NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 29

 • 21×

Sjezdové tratě: 42,9 km

 • 21,7 km
 • 16,7 km
 • 4,5 km

Běžecké tratě: 100 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

630 - 1800 m n. m.

Lyžování v Berchtesgadenu

 

 • malebná oblast v cípu německého území na samé hranici s Rakouskem
 • středisko s velmi pohodlným dojezdem z ČR
 • vynikající infrastruktura, všudypřítomná příslovečná německá dokonalost
 • kvalitní umělé zasněžování eliminující chybějící metry nadmořské výšky
 • skiareály s poklidným rodinným charakterem a dobře upravovanými pistami
 • pohostinnost a vynikající lokální kuchyně
 • jediný skipas na 6 areálů s úhrnnými 43 kilometry sjezdovek
 • nepropojené a relativně malé, byť od sebe nijak výrazně vzdálené skiareály

Berchtesgaden – několik skiareálů rodinného charakteru v Bavorských Alpách

Oblast Berchtesgaden v Bavorských Alpách sestává z několika skiareálů převážně rodinného charakteru, které jsou díky svým nenáročným sjezdovkám, dětským parkům, cvičným vlekům a nízkým cenám ideální pro rodiny s dětmi (např. Rossfeld, Obersalzberg, Hochschwarzeck s oblíbenou sáňkařskou dráhou). Berchtesgaden je však vhodným cílem také pro milovníky freeridu (nejvýše položené středisko Jenner) a náročnější lyžaře (Götschen - Bischofswiesen s dlouhým sjezdem do údolí, Obersalzberg se svahem s homologací FIS). Na necelých 43 km sjezdovek a 100 km běžeckých tratí si na své zkrátka přijde každý. Po lyžování doporučujeme odpočinek v termálních lázních Watzmann Therme, sáňkování nebo vycházku na sněžnicích.

Malebná oblast v jihovýchodním cípu německého území

Malebná oblast v okolí historického městečka Berchtesgaden se nachází v jihovýchodním cípu německého území na samé hranici s Rakouskem. Jde o překrásné prostředí Chiemgauerských Alp se třetí nejvyšší horou Německa Watzmann (2 713 m n. m.). Ze zdejších přírodních top atrakcí jmenujme

ledovcové jezero Königssee (se 190 metry je třetím nejhlubším jezerem v Německu) a Berchtesgadenský národní park.

S jediným skipasem možnost navštívit celkem 6 rodinných areálů

S jediným skipasem máte v okolí Berchtesgadenu možnost navštívit celkem 6 skiareálů. Jde o areály povětšinou s poklidným rodinným charakterem a sjezdovkami upravovanými s příslovečnou německou důkladností.

Převažují nenáročné sjezdovky, dětské parky a cvičné vleky, panuje nadmíru přátelská cenová politika vycházející vstříc rodinným požadavkům.

Jde tedy o vskutku ideální dovolenou rodičů s dětmi, navíc při nákupu přes naši CK mají děti do nedovršených 13 let po celou sezónu skipas zdarma.

Jenner – nejvýše položený skiareál oblasti

Jenner je nejvýše položeným skiareálem oblasti – ční nad jezerem Königssee až do výše 1 800 m n. m., s bohatými možnostmi pro freeride a skialpinismus. Jenner je aktuálně po rozsáhlé modernizaci, chlubí se novou 10místnou kabinkovou lanovkou s moderní restaurací a skidepotem v dolní stanici. Od zimní sezóny 2019 / 2020 je v provozu i druhý úsek lanovky Jennerbahn až po vrcholovou stanici, čímž došlo k opětovnému zpřístupnění horní části skiareálu.

Navíc zde nalezneme i dvě nové 6sedačkové lanovky Jennerwiesenbahn a Mitterkaser. Vskutku nezapomenutelný je 7 km dlouhý sjezd od horní stanice Jennerbahn až do údolí. U dolní stanice kabinové lanovky Jennerbahn vznikl nový dětský park Jennerkids Kinderpark s pojízdným kobercem, cvičnými vleky, snowtubingem a dětským slalomem mezi pohádkovými příšerkami – vstup je zdarma!

Pro starší děti od mezistanice téže lanovky po „modré“ vede závodní trasa Jennerkids Junior.

Menší rodinná střediska nabízející pro každého něco

Rossfeld lze definovat jako ideální rodinné středisko s přehlednými sjezdovkami, atraktivním 6 km dlouhým sjezdem do údolí a oblíbenou skicrossovou a snowboardcrossovou drahou. Nabízí též famózní panoramatický výhled na Watzmann a Berchtesgadenské Alpy, ale i na rakouský Dachstein a pohoří Tennengebirge.

Oblíbené rodinné středisko Hallein Dürrnberg - Zinkenlifte leží již na území rakouského Salcburska u lázeňského městečka Bad Dürrnberg. Zdejší dětský skipark Zinki-Kinderskiland je perfektním místem pro nácvik prvních lyžařských oblouků i dovádění při snowtubingu.

Klidný rodinný areál na Hochschwarzecku nabízí výhradně lehké až středně těžké sjezdovky o celkové délce 4,2 km. Lákadlem pro celou rodinu je místní 2,3 km dlouhá upravovaná sáňkařská dráha.

Další rodinný areál Obersalzberg s převážně snadnými sjezdovkami je sice níže položený, je však vybaven výkonným systémem umělého zasněžování.

8,7 km různě obtížných sjezdovek rodinného areálu Götschen - Bischofswiesen je rozprostřeno nad městečkem Bischofswiesen a nabízí atraktivní možnost dlouhého sjezdu až do údolí.

Neobyčejně pestré možnosti polyžařského vyžití

V oblasti však najdete též značně pestré možnosti polyžařského vyžití, např. romantické vycházky na sněžnicích a sáňkování, ale i středeční (Rossfeld) a páteční (Götschen) noční lyžování.

Široká je i síť perfektně udržovaných běžeckých stop o celkové délce 100 km.

Zmiňme i možnost příjemné relaxace v termálních lázních Watzmann Therme v Berchtesgadenu – jde o lázně s bazény, dětskými bazénky se spoustou vodních atrakcí, masážemi, saunou a soláriem. Potěší sleva 10 % na vstupné s kartou hosta (Gästekarte).

V Königssee můžete navštívit zdejší slavnou umělou sáňkařskou a bobovou dráhu a pozorovat zde závody a tréninky sáňkařů, bobistů a skeletonistů.

Zvědavce a zájemce o historii dodnes láká Hitlerův Kehlsteinhaus (tzv. „Orlí hnízdo“ věnované vůdci Martinem Bormannem k padesátým narozeninám) na hoře Kehlstein nad městem, skýtající zároveň fantastický rozhled, když Hitlerova soukromá residence Berghof v Obersalzbergu byla úmyslně zničena už v roce 1953.

Nutnost přejíždění mezi několika menšími resorty

Pro plnohodnotné využití celoplošného skipasu je nutno přejíždět mezi několika menšími skiareály, avšak bez přehnaně dlouhých dojezdových vzdáleností. Určitým handicapem je i nižší nadmořská výška některých středisek

Rossfeld a Bischofswiesen sice disponují možností dlouhého sjezdu až do údolí, avšak bez lanovky, tedy s nutností návratu autobusem.

Typy skipasů:

skipasy pro jednotlivá střediska

platnost max. 1 den

Skipas Berchtesgadener Land

platí pro celkem 6 středisek a několik samostatných vleků (např. Treff Aktiv, Kollerlift, Wildmooslift); standardní platnost 3 nebo 6 dní (v balíčku od CK různé délky platnosti); v ceně 1x denně výjezd do sedla Rossfeld bez nutnosti platit mýto

Místní vzdálenosti:

Berchtesgaden

Obersalzberg – 4,2 km

Schönau am Königsee / lanovka Jennerbahn – 5,7 km

Bischofswiesen / lanovka Götschenkopfbahn – 8,2 km

Ramsau bei Berchtesgaden – 12 km

Bad Dürrnberg – 12 km

Hochschwarzeck – 12 km

Rossfeld – 16 km

Golling an der Salzach – 27 km

Místní skibus:

regionální linkový bus (RVO) zdarma s kartou ubytovaného hosta (Gästekarte)

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz

Bratislava, Wien, Linz

a dále

Salzburg, dálniční sjezd Grödig/Salzburg Süd, Berchtesgaden, Bischofswiesen nebo Schönau am Königsee

nebo

Salzburg, dálniční sjezd Wals, Bad Reichenhall, Ramsau bei Berchtesgaden

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?