Isere

Isére – ve stopách Tour de France i olympijských her

Isère je francouzský departement (jeden z 83 departementů vytvořených během Francouzské revoluce 4. března 1790) ležící v regionu Rhône-Alpes, jeho hlavním městem je Grenoble, kde se v roce 1968 konaly Zimní olympijské hry, pro československou výpravu velmi úspěšné (zlato a stříbro skokana na lyžích Jiřího Rašky, stříbro hokejistů a bronz krasobruslařky Hany Maškové).

Nejvyšší bod tohoto alpského departementu je Pic Lory s 4.088 metry, vedlejší vrchol masivu Barre des Ecrins (4.102 m) ležícího již v sousedním regionu Provence-Alpes-Côte-d'Azur. Dalším známým vrcholem Isére je La Meije nad obcí La Grave (středisko Les 2 Alpes) s 3.988 metry.

Isère nabízí řadu velmi známých skiresortů, jako jsou Alpe d'Huez (stoupání sem je však i legendou červencového cyklistického etapového závodu Tour de France), Les 2 Alpes, olympijské (z roku 1968) Chamrousse, nebo méně známá střediska Villard de Lans, Autrans, Les 7 Laux, Le Collet d'Allevard, Méaudre, Saint Pierre de Chartreuse, Alpe du Grand Serre či Gresse en Vercors.

Jde o třetí nejdůležitější zimní destinaci francouzského turismu po Savojsku (Tignes, 3 údolí apod.) a Haute-Savoie (Chamonix, Morzine…) a před Hautes-Alpes (Serre Chevalier, Montgenèvre, atd.).

Alpe d'Huez – sluneční ostrov v srdci pohoří Grandes Rousses

Středisko Alpe d'Huez tvoří lyžařské srdce pohoří Grandes Rousses. Jde o oblast často přezdívanou „Sluneční ostrov“. Je vzdálena 60 km od Grenoblu, rozprostírá se na jižně orientovaném vysokohorském platu pod majestátním vrcholem Pic Blanc.

Vysoká nadmořská výška a ledovec Sarenne dávají záruku vynikajících sněhových podmínek a tím i možnost lyžovat od podzimu do pozdního jara. Úchvatných 250 km sjezdových tratí a 81 přepravních zařízení, to jsou čísla, jež napovídají, že zde půjde o skutečně obrovské lyžařské zážitky.

Najdete zde i nejdelší černou sjezdovku Evropy, 16 km dlouhou La Sarenne s boulemi a úctyhodným převýšením 1.600 m, proslulou sjezdovku Le Tunnel procházející 200 m osvětleným tunelem skrz skálu, úchvatné červené sjezdovky do Oz en Oisans či překrásnou černou La Fare při sjezdu do Vaujany. Ovšem zdaleka nečekejte jen extrémy: je zde i velké množství mírných svahů a rozlehlých zón pro začátečníky, jde tedy o středisko vhodné nejen pro náročné lyžaře, ale i pro rodiny s dětmi.

Snowboardisty vábí snowpark s halfpipe, boardercrossem, jumpy, quarterpipe a tables, lyžařské nenasyty pak možnost atraktivního večerního lyžování na závodní trati Stade de Slalom.

50 km běžeckých tras zde najdou i vyznavači klasického lyžování. A to není zdaleka vše – málokde jinde ve francouzských Alpách jsou tak široké možnosti aktivního odpočinku po lyžování (např. bazény, posilovna, golfový simulátor, tenis, squash, badminton, fotbal, basketbal či horolezecká stěna…).

Toto časté místo dojezdů královských etap Tour de France, kde se rozhoduje o celkovém pořadí, mělo pro naše fanoušky naposledy trochu hořkou příchuť – právě zde Roman Kreuziger přišel v roce 2013 o stupně vítězů…

Příjemné lyžařské středisko rozprostírající se na jihu masivu Belledone, nabízející kouzelný pohled na okolní pohoří L’Oisans, Le Vercors a La Chartreuse.

