NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Popis oblasti

Lyžařská oblast nesoucí název Paradiski vznikla v roce 2003 spojením středisek Les Arcs a La Plagne supermoderní dvoupatrovou visutou lanovkou Vanoise Express (vedoucí z Arc Peisey do Les Coches v La Plagne, 380 m nad údolím, s kapacitou kabiny 200 osob) s nádherným výhledem na panorama masivu nejvyšší evropské hory Mont Blanc (4.810 m n. m.) a další okolní více než třítisícové vrcholy.

Zrodilo se tak megastředisko s pestrou nabídkou lyžování, celkem tedy 425 km sjezdových tratí všech náročností protkaných dokonalou sítí lanovek a vleků, včetně lyžování na ledovcích Chiaupe a Varet, dříve využívaných i v létě.

Les Arcs ve světě proslulo především díky „letmému kilometru“ pořádanému v Arc 2000 (provoz však byl před několika lety veřejnosti uzavřen), avšak též jako středisko s nabídkou dalších závodních sjezdovek i lyžařských terénů menší obtížnosti.

Samozřejmostí jsou rozsáhlé možnosti pro milovníky jízdy v hlubokém sněhu a celá oblast je i rájem pro vyznavače freestylového lyžování a snowboardingu.

Pro lyžaře - klasiky je připraveno 148 kilometrů upravovaných stop, oddat se lze večernímu lyžování a široká je i nabídka tras pro pěší turistiku. Paradiski, to je však i zábava po skončení odpoledního lyžování. Neodolatelná je možnost vyzkoušet si olympijskou bobovou a sáňkařskou dráhu z her v Albertville 1992 v La Plagne, relaxovat ve venkovním vyhřívaném bazénu v Plagne Bellecôte, či navštívit novou sportovně relaxační zónu Mille8 s bazénem v Arc 1800. Nechybí ani tenisové kurty, kluziště, či nespočet restaurací a barů.

Snad jediným negativem a daní za popularitu a atraktivnost je poněkud vyšší cenová náročnost služeb a často i větší počet návštěvníků v nejpreferovanějších termínech.

typy skipasů:

lokální skipas:

platí vždy pro příslušný místní lyžařský areál

celoplošný skipas Paradiski

platí neomezeně v obou střediscích Paradiski

místní skibus:

systém převážně bezplatných skibusových linek funguje v rámci jednotlivých středisek Paradiski; jednotlivá střediska údolí Tarentaise jsou navzájem propojena běžnými autobusovými linkami za poplatek

doporučené trasy:

jsou uvedeny vždy na úvodní stránce každého střediska; vzdálenosti z Prahy, Brna a Bratislavy jsou uváděny vždy pro nejrychlejší trasu; kromě poplatku za roční švýcarskou dálniční známku (40 CHF) je nutno počítat i s dálničními poplatky na území Francie (cca 9 € / 100 km dálnice jednosměrně)

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?