NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Popis oblasti

Alpes-de-Haute-Provence – nejen moře a levandule, ale i skvělé lyžování jako symboly Provensálska

Alpes-de-Haute-Provence (česky Alpy Horního Provensálska) je francouzský departement ležící v regionu Provence-Alpes-Côte-d'Azur. Basses-Alpes (Nízké Alpy) byl jedním z 83 departementů vytvořených během Francouzské revoluce v březnu 1790. Až v roce 1970 byl přejmenovaný na Alpes-de-Haute-Provence.

Výše uvedené složené názvy evokují spojení slunného regionu Provence, známého zejména svým luxusním Azurovým pobřežím a levandulovými či slunečnicovými poli s jižními výběžky masivu Alp.

Oblast Provence skutečně zaujímá v jižní Francii rozsáhlé území sahající od delty Rhôny na západě po Přímořské Alpy na východě u italské hranice. Provence nabízí návštěvníkům rozeklané útesy, horské vesničky, kaňony, přírodní parky Lubéron a Camargue, ale třeba i papežský Avignon. Je to krajina, která inspirovala Van Gogha a Cézanna a zdejší atmosféra i styl života jsou dodnes velmi specifické.

Pra Loup / Val d´Allos - nejlepší lyžařské středisko Jižních Alp

Při vší úctě k provensálským konkurentům, jako jsou třeba skiareály Isola 2000 a Auron, nebo spíše běžkařský Saint Dalmas le Selvage, je právě středisko Pra Loup / Val d´Allos považováno za nejlepší lyžařskou oblast Jižních Alp. Každého návštěvníka okouzlí velmi přátelskou, takřka až rodinnou, atmosférou. Lyžaře zde čeká celkově 180 kilometrů kvalitních sjezdovek, nyní i s kompletně předělaným systémem umělého zasněžování na oboustranném přejezdu mezi středisky Pra Loup a Val d’Allos.

Na 80 sjezdových tratí bude vyhovovat jak rodinám s dětmi, tak i vyspělejším lyžařům. V nižších pasážích sjezdovek též znovu došlo k významnému posílení systému umělého zasněžování a lze tedy očekávat významné prodloužení lyžařské sezóny, resp. výrazně lepší podmínky i v prosinci a dubnu, než tomu bylo před několika lety.

Až 300 slunečných dnů v roce jako trumf Jižních Alp

Skiareály Pra Loup / Val d´Allos charakterizuje značná převaha úctyhodně širokých nejžádanějších červených a modrých sjezdovek, ale pokud lze zmínit jednu stěžejní výhodu oblasti, pak je to dle dlouhodobých statistik až 300 slunečných dnů v roce! To je ta hlavní deviza geografické polohy Jižních Alp…

A plánuje se i stavba stále výkonnějších sedačkových lanovek, jakož i rekonstrukce apartmánových residencí, což jsou slibné perspektivy dalšího rozvoje lyžování v této lokalitě. Například letos byla stará sedačka nahrazena lanovkou Telemix de la Clappe, což jsou kabinky i šestisedačky najednou, každý si může vybrat to své…

Dost zábavy pro malé i velké

Pra Loup i Val d´Allos představují též ideální místo pro milovníky adrenalinového lyžování – jmenovat lze třeba několik přírodních „boardercrossových“ tratí s valy a klopenými zatáčkami. Zejména u pobytů v Pra Loupu je nezanedbatelnou výhodou blízkost městečka Barcelonnette s mnoha kluby, restauracemi nebo třeba i bowlingem. Zkrátka stále je zde co dělat… V neposlední řadě by Vás mohla zaujmout i zdejší slevová politika pro děti, nebo třeba náš tip na výborné a přitom cenově lákavé ubytování v Hameau du Praroustan v lokalitě Pra Loup 1500.

Lyžařská střediska

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?