Savoie - Tignes - Val d´Isère

Francie

Savoie - Espace Killy

Tignes / Val d´Isère - nejkrásnější lyžování na světě

Oblast Tignes - Val d´Isère, uváděná dříve pod názvem Espace Killy, leží v údolí Tarentaise v Savojských Alpách Jak už ze současného názvu vyplývá, oblast zahrnuje střediska Tignes a Val d´Isère a je často označována za oblast s nejkrásnějším lyžováním na světě. Na atraktivitě tohoto výjimečného místa se podílí okolní nádherná příroda a majestátní panorama masivu Mont Blancu v pozadí.

Val d´Isère - dějiště světových pohárů i mistrovství světa

Ve Val d´Isère, na závodních pistách vedoucích ze strmého vrcholu Rocher de Bellevarde, se konaly sjezdové disciplíny během Zimních olympijských her v Albertville 1992 a též světový šampionát FIS ve sjezdovém lyžování 2009. Ovšem pořádalo se zde též již více než 150 světových pohárů nejen ve sjezdovém lyžování, ale i v lyžařské akrobacii, jízdě na boulích a na snowboardu. Při příležitosti Mistrovství světa 2009 došlo k rozsáhlým úpravám sjezdovek (když na hoře Solaise nad Val d’Isère vznikla i zcela nová sjezdovka „Rhône-Alpes“ pro rychlostní disciplíny žen) a ke značnému posílení umělého zasněžování, ale i k celkovému vylepšení místní infrastruktury včetně výstavby sportovního centra Oxygen ve Val d’Isère.

Tignes - adrenalinové sporty

Infrastruktura v rámci celé oblasti se ale zlepšuje každým rokem, připomeňme např. nedávno z části renovované a z části nově vystavěné konferenční a sportovní centrum Tignespace v Tignes Le Lac.

Středisko je proslulé jako Mekka moderních adrenalinových sportů. V minulých letech bylo Tignes častým dějištěm prestižních her adrenalinových sportů X-games Europe a poslední sezóny převzaly štafetu závody SFR Freestyle Tour. K dispozici je velký snowpark a U-rampa světového formátu.

Ze současných atletů připomeňme freestylovou lyžařku Marie Martinodovou či osobnost freeridového nadšence a extrémního závodníka Guerlaina Chicherita, který v Tignes v roce 2015 se svým Minicooperem uskutečnil nejdelší skok na světě.

Legenda Jean-Claude Killy patronem oblasti

Patronem oblasti je ikona francouzského lyžování a místní rodák Jean-Claude Killy, držitel 3 zlatých medailí z olympiády v Grenoblu 1968.

Oblast Tignes - Val d´Isère nabízí 300 km skvělých sjezdových tratí, bezmála 100 vesměs moderních lanovek a vleků, vynikající kvalitu sněhu, lyžování na ledovci La Grande Motte téměř po celý rok, prosluněné svahy a nedozírné možnosti pro všechny kategorie lyžařů - od začátečníků až po experty.

Lyžařské návštěvy „sousedů“ v údolí Tarentaise

V údolí Tarentaise lze pak nalézt tu největší koncentraci ski resortů světové extratřídy. Nejznámější z blízkých konsorcií jsou Paradiski (Les Arcs, La Plagne) a Les Trois Vallées (neboli 3 údolí, tedy Val Thorens, Méribel, Courchevel a Les Menuires). Kdysi se objevovaly poněkud megalomanské plány na vzájemné „lyžařské“ propojení všech zmiňovaných konsorcií, čímž by vznikla zdaleka největší lyžařská oblast na světě, ale realizaci této vize však zabránilo vytvoření národního parku Vanoise v roce 1963 (vůbec první vyhlášený národní park ve Francii).

1 počet lyžařských středisek

Tignes

Francie, Savoie - Tignes - Val d´Isère

* * * * *
/
* * * * *

sjezdové tratě: 150 km

přepravní zařízení:

Parkování
6
Lanovka
23
Vlek
14

nadmořské výšky areálu:

1550 2503 3456

běžecké tratě: 24 km

cena na osobu:

od 7 290

1 počet lyžařských středisek

8 zájezdů / ubytování

8 zájezdů / ubytování

Lyžařské terény:

Sjezdové tratě 300 km

 • Černá 50 km
  16,7 %
 • Červená 80 km
  26,7 %
 • Modrá 130 km
  43,3 %
 • Zelená 40 km
  13,3 %

běžecké tratě: 40 km

Délka sjezdových tratí ve střediscích:

Tignes 150 km

 • Černá 35 km
  23,3 %
 • Červená 40 km
  26,7 %
 • Modrá 60 km
  40 %
 • Zelená 15 km
  10 %
Ski funtazie klub Ski Funtazie klub

dětský animační program
v českém jazyce

Skisets Zapůjčení lyžařského vybavení

objednejte si zapůjčení lyžařského a snowboardového vybavení v ČR a vyzvedněte si jej až ve středisku

Seznam našich poboček Seznam poboček NEV-DAMA

zájezdy zakoupíte na pobočkách
CK Fischer / NEV-DAMA

Důležité upozornění: PASSO ROLLE

19. 12. 2017

Před sezónou probíhaly změny majetkoprávního uspořádání ve skiareálu Passo Rolle, z čehož pramenila nejistota ohledně jeho zprovoznění; nyní však je již vše vyřešeno, skiareál je v běžném provozu a řádný průběh zimní sezóny 2017 / 2018 není nijak ohrožen.

Důležité upozornění: LIVIGNO, BORMIO, SANTA CATERINA!

18. 12. 2017

Dovolujeme si upozornit naše klienty na novou možnost ON-LINE zakoupení průjezdu švýcarským tunelem Munt La Schera za zvýhodněné ceny po celou zimní sezónu 2017/2018.

Prodej letních zájezdů 2018 zahájen !!!

01. 11. 2017

Zahájili jsme online prodej letních zájezdů NEV-DAMA a to v cenách až o 25% nižších než můžete očekávat po ukončení slev! Tištěný katalog vyjde zhruba v polovině prosince 2017.

Možnosti reklamace a spory

09. 01. 2016

Dovolujeme si Vás informovat, že při zakoupení zájezdu online je rovněž možné k řešení eventuálního sporu využít platformu řešení sporů online. https://www.nev-dama.cz/dulezite-informace/moznosti-reklama-spory  

pravidelně aktualizujeme: Sněhové zpravodajství

Aktuální sněhové zpravodajství z Alp pravidelně aktualizujeme.

Náš tip na lyžařské zájezdy

Vybraná lyžařská střediska