Chamrousse – prvotřídní sjezdovky nad Grenoblem

Chamrousse je místo proslulé nejen svými nádhernými západy slunce, ale především díky spolupořádání Olympijských her konaných roku 1968 v Grenoblu, hlavním městě francouzských Alp. Právě zde dominoval místní hrdina Jean Claude Killy, jenž zdrtil soupeře ve všech disciplínách sjezdového lyžování…

Jde o nadmíru oblíbený skiareál s výbornými sněhovými podmínkami a slušným umělým zasněžováním; nabízí tak i v jarních měsících dobré možnosti lyžování na 46 dobře upravovaných sjezdových tratích v úhrnné délce 92 km. Oblast lze dělit do dvou celků - Roche Béranger (ve výšce 1750 m n. m.) je vhodnější spíše pro začínající lyžaře, rodiny s dětmi či milovníky freeridu, na straně druhé část Le Recoin (1650 m n. m.) platí za oblast určenou spíše pro náročnější návštěvníky lákané sem poměrně obtížnými sjezdy.

Večerní lyžování je zahrnuto v ceně skipasu a nabízeno je v oblasti Gaboureaux.

Chamrousse neopomíjí ani snowboardisty a předkládá jim nejen jižně orientovaný snowpark Sunset Park, ale i oddělené sektory s boardercrossem, big airem a slope stylem.

Zalesněná plošina L’Arselle u Roche Béranger je protkána sítí 55 km upravovaných běžeckých stop. Pobyt zpříjemní široká škála nelyžařské zábavy a relaxace, např. bazén, ledová plocha na bruslení, sáňkařská dráha, je zde možnost vyzkoušení jízdy na sněžném skútru či pro odvážné třeba i tandemový paragliding. Blízkost Grenoblu pak svádí k večerním výletům do tamních barů.

Les 2 Alpes – ráj nejen extrémních lyžařů a snowboardistů

Les 2 Alpes nebo též Les Deux Alpes či Les 2 Alpes 3600 je velké a vynikající moderní alpské „celoroční“ středisko ležící ve výšce 1.650 m n. m. s lanovkami šplhajícími až do závratných 3.568 m n. m.

Rozkládá se 60 kilometrů východně od Grenoblu v masivu La Meije na úpatí největšího lyžařského ledovce v Evropě Mont de Lans a nabízí až 170 dní dlouhou lyžařskou sezónu (bez započtení letního provozu na ledovci).

Skiareál vznikl spojením oblastí Mont-de-Lans a Venosc a následným vybudováním nového střediska Les 2 Alpes o jedno „patro“ výše, čímž bylo umožněno umožňující fascinující lyžování takřka až do výšky 3.600 m n. m., kterou středisko inzeruje, ač realita je o pár desítek metrů nižší.

Na své pokořitele zde čeká 225 km pečlivě upravovaných sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti s převahou sjezdovek nižší a střední náročnosti.

Neobvykle rozsáhlé jsou možnosti extrémního lyžování pro zkušené a zdatné lyžaře, a to nejen ve freeridery zbožňované oblasti La Grave s úctyhodným převýšením 2.150 m a svobodným lyžováním ve volném terénu, boulích a prašanu se sjezdy skalními průrvami, ale třeba i v nevídané freestylová tzv. SLIDE zóně o rozloze 200 ha v nadmořské výšce 2.600 až 3.200 metrů pro snowboardisty, ale i lyžaře, zahrnující kaňony, průrvy, římsy, vodopády a další atrakce.

Na snowboardisty však čeká i „letní“ snowpark na ledovci ve výšce 3.200 metrů s halfpipe a boardercossem či níže položený sektor La Toura (2.600 m n. m.) s dalším snowparkem disponujícím halfpipe a též boardercross, spousta skoků a zábradlí různých stupňů obtížnosti. Stručně řečeno – jde o asi nejlepší možnosti pro provozování tohoto sportu ve Francii…

V ceně skipasu je toho zahrnuto opravdu hodně - večerní lyžování na osvětlené sjezdové trati Lutins, vyhřívaný venkovní bazén, umělé kluziště i místní skibus.

Atraktivní je možnost návštěvy ledovcové jeskyně s nádhernými sochami z ledu.

