NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 13

Sjezdové tratě: 42 km

  • 17 km
  • 16 km
  • 9 km

Běžecké tratě: 40,1 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

868 - 2118 m n. m.

Lyžování v Kreischbergu / Murau

  • 42 km slunných pist v nejvíce zalesněné oblasti Rakouska
  • rovnovážný poměr černých, červených a modrých sjezdovek
  • velmi dobré sněhové podmínky a kompletní pokrytí umělým zasněžováním
  • pohodlná přeprava moderními kabinami a sedačkami
  • prorodinná cenová politika středisek Kreischberg a Lachtal se společným skipasem
  • dvojnásobný pořadatel Mistrovství světa ve snowboardingu
  • relativně nižší nadmořská výška spodní části skiareálu

Kreischberg / Murau – 42 km slunných pist v nejvíce zalesněné oblasti Rakouska

Kreischberg / Murau je atraktivní horské středisko ležící v oblasti Murtal na jihozápadě Štýrska mezi pohořími Nízké Taury a Nockbergen – jde o nejvíce zalesněnou oblast Rakouska a zároveň o jedno z nejslunnějších míst v rakouských Alpách.

42 km sjezdových tratí Kreischbergu je rovnoměrně rozděleno mezi černé, červené a modré pisty. Pohodlnou přepravu zajišťují moderní kabinky a sedačky, když zdejší 10místná kabina byla roku 2013 první ve Štýrsku. Kreischberg se od prosince 2021 chlubí novou 10místnou kabinkovou lanovkou o délce 3,8 km z údolí až do výšky téměř 1.800 m n. m., jde o historicky nejvyšší investici střediska – cca 40 mil. €. Oproti původní 6místné kabině se zdvojnásobila přepravní kapacita.

Portál Skiresort.de pro sezónu 2023 Kreischberg ocenil jako jeden z nejlepších světových skiareálů v kategorii do 60 km sjezdovek.  

Výrazné investice do umělého zasněžování a skvělý snowpark

Výrazné investice posledních let do umělého zasněžování zkompletovaly pokrytí skiareálu na 100 %. Slušná nadmořská výška lyžařského areálu Kreischberg až 2.118 m n. m. garantuje spolu s výkonným umělým zasněžováním vysokou kvalitu sněhové pokrývky i na okrajích sezóny.

Na středisko spíše menšího rozsahu je nadprůměrné převýšení zdejšího lyžařského areálu 1.250 m.

Vyznavači snowboardu a freestyle lyžování ocení dobře připravený snowpark s halfpipe, big airem, boardercrossovou tratí a novými překážkami, k dispozici je zde i „Beginner Line“ pro začínající freestylery.

Kreischberg je tradičním místem pořádání významných závodů, např. Mistrovství světa ve snowboardingu 2003, Mistrovství světa v telemarku 2009 a naposledy Mistrovství světa FIS ve snowboardingu a freestyle lyžování 2015, to spolu se sousedním Lachtalem, s nímž Kreischberg sdílí i společný skipas.

Prorodinná cenová politika a řada atrakcí nejen pro děti

Výrazně prorodinná cenová politika středisek Kreischberg a Lachtal se společným skipasem se projevuje např. na okrajích sezóny (od 8. 12. do 23. 12. 2023 a od 18. 3. do 1. 4. 2024), kdy je v doprovodu alespoň jednoho z rodičů skipas zdarma pro děti až do věku 15 let (nar. 2008 a mladší).

Nejen děti potěší snowtubingová dráha se speciálním samostatným vlekem, dětský areál s „kobercem“, slalomová i rychlostní trať s časomírou, novinka v podobě Dino-Waldu s prehistorickými monstry a KreiSchi Safari přímo ve skiareálu Kreischberg. Zmiňme ještě v rakouských střediscích stále oblíbenější „Skidepot“ pro lyžování bez zbytečné zátěže.

Nekončící jsou možnosti dalšího doprovodného programu, a to třeba v podobě plaveckého bazénu, tenisové a squashové haly, typických večeří na horských boudách, curlingu či třeba jízdy na saních tažených koňmi. Upozornit musíme na novou restauraci „Eagle“ ve výšce 2.000 m n. m. s unikátní architekturou, a především úžasným panoramatickým výhledem, vedle restaurace, baru a rozlehlé terasy nabízející také možnost občerstvení bez sundání lyží díky konceptu „Ski-Drive-In“.     

Běžkaři jistě ocení přes 40 km upravovaných stop na klasiku i skating na vysokohorském okruhu i v nižších polohách.

Zajímavé jsou i ubytovací možnosti – jde o jednu z finančně nejpříznivějších alternativ strávení skvělé dovolené ve Štýrsku.

Jako u ostatních štýrských středisek je díky nevelké vzdálenosti od hranic velmi snadná a pohodlná cesta z ČR i SR.

Neexistující další varianty celoplošných skipasů

Nevýhodou pro „polykače kilometrů“ je „jen“ přes čtyřicet kilometrů místních sjezdovek na Kreischbergu a ještě o něco méně v Lachtalu. Krom platnosti pro Kreischberg s Lachtalem neexistující další varianty celoplošných krátkodobých skipasů.

Relativně nižší nadmořská výška spodní části skiareálu Kreischberg může činit problémy v teplých dnech na konci lyžařské sezóny.

Dosud snad až příliš vysoký je počet vleků. I to je příčinou menší známosti, a tedy i prestiže, tohoto střediska na našem trhu.

Zmínit musíme i poněkud vyšší počet závěrečných kilometrů mimo dálnici.

Typy skipasů:

Kreischberg & Lachtal

platí pro skiareály Kreischberg a Lachtal; platnost 1 až 14 dní

Steiermark Joker

pouze celosezónní skipas platí pro 30 skiareálů Štýrska, tedy mj. pro všechny skiareály Schladming – Dachstein, pro skioblasti Schneebärenland (např. Tauplitz), Mariazeller Land/Hochschwab, Waldheimat Mürztal, Murtaler Skibergen (krom Kreischbergu a Lachtalu též např.  Turracher Höhe, Hohentauern…) či Stuhleck na Semmeringu, a také pro vstup do 4 termálních lázní (Loipersdorf, Parktherme Bad Radkersburg, Heiltherme Bad Waltersdorf a Therme Nova)

Místní vzdálenosti:

St. Georgen ob Murau / St. Lorenzen ob Murau

Murau: 7 km

Turracher Höhe: 30 km

Lachtal: 38 km

St. Michael im Lungau / dálnice směr Salzburg: 50 km

Trieben / dálnice směr Linz: 75 km

Seebenstein / dálnice směr Wien: 185 km

Místní skibus:

skibusy po trasách St. Peter – Schöder – Krakau – Ranten – Murau – Kreischberg a Tamsweg – Kreischberg; všechny do Kreischbergu mířící vlaky a busy společnosti Steiermärkischen Landesbahnen jsou se skipasem zdarma

Doporučené trasy:

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Spital am Pyhrn, dálniční sjezd Trieben

Brno, Mikulov, Wien, Wiener Neustadt, dálniční sjezd Seebenstein, Gloggnitz, Bruck a.d. Mur, Leoben, Judenburg

Bratislava, Wien, Wiener Neustadt, dálniční sjezd Seebenstein, Gloggnitz, Bruck a.d. Mur, Leoben, Judenburg

a dále

Murau, St. Georgen ob Murau

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?