Vorarlbersko

Vorarlberg (Vorarlbersko) - top lyžování Čechům dobře ukryté

Nejzápadnější spolková země Rakouska vklíněná mezi Bodamským jezerem, Rýnem a masivem Arlbergu nabízí rozmanité terény pro všechny kategorie lyžařů včetně jedněch z nejlepších freeridů v celém Rakousku. Byť se jedná o absolutní vrchol lyžování u našich sousedů, hostí Vorarlbersko až překvapivě nízký počet našich lyžařů. Důvody jsou nasnadě: jde o oblast nám v rámci Rakouska jednoznačně geograficky nejvzdálenější (když dostupnost ještě ztěžuje zpoplatnění Arlberského tunelu, jakožto hlavní přístupové cesty od Innsbrucku), je vnímána jako velmi drahá (i díky těsnému sousedství se Švýcarskem a Lichtenštejnskem), a v neposlední řadě dosud u nás nemají zdejší skiareály potřebný zvuk (možná i proto, že Schruns se už 20 let neobjevil v kalendáři FIS Světového poháru ve sjezdovém lyžování, když tatáž soutěž ve snowboardingu pořádaná pravidelně v Lechu není u nás zdaleka tak sledovaná). Mezi nejvyhlášenější střediska, které jsou vkusně a nenásilně zasazena do místní krajiny, patří legendární Lech-Zürs a Montafon, kde došlo k propojení regionů Hochjoch a Silvretta Montafon.

Lech-Zürs - nejblyštivější lyžařský drahokam Vorarlberska

Nejprestižnější lyžařská střediska Vorarlberska jsou propojena se sousedním tyrolským St. Antonem neuvěřitelnými 280 km dokonale připravovaných sjezdových tratí všech náročností a 79 pohodlnými a moderními přepravními zařízeními. Připočtěme k tomu 183 km tras mimo sjezdovky, díky vysoké nadmořské výšce garantujících ideální sněhové podmínky. Lyžaře-poznávače vábí takzvaný "Weisse Ring" neboli 22 km dlouhý značený okruh překonávající téměř 5.500 m převýšení vedoucí z Lechu přes Rüfikopf a Hexenboden do Zürsu, a odtud zpět přes Zug a Oberlech. Lech si navzdory milionářské klientele dokázal uchovat svůj původní pitoreskní charakter, což ostatně dokazuje i prestižní ocenění Nejkrásnější vesnice v Evropě, které získal v roce 2004.

Silvretta Montafon - nenápadný obr

Dvě nové kabinové lanovky loni spojily oblasti Nova St.Gallenkirch/Gaschurn a Hochjoch u Schrunsu. Vznikl tak region Silvretta Montafon, který je se 155 km sjezdovek největší lyžařskou oblastí ve Vorarlbersku. Nová lanovka Grasjoch doveze lyžaře ze St.Gallenkirchu k chatě Grasjoch, odkud pokračuje další lanovka Hochalpila až na stejnojmenný hřeben v nadmořské výšce 2.430 metrů, který je nejvyšším bodem regionu. Naleznete zde nejen rozsáhlé freeridové zóny, ale i nejdelší sjezd v celé spolkové zemi Vorarlberg - z Kreuzjochu do Schrunsu s výškovým rozdílem téměř 1.700 metrů.

1 počet lyžařských středisek

Montafon

Rakousko, Vorarlbersko

* * * * *
/
* * * *

53 %

sjezdové tratě: 230 km

přepravní zařízení:

Parkování
16
Lanovka
25
Vlek
19

nadmořské výšky areálu:

650 1515 2380

běžecké tratě: 93,4 km

cena na osobu:

od 8 490

1 počet lyžařských středisek

1 zájezdů / ubytování

1 zájezdů / ubytování

Lyžařské terény:

Sjezdové tratě 0 km

Délka sjezdových tratí ve střediscích:

Montafon 230 km

53%

 • Černá 11,5 km
  5 %
 • Červená 64 km
  27,8 %
 • Modrá 99,5 km
  43,3 %
 • Zelená 55 km
  23,9 %
Ski funtazie klub Ski Funtazie klub

dětský animační program
v českém jazyce

Skisets Zapůjčení lyžařského vybavení

objednejte si zapůjčení lyžařského a snowboardového vybavení v ČR a vyzvedněte si jej až ve středisku

Seznam našich poboček Seznam poboček NEV-DAMA

zájezdy zakoupíte na pobočkách
CK Fischer / NEV-DAMA

Nejlepší volbou je lyžování v Alpách!!!

12. 02. 2018

V alpských střediscích jsou sjezdovky skvěle upravené a zaručeně prázdné. Žádné čekání u lanovky. Vybírejte z lákavé nabídky našich last minute zájezdů.

Důležité upozornění: PASSO ROLLE

19. 12. 2017

Před sezónou probíhaly změny majetkoprávního uspořádání ve skiareálu Passo Rolle, z čehož pramenila nejistota ohledně jeho zprovoznění; nyní však je již vše vyřešeno, skiareál je v běžném provozu a řádný průběh zimní sezóny 2017 / 2018 není nijak ohrožen.

Důležité upozornění: LIVIGNO, BORMIO, SANTA CATERINA!

18. 12. 2017

Dovolujeme si upozornit naše klienty na novou možnost ON-LINE zakoupení průjezdu švýcarským tunelem Munt La Schera za zvýhodněné ceny po celou zimní sezónu 2017/2018.

Možnosti reklamace a spory

09. 01. 2016

Dovolujeme si Vás informovat, že při zakoupení zájezdu online je rovněž možné k řešení eventuálního sporu využít platformu řešení sporů online. https://www.nev-dama.cz/dulezite-informace/moznosti-reklama-spory  

pravidelně aktualizujeme: Sněhové zpravodajství

Aktuální sněhové zpravodajství z Alp pravidelně aktualizujeme.

Náš tip na lyžařské zájezdy

Vybraná lyžařská střediska