Střediska aktuálně hlásí

Vážení lyžaři a vyznavači zimních sportů,
informace a aktuální fotografie, které Vám zasíláme, pochází od našich přímých zahraničních partnerů či našich delegátů v místě.

Aktuality z lyžařských středisek

Präbichl

Naposledy aktualizováno: 18. 1. 2018

Alpe Lusia / San Pellegrino - Tre Valli

Naposledy aktualizováno: 17. 1. 2018

Les 2 Alpes

Naposledy aktualizováno: 16. 1. 2018

Středisko Les 2 Alpes hlásí ideální podmínky pro lyžování na čerstvém prašanu. Sjezdovky jsou perfektně upravené a sníh je rychlý. Svahy pokrývá přibližně 80 cm sněhu v nadmořské výšce 1650 m a zhruba 270 cm sněhu v nadmořské výšce 2600 m. Platí zde 3. stupeň lavinového nebezpečí. Teploty se pohybují od -10 °C do -3 °C v závislosti na nadmořské výšce. Od úterý do čtvrtka očekáváme sněžení.


Celý report

Bormio / San Colombano

Naposledy aktualizováno: 15. 1. 2018

Sněhové podmínky v okolí střediska Bormio jsou excelentní. Sjezdovky jsou pokryté přibližně 40-100 cm přírodního sněhu, podklad je technický. Funguje zde 106 km sjezdových tratí z celkového počtu 110 km a 28 km běžeckých tratí z celkového počtu 35 km.Všechny lanovky a sjezdovky jsou otevřeny z Bormio-město do 3 000 m n. m. Teploty se pohybují od -17 °C do -4°C na vrcholcích, v nižších polohách od -7 °C do 4 °C. V následujících dnech očekáváme polojasno, ke konci týdne má sněžit.

Ve středisku Bormio probíhá každé pondělí vítání nových návštěvníků na náměstí v Bormiu. Svařené víno a degustace grappy je při této příležitosti zdarma. Naše klienty uvítáme drinkem na párty na sněhu. Dále pro vás máme připraveny zvýhodněné vstupenky do lázní Bormio Terme i další slevy. 19. ledna se můžete těšit na noční lyžování, které je pro držitele šestidenního skipasu zdarma. Další pátek, 26. ledna, se koná noční skialpinistický závod Creek to Peak. V sobotu, 27. ledna, proběhne veřejný závod Peak to Creek.

Bormio / San Colombano aktuálněBormio / San Colombano aktuálněBormio / San Colombano aktuálněBormio / San Colombano aktuálněBormio / San Colombano aktuálněBormio / San Colombano aktuálně

Celý report

San Martino di Castrozza / Passo Rolle

Naposledy aktualizováno: 15. 1. 2018

Paganella

Naposledy aktualizováno: 15. 1. 2018

Na sjezdových tratích ve středisku Paganella leží přibližně 36-100 cm sněhu. Během posledních dnů napadlo zhruba 5 cm nového sněhu. Teploty ve středisku se rapidně snížily na -8 °C až-3 °C.Sníh tedy přemrzl a začínají se tvořit ledové plotny. Doporučujeme lyžařům věnovat zvýšenou pozornost servisu lyží. Buďte obezřetní na svahu La Rocca při sjezdu směrem do Fai della Paganella, kde se kvůli nedávné rekonstrukci sjezdovky objevují kameny.

V průběhu tohoto týdne očekáváme teploty stále pod bodem mrazu. Obloha bude na začátku týdne spíše oblačná. Oblačnost však bude den ode dne ustupovat a bude ji nahrazovat slunce. Ve čtvrtek již očekáváme jasnou oblohu a slunečno. V pátek má přibýt zhruba 10 cm nového sněhu. O víkendu bude opět jasno a slunečno.

Pro naše klienty je každé pondělí od 11 hod. přichystán uvítací drink na české chatě Dosso Larici (sjezdovka C). Těšíme se na Vás!