Rozsáhlá je škála polyžařské zábavy i odpočinku - krytý bazén, sauny, fitness centra, bary, restaurace, diskotéky, ale dopřát si lze třeba i méně standardní povyražení, jako je paragliding, jízdy na sněžném skútru či vyhlídkový let vrtulníkem.

3 počet lyžařských středisek

Alpe d´Huez

Francie, Isere

* * * * *
/
* * * * *

sjezdové tratě: 250 km

přepravní zařízení:

Parkování
17
Lanovka
23
Vlek
30

nadmořské výšky areálu:

1125 2227 3330

běžecké tratě: 50 km

cena na osobu:

od 5 490

Chamrousse

Francie, Isere

* * *
/
* * *

sjezdové tratě: 92 km

přepravní zařízení:

Parkování
1
Lanovka
6
Vlek
9

nadmořské výšky areálu:

1420 1835 2250

běžecké tratě: 40 km

cena na osobu:

od 5 190

Les 2 Alpes

Francie, Isere

* * * * *
/
* * * * *

sjezdové tratě: 225 km

přepravní zařízení:

Parkování
6
Lanovka
20
Vlek
18

nadmořské výšky areálu:

1300 2434 3568

běžecké tratě: 25 km

cena na osobu:

od 6 190

3 počet lyžařských středisek

29 zájezdů / ubytování

29 zájezdů / ubytování

Lyžařské terény:

Sjezdové tratě 0 km

Délka sjezdových tratí ve střediscích:

Alpe d´Huez 250 km

 • Černá 30 km
  12 %
 • Červená 71 km
  28,4 %
 • Modrá 69 km
  27,6 %
 • Zelená 80 km
  32 %

Chamrousse 92 km

 • Černá 11 km
  12 %
 • Červená 25 km
  27,2 %
 • Modrá 34 km
  37 %
 • Zelená 22 km
  23,9 %

Les 2 Alpes 225 km

 • Černá 22 km
  9,8 %
 • Červená 45 km
  20 %
 • Modrá 103 km
  45,8 %
 • Zelená 55 km
  24,4 %
Ski funtazie klub Ski Funtazie klub

dětský animační program
v českém jazyce

Skisets Zapůjčení lyžařského vybavení

objednejte si zapůjčení lyžařského a snowboardového vybavení v ČR a vyzvedněte si jej až ve středisku

Seznam našich poboček Seznam poboček NEV-DAMA

zájezdy zakoupíte na pobočkách
CK Fischer / NEV-DAMA

SAPPADA - provoz areálu!

14. 03. 2018

Od pondělí 19.03. bude v provozu pouze lanovka Pian dei Nidi, Monte Siera a dětský vlek Creta Forata.

Nejlepší volbou je lyžování v Alpách!!!

05. 03. 2018

V ČR je hlášeno oteplení... :( Zvolte proto lyžařský zájezd do alpských středisek, kde jsou sjezdovky skvěle upravené a u lanovek se nečekají žádné fronty. Můžete si vybrat z lákavé nabídky našich last minute zájezdů.

Důležité upozornění: PASSO ROLLE

19. 12. 2017

Před sezónou probíhaly změny majetkoprávního uspořádání ve skiareálu Passo Rolle, z čehož pramenila nejistota ohledně jeho zprovoznění; nyní však je již vše vyřešeno, skiareál je v běžném provozu a řádný průběh zimní sezóny 2017 / 2018 není nijak ohrožen.

Důležité upozornění: LIVIGNO, BORMIO, SANTA CATERINA!

18. 12. 2017

Dovolujeme si upozornit naše klienty na novou možnost ON-LINE zakoupení průjezdu švýcarským tunelem Munt La Schera za zvýhodněné ceny po celou zimní sezónu 2017/2018.

Možnosti reklamace a spory

09. 01. 2016

Dovolujeme si Vás informovat, že při zakoupení zájezdu online je rovněž možné k řešení eventuálního sporu využít platformu řešení sporů online. https://www.nev-dama.cz/dulezite-informace/moznosti-reklama-spory  

pravidelně aktualizujeme: Sněhové zpravodajství

Aktuální sněhové zpravodajství z Alp pravidelně aktualizujeme.

Náš tip na lyžařské zájezdy

Vybraná lyžařská střediska