NEV-DAMA a.s.

 • Úvod
 • Česká republika

Česká republika

BENEFITY

 • dovolená v ČR ušetří spoustu času, nervů i pohonných hmot
 • přírodní krásy našich lesů, pohraničních hor či úrodných nížin
 • množství historických památek v doslova každém koutu naší vlasti
 • kouzlo léta u českých rybníků, přehrad či na našich horách
 • celková cenová hladina nižší, než západoevropský průměr
 • proslulá krkonošská střediska Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Harrachov a Benecko
 • rodinné resorty v Jizerských horách Desná a Josefův Důl, k tomu nedaleký Valdštejnův Frýdlant
 • termálními lázněmi světově proslulý Karlovarský kraj
 • toulky Šumavou při ubytování na březích Lipenské vodní nádrže či v Srní nad řekou Vydrou
 • Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Hluboká a Telč jako zástupci měst pánů z Růže
 • to nejlepší z Vysočiny v okolí Nového Města na Moravě pod Žďárskými vrchy
 • úžasný golfový resort Kaskáda u Kuřimi nedaleko Brna
 • vinicemi a mandloňovými sady obklopené jihomoravské Hustopeče
 • malá jesenická obec Filipovice pod nejvyšší moravskou horou Praděd

Česká republika – důstojná alternativa dovolených u moře či v Alpách

Oproti sousedním zemím pyšnícími se mořem nebo majestátními velehorami, případně obojím současně, se může občan ČR cítit na první pohled jako chudý příbuzný, vždyť co je kóta nejvyšší české hory Sněžky 1.602 m n. m. proti štítům Alp či Tater? A co je rozloha největší vodní plochy v ČR (Lipenská přehradní nádrž) proti moři, od něhož nás dělí jen přibližně 300 kilometrů? Ovšem při detailnějším pohledu spatříme celou řadu důvodů, proč letní rekreaci v tuzemsku nezavrhovat. Přírodní krásy našich lesů, pohraničních hor či úrodných nížin stojí za zevrubnější prozkoumání.

Množství dobrých důvodů pro dovolenou 2021 v ČR

Za současné situace, jež omezila cesty do zahraničí, se však k poznávání tuzemska vrací i mnoho našinců. Volbou dovolené v ČR ušetříte spoustu času, nervů i pohonných hmot. Nemluvě o množství historických památek, jimiž disponuje každý kout naší vlasti. Zájem Čechů o tuzemské dovolené rapidně roste dlouhodobě, loni však vzrostl doslova enormně.

Důvodem byla samozřejmě nemožnost odcestovat do řady evropských i mimoevropských destinací kvůli epidemii koronaviru.

Zároveň nemusí mít klienti v ČR obavy o osobní bezpečnost, třeba kvůli uprchlické krizi, terorismu či „no-go“ zónám.

Jsou tu však i mnohé další důvody. Jedním z nich je bezesporu fakt, že dovolená v Česku již dávno není vnímána jako podřadná.

K motivacím, proč trávit dovolenou v Česku, můžeme řadit i krásné památky (jen málokterý Čech jich zná osobně většinu), regionálně výborná vína a jídla, přírodní krásy a v neposlední řadě i cenovou přívětivost, dopravní dostupnost a absenci jazykové bariéry.

Tuzemské dovolené již dokáží uspokojit i náročnější klienty, kteří ke spokojenému pobytu vyžadují i lepší služby. Ubytovací zařízení na větší zájem tuzemských turistů reagují a nabízejí jim kvalitnější služby a nejrůznější doplňkové aktivity, např. nejrůznější wellness pobyty. V regionech v posledních letech vyrostlo mnoho zábavních parků, kde najdou vyžití celé rodiny.

Češi také čím dál více milují agroturistiku jako způsob trávení volného času. Odjíždějí na venkov, poznávají zdejší život a užitečně znovuobjevují tradice, koloběh přírody a stará řemesla. Ve veliké oblibě je také enoturistika, v tomto odvětví dominuje především jižní Morava, ale i gastroturistika, zejména různé lokální gastronomické slavnosti.

Bohatá historie a krásy České republiky jsou pro mnoho cestovatelů velkým objevem a příjemným překvapením v porovnání s přeplněnými plážemi – muzea, památky, hrady, zámky, národní parky, chráněné krajinné oblasti atd. V oblibě jsou i různé geolokační hry pro zatraktivnění známých míst. S chytrým mobilem v ruce ožívají pozapomenuté historické příběhy nejrůznějších koutů naší vlasti.

Cykloturistika v posledních letech zažívá v Česku velký rozmach. Každým rokem přibývají další kilometry cyklotras a cyklostezek, stále se rozšiřuje nabídka cyklobusů a cyklohospod. Češi milují výlety na kole a Česko se stává pro cykloturisty zemí zaslíbenou.

Strmě rostoucí kvalita naší turistické infrastruktury

Kdo jen pár let nestrávil část léta u českých rybníků, přehrad či na našich horách, nestačí se divit tempu proměn naší turistické infrastruktury. V posledních letech se mohutně investovalo a pronikla sem řada vymožeností dříve vídaných jen v zahraničí na západ a jih od nás. A nutno též podotknout, že celková cenová hladina v naší zemi je stále o poznání nižší, než je západoevropský průměr.

Od divokých pohraničních hor po úrodné moravské nížiny

Pro letošní prezentaci České republiky jsme mezi pohraničními horstvy nemohli nezvolit jasnou českou jedničku, Krkonoše, hned s několika oblíbenými resorty. Jsou to Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Harrachov a Benecko.

Sousední Jizerské hory zastupují střediska Desná a Josefův Důl, jakož i Valdštejnovo město Frýdlant na jejich úpatí.

Děpoltovice na úpatí Krušných hor jsou zástupcem termálními lázněmi proslulého Karlovarského kraje.

Nemalou část podmanivé Šumavy, jež byla zadrátovaná dlouhých 41 let „železnou oponou“, můžete prozkoumat, ubytujete-li se na březích Lipenské vodní nádrže v Dolní Vltavici, Frymburku a Černé v Pošumaví, nebo v rekreační obci Srní s řadou původních stavení horského typu, položené nad divokým tokem řeky Vydry, uprostřed Národního parku Šumava.

Jihočeská města pánů z Růže, jejichž rozkvět je spojen s rodem Vítkovců, resp. Rožmberků, zastupuje romantická Hluboká nad Vltavou, na hladině rybníka Vajgaru se zrcadlící Jindřichův Hradec či dvě pohádková města zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO, a to Český Krumlov a Telč. Ta již ovšem administrativně leží již pár kilometrů na Vysočině. Uprostřed Vysočiny v okolí Nového Města na Moravě pod Žďárskými vrchy naleznete nejen klid v místních hlubokých lesích, ale především úžasné sportovní vyžití. V Železných horách na severním okraji Českomoravské vrchoviny pak najdete půvabnou vodní nádrž Seč s několika hradními zříceninami v okolí.

Na jihu Moravy, v polohách nejnižších, tedy nejteplejších, naleznete lákadla úplně jiná – hovoříme třeba o proslulých vinicích a mandloňových sadech města Hustopeče či o úžasném golfovém resortu Kaskáda u Kuřimi nedaleko Brna.

