NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Popis oblasti

Dolomiti Superski – nejrozsáhlejší lyžařská oblast Evropy

Dolomiti Superski jsou nejrozsáhlejší lyžařskou oblastí nejen Itálie, ale i celé Evropy. Začínají u brennerské dálnice oblíbenými středisky Valle Isarco (nově se prezentující pod názvem Gitschberg Jochtal – Brixen / Rio Pusteria – Bressanone) a Val di Fiemme / Obereggen a končí až o mnoho desítek kilometrů dále na východě proslulou Cortinou d’Ampezzo, kam se v roce 2026 vrátí po 70 letech Zimní olympijské hry. Na straně severní je jejich teritorium ohraničeno germanofonními jihotyrolskými středisky Kronplatz a 3 Zinnen – Tre Cime Dolomiti a na opačné straně jižní naopak ryze italskojazyčnými oblastmi Civetta, Alpe Lusia / San Pellegrino (dříve Tre Valli) a San Martino di Castrozza / Passo Rolle. V samém středu oblasti pak leží monumentální horský masív Sella, který je obkroužen obousměrným lyžařským okruhem Sella Ronda, propojujícím 4 střediska největšího světového věhlasu – Val Gardenu, Alta Badii, Arabbu a Val di Fassa.

Nejkrásnější přírodní scenérie Dolomit

V rámci Dolomiti Superski najdeme ty nejkrásnější přírodní scenérie Dolomit. Neuvěřitelně vykreslené skalní vrcholky, vysokohorská jezírka, husté jehličnaté lesy, rozlehlé zasněžené pláně a také majestátní a překrásná Marmolada, nejvyšší hora Dolomit hrdě se tyčící do výšky 3.342 metrů.

1.257 kilometrů sjezdařské dokonalosti

Po stránce lyžařské se jedná o absolutní ráj, který je vyhlášen především soustavou nejmodernějších lanovek, propracovaným systémem umělého vysněžování a úzkostlivou starostlivostí o absolutní bezpečnost a upravenost sjezdových tratí. Vezmeme-li v potaz místní nabídku „sjezdařskou“, dojdeme až k jen těžko představitelnému číslu úhrnem čítajícímu na 1.257 km tratí.

Variabilita skipasů a pestrá paleta zábavy aneb každý si vybere

Každý lyžař zde má navíc na výběr hned z několika druhů skipasů a častokrát je tak postaven před těžko rozlousknutelný oříšek. V některých střediscích se více než nabízí volba skipasu s celoplošnou platností a v jiných je naopak výhodnější alternativou skipas lokální, případně kombinovaný, který umožňuje 1- až 3denní výjezdy za hranice areálu základního. Ať se však každý rozhodne tak či onak, z lyžování v Dolomiti Superski rozhodně zklamán nebude. A nejen to. Určitě bude každý místní návštěvník mile překvapen i téměř dokonalou infrastrukturou, pestrou paletou aktivní i pasivní zábavy a v neposlední řadě i nadstandardně vysokou úrovní místních ubytovacích kapacit.

doporučené trasy

jsou uvedeny vždy na úvodní stránce každého střediska; vzdálenosti z Prahy jsou uváděny pro nejkratší trasu přes Rozvadov, trasa přes České Budějovice je, za předpokladu, že vede přes Brenner, o 15 km delší; kromě poplatku za rakouskou dálniční známku je nutno počítat i se separátně hrazenou rakouskou částí brennerské dálnice (11 € jednosměrně) a dálničními poplatky na území Itálie (dle „místa sjezdu“ od 2,90 € do 7,90 € jednosměrně) nebo, u tras z Č. Budějovic přes Spittal a. d. D. a Lienz, s placeným průjezdem tunely Tauerntunnel a Katschbergtunnel (13,50 € jednosměrně)

Lyžařská střediska

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?