NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Popis oblasti

Friuli Skiregion - v náručí čarokrásných hor

Friuli je nejvýchodnější italská lyžařská oblast s 5 menšími až středně velkými středisky v náručí čarokrásných hor, nacházející se na trojmezí s Rakouskem a Slovinskem. Je až zarážející, proč byla u našich lyžařů tak dlouho opomíjena neoddiskutovatelná kvalita zdejších areálů, když mohou nabídnout krom krásy hor i ambiciózní terény za vynikajících cenových podmínek a zejména pro moravské lyžaře jde o jednoznačně nejbližší italské lyžování - vždyť stačí přejet 460 km přes Rakousko po pohodlné dálnici a již lyžujete v Tarvisiu.

Řada vrcholných sportovních událostí potvrzující kvalitu

Vysoká úroveň zdejší sportovní infrastruktury byla potvrzena pořádáním Světového poháru na sjezdovkách v Piancavallu a Tarvisiu, Evropského poháru na sjezdových tratích v Sella Nevea, Světové univerziády 2003 v Tarvisiu a dokonce i (byť neúspěšnou) kandidaturou regionu na pořádání Zimních olympijských her. Dalšími středisky regionu jsou Ravascletto - Zoncolan, Forni di Sopra a maličký sousední Sauris, celkově se 131 km stoprocentně uměle zasněžovaných sjezdovek.

Rodinné lyžování a celoplošný skipas za zajímavou cenu

Lahůdkou pro lyžaře, kteří rádi poznávají během jediné dovolené více středisek, je jistě celoplošná platnost skipasu pro všech 5 středisek italských, ale i kousek za hranici nad slovinský Bovec. Pro celou oblast je charakteristický dostatek modrých sjezdovek pro děti a začátečníky ve všech střediscích a zároveň nikde neabsentující pestrý výběr náročnějších terénů pro pokročilé. Pozitivem je nepochybně i neexistence front u lanovek a davů lyžařů na sjezdovkách, neboť všechna střediska Friuli zůstávají (i přes cenovou přívětivost zdejších skipasů) dosud poněkud stranou hlavního náporu masové turistiky.

Atraktivní nabídky ubytování včetně zkrácených pobytů

Nabízíme Vám pestrý výběr ubytovacích kapacit zpravidla v bezprostřední blízkosti sjezdovek za místy až neuvěřitelné ceny a celkově v celé oblasti můžeme garantovat výtečný poměr mezi kvalitou a cenou nabízených služeb. Dovolujeme si upozornit i na ekonomicky nadmíru atraktivní varianty zkrácených pobytů čtvrtek-neděle a neděle-čtvrtek, lákající k využití příznivé dojezdové vzdálenosti této oblasti z ČR. Garantujeme, že naši návštěvníci se zde budou cítit skutečně jako doma a příjemná posezení s pravou friulskou kuchyní mísící vlivy italské, slovinské i rakouské, s místními víny i grappou se dozajista zařadí mezi zcela nezapomenutelné zážitky.

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?