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

Celý report

Arabba / Marmolada

Naposledy aktualizováno: 15. 1. 2018

V lyžařském středisku Arabba leží na vrcholcích přibližně 250 cm sněhu, v údolí 115 cm. Během posledních dnů napadlo zhruba 65 cm čerstvého sněhu. Podmínky pro lyžovaní jsou perfektní, sníh je typu manšestr. Všechny sjezdovky jsou dokonale upravené. Denní teploty se pohybují od -14 °C do -7 °C na vrcholcích, v nižších polohách od -6 °C do -5 °C.

V následujících dnech se má oteplovat nad 0 °C a očekáváme převážně jasnou oblohu.

Návštěvníci střediska se mohou těšit na setkání horolezeckých nadšenců, které proběhne od 19. do 21. ledna v Serrai di Sottoguda. V této 2 km dlouhé rokli, která byla vyhloubena v průběhu tisíciletí vodami říčky Petoríno, budou specialisté na lezení z celého světa lézt po zamrzlých vodopádech, aby si vyzkoušeli své dovednosti a zkušenosti, které nazývají "vertikální emoce".

Arabba / Marmolada aktuálněArabba / Marmolada aktuálněArabba / Marmolada aktuálně

Celý report

Val di Fassa e Carezza

Naposledy aktualizováno: 15. 1. 2018

Ve středisku Val Di Fassa panují ideální podmínky pro lyžování. Na svazích leží spousta přírodního sněhu a místy se stále zasněžuje. Každé ráno jsou sjezdovky pokryté perfektně připraveným manšestrem. Ve středisku Val Di Fassa / Carezza / Ciampac funguje 102 km sjezdovek a 55 vleků z celkového počtu 58 vleků. Navazující lyžařský okruh Sella Ronda je otevřen v obou směrech, po zelené i oranžové trase. Denní teploty na vrcholcích se pohybují od -10 °C do -6 °C, noční teploty od -12 °C do -8 °C. Ve městě jsou přes den přibližně -4 °C a v noci -8 °C.

Předpověď na další dny je příznivá. Má být stále chladné počasí a ke konci týdne je hlášeno sněžení. Lyžařská sezona je dle názoru místních lidí jednou z nejlepších od roku 2006.

Našim klientům doporučujeme výlet kabinovou lanovkou na vyhlídku Sass Pordoi, která je otevřena každý den a navíc zcela zdarma v rámci skipasu Dolomiti Superski. Dále se můžete těšit na 45. ročník vytrvalostního závodu MARCIALONGA 2018, který proběhne 28. ledna. Ve volných chvílích využijte možnost nákupů sportovního vybavení. V místních obchodech jsou vysoké slevy. Pro chvíli odpočinku zavítejte do barů v Canazei a Campitellu, kde každý den odpoledne probíhají Happy Hours.

Val di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálně

Celý report

Madesimo

Naposledy aktualizováno: 15. 1. 2018

Středisko Madesimo hlásí přibližně 200 cm sněhu na nejvyšších vrcholech, 150 cm ve středních výškách a zhruba 120 cm sněhu v nejnižších polohách sjezdových tratí. Každý den ráno jsou sjezdovky pokryté zhruba 3 cm čerstvého sněhového poprašku. Sníh je typu prašan či manšestr, místy se mohou vyskytovat menší ledové plotny. Přírodního sněhu je dostatek a jsou otevřeny všechny sjezdovky – modré (18), červené (15) a černé (2). Otevřeno je také údolí Val di Lei a freeridové trasy Camosci a Canalone. Průměrné teploty se pohybují kolem -7 °C v Madesimu, -2 °C v Campodolcinu a -15 °C na vrcholcích sjezdovek.

V následujících dnech očekáváme až na drobné výjimky oblačno a sněžení. Od čtvrtka do soboty má být poté jasná obloha a slunečno. Průměrné teploty se budou pohybovat kolem -5 °C. Naši klienti se mohou těšit na exkurzi na sněžnicích ve švýcarském Engadinu, která proběhne od 19. do 21. ledna.

