NEV-DAMA a.s.

 • Úvod
 • Česká republika

Česká republika

BENEFITY

 • dovolená v ČR ušetří spoustu času, nervů i pohonných hmot
 • přírodní krásy našich lesů, pohraničních hor či úrodných nížin
 • množství historických památek v doslova každém koutu naší vlasti
 • kouzlo léta u českých rybníků, přehrad či na našich horách
 • celková cenová hladina nižší, než západoevropský průměr
 • proslulá krkonošská střediska Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Harrachov a Benecko
 • rodinné resorty v Jizerských horách Desná a Josefův Důl, k tomu nedaleký Valdštejnův Frýdlant
 • termálními lázněmi světově proslulý Karlovarský kraj
 • toulky Šumavou při ubytování na březích Lipenské vodní nádrže či v Srní nad řekou Vydrou
 • Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Hluboká a Telč jako zástupci měst pánů z Růže
 • to nejlepší z Vysočiny v okolí Nového Města na Moravě pod Žďárskými vrchy
 • úžasný golfový resort Kaskáda u Kuřimