Vorarlberg (Vorarlbersko) - top lyžování Čechům dobře ukryté

Nejzápadnější spolková země Rakouska vklíněná mezi Bodamským jezerem, Rýnem a masivem Arlbergu nabízí rozmanité terény pro všechny kategorie lyžařů včetně jedněch z nejlepších freeridů v celém Rakousku. Byť se jedná o absolutní vrchol lyžování u našich sousedů, hostí Vorarlbersko až překvapivě nízký počet našich lyžařů. Důvody jsou nasnadě: jde o oblast nám v rámci Rakouska jednoznačně geograficky nejvzdálenější (když dostupnost ještě ztěžuje zpoplatnění Arlberského tunelu, jakožto hlavní přístupové cesty od Innsbrucku), je vnímána jako velmi drahá (i díky těsnému sousedství se Švýcarskem a Lichtenštejnskem), a v neposlední řadě dosud u nás nemají zdejší skiareály potřebný zvuk (možná i proto, že Schruns se už 20 let neobjevil v kalendáři FIS Světového poháru ve sjezdovém lyžování, když tatáž soutěž ve snowboardingu pořádaná pravidelně v Lechu není u nás zdaleka tak sledovaná). Mezi nejvyhlášenější střediska, které jsou vkusně a nenásilně zasazena do místní krajiny, patří legendární Lech-Zürs a Montafon, kde došlo k propojení regionů Hochjoch a Silvretta Montafon.

Lech-Zürs - nejblyštivější lyžařský drahokam Vorarlberska

Nejprestižnější lyžařská střediska Vorarlberska jsou propojena se sousedním tyrolským St. Antonem neuvěřitelnými 280 km dokonale připravovaných sjezdových tratí všech náročností a 79 pohodlnými a moderními přepravními zařízeními. Připočtěme k tomu 183 km tras mimo sjezdovky, díky vysoké nadmořské výšce garantujících ideální sněhové podmínky. Lyžaře-poznávače vábí takzvaný "Weisse Ring" neboli 22 km dlouhý značený okruh překonávající téměř 5.500 m převýšení vedoucí z Lechu přes Rüfikopf a Hexenboden do Zürsu, a odtud zpět přes Zug a Oberlech. Lech si navzdory milionářské klientele dokázal uchovat svůj původní pitoreskní charakter, což ostatně dokazuje i prestižní ocenění Nejkrásnější vesnice v Evropě, které získal v roce 2004.

Silvretta Montafon - nenápadný obr

Dvě nové kabinové lanovky loni spojily oblasti Nova St.Gallenkirch/Gaschurn a Hochjoch u Schrunsu. Vznikl tak region Silvretta Montafon, který je se 155 km sjezdovek největší lyžařskou oblastí ve Vorarlbersku. Nová lanovka Grasjoch doveze lyžaře ze St.Gallenkirchu k chatě Grasjoch, odkud pokračuje další lanovka Hochalpila až na stejnojmenný hřeben v nadmořské výšce 2.430 metrů, který je nejvyšším bodem regionu. Naleznete zde nejen rozsáhlé freeridové zóny, ale i nejdelší sjezd v celé spolkové zemi Vorarlberg - z Kreuzjochu do Schrunsu s výškovým rozdílem téměř 1.700 metrů.

celý popis oblasti

Délka sjezdových tratí ve střediscích:

Montafon
Sjezdové tratě 230 km
 • 55
 • 99,5
 • 64
 • 11,5
 • hotelové
 • apartmánové
lyžařsky
*****
komplexně
*****

Rakousko, Vorarlbersko

služby místního skibusu v rámci platnosti skipasu či zdarma zimní stadion či ledová plocha pro bruslení dětský park upravované tratě pro sáňky měřené sjezdové úseky tandemový paragliding krytý tenisový kurt Bowling lázně
Sjezdové tratě 230 km
přepravní zařízení:
 • 16
 • 25
 • 19
Praha 620 km
Nadmořská výška: 650 - 2380 m Brno 755 km

2 dospělí

od 19 688 Kč

1 zájezd

1 zájezdů / ubytování

♣♣♣♣

Rakousko, Montafon

 • 550 m
 • NE
 • BS
 • NE
 • ANO
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
2 místnosti: bilo 2+2
3 místnosti: trilo 6 typ A, trilo 6 typ B, trilo 6 wellness typ A
4 místnosti: quadrilo 8 wellness typ B, quadrilo 8 typ A, Chalet 8 wellness
5 místností: Chalet 10 wellness

dospělý od 1 377 Kč / os..

4.12. – 7.12.19, trilo 6 typ A

sleva až 4 %

Detail zájezdu
Novinky
×
27. 09. 2019

Zkrácené lyžařské zájezdy do Itálie autobusem

Díky našim zkráceným lyžařským zájezdům autobusem je cesta do italských Alp pohodlná a bez starostí. 5 dní plných lyžování a 4 noci v hotelu s polopenzí nabízíme již od 6 990 Kč za osobu. Neztrácejte čas denními přejezdy a užijte si lyžování v Alpách naplno.
13. 06. 2019

Až 10% sleva na lyžařský zájezd!

V případě uzavření smlouvy o zájezdu do 31. října rozdáváme až 10% slevy za včasný nákup. Neváhejte a objednejte si zimní dovolenou na horách co nejdříve – nejlepší termíny a ubytovací kapacity rychle mizí.
01. 06. 2019

Události zimní sezóny 2019/2020 v Alpách

I letos jsme pro vás připravili mnoho skvělých událostí v Alpách. Vyrazit s námi můžete na Ski Opening, Family Week, Fitness týden, Eat & Dance, Family Days, Ski Test a Snow Volleybal. S Nev-Damou se na horách rozhodně nudit nebudete!