• Úvod
  • Střediska aktuálně hlásí

Střediska aktuálně hlásí

Střediska se zprávami

Vážení lyžaři a vyznavači zimních sportů,
informace a aktuální fotografie, které Vám zasíláme, pochází od našich přímých zahraničních partnerů či našich delegátů v místě.
Aktuální stav provozu lyžařských středisek naleznete zde

Aktuality z lyžařských středisek

Naposledy aktualizováno: 12. 12. 2018

Cervinia / Zermatt

Cervinia / Zermatt aktuálněCervinia / Zermatt aktuálně

Naposledy aktualizováno: 12. 12. 2018

Pejo

Pejo aktuálněPejo aktuálněPejo aktuálněPejo aktuálněPejo aktuálněPejo aktuálně

Naposledy aktualizováno: 12. 12. 2018

Bormio / San Colombano

Bormio / San Colombano aktuálněBormio / San Colombano aktuálněBormio / San Colombano aktuálněBormio / San Colombano aktuálně

Naposledy aktualizováno: 11. 12. 2018

Val di Fiemme / Obereggen

Aktuální sněhové podmínky

Sněhové podmínky jsou ve vyšších polohách lyžařského střediska Val di Fiemme velmi dobré, přestože nižší polohy jsou zatím beze sněhu. V provozu je zde aktuálně přibližně 50 % sjezdových tratí (37 z 92 km) a 27 z celkového počtu 45 vleků. Lyžuje se na umělém, ale kvalitně připraveném sněhu. Obereggen hlásí 13 km otevřených sjezdovek z 20 km, Alpe Lusia / San Pellegrino 30 km z celkového počtu 100 km. Aktuální teploty v nižších polohách (přibližně 1000 m n. m.) jsou lehce nad nulou, na vrcholech se pohybují kolem -9 °C přes den a kolem -13 °C v noci. Podobné teploty by měly vydržet i tento týden.

Zajímavosti a akce ve středisku

Klienty NEV-DAMY zveme každé pondělí od 11 do 13 hodin na uvítací párty do areálu Alpe Cermis na vrchol Paion. V kouzelném předvánočním čase jim dále doporučujeme následující program na volný čas:

  • návštěvu vánočních trhů v Cavalese,

  • prohlídku betlémů v Teseru,

  • zhlédnutí průvodu Krampusů v Cavalese (15. 12. 2018),

  • návštěvu exhibičního hokejového zápasu na stadionu v Cavalese (12. 12. 2018).

Val di Fiemme / Obereggen aktuálněVal di Fiemme / Obereggen aktuálněVal di Fiemme / Obereggen aktuálněVal di Fiemme / Obereggen aktuálně

Naposledy aktualizováno: 11. 12. 2018

Madonna di Campiglio - Pinzolo

Madonna di Campiglio - Pinzolo aktuálněMadonna di Campiglio - Pinzolo aktuálněMadonna di Campiglio - Pinzolo aktuálněMadonna di Campiglio - Pinzolo aktuálněMadonna di Campiglio - Pinzolo aktuálněMadonna di Campiglio - Pinzolo aktuálně

Naposledy aktualizováno: 11. 12. 2018

Santa Caterina

Aktuální sněhové podmínky

Santa Caterina aktuálně hlásí bohatou nadílku čerstvého prašanu. Na Sunny Valley napadl přibližně metr nového sněhu a ve vesnici zhruba 25 cm. Celkem pokrývá svahy Santa Cateriny 45 až 200 cm sněhu dle nadmořské polohy. V provozu jsou sjezdové tratě Vallalpe, Del Sole, Cameraccia, Dell'Alpe a Deborah Compagnoni a první část kabinové lanovky S. Caterina – Plaghera, druhá část Plaghera – Vallalpe a čtyřmístná sedačková lanovka Vallalpe. Otevřen je taktéž běžkařský areál o délce 3 km. Aktuální denní teploty se pohybují kolem -4 °C, noční teploty kolem -7 °C.

Předpověď počasí na následující dny

Od úterý do čtvrtka by dle předpovědi počasí mělo být polojasno s výrazným poklesem teplot až k -20 °C. V pátek očekáváme zataženo se slabým sněžením. Teploty během dne budou v rozmezí od -5 do -2 °C.

Santa Caterina aktuálně

Naposledy aktualizováno: 10. 12. 2018

Paganella

Aktuální sněhové podmínky

V lyžařském středisku Paganella jsou momentálně v provozu 4 modré a 6 červených sjezdových tratí - Panoramica (D), Olimpionica 3 (G), Seletta (E), Traliccio (F), Cacciatori 2 (M), S. Antonio 1 (P), Salare (W), Skiweg (X), Dosso Larici (C), scuola Dosson, dolní část Nuvola Rossa. Tyto tratě jsou perfektně upravené, sníh je tuhý a nikde se nehromadí. V některých přejezdových částech se však nachází kamení. Doporučujeme nezanedbat servis lyží a nabroušení hran. V pracovních dnech se na tratích velmi dlouho drží čerstvě upravený manšestr a u lanovek se netvoří zástupy lyžařů. Zasněžené sjezdovky pokrývá přibližně 5-35 centimetrů sněhu.

Předpověď počasí na následující dny

Předpověď počasí na následující dny hlásí mírné sněhové přeháňky. V průběhu týdne se budou střídat slunečné dny s občasným sněžením. Teploty se budou držet pod nulou, na vrcholech naměříme kolem -15 °C.

Zajímavosti a akce ve středisku

Každé pondělí v 11 hodin zveme všechny klienty CK NEV-DAMA na welcome drink na chatu Albi de Mez. V předvánočním čase je pro návštěvníky Paganelly připraven bohatý program:

  • 12. 12. - bezplatný Acquagym v městském bazénu pod záštitou místních animátorů (hradí se pouze vstup do bazénu),

  • 13. 12. - 14. 12. - Evropský ženský šampionát ve sjezdu (sjezdovka Olimpionica 2),

  • 13. 12. - 16. 12. - Eurochocolate Christmas na náměstí od 10 do 19 hodin (bohatý program se spoustou čokolády od pravých mistrů svého řemesla).


Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

Naposledy aktualizováno: 10. 12. 2018

Madesimo

Aktuální sněhové podmínky

Lyžařské středisko Madesimo hlásí bohatou sněhovou nadílku. Vrcholky pokrývají až 3 metry sněhu, zatímco v údolí leží zhruba 1,5 metru sněhu. Během posledních 3 dnů napadlo ve středisku přibližně 45-230 centimetrů prašanu dle nadmořské polohy. V provozu je celkem 16 sjezdových tratí z celkového počtu 39 - 8 (Serenissima), 11 (Lago Azzurro), 12 (Sky Express), 17 (Valsecchi - horní část), 18 (Vanoni), 20 (Interpista - černá sjezdovka na vrcholu), 22 + 22 bis (Scoiattoli), 23 (Vanoni - celá), 27 (Arlecchino), 30 (Vanoni-Lago Azzurro), 31 (Motta Bassa-Lago Azzurro), 32 (Scoiattoli-Vanoni) a 35 (Vanoni-Interpista). Spuštěno je 7 lanovek z celkového počtu 14 - Sky Express z Campodolcina, Motta, západní Colmanetta, Lago Azzurro, Larici, Cima Sole a Arlecchino.

Předpověď počasí na následující dny

V pondělí očekáváme polojasno s průměrnými teplotami kolem -3 °C a silným větrem. V úterý, ve středu a ve čtvrtek se obloha vyjasní a vysvitne sluníčko. Průměrné teploty se budou pohybovat mezi -10 až -6 °C. V pátek se obloha opět zatáhne a bude sněžit. Průměrné teploty porostou na -3 až -2 °C. V sobotu bude znovu jasno a slunečno a rtuť teploměru vyšplhá v průměru na -1 °C.

Zajímavosti a akce ve středisku

Návštěvníci střediska Madesimo se mohou těšit na uvítací párty, která proběhne v pondělí dopoledne od 11 do 12 hodin na svahu v restauraci Larici. Ve středu/čtvrtek dopoledne se chystá exkurze na sněžných skútrech na trase Madesimo-Andossi-Montespluga-Passo dello Spluga.


Madesimo aktuálněMadesimo aktuálněMadesimo aktuálněMadesimo aktuálně

Naposledy aktualizováno: 10. 12. 2018

Val di Fassa e Carezza

Aktuální sněhové podmínky

Svahy lyžařského střediska Val di Fassa / Carezza pokrývá přibližně 40 cm sněhu, v provozu je 38 z 57 lanovek. Sousední Alpe Lusia / San Pellegrino hlásí cca 30 cm sněhu a 17 spuštěných lanovek z celkového počtu 23. Během posledních 3 dnů napadlo zhruba 10 cm nového sněhu. Okruh Sella Ronda je otevřen v obou směrech. Sníh na sjezdových tratích je většinou umělý a ledový. Z důvodu silného větru doporučujeme sledovat aktuální počasí a na něj vázaný provoz lanovek.  Denní teploty se ve středisku Val di Fassa (Canazei) aktuálně pohybují v rozmezí -3 až 0 °C, noční teploty klesají k -9 až -1 °C.

Předpověď počasí na následující dny

Předpověď počasí na příští týden hlásí prudký pokles teplot, které mohou v noci spadnout až k -16 °C. Převládat bude jasno a slunečno, pouze v pondělí a ve čtvrtek očekáváme sněžení.

Zajímavosti a akce ve středisku

Předvánoční atmosféra je ve středisku Val di Fassa velmi příjemná. Město zdobí vánoční osvětlení a stánky s tematickými produkty. Kromě vánočních trhů se mohou návštěvníci této lyžařské oblasti v příštím týdnu těšit na následující sportovní události:

  • Snowboard FIS World Cup Carezza (slalom) – 13. 12. - 14. 12. 2018, Passo Carezza, 14. 12. proběhne doprovodný koncert,

  • Evropský pohár ve sjezdovém lyžování – 18. 12. 2018, Pozza di Fassa.


Val di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálně

Naposledy aktualizováno: 10. 12. 2018

3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti

3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti aktuálně3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti aktuálně

Novinky
×
06. 12. 2018 NOVÉ

Důležité upozornění: PASSO ROLLE

Z důvodu uzavření průsmyku Passo Rolle je nutné pro příjezdy do lyžařského střediska San Martino di Castrozza / Passo Rolle v termínu od 08.12. do 14.12. využít objízdnou trasu uvedenou v odjezdových pokynech.


25. 11. 2018

Sněhové zpravodajství

Aktuální sněhové zpravodajství naleznete zde.
20. 11. 2018

Zimní zájezdy za super ceny !!!

Ještě jste nevymysleli, kam vyrazit na zimní dovolenou? Pojeďte s Nev - Damou do alpských středisek za bezkonkurenční ceny. Vyberte si některý z našich výhodných last minute zájezdů.