• Úvod
  • Střediska aktuálně hlásí

Střediska aktuálně hlásí

Střediska se zprávami

Vážení lyžaři a vyznavači zimních sportů,
informace a aktuální fotografie, které Vám zasíláme, pochází od našich přímých zahraničních partnerů či našich delegátů v místě.

Aktuality z lyžařských středisek

Naposledy aktualizováno: 20. 3. 2018

Val Thorens

Ve Val Thorens panují perfektní lyžařské podmínky. Svahy pokrývá 250-400 cm sněhu a neustále padá čerstvý prašan. V průběhu posledních dnů ho přibylo 10-40 cm v závislosti na nadmořské výšce. Lyžování je kvalitní po celý den. Spodní svahy mají tvrdší podklad, takže v odpoledních hodinách se místy objevují plotny, ale horní a zejména severní svahy poskytují lyžařům luxusní lyžování na manšestru. Teploty jsou na březen poměrně nízké, pohybují se kolem -5 °C ve středisku a -10 °C na horních svazích. V tomto týdnu očekáváme polojasno, větrno a pokračující nízké teploty.

Našim klientům doporučujeme navštívit úterní koncert v kostele nebo úterní či čtvrteční trhy. Zimní dovolenou ve Val Thorens si můžete zpříjemnit také na bobové dráze, ledovém automobilovém okruhu, sjezdem lyžařských tratí na horských kolech nebo výletem visutou lanovkou nad 250 metrů hlubokým údolím.


Naposledy aktualizováno: 20. 3. 2018

Tonale / Ponte di Legno

Tonale / Ponte di Legno aktuálněTonale / Ponte di Legno aktuálněTonale / Ponte di Legno aktuálněTonale / Ponte di Legno aktuálně

Naposledy aktualizováno: 19. 3. 2018

Bormio / San Colombano

Ve vyšších polohách střediska Bormio panují excelentní sněhové podmínky. Sjezdové tratě jsou pokryty až 145 cm přemrzlého prašanu. V nižších polohách střediska, při dojezdu do Bormio-město, leží zhruba 40 cm sněhu, který je již lehce mokrý, přestože stále sjízdný. Během posledních dnů napadlo 5-15 cm nového sněhu. Všechny lanovky a sjezdovky jsou otevřeny z Bormio-město do 3000 m n. m. Isolaccia je propojená s Le Motte. Teploty se ve městě pohybují od -8 do 0 °C, ve výšce 2000 m n. m. od -15 do -6 °C a ve výšce 3000 m n. m. od -22 do -13 °C.

Začátkem tohoto týdne očekáváme zataženo a občasné přeháňky, které budou ve vyšších polohách sněhové. Od úterý do konce týdne hlásí předpověď počasí jasnou oblohu a výrazné ochlazení.

Naši klienti se mohou těšit na párty na sněhu s drinkem zdarma, kterou pro ně pravidelně pořádáme. Na základě klientské karty NEV-DAMA poskytujeme také zvýhodněné vstupenky do lázní Bormio Terme a mnoho dalších slev.

Bormio / San Colombano aktuálněBormio / San Colombano aktuálněBormio / San Colombano aktuálněBormio / San Colombano aktuálněBormio / San Colombano aktuálně

Naposledy aktualizováno: 19. 3. 2018

Paganella

Lyžařské středisko Paganella hlásí bohatou nadílku čerstvého sněhu – až 50 cm. Celkově pokrývá sjezdové tratě 25-180 cm sněhu v závislosti na nadmořské výšce. Ve vyšších polohách je sníh přemrzlejší, zatímco v nižších polohách a na dojezdových tratích je sníh těžší a mokrý. Místy se objevují kameny.

Předpověď počasí na tento týden je příznivá. V pondělí bude zataženo, od úterý až do soboty očekáváme slunečno. Teploty klesnou na -13 až -4 °C.

V úterý a v pátek doporučujeme noční lyžování, které se na Paganelle koná od 19:30 do 22:30. V ceně vašeho šestidenního skipasu můžete využít návštěvy dvou dalších středisek, Folgaria a Monte Bondone, jakýkoliv den, který si zvolíte.

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

Naposledy aktualizováno: 19. 3. 2018

Livigno

Vynikající podmínky pro lyžování, perfektně upravené sjezdovky a dostatek sněhu o výšce až 120 cm aktuálně hlásí lyžařské středisko Livigno. Během posledních dnů napadlo asi 20 cm čerstvého sněhu. Na Mottolino i Carosello jsou v provozu všechny sjezdové tratě, lyžuje se na kvalitně upraveném manšestru. Denní teploty se pohybují v rozmezí -4 až 0 °C, noční teploty od -19 do -5 °C.

Na tento týden hlásí předpověď počasí zataženou oblohu a sněhové přeháňky pouze na pondělí. Od úterý až do neděle budou panovat krásné slunečné dny.

Návštěvníci střediska Livigno si užijí pestrý zábavný program. Na Campo scuola lyžařští instruktoři předvádějí různé techniky lyžování při slalomové show a koná se také zábavné představení největšího a nejmenšího lyžařského instruktora na světě. V areálech Mottolino i Carosello probíhají každý den Après Ski Party od 16:00 do 20:00 hod. Pro naše klienty pořádáme každé pondělí v restauraci Mottolino uvítací párty s welcome drinkem zdarma.