Co do obliby mezi návštěvníky stále více bodují Jeseníky – nejvyšší pohoří Moravy. Menší rodinné rekreační středisko Filipovice je dobrým východištěm k návštěvě lázní Jeseník, Červenohorského sedla, vrcholu Keprníku, Šeráku a také ke zdolání nejvyšší moravské hory Praděd.

celý popis země

 • hotelové
 • apartmánové

Česká republika, Českomoravská vrchovina

Nové Město na Moravě – nejhezčí kout Vysočiny Nové Město na Moravě (známé též pod marketingovou značkou NMNM) leží na jižním okraji Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Novoměstsko mnozí považují za nejhezčí kout Vysočiny. Je to kraj malebných kopců, hlubokých lesů a skal. Samotné město... více

2 dospělí

od 11 424 Kč

1 zájezd

Česká republika, Českomoravská vrchovina

Sečská přehrada - nejvyhledávanější rekreační oblast Železných hor Sečská přehrada a její okolí je největší a nejvyhledávanější rekreační oblastí v Pardubickém kraji. V Seči a nedalekém okolí je nejen parádní koupání, ale i mnoho historických památek, hradů a zámků, rozhledny, skanzen a mnoho... více

2 dospělí

od 8 640 Kč

1 zájezd

Česká republika, Krkonoše

Špindlerův Mlýn - nejlepší české horské středisko Krkonošský Špindlerův Mlýn je po všech stránkách nejlepší české horské středisko, jež jako asi jediné snese srovnání se špičkovou zahraniční konkurencí. Známé je zejména svým zimním lyžařským provozem, konává se zde i Světový pohár, proto jsou... více

2 dospělí

od 8 880 Kč

8 zájezdů

Česká republika, Jeseníky

Malá jesenická obec Filipovice se nachází přímo v srdci Chráněné krajinné oblasti Jeseníky pod nejvyšší moravskou horou Praděd. Dnes je to doslova titěrná vesnice, do poválečného odsunu německého obyvatelstva, jež zde tvořilo 100% majoritu, však byla obec mnohonásobně větší. Pouze jedna zastávka... více

2 dospělí

od 15 820 Kč

2 zájezdy

Česká republika, Krkonoše

Malebné horské městečko Rokytnice nad Jizerou se nachází v západní části Krkonoš. Městu dominuje panorama Lysé hory a Kotle. Na hřebeny vede mnoho krásných značených turistických stezek. V půjčovnách je připraven široký výběr sportovního vybavení. Sedačková lanová dráha Horní Domky – Lysá hora vede... více

2 dospělí

od 7 980 Kč

1 zájezd

Česká republika, Šumava - západočeská část

Srní (858 m n. m.) je malebná obec o pouhých 224 obyvatelích uprostřed Národního parku Šumava s řadou původních stavení horského typu na pláních nad údolími řek Vydry a Křemelné. Až do poválečného odsunu bylo zdejší obyvatelstvo ryze německé. Srní založil majitel panství Stodůlky (dnes již zaniklá... více

Česká republika, Západní Čechy

Mariánské Lázně patří mezi jedenáct výjimečných lázeňských měst ze sedmi zemí, které byly v červenci 2021 v rámci mezinárodní sériové nominace „Slavné lázně Evropy“ zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Upravené parky, nádherná architektura, krása všudypřítomné... více

2 dospělí

od 19 040 Kč

2 zájezdy

Česká republika, Zábřežská vrchovina

Moravská Třebová (německy Mährisch Trübau) je město ležící v Pardubickém kraji, v okrese Svitavy, na severozápadní Moravě. Žije zde přibližně 9 800 obyvatel. Město založil roku 1257 Boreš z Rýzmburka jako typické kolonizační město s pravidelným půdorysem náměstí. Řada staveb a uměleckých děl dodnes... více

Česká republika, Krkonoše

Harrachov – sklářské městečko pod Čerťákem nabité aktivitami Harrachov je jedno z nejznámějších českých horských středisek. Leží v západním cípu Krkonoš v údolí říčky Mumlavy. V zimě jej proslavily jeho sjezdovky, mamutí skokanský můstek, jeden z pouhých 6 na světě, a dalším skokanské můstky... více

2 dospělí

od 8 449 Kč

3 zájezdy

Česká republika, Jižní Morava

Valtice (německy Feldsberg) jsou malé vinařské město v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji u hranic s Rakouskem. Žije zde 3 600 obyvatel. Historické jádro města je chráněno jako městská památková zóna. Okolní Lednicko-valtický areál je krajinnou památkovou zónou. Valtický zámek byl až do roku 1945... více

Česká republika, Krušné hory

Klínovec, největší lyžařský areál v Krušných horách, ležící pouhých 145 km od Prahy, 100 km od Plzně a 20 km od Karlových Varů, má mnohé co nabídnout i v létě. Areál nabízí 30 km cyklotrailů čtyř obtížností od nejlehčích po ty náročnější. Nechybí ani půjčovna kol a kompletní zázemí. Lehké stezky... více

2 dospělí

od 15 792 Kč

2 zájezdy

Česká republika, Jižní Čechy

Český Krumlov – jihočeská perla na Vltavě Český Krumlov většině Čechů netřeba představovat. Toto jedinečné město s úchvatnou atmosférou bylo spolu s Prahou a Telčí roku 1992 zapsáno jako první z českých pamětihodností na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Jeho nejvýznamnější památky... více

2 dospělí

od 30 240 Kč

1 zájezd

Česká republika, Západní Čechy

Obec Děpoltovice (něm. Tüppelsgrün) se nachází 8 km od Karlových Varů. Žije v ní 394 obyvatel. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1273. V roce 1434 se obec ocitla v držení Šliků, roku 1789 přešla do držení rakouského císařského domu. Po druhé světové válce byla většina původních obyvatel... více

2 dospělí

od 11 100 Kč

1 zájezd

Česká republika, Krkonoše

Benecko je krkonošská obec na Jilemnicku. Rozkládá se na území Krkonošského národního parku ve výšce okolo 800 m n.m. Nadmořská výška je zárukou čistého vzduchu a navíc vysokého počtu slunečných dní. Poloha přímo na vrcholku zaručuje nádherné výhledy i snadné nástupy na horské túry, ať už pěšky... více

Česká republika, Jizerské hory

Desná je třítisícové horské městečko s historií sahající až do počátků osidlování Jizerských hor na přelomu 16. a 17. století. Kdysi bohaté sklářské a lázeňské město v poválečné éře značně upadlo v důsledku nuceného vysídlení pracovitého německého obyvatelstva. V posledních letech se však alespoň... více

2 dospělí

od 22 400 Kč

1 zájezd

Česká republika, Jizerské hory

Frýdlant v Čechách (německy Friedland) je město na severu Čech v okresu Liberec. Odedávna bylo přirozeným centrem kraje. Město, jímž protéká řeka Smědá, vzniklo kolem stejnojmenného hradu a zámku. Jeho historické jádro bylo prohlášeno městskou památkovou zónou. Žije zde přibližně 7 500 obyvatel.... více

2 dospělí

od 13 760 Kč

1 zájezd

2 dospělí

od 3 840 Kč

1 zájezd

Česká republika, Českomoravská vrchovina

Telč - renesanční pohádková perla Vysočiny chráněná UNESCO Telč najdeme na jihozápadě Moravy na pomezí jižních Čech, na půli cesty mezi Prahou a Vídní. Dominantou města je zámek, který patří k nejvýznamnějším architektonickým památkám širokého okolí, jde o klenot moravské renesanční architektury... více

2 dospělí

od 6 300 Kč

1 zájezd

Česká republika, Krkonoše

Pec pod Sněžkou je tradiční horské středisko položené pod nejvyšší horou ČR. Díky pozici v srdci Krkonošského národního parku je skvělým výchozím bodem pro objevování Krkonoš v jakékoli roční době. Na vrcholky hor dojdete pěšky, na kole nebo se pohodlně vyvezete lanovkou. Dospělí ocení množství... více

