NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Tato oblast momentálně není v nabídce
Vyberte si na stránce Destinace

Vorarlberg (Vorarlbersko) - top lyžování Čechům dobře ukryté

Nejzápadnější spolková země Rakouska vklíněná mezi Bodamským jezerem, Rýnem a masivem Arlbergu nabízí rozmanité terény pro všechny kategorie lyžařů včetně jedněch z nejlepších freeridů v celém Rakousku. Byť se jedná o absolutní vrchol lyžování u našich sousedů, hostí Vorarlbersko až překvapivě nízký počet našich lyžařů. Důvody jsou nasnadě: jde o oblast nám v rámci Rakouska jednoznačně geograficky nejvzdálenější (když dostupnost ještě ztěžuje zpoplatnění Arlberského tunelu, jakožto hlavní přístupové cesty od Innsbrucku), je vnímána jako velmi drahá (i díky těsnému sousedství se Švýcarskem a Lichtenštejnskem), a v neposlední řadě dosud u nás nemají zdejší skiareály potřebný zvuk (možná i proto, že Schruns se už 20 let neobjevil v kalendáři FIS Světového poháru ve sjezdovém lyžování, když tatáž soutěž ve snowboardingu pořádaná pravidelně v Lechu není u nás zdaleka tak sledovaná). Mezi nejvyhlášenější střediska, které jsou vkusně a nenásilně zasazena do místní krajiny, patří legendární Lech-Zürs a Montafon, kde došlo k propojení regionů Hochjoch a Silvretta Montafon.

Lech-Zürs - nejblyštivější lyžařský drahokam Vorarlberska

Nejprestižnější lyžařská střediska Vorarlberska jsou propojena se sousedním tyrolským St. Antonem neuvěřitelnými 280 km dokonale připravovaných sjezdových tratí všech náročností a 79 pohodlnými a moderními přepravními zařízeními. Připočtěme k tomu 183 km tras mimo sjezdovky, díky vysoké nadmořské výšce garantujících ideální sněhové podmínky. Lyžaře-poznávače vábí takzvaný "Weisse Ring" neboli 22 km dlouhý značený okruh překonávající téměř 5.500 m převýšení vedoucí z Lechu přes Rüfikopf a Hexenboden do Zürsu, a odtud zpět přes Zug a Oberlech. Lech si navzdory milionářské klientele dokázal uchovat svůj původní pitoreskní charakter, což ostatně dokazuje i prestižní ocenění Nejkrásnější vesnice v Evropě, které získal v roce 2004.

Silvretta Montafon - nenápadný obr

Dvě nové kabinové lanovky loni spojily oblasti Nova St.Gallenkirch/Gaschurn a Hochjoch u Schrunsu. Vznikl tak region Silvretta Montafon, který je se 155 km sjezdovek největší lyžařskou oblastí ve Vorarlbersku. Nová lanovka Grasjoch doveze lyžaře ze St.Gallenkirchu k chatě Grasjoch, odkud pokračuje další lanovka Hochalpila až na stejnojmenný hřeben v nadmořské výšce 2.430 metrů, který je nejvyšším bodem regionu. Naleznete zde nejen rozsáhlé freeridové zóny, ale i nejdelší sjezd v celé spolkové zemi Vorarlberg - z Kreuzjochu do Schrunsu s výškovým rozdílem téměř 1.700 metrů.

celý popis oblasti

  • hotelové
  • apartmánové

0 zájezdů / ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?