Livigno aktuálněLivigno aktuálněLivigno aktuálněLivigno aktuálněLivigno aktuálněLivigno aktuálně

Naposledy aktualizováno: 19. 3. 2018

Monte Bondone

Monte Bondone aktuálněMonte Bondone aktuálněMonte Bondone aktuálněMonte Bondone aktuálněMonte Bondone aktuálně

Naposledy aktualizováno: 19. 3. 2018

Arabba / Marmolada

Sněhové podmínky ve středisku Arabba/Marmolada jsou dobré, na sjezdových tratích leží kvalitně upravený manšestr. Sněhová pokrývka je vysoká přibližně 284 cm na vrcholech a 125 cm v údolí. Během posledních dnů napadlo 30 cm čerstvého sněhu. Teploty se pohybují od -2 do 0 °C ve výšce 1500 m n. m., od -5 do -3 °C ve výšce 2000 m n. m. a v rozmezí -12 až -10 °C ve výšce 3000 m n. m.

V následujících dnech očekáváme slunečné počasí a chladný vzduch. Výhled na celé Dolomity bude překrásný.

Dne 25. března 2018 se na sjezdovkách lyžařského areálu Arabba-Marmolada uskuteční akce Ski & Wine Arabba-Marmolada. Půjde o lyžování s ochutnávkou italských vín na trase Dolomiti superski. Akce pochází ze spolupráce turistických kanceláří Marmolada a Arabba společně s místními lyžařskými školami. Cena je 25 € na osobu ve skupině, která je doprovázená instruktorem nebo 20 € bez doprovodu. Cena nezahrnuje skipas.


Naposledy aktualizováno: 19. 3. 2018

Marilleva / Folgarida

Svahy středisek Marilleva/Folgarida pokrývá 45-180 cm sněhu, v Peju leží 80-210 cm sněhu a v Madonna di Campiglio 80-286 cm sněhu v závislosti na nadmořské výšce. Poslední sněžení jsme zaznamenali o víkendu, z důvodu vysokých teploty však sníh v nižších polohách roztál. Sníh je mokrý a těžký i ve výšce 1400 m n. m. V pondělí očekáváme další sněžení, takže v úterý snad budeme již lyžovat na prašanu. Od úterý až do pátku hlásí předpověď počasí slunečno a nízkou oblačnost.

Návštěvníci středisek se mohou těšit na následující akce:

MARILLEVA: Après Ski22. března – Marilleva 1400 – Centre Copai u spodní stanice lanovky. 16. března až 25. března se konají Polské dny ve spolupráci s cestovní kanceláří AbC Holiday, v úterý a ve středu je otevřena kabinka Belvedere a od 16:30 probíhají koncerty v MAU.

FOLGARIDA: Večeře na svahu s prezentací piva Birra Fon 22. března – Chalet degli Angeli.

PEJO: Večerní fiaccolata (průvod s pochodněmi) každý čtvrtek od 17:30 hod. Fun slope na sjezdovce Beverina s atrakcemi (rainbow butter box, banana butter box, softbow butter box, jib cupola, pianobooster, sound slopy).

COGOLO: Večerní fiaccolata každý čtvrtek od 21:00 hod.

MADONNA DI CAMPIGLIO: Akce „Lyžování srdcem“ 24. a 25. března, kterou pořádá asociace Onlus za účelem výběru finančních prostředků pro fondy pomoci v léčbě. Akce se účastní olympijští vítězové či známí italští sportovci. V sobotu se koná konference lékařů. V neděli od 9:00 probíhají lyžařské závody na Grosté.


Naposledy aktualizováno: 19. 3. 2018

Risoul / Vars

Lyžařské středisko Risoul hlásí výborné sněhové podmínky. Na sjezdových tratích leží 195-265 cm sněhu, tedy přibližně o 1 metr více než ve stejném období v loňském roce. V průběhu posledních dnů napadlo 5-10 cm čerstvého sněhu. Vzhledem k nízkým teplotám, které se přes den pohybují ve středisku kolem 0 °C a na hřebenech od -10 do -5 °C, sníh nikde nepovoluje. Sjezdové tratě jsou každé ráno kvalitně upravené, nevyskytují se žádné plotny ani ojedinělé kameny.

V pondělí očekáváme polojasno bez srážek, v úterý jasno, ve středu a ve čtvrtek bude obloha taktéž jasná, ale ochladí se. Na pátek a sobotu hlásí předpověď počasí polojasnou oblohu.

V úterý 20. března se můžete těšit na bluesový koncert – AWEK, ve středu 21. března proběhne představení humoristické magie – Eric Leblon a každý pátek se koná pravidelný trh lokálních a provensálských produktů.


Naposledy aktualizováno: 19. 3. 2018

Risoul / Vars

Na svazích lyžařského střediska Vars leží 195-265 cm sněhu v závislosti na nadmořské výšce. Během posledních dnů napadlo přibližně 10 cm nového sněhu. Sněhu je tedy dostatek a díky nízkým teplotám krásně drží. Většina sjezdových tratí je každé ráno perfektně upravená, nevyskytují se ledové plotny ani kameny. Je hlášen 4. stupeň lavinového nebezpečí. Noční teploty se ve středisku pohybují kolem -10 °C, přes den rostou k bodu mrazu, denní teploty na vrcholech dosahují zhruba -10 °C.

Předpověď počasí na následující dny je příznivá. Začátkem týdne očekáváme jasno a stejné teploty jako dosud, ve středu a ve čtvrtek se ochladí. Obloha bude stále jasná.

Návštěvníkům střediska doporučujeme v úterý 20. března navštívit trh lokálních a provensálských produktů nebo se zúčastnit sjezdu na saních pod kabinovou lanovkou Chabrieres, který probíhá od 16:30 hod. 27. března až 1. dubna se můžete těšit na pokusy o překonání místního světového rekordu 254,946 km/h v rychlostním lyžovaní na stadionu vysokorychlostního lyžování.