NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Popis oblasti

Oberösterreich (Horní Rakousko) – nejbližší alpská kvalita

Horní Rakousko je spolu s Dolním Rakouskem (Niederösterreich) jedinou spolkovou zemí, s níž Česká republika bezprostředně sousedí. Výtečný skiareál Hochficht, jenž si svou úrovní nezadá s alpskými, nalezneme těsně za hranicemi na rakouské straně Šumavy. Jen o něco přes 100 kilometrů cesty navíc pak české lyžaře dělí od vysoce kvalitních skiareálů v nejsevernějších výběžcích Alp, v oblasti Solné komory pod masivem Dachsteinu a v oblasti Pyhrn-Priel v pohoří Totes Gebirge, tedy v jižní části Horních Rakous.

Lyžařské oblasti v Horních Rakousích jsou tajným tipem pro fanoušky zimních sportů, synonymem pro rodinnou dovolenou a zejména jsou nám rychle a snadno dostupné. Některé zdejší sjezdovky jsou dokonce prověřeny pořádáním Světového poháru.

Dachstein West – rodinný lyžařský ostrov v srdci Rakouska

Lyžařský areál Dachstein West, tedy centrální „houpačka“ Gosau – Russbach – Annaberg s 51 kilometry propojených sjezdovek, leží v srdci Rakouska obklopen několika středisky menšími, s nimiž je pojí společný skipas platný na celkem 133 kilometrech sjezdovek v nadmořských výškách 780 až 2 100 m, a též řada skibusových linek. Prázdninový ostrov v horách nenabízí jen nádherná panoramata, ale vyznačuje se i širokou nabídkou sjezdovek pro celou rodinu, pro začátečníky i zkušené lyžaře. S pomocí nejmodernějších přepravních zařízení se rychle ocitnete ve světě hor a záhy již vykroužíte první obloučky po bezvadně upraveném sněhu.

Za zvláštní zmínku stojí Freesports Arena Krippenstein – doslova ráj jízdy ve volném terénu. Platí zde stejný skipas, jako v oblasti Dachstein West, lyžování zde však není zaměřeno na začátečníky a rodiny – hlavní devízou Freesports Areny Krippenstein jsou totiž záplavy prašanu, jež neodolatelně vábí freeridery k pokořování panenských svahů. Nejdelší sjezd Horního Rakouska s délkou 11 km a výškovým rozdílem 1 500 m vede z Krippensteinu přes Gjaid Alm a horskou ves Krippenbrunn do Obertraunu u Hallstattského jezera a je jedním z nejzajímavějších v Rakousku. Varianty Schönberg, Angeralm, Imisl a Eisgrube pak nadchnou freeridery jak s lyžemi, tak i se snowboardy. Rozsáhlá pláň ve výšce 2 100 m stojí za výlet také milovníkům krásných túr.

Hinterstoder / Wurzeralm – od sjezdovek světového poháru až po eldorádo začátečníků

Kdo by se nechtěl naučit lyžovat tam, kde se učily závodit také velké hvězdy, jako mistr světa Hannes Trinkl, zdejší rodák? V Hinterstoderu v turistickém regionu Pyhrn-Priel se takové sny stávají skutečností. Zatímco ti zkušenější si zde mohou vyzkoušet razantní sjezdovku Světového poháru, ti malí se díky rozmanité lyžařské zábavě baví na různých rodinných sjezdovkách a také v dětském Sunny Kids Parku.

Do lyžařské oblasti se zaručeným sněhem na náhorní plošině Wurzeralm se dostanete zcela pohodlně jedinou pozemní lanovkou v Horních Rakousech. Lyžařská dovolená vysoko nad městečkem Spital am Pyhrn se nese ve znamení bezvadně upravených sjezdovek, útulných horských bud a atraktivní nabídky pro rodiny. Děti se i zde vydovádějí v Sunny Kids Park, zatímco rodiče mohou svobodně kroužit obloučky na 22 kilometrech zdejších sjezdovek.

Hochficht – jiná šumavská liga

Hochficht je největším rakouským skiareálem mimo Alpy. Je položen v nadmořské výšce 930 až 1 338 m na rakouské straně Šumavy nedaleko Lipna jen kousek od našich hranic v tzv. Trojmezí jižních Čech, Horního Rakouska a Bavorska. Zimní radovánky rozměrů nesrovnatelných s těmi na straně české si zde můžete dopřát na lyžařské „houpačce“ mezi třemi vrcholy – Hochficht (Smrčina), Reischlberg (Hraničník) a Zwieselberg. Celkově jde o skiareál zaměřený především na potřeby rodin s dětmi a začátečníků. Jim je perfektně uzpůsobená infrastruktura, obsáhlá nabídka služeb a třeba i speciální zvýhodněné tarify pro rodiny s dětmi. K dispozici je 20 km kvalitně upravovaných sjezdovek, kilometr dlouhá osvětlená sjezdovka pro večerní lyžování, jedna z nejmodernějších 10místných kabinkových lanovek v Rakousku či dva pojízdné „kouzelné“ koberce pro začátečníky. 100 % sjezdovek je uměle zasněžováno. Za zmínku stojí i tratě pro sáňkování a příjemné horské chaty, vesměs s česky hovořícím personálem. Samozřejmostí je Wi-Fi zdarma v celém skiareálu. Vynikající podmínky zde panují i pro běžecké lyžování, bezmála 80 km upravovaných tratí různých náročností pro obě techniky nabízí areál Nordisches Zentrum Böhmerwald.

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?