NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 34

 • 20×
 • 13×

Sjezdové tratě: 152 km

 • 68 km
 • 70 km
 • 14 km

Běžecké tratě: 11 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

1176 - 2800 m n. m.

Lyžování v La Thuile

 • 2 vzájemně propojené skiareály na italsko-francouzském pomezí pod Mont Blancem
 • mezinárodní propojení se střediskem La Rosière na straně francouzské
 • úhrnná délka přes 150 kilometrů sjezdovek s pestrou paletou lyžařských možností
 • nekonečný prašan, velmi slušně upravovaný snowpark a oblíbený heliskiing
 • mezi Čechy jedna z neoprávněně méně známých italských lyžařských destinací
 • vyšší časová náročnost při cestě z ČR

La Thuile – fantastický skiareál na italsko-francouzském pomezí pod Mont Blancem

La Thuile a La Rosière, to jsou 2 vzájemně propojené skiareály na italsko-francouzském pomezí pod nejvyšší horou Evropy, Mont Blancem. Obě náleží mezi klidnější střediska netrpící většinou přehnaným návalem lyžařů.

V případě La Thuile jde o jeden z mála areálů italských Alp nabízející mezinárodní propojení, a to se střediskem La Rosière rozkládajícím se na straně francouzské. Úhrnem nabízejí přes 150 kilometrů sjezdovek s pestrou paletou lyžařských možností všeho druhu.

Hostitel závodů Světového poháru ve sjezdovém lyžování a telemarku

Nejnáročnější černé tratě, klasiku lyžařského středu, cvičné svahy pro začátečníky, široké možnosti pro freeride na nekonečných pláních s prachovým sněhem, velmi slušně upravovaný snowpark i třeba heliskiing – to vše nalezneme v rámci středisek La Thuile a La Rosière. Zdejší vysoká nadmořská výška a specifické mikroklima skýtají jistotu výborných sněhových podmínek a parádního jarního lyžování.

Černá pista 3 Franco Berthod se sklonem až 73 % bude již potřetí za posledních 8 let hostitelem závodů Světového poháru ve sjezdovém lyžování žen, znovu se zde představí ve sjezdu a super-G 15.–16. 3. 2025. O kvalitě areálu svědčí i závody Světového poháru v telemarku v La Thuile.

Neustálá vylepšování lyžařské infrastruktury

Nedávno došlo k rozšíření lyžařské oblasti ve francouzské části, a to o sektor Mont Valaisan s nejvyšším bodem 2.800 m n. m., 2 novými šestisedačkovými lanovkami a 6 novými červenými sjezdovkami.

Letos byla vystavěna nová 6sedačka Chardonnet na francouzské straně areálu, jež nahradila starou 3sedačku, došlo též k dílčím úpravám pist a k posílení systému umělého zasněžování.

Bonbónky pro náročné včetně stále raritnějšího heliskiingu

Francouzská část s jižními svahy nabízí jak náročnější tratě, tak i sjezdovky pro začátečníky. Italská část pak láká zejména na severně orientované tratě s velkým převýšením a přímo nad La Thuile na krásné strmé „padáky“.

Jinak nedostupné volné terény pro opravdu zkušené freeridery nabídne oblíbený a v Alpách stále raritnější heliskiing s průvodcem z vrcholů Mont Miravidi či Tête du Ruitor.

Další skvělý freeride si lze užít i v zóně Mont Valaisan. Očekává vás též nová bezpečná, značená a upravená skialpinistická trasa Colle del Belvedere.

Pro milovníky adrenalinové zábavy je zde však k dispozici i kiteboarding nebo speedriding v sedle Petit St. Bernard.

Doplňme ještě 11 km upravovaných běžeckých tratí pro vyznavače klasického lyžování.

Středisko přátelské i k rodinám s dětmi

Nejde však jen o středisko přátelské k náročným až extrémním lyžařům, na své si v La Thuile přijdou i rodiny s dětmi. Čeká je zde mimo jiné renovovaný herní park na sněhu pro nejmenší, s animačními programy a hudbou po celý den.

Nedaleké termální lázně a prestižní Courmayeur pod Mont Blancem

V rámci aktivního odpočinku po lyžování musíme zmínit vyhledávané a známé termální lázně Terme di Pré Saint Didier, jejichž historie sahá až do dob starého Říma, přičemž stávající lázeňská budova pochází z roku 1834.

Prestižní středisko Courmayeur pod Mont Blancem je z La Thuile autem dostupné do 15 minut a láká proto k efektivnímu využití 2 lyžařských dnů zde či v libovolné jiné skioblasti autonomního regionu Valle d’Aosta, což je bonus zahrnutý ve skipasech 6denní a delší platnosti.

Několik drobných negativ střediska

Z nevýhod střediska La Thuile je třeba zmínit nemalé procento vleků i dosud několik starších a pomalých sedačkových lanovek. Ve srovnání s východní částí italských Alp lze postřehnout i poněkud hůře upravované sjezdové tratě, zejména pak ze strany Francie. S výjimkou obřího „města ve městě“ jménem Planibel lze konstatovat i poměrně slabou infrastrukturu oblasti.

Větší vzdálenost od Cervinie i Monterosa Ski zapovídá efektivní využití celoplošného skipasu Valle d’Aosta. V zimě je velmi zdlouhavé objíždění uzavřeného sedla Petit St. Bernard (Malý Svatobernardský průsmyk) autem při cestě na francouzskou stranu.

Vyšší cenová náročnost v porovnání se stejně velkými středisky je daná polohou v „prestižnější“ lyžařské oblasti.

Jako všude do regionu Valle d’Aosta vede i do La Thuile poměrně dlouhá cesta z ČR, ovšem jede se velmi pohodlně takřka stále po dálnici a na poslední kilometry stoupání vás dovede úplně nová silnice.

Typy skipasů:

Espace San Bernardo – La Rosière/​La Thuile

platí v rámci propojených skiareálů La Thuile a La Rosière; od 6denní platnosti jsou zahrnuty též 2 lyžařské dny v libovolné jiné skioblasti autonomního regionu Valle d’Aosta (např. Cervinia, Courmayeur, Monterosa Ski, Pila; u skipasů na 3–5 dnů je to 1 den této rozšířené platnosti)

Valle d‘Aosta

platí 3–14 dnů neomezeně ve všech skiareálech Valle d’Aosta (181 přepravních zařízení a 830 km pist); skipasy Valle d’Aosta sice z důvodu polohy a větší „výhodnosti“ skipasu Espace San Bernardo – La Rosière/La Thuile nedoporučujeme, přesto Vám je rádi nabídneme na vyžádání

Místní vzdálenosti:

La Thuile
Pré Saint Didier: 9 km
Courmayeur: 14 km
Aosta: 40 km
Cervinia: 94 km
La Rosière: 170 km (přes tunel pod Mont Blancem)
dálniční sjezd Morgex: 16 km

Místní skibus:

místní skibus gratis po místních částech La Thuile zajišťuje vzájemné propojení lyžařského areálu s převážnou částí ubytovacích kapacit v oblasti (denně 7.30 – 17.45); za poplatek meziměstská spojení linkovými busy do Courmayeuru a Pré Saint Didier

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Lindau, Bregenz, Chur, San Bernardino, Bellinzona, Lugano, Chiasso

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, München, Lindau, Bregenz, Chur, San Bernardino, Bellinzona, Lugano, Chiasso

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Villach. Udine, Venezia, Verona

Bratislava, Wien, Graz, Villach. Udine, Venezia, Verona

a dále

Milano, Ivrea, Aosta, dálniční sjezd Morgex, Pré Saint Didier, La Thuile

 

nebo

 

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Heilbronn, Karlsruhe, Freiburg, Basel, Bern

a dále

Montreux, Martigny, Vallorcine, průsmyk Col des Montets, Chamonix, tunel pod Mont Blancem, Courmayeur, Pré Saint Didier, La Thuile

nebo při nepřízni počasí na průsmyku Col des Montets

Lausanne, Genève, dále po dálnici A40/E25 Annemasse, Bonneville, Chamonix, tunel pod Mont Blancem, Courmayeur, Pré Saint Didier, La Thuile

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?