NEV-DAMA a.s.

Tipy na společenské hry

Lyžování pro firmy a velké skupiny

Lyžovačka, après-ski, sáňkování, snowtubing, výlety na sněžnicích nebo se psím spřežením - znáte nějaké lepší místo, kde si užijete kopec zábavy s kolegy či partou přátel než hory?

Seznamovací hry

Víte, co spolehlivě rozproudí zábavu při večerním posezení? Společenské hry. Inspirujte se našimi tipy na různé zábavné seznamovací hry, soutěže pro lyžáky a hry bez pomůcek, díky kterým se rozhodně nebudete nudit.

Pokud jedete na hory ve velké skupině osob, je pravděpodobné, že se všichni nebudou vzájemně dobře znát. Z toho důvodu je vhodné prolomit ledy nějakou zábavnou seznamovací hrou. Poradíme vám ty nejlepší.

Boj o místo

Počet osob: 3 a více

Potřeby: židle - o jednu méně, než je počet soutěžících

Pravidla: doprostřed místnosti postavíme o jednu méně židlí, než kolik osob se zúčastní hry. Všichni, kromě jedné osoby, si sednou na židli. Stojící osoba řekne: „Vymění se všichni ti, kteří…“. Místo tří teček doplní nějakou charakteristiku, jež se týká alespoň dvou členů skupiny, např.: „se narodili v létě“. Ti, na které daná charakteristika sedí, se musí zvednout a zaujmout jiné místo. Stojící osoba se snaží sednout si na jednu z prázdných židlí. Ten, kdo zůstane stát, prohrává a stává se vypravěčem.

Cíl hry: vzájemné poznání vlastností lidí ve skupině

Bez čeho nepřežiji

Počet osob: 3 a více

Potřeby: papíry a tužky

Pravidla: všichni si sednou do kroužku. Jeden se posadí doprostřed a řekne: „Bez čeho byste na/v… nepřežili ani den?“. Tečky nahradí libovolně zvoleným místem (např. pustý ostrov, dovolená, domov, les, kancelář). Každý ze skupiny napíše na papír, co je pro něho tak důležité, že by bez toho na daném místě nepřežil ani den. Osoba sedící uprostřed hádá, co jednotliví lidé odpověděli. Každý z nich jí poté ukáže papírek se svojí odpovědí. Za každou správnou odpověď má hádající jeden bod. Takto se uprostřed kruhu vystřídají všichni členové skupiny. Vyhrává ten, kdo má na konci hry nejvíce bodů.

Cíl: poznání toho, co je pro ostatní ve skupině důležité

Prasátko, kvikni

Počet osob: 3 a více

Potřeby: šátek

Pravidla: jedné osobě jsou zavázány oči šátkem a je postavena doprostřed místnosti. Další lidé ze skupinky kolem ní utvoří kruh. Poté osoba se zavázanýma očima náhodně chytne někoho z kruhu a řekne: „Prasátko, kvikni“. Chycený se snaží kviknout tak, aby nebyl poznán. Pokud oslepený správně určí jeho identitu, vyhrál a vyměňují si role.

Cíl hry: poznání lidí ve skupině na základě hlasu a doteku

Hry bez pomůcek

Sedíte po lyžovačce v restauraci nebo v baru a zábava ve skupině vázne? Rádi byste si zahráli nějakou hru, ale nemáte sebou žádné pomůcky? Nezoufejte. Máme pro vás tipy na hry bez nebo s minimem pomůcek, které spolehlivě rozproudí zábavu.

Hádej, kdo jsem

Počet osob: 2 a více

Potřeby: papíry a tužky (pokud je nemáte, požádejte o ně obsluhu v restauraci)

Pravidla: každý u stolu napíše na papírek slavnou osobnost a podá ho osobě po svojí pravici tak, aby nespatřila, co na něm stojí. Daná osoba nasliní rub papírku a nalepí si ho na čelo (může posloužit i obyčejná náplast, pokud ji má někdo po ruce). Všichni kromě vás vidí, co je na vašem čele napsáno. Poté začíná hra. Každý hráč má během kola nárok na jednu otázku, která mu pomůže uhodnout osobnost z papírku. Otázky musí být pokládány tak, aby na ně bylo možné odpovědět ano nebo ne. Odpovídat mohou všichni protihráči. Vyhrává ten, kdo jako první uhodne osobnost ze svého papírku.

Kdo ví víc

Počet osob: 2 a více

Potřeby: žádné

Pravidla: určete libovolné téma (např. italská města) a pak všichni kolem stolu střídavě říkejte vše, co vás k tématu napadne (např. Řím, Benátky, Neapol). Odpovědi se nesmí opakovat. Kdo už nebude vědět, co říci, vypadává. Vyhrává ten, kdo zůstane jako poslední.

Ting ťong

Počet osob: 2 a více

Potřeby: žádné

Pravidla: všichni u stolu dají ruce v pěst a přiloží je k sobě palci nahoru. Nad stolem je tedy dvakrát tolik palců, co osob. Začíná hra. Nejmladší z přítomných řekne: „Ting ťong…“ a místo tří teček doplní libovolné číslo, které však není vyšší než počet palců nad stolem. V tom samém okamžiku neprodleně zvedne každá osoba nula až dva palce (pozdější reakce není uznána). Pokud se hádající trefí do součtu všech zdvižených palců, může dát pryč jednu ruku a pokračuje ve hře pouze s druhou rukou. Počet palců se tedy o jeden snížil. Postupně hádají počet palců všichni hráči kolem stolu. Vyhrává ten, kdo jako první stáhne obě ruce ze hry.

Soutěže pro lyžaře

I na svahu si můžete užít spoustu legrace s ostatními z vaší skupiny. Uspořádejte pro ně zábavné soutěže.

Slalom

Není nic jednoduššího, než zapíchnout hůlky do sněhu tak, aby simulovaly slalomové branky a uspořádat soutěž ve slalomu. Stačí vám k tomu stopky a cena pro vítěze. Velmi oblíbený je také slalom v týmech. Rozdělte skupinu na dva týmy, jejichž členové budou postupně zdolávat slalomovou dráhu. Do soutěžního prostoru může lyžař vyrazit vždy až poté, co ten předchozí dokončil svoji jízdu. Vyhrává ten tým, jehož členové dojedou do cíle jako první.

Karneval na lyžích

Skvělou zábavou pro skupiny je uspořádání karnevalu na lyžích. Každý z týmu si připraví masku, kterou si na sebe obleče na lyžování. Celý den tak budete na svahu potkávat zvířata, slavné osobnosti nebo další převleky. Pobaví se nejen vaše skupina, ale také všichni ostatní na sjezdovce. Večer se uspořádá soutěž o nejlepší masku. Každý na papírek napíše svého favorita a maska s nejvyšším počtem hlasů vyhrává.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?