NEV-DAMA a.s.

Popis oblasti

Tignes / Val d’Isère – nejkrásnější lyžování na světě

Oblast Tignes - Val d’Isère, uváděna dříve pod názvem Espace Killy, leží v údolí Tarentaise v Savojských Alpách Jak už ze současného názvu vyplývá, oblast zahrnuje střediska Tignes a Val d’Isère a je často označována za oblast s nejkrásnějším lyžováním na světě. Na atraktivitě tohoto výjimečného místa se podílí okolní nádherná příroda a majestátní panorama masivu Mont Blancu v pozadí.

Val d’Isère – dějiště světových pohárů i mistrovství světa

Ve Val d’Isère, na závodních pistách vedoucích ze strmého vrcholu Rocher de Bellevarde, se konaly sjezdové disciplíny během Zimních olympijských her v Albertville 1992 a též světový šampionát FIS ve sjezdovém lyžování 2009. Ovšem pořádalo se zde též již více než 150 světových pohárů nejen ve sjezdovém lyžování, ale i v lyžařské akrobacii, jízdě na boulích a na snowboardu. Při příležitosti Mistrovství světa 2009 došlo k rozsáhlým úpravám sjezdovek (když na hoře Solaise nad Val d’Isère vznikla i zcela nová sjezdovka „Rhône-Alpes“ pro rychlostní disciplíny žen) a ke značnému posílení umělého zasněžování, ale i k celkovému vylepšení místní infrastruktury včetně výstavby sportovního centra Oxygen ve Val d’Isère.

Tignes – kolébka adrenalinových sportů

Tignes bylo v minulosti častým dějištěm her adrenalinových sportů X-games Europe a každoročně také místem konání prestižních závodů ve freestylových disciplínách v half-pipe (např. SFR Freestyle Tour). Kromě skvělých podmínek pro freeride zde najdete i 2 velké snowparky a U-rampu. V ohledu ryze freestylovém jde o absolutní top středisko nejen v rámci Francie.

Pestrou nabídku střediska doplňují aktivity jako zde velmi oblíbené telemarkové lyžování, jízdy se psím spřežením po zamrzlém jezeře v Tignes, potápění pod ledem se zkušeným instruktorem, skijöring, vyhlídkové lety vrtulníkem, paragliding, jízdy na sněžném skútru, výpravy na sněžnicích, heliskiing či lezení po ledu. Láká 3 km dlouhá sáňkařská dráha Pala’Fou se čtyřicetimetrovým tunelem v části Le Lac či snowtubing rychlostí 45 km/h v části Val Claret. Vyhledávanou adrenalinovou zábavou je i Bun J Ride – skok na laně z můstku po rozjezdu na lyžích. Další možnosti vyžití skýtá nově vystavěné konferenční a sportovní centrum Tignespace.

Legenda Jean-Claude Killy patronem oblasti

Patronem oblasti je ikona francouzského lyžování a místní rodák Jean-Claude Killy, držitel 3 zlatých medailí z olympiády v Grenoblu 1968. Ze současných sportovců připomeňme například Marii Martinodovou – rodačku z Tignes a dvojnásobnou stříbrnou olympijskou medailistku v lyžařském freestylu na U-rampě.

Oblast Tignes - Val d´Isère nabízí 300 km skvělých sjezdových tratí, bezmála 100 vesměs moderních lanovek a vleků, vynikající kvalitu sněhu, lyžování na ledovci La Grande Motte téměř po celý rok, prosluněné svahy a nedozírné možnosti pro všechny kategorie lyžařů – od začátečníků až po nejnáročnější.

Lyžařské návštěvy „sousedů“ v údolí Tarentaise

V údolí Tarentaise lze pak nalézt tu největší koncentraci ski resortů světové extratřídy. Nejznámější z blízkých konsorcií jsou Paradiski (Les Arcs, La Plagne) a Les Trois Vallées (neboli 3 údolí, tedy Val Thorens, Méribel, Courchevel a Les Menuires). Kdysi se objevovaly poněkud megalomanské plány na vzájemné „lyžařské“ propojení všech zmiňovaných konsorcií, čímž by vznikla zdaleka největší lyžařská oblast na světě, realizaci této vize však zabránilo vytvoření národního parku Vanoise v roce 1963 (vůbec první vyhlášený národní park ve Francii).

Lyžařská střediska

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?