Alpes de Haute Provence

Francie

Alpes de Haute Provence

Alpes-de-Haute-Provence – nejen moře a levandule, ale i skvělé lyžování jako symboly Provensálska

Alpes-de-Haute-Provence (česky Alpy Horního Provensálska) je francouzský departement ležící v regionu Provence-Alpes-Côte-d'Azur. Basses-Alpes (Nízké Alpy) byl jedním z 83 departementů vytvořených během Francouzské revoluce v březnu 1790. Až v roce 1970 byl přejmenovaný na Alpes-de-Haute-Provence.

Výše uvedené složené názvy evokují spojení slunného regionu Provence, známého zejména svým luxusním Azurovým pobřežím a levandulovými či slunečnicovými poli s jižními výběžky masivu Alp.

Oblast Provence skutečně zaujímá v jižní Francii rozsáhlé území sahající od delty Rhôny na západě po Přímořské Alpy na východě u italské hranice. Provence nabízí návštěvníkům rozeklané útesy, horské vesničky, kaňony, přírodní parky Lubéron a Camargue, ale třeba i papežský Avignon. Je to krajina, která inspirovala Van Gogha a Cézanna a zdejší atmosféra i styl života jsou dodnes velmi specifické.

Pra Loup / Val d´Allos - nejlepší lyžařské středisko Jižních Alp

Při vší úctě k provensálským konkurentům, jako jsou třeba skiareály Isola 2000 a Auron, nebo spíše běžkařský Saint Dalmas le Selvage, je právě středisko Pra Loup / Val d´Allos považováno za nejlepší lyžařskou oblast Jižních Alp. Každého návštěvníka okouzlí velmi přátelskou, takřka až rodinnou, atmosférou. Lyžaře zde čeká celkově 180 kilometrů kvalitních sjezdovek, nyní i s kompletně předělaným systémem umělého zasněžování na oboustranném přejezdu mezi středisky Pra Loup a Val d’Allos.

Na 80 sjezdových tratí bude vyhovovat jak rodinám s dětmi, tak i vyspělejším lyžařům. V nižších pasážích sjezdovek též znovu došlo k významnému posílení systému umělého zasněžování a lze tedy očekávat významné prodloužení lyžařské sezóny, resp. výrazně lepší podmínky i v prosinci a dubnu, než tomu bylo před několika lety.

Až 300 slunečných dnů v roce jako trumf Jižních Alp

Skiareály Pra Loup / Val d´Allos charakterizuje značná převaha úctyhodně širokých nejžádanějších červených a modrých sjezdovek, ale pokud lze zmínit jednu stěžejní výhodu oblasti, pak je to dle dlouhodobých statistik až 300 slunečných dnů v roce! To je ta hlavní deviza geografické polohy Jižních Alp…

A plánuje se i stavba stále výkonnějších sedačkových lanovek, jakož i rekonstrukce apartmánových residencí, což jsou slibné perspektivy dalšího rozvoje lyžování v této lokalitě. Například letos byla stará sedačka nahrazena lanovkou Telemix de la Clappe, což jsou kabinky i šestisedačky najednou, každý si může vybrat to své…

Dost zábavy pro malé i velké

Pra Loup i Val d´Allos představují též ideální místo pro milovníky adrenalinového lyžování – jmenovat lze třeba několik přírodních „boardercrossových“ tratí s valy a klopenými zatáčkami. Zejména u pobytů v Pra Loupu je nezanedbatelnou výhodou blízkost městečka Barcelonnette s mnoha kluby, restauracemi nebo třeba i bowlingem. Zkrátka stále je zde co dělat… V neposlední řadě by Vás mohla zaujmout i zdejší slevová politika pro děti, nebo třeba náš tip na výborné a přitom cenově lákavé ubytování v Hameau du Praroustan v lokalitě Pra Loup 1500.

1 počet lyžařských středisek

Pra Loup / Val d´Allos

Francie, Alpes de Haute Provence

* * * *
/
* * *

sjezdové tratě: 180 km

přepravní zařízení:

Parkování
6
Lanovka
21
Vlek
24

nadmořské výšky areálu:

1500 2050 2600

běžecké tratě: 0 km

cena na osobu:

od 4 090

1 počet lyžařských středisek

7 zájezdů / ubytování

7 zájezdů / ubytování

Lyžařské terény:

Sjezdové tratě 0 km

Délka sjezdových tratí ve střediscích:

Pra Loup / Val d´Allos 180 km

 • Černá 10 km
  5,6 %
 • Červená 70 km
  38,9 %
 • Modrá 75 km
  41,7 %
 • Zelená 25 km
  13,9 %
Ski funtazie klub Ski Funtazie klub

dětský animační program
v českém jazyce

Skisets Zapůjčení lyžařského vybavení

objednejte si zapůjčení lyžařského a snowboardového vybavení v ČR a vyzvedněte si jej až ve středisku

Seznam našich poboček Seznam poboček NEV-DAMA

zájezdy zakoupíte na pobočkách
CK Fischer / NEV-DAMA

Sněhu je v Alpách všude dostatek!

19. 03. 2018

Nezoufejte nad sněhovou pokrývkou na českých horách a spravte si chuť v Alpách. Většina areálů hlásí vynikající sněhové podmínky. Víkendové vydatné sněžení přispělo k pohádkové zimní atmosféře. Sněhu je požehnaně a s našimi cenami se dlouho rozhodovat nemusíte.

SAPPADA - provoz areálu!

14. 03. 2018

Od pondělí 19.03. bude v provozu pouze lanovka Pian dei Nidi, Monte Siera a dětský vlek Creta Forata.

Důležité upozornění: PASSO ROLLE

19. 12. 2017

Před sezónou probíhaly změny majetkoprávního uspořádání ve skiareálu Passo Rolle, z čehož pramenila nejistota ohledně jeho zprovoznění; nyní však je již vše vyřešeno, skiareál je v běžném provozu a řádný průběh zimní sezóny 2017 / 2018 není nijak ohrožen.

Důležité upozornění: LIVIGNO, BORMIO, SANTA CATERINA!

18. 12. 2017

Dovolujeme si upozornit naše klienty na novou možnost ON-LINE zakoupení průjezdu švýcarským tunelem Munt La Schera za zvýhodněné ceny po celou zimní sezónu 2017/2018.

Možnosti reklamace a spory

09. 01. 2016

Dovolujeme si Vás informovat, že při zakoupení zájezdu online je rovněž možné k řešení eventuálního sporu využít platformu řešení sporů online. https://www.nev-dama.cz/dulezite-informace/moznosti-reklama-spory  

pravidelně aktualizujeme: Sněhové zpravodajství

Aktuální sněhové zpravodajství z Alp pravidelně aktualizujeme.

Náš tip na lyžařské zájezdy

Vybraná lyžařská střediska