NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Popis oblasti

Dolní Rakousko (Niederösterreich) – 177 kilometrů velmi blízkých sjezdovek

Dolní Rakousko (Niederösterreich) je spolková země na severovýchodě Rakouska, sousedící s Jižními Čechami, Jižní Moravou i Slovenskem a obklopující svým územím Vídeň. Severovýchod Dolních Rakous tvoří převážně pahorkatiny a nížiny, zatímco na severozápadě dominují vrchoviny. Na jihu Dolních Rakous se zvedají Alpy, které na hranici se Štýrskem dosahují nadmořské výšky přes 2 000 metrů. Nejvyšší horou dolnorakouských Alp je se svými 2 076 metry hora Schneeberg zvaná též Klosterwappen. V Dolním Rakousku se můžete těšit na 177 kilometrů sjezdovek obsluhovaných 77 přepravními zařízeními. Za nejlepší střediska spolkové země Niederösterreich jsou z více než 20 tamních lyžařských areálů považovány skiresorty Zauberberg Semmering, Ötscher – Lackenhof (Gaming) a Hochkar – Göstling. Nejvýše položený z nich sahá do 1 808 metrů nad mořem (Hochkar – Göstling). Díky mnoha inovativním nabídkám je Dolní Rakousko v zimě ideálním místem pro trávení příjemných dnů naplněných sportem a relaxací.

Hochkar – jedno ze sněhově nejspolehlivějších středisek

Hochkar, nejvýše položené lyžařské středisko spolkové země Dolní Rakousko, je vyhledáváno zejména moravskými lyžaři nejen díky velmi krátké dojezdové vzdálenosti, ale i proto, že je jedním ze sněhově nejspolehlivějších středisek široko daleko. 19 kilometrů pist a relativně moderní lanovky z něj dělají ideální tip nejen na víkend. Hochkar celkově působí skutečně vysokohorským dojmem, ač je maximální nadmořská výška „jen“ těsně nad 1 800 m. Sjezdovky často mění směr a jsou tak atraktivní i pro náročnější lyžaře. Běžkaře potěší upravené stopy pro klasiku i skating v areálu Hochreit nedaleko Göstlingu. Po lyžování všichni uvítají možnost návštěvy lázní Ybbstaler Solebad v Göstlingu s příjemně teplou slanou vodou.

Ötscher – rodinné lyžařské středisko mezi zalesněnými svahy

Rodinné lyžařské středisko Ötscher u městečka Lackenhof nabízí celkem 19 km sjezdovek, tedy stejně, jako nedaleký známější Hochkar, s nímž jej pojí přímé skibusové spojení, a dokonce i možnost kombinovaného skipasu platného v obou střediscích. Horská vesnička Lackenhof na úpatí bezmála dvoutisícového Ötscheru je obklopena strmými zalesněnými svahy, do nichž se zakrojily jak přímé náročné tratě, tak i klikatější začátečnické sjezdovky, všechny zpřístupněné sedačkovými lanovkami. Díky poloze v severním předhůří Alp je Ötscher velmi dobře dostupný z jižních Čech a Moravy i na víkend. Relativně malý, ovšem pestrý a kompaktní areál láká nejen rodiny, ale i náročnější lyžaře – z obou vrcholů (Kleiner a Grosser Ötscher) směřují kolmo dolů impozantní černé sjezdovky, vždy však doprovázené i mírnějšími variantami. Všechny svahy jsou zalesněné, tedy poměrně odolné proti větru, jen vrchol Kleiner Ötscheru je otevřenější.

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?