Vorarlberg (Vorarlbersko) - top lyžování Čechům dobře ukryté

Nejzápadnější spolková země Rakouska vklíněná mezi Bodamským jezerem, Rýnem a masivem Arlbergu nabízí rozmanité terény pro všechny kategorie lyžařů včetně jedněch z nejlepších freeridů v celém Rakousku. Byť se jedná o absolutní vrchol lyžování u našich sousedů, hostí Vorarlbersko až překvapivě nízký počet našich lyžařů. Důvody jsou nasnadě: jde o oblast nám v rámci Rakouska jednoznačně geograficky nejvzdálenější (když dostupnost ještě ztěžuje zpoplatnění Arlberského tunelu, jakožto hlavní přístupové cesty od Innsbrucku), je vnímána jako velmi drahá (i díky těsnému sousedství se Švýcarskem a Lichtenštejnskem), a v neposlední řadě dosud u nás nemají zdejší skiareály potřebný zvuk (možná i proto, že Schruns se už 20 let neobjevil v kalendáři FIS Světového poháru ve sjezdovém lyžování, když tatáž soutěž ve snowboardingu pořádaná pravidelně v Lechu není u nás zdaleka tak sledovaná). Mezi nejvyhlášenější střediska, které jsou vkusně a nenásilně zasazena do místní krajiny, patří legendární Lech-Zürs a Montafon, kde došlo k propojení regionů Hochjoch a Silvretta Montafon.

Lech-Zürs - nejblyštivější lyžařský drahokam Vorarlberska

Nejprestižnější lyžařská střediska Vorarlberska jsou propojena se sousedním tyrolským St. Antonem neuvěřitelnými 280 km dokonale připravovaných sjezdových tratí všech náročností a 79 pohodlnými a moderními přepravními zařízeními. Připočtěme k tomu 183 km tras mimo sjezdovky, díky vysoké nadmořské výšce garantujících ideální sněhové podmínky. Lyžaře-poznávače vábí takzvaný "Weisse Ring" neboli 22 km dlouhý značený okruh překonávající téměř 5.500 m převýšení vedoucí z Lechu přes Rüfikopf a Hexenboden do Zürsu, a odtud zpět přes Zug a Oberlech. Lech si navzdory milionářské klientele dokázal uchovat svůj původní pitoreskní charakter, což ostatně dokazuje i prestižní ocenění Nejkrásnější vesnice v Evropě, které získal v roce 2004.

Silvretta Montafon - nenápadný obr

Dvě nové kabinové lanovky loni spojily oblasti Nova St.Gallenkirch/Gaschurn a Hochjoch u Schrunsu. Vznikl tak region Silvretta Montafon, který je se 155 km sjezdovek největší lyžařskou oblastí ve Vorarlbersku. Nová lanovka Grasjoch doveze lyžaře ze St.Gallenkirchu k chatě Grasjoch, odkud pokračuje další lanovka Hochalpila až na stejnojmenný hřeben v nadmořské výšce 2.430 metrů, který je nejvyšším bodem regionu. Naleznete zde nejen rozsáhlé freeridové zóny, ale i nejdelší sjezd v celé spolkové zemi Vorarlberg - z Kreuzjochu do Schrunsu s výškovým rozdílem téměř 1.700 metrů.

celý popis oblasti

Délka sjezdových tratí ve střediscích:

Montafon
Sjezdové tratě 230 km
 • 55
 • 99,5
 • 64
 • 11,5
 • hotelové
 • apartmánové
Zobrazit hotely na mapě
lyžařsky
*****
komplexně
*****

Rakousko, Vorarlbersko

služby místního skibusu v rámci platnosti skipasu či zdarma zimní stadion či ledová plocha pro bruslení dětský park upravované tratě pro sáňky měřené sjezdové úseky tandemový paragliding krytý tenisový kurt Bowling lázně
Sjezdové tratě 230 km
přepravní zařízení:
 • 16
 • 25
 • 19
Praha 620 km
Nadmořská výška: 650 - 2380 m Brno 755 km

2 dospělí

od 37 240 Kč

1 zájezd

1 zájezdů / ubytování

♣♣♣♣

Rakousko, Montafon

 • 550 m
 • NE
 • BS
 • NE
 • Info
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
3 místnosti: trilo 6 typ A, trilo 6 typ B, trilo 6 typ C
4 místnosti: quadrilo 8, quadrilo typ A, quadrilo 8-10 typ B

dospělý od 2 100 Kč / os..

3.4. – 6.4.19, quadrilo 8

Detail zájezdu
Novinky
×
09. 01. 2019 NOVÉ

RAKOUSKO - SILNICE - AKTUÁLNĚ!

Aktuální počasí skutečně může cestu do některých středisek zkomplikovat nebo prodloužit.
Hlavní tahy jsou nicméně stále sjízdné, uzavírky se týkají spíše menších silnic.
Uzavírky a omezení se mění podle aktuální situace, doporučujeme tedy klientům, aby před cestou sledovali tyto stránky s aktuálními informacemi:  https://www.oeamtc.at/verkehrsservice/
Rozhodně by měli mít klienti veškerou zimní výbavu včetně sněhových řetězů.
09. 01. 2019 NOVÉ

RAKOUSKO - LAVINY - AKTUÁLNĚ!

Ve velké části Rakouska hrozí akutní lavinové nebezpečí!
Klienti by se tedy měli více než kdy jindy vyvarovat ježdění mimo vyznačené sjezdovky.
Aktuální situaci je možné sledovat na těchto webových stránkách:
http://www.lawinen.at/
https://wetter.orf.at/
http://warnungen.zamg.at/html/en/today/all/at/
06. 01. 2019 NOVÉ

Zimní zájezdy za super ceny !!!

Ještě jste nevymysleli, kam vyrazit na zimní dovolenou? Pojeďte s Nev - Damou do alpských středisek za bezkonkurenční ceny. Vyberte si některý z našich výhodných last minute zájezdů.
25. 11. 2018

Sněhové zpravodajství

Aktuální sněhové zpravodajství naleznete zde.