2 dospělí

od 15 240 Kč

1 zájezd

Česká republika, Jizerské hory

Josefův Důl je horská obec položená v malebné přírodě v centru Jizerských hor cca 15 km od Jablonce nad Nisou v nadmořské výšce 620 až 720 metrů. Josefův Důl je ideálním nástupním místem turistů na stezky vedoucí do nejatraktivnějších partií Jizerských hor. Po náročném dni pak můžete jet relaxovat... více

2 dospělí

od 16 380 Kč

1 zájezd

44 zájezdů / ubytování

****

Česká republika, Špičák

 • 7 km
 • ANO
 • BB
 • Ne
 • Info
 • BIKE
 • ZDARMA
 • zdarma

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: Standard 1, Standard 2/3

dospělý od 5 520 Kč / os..

26. 9. – 30. 9. 21, Standard 2/3

Sleva až 20 %

Detail zájezdu

****

Česká republika, Seč

 • 500 m
 • ANO
 • HB
 • Ne
 • Info
 • BIKE
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: Superior 2, Standard 2, Komfort 2/3

****

Česká republika, Špindlerův Mlýn - léto

 • NE
 • ANO
 • BB
 • Ne
 • Info
 • BIKE
 • NE
 • zdarma

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: Standard 1+2, Economy 2/3, Standard 2/3
2 místnosti: Standard 2+3

dospělý od 2 670 Kč / os..

21. 10. – 24. 10. 21, Economy 2/3

Sleva až 15 %

Detail zájezdu

****

Česká republika, Špindlerův Mlýn - léto

 • NE
 • ANO
 • BB
 • Ne
 • Info
 • BIKE
 • NE
 • zdarma

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: Standard 1+1, Standard 2+1, Economy 2+1
2 místnosti: Standard 4

dospělý od 3 080 Kč / os..

31. 10. – 7. 11. 21, Economy 2+1

Detail zájezdu

****

Česká republika, Frymburk

 • 450 m
 • ANO
 • BB
 • Ne
 • NE
 • BIKE
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: Standard 2/3, Standard 1
2 místnosti: Family 2+2

dospělý od 4 620 Kč / os..

14. 10. – 17. 10. 21, Standard 2/3

Detail zájezdu

****

Česká republika, Srní

 • NE
 • ANO
 • HB
 • Ne
 • ANO
 • BIKE
 • ZDARMA
 • zdarma

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: P 2/3, P 2/3 balkon, P 2/3 depandance, P 2/3 dep. balkon, P1
2 místnosti: Family 3/4/5

dospělý od 8 040 Kč / os..

21. 9. – 28. 9. 21, P 2/3 depandance

Detail zájezdu

****

Česká republika, Mariánské Lázně - léto

 • 5 km
 • ANO
 • HB
 • Ne
 • Info
 • BIKE
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
místností: Superior 2/3
1 místnost: Comfort 2

dospělý od 2 700 Kč / os..

21. 9. – 23. 9. 21, Comfort 2

Detail zájezdu

****

Česká republika, Český Krumlov

 • 1,5 km
 • NE
 • BB
 • Ne
 • ANO
 • BIKE
 • NE

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: P1+1, P2/3

dospělý od 5 589 Kč / os..

30. 10. – 3. 11. 21, P2/3

Sleva až 10 %

Detail zájezdu

♣♣♣♣

Česká republika, Desná - léto

 • NE
 • ANO
 • HB
 • Ne
 • Info
 • BIKE
 • ZDARMA
 • zdarma

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: Standard 2, Komfort 2, Superior 2/3, Apartmán Srub 2+2, Suite 2+2

dospělý od 11 200 Kč / os..

30. 9. – 7. 10. 21, Standard 2

Detail zájezdu

**** S

Česká republika, Frýdlant

 • NE
 • ANO
 • HB
 • Ne
 • Info
 • BIKE
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: Wellness 2, Standard 2/3, Design 2/3, King 2/3, Antonie lux 2/3

dospělý od 6 880 Kč / os..

10. 10. – 14. 10. 21, Wellness 2

Detail zájezdu
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?