Madesimo aktuálněMadesimo aktuálněMadesimo aktuálně

Celý report

Tonale / Ponte di Legno

Naposledy aktualizováno: 15. 1. 2018

Sjezdové tratě v okolí Passo Tonale jsou v perfektním stavu. Svahy pokrývá čerstvý sníh z minulého týdne. Středisko Ponte di Legno/Temu hlásí 60-80 cm sněhu, Passo Tonale 80-150 cm sněhu a na ledovci Presena leží přibližně 150-250 cm sněhu. Počasí je slunečné a teploty se pohybují kolem -6 °C. V následujících dnech má přibýt zhruba 50 cm čerstvého sněhu. Teploty očekáváme od -4 °C do 3 °C. Od středy do neděle se obloha vyjasní a teploty klesnou zhruba na -8 °C až -4 °C. Návštěvníci střediska si mohou zpestřit dovolenou výšlapem se sněžnicemi a na skialpech k vrcholku Bles, který proběhne 21. ledna. Sraz je v 8:00 ve Vione. Milovníci nočního lyžování jistě uvítají možnost si za tmy zalyžovat každé úterý a čtvrtek na sjezdovce Valena v Passo Tonale a každou středu a sobotu na sjezdovce Valbione v Ponte di Legno. Ti nejmenší se mohou těšit na dětské programy Serata Fun Kids, které se konají ve středu v Passo Tonale u sjezdovky Vittoria a ve čtvrtek v Ponte di Legno u nástupní stanice kabiny od 17:30. Každé úterý od 16:30 se navíc pro děti pořádá zábavné odpoledne ve Family Luna Park v Passo Tonale a v pátek v Ponte di Legno.

Tonale / Ponte di Legno aktuálněTonale / Ponte di Legno aktuálněTonale / Ponte di Legno aktuálněTonale / Ponte di Legno aktuálně

Celý report

Střediska se zprávami

Ski funtazie klub Ski Funtazie klub

dětský animační program
v českém jazyce

Skisets Zapůjčení lyžařského vybavení

objednejte si zapůjčení lyžařského a snowboardového vybavení v ČR a vyzvedněte si jej až ve středisku

Seznam našich poboček Seznam poboček NEV-DAMA

zájezdy zakoupíte na pobočkách
CK Fischer / NEV-DAMA

Důležité upozornění: PASSO ROLLE

19. 12. 2017

Před sezónou probíhaly změny majetkoprávního uspořádání ve skiareálu Passo Rolle, z čehož pramenila nejistota ohledně jeho zprovoznění; nyní však je již vše vyřešeno, skiareál je v běžném provozu a řádný průběh zimní sezóny 2017 / 2018 není nijak ohrožen.

Důležité upozornění: LIVIGNO, BORMIO, SANTA CATERINA!

18. 12. 2017

Dovolujeme si upozornit naše klienty na novou možnost ON-LINE zakoupení průjezdu švýcarským tunelem Munt La Schera za zvýhodněné ceny po celou zimní sezónu 2017/2018.

Prodej letních zájezdů 2018 zahájen !!!

01. 11. 2017

Zahájili jsme online prodej letních zájezdů NEV-DAMA a to v cenách až o 25% nižších než můžete očekávat po ukončení slev! Tištěný katalog vyjde zhruba v polovině prosince 2017.

Možnosti reklamace a spory

09. 01. 2016

Dovolujeme si Vás informovat, že při zakoupení zájezdu online je rovněž možné k řešení eventuálního sporu využít platformu řešení sporů online. https://www.nev-dama.cz/dulezite-informace/moznosti-reklama-spory  

pravidelně aktualizujeme: Sněhové zpravodajství

Aktuální sněhové zpravodajství z Alp pravidelně aktualizujeme.

Náš tip na lyžařské zájezdy

Vybraná lyžařská střediska