu je to Snežnik s 1.795 metrů vysokým vrcholem Veliki Snežnik, z něhož je vidět moře, Istrie i Alpy jako na dlani.

Pobřeží Slovinska je převážně skalnaté až kamenité. Do vody vedou místy žebříky nebo jinak uměle vytvořené vstupy. Výjimkou je letovisko Ankaran na severním okraji slovinského pobřeží na poloostrově Milje, kde najdete písečné pláže.

Na většině pláží se platí vstupné, obvykle kolem 5 € / os. / den. A když Vás přestane bavit slunění na pláži, vydejte se prozkoumat překrásnou přírodu slovinského vnitrozemí. Vždyť je tu vše na dosah ruky!

Piran, nejkrásnější město Slovinska

Nejkrásnější město na slovinském pobřeží, na první pohled pod vlivem Benátek, vyrostlo zejména díky soli. Slané pánve (soline), kde se sůl stále ještě vyrábí starými metodami, byly důvodem rozkvětu malebného středomořského města s překrásným kostelem svatého Jiří vypínajícím se nad městem už od 12. století, typickými úzkými uličkami a velkým kruhovým náměstím, na kterém stojí socha místního rodáka, slavného italského houslisty Giuseppe Tartiniho. Určitě nevynechejte návštěvu solivarů (solná pole) u obce Sečovlje na poloostrově Strunjan. Najdete zde také přírodní lázně s blahodárným mořským bahnem.

Koper – největší slovinský přístav

Koper je nejen největším městem slovinského pobřeží, ale i největším slovinským přístavem. Řadí se však i mezi nejlepší turistická střediska pobřeží. Nad městem se zdvihají zelené středomořské kopce s vinicemi, olivovníky a ovocnými sady. Město Koper na Vás dodnes dýchne svou typickou středověkou atmosférou, která se mísí s vůní moře. Pod italským názvem Capodistria bylo pro Benátskou republiku branou k Istrii. Dnes je město ideálním cílem pro milovníky rušného života a zábavy.

 

Izola - jedna z nejlepších letních destinací Slovinska

Izola je menší prosluněné město rozkládající se na zaobleném výběžku, který vybíhá do Jaderského moře. Pokud hledáte sluníčko, moře, toužíte po koupání a plážích bez hlavy na hlavě, ale zároveň také zábavu, je Izola dobrým kompromisem. Izola leží asi 6 kilometrů od Koperu. A není problém projít se z jednoho přístavního města do druhého. Stejně tak můžete své cesty směrovat jižně přes Piran do Portorože. Vzhledem k délce slovinského pobřeží jsou tato přímořská města všechna kousek od sebe. Jako i jiná městečka pobřeží, Izola se velmi podobá italským Benátkám. Není divu, protože benátská nadvláda skončila až v roce 1797, pořád tady na vás dýchá benátská atmosféra. Původně bylo město Izola na ostrově, což dokazuje i původní latinský název Insula. Teprve s ukončením benátské vlády byly strženy místní hradby, čímž se město spojilo s pevninou. Nikoho nemůže překvapit, že se tady od nepaměti rozvíjí rybářství. Dnes s ním ještě soupeří turistický ruch a přístav.

Moderní a pestrá dovolená na dosah všem

Ve zkratce řečeno, slovinské pobřeží očekává i Vás a je připraveno Vám nabídnout strávení vzácných dnů odpočinku dynamicky a rozmanitě, novým a pokaždé jiným způsobem. Svůj kousek světa tu najdou jachtaři, milovníci přírody i rušné zábavy, sportovci i běžní rekreanti. A to vše jen několik hodin jízdy ze srdce Evropy, pro něž je zdejší Jadran nejbližším teplým a čistým mořem.


celý popis oblasti

  • hotelové
  • apartmánové

0 zájezdů / ubytování

Novinky
×
27. 09. 2019

Zkrácené lyžařské zájezdy do Itálie autobusem

Díky našim zkráceným lyžařským zájezdům autobusem je cesta do italských Alp pohodlná a bez starostí. 5 dní plných lyžování a 4 noci v hotelu s polopenzí nabízíme již od 6 990 Kč za osobu. Neztrácejte čas denními přejezdy a užijte si lyžování v Alpách naplno.
13. 06. 2019

2% sleva na lyžařský zájezd!

Od 1. listopadu rozdáváme slevy na lyžařské zájezdy ve výši 2 %! Neváhejte a objednejte si zimní dovolenou na horách co nejdříve – nejlepší termíny a ubytovací kapacity rychle mizí.
01. 06. 2019

Události zimní sezóny 2019/2020 v Alpách

I letos jsme pro vás připravili mnoho skvělých událostí v Alpách. Vyrazit s námi můžete na Ski Opening, Family Week, Fitness týden, Eat & Dance, Family Days, Ski Test a Snow Volleybal. S Nev-Damou se na horách rozhodně nudit nebudete!

Sleva 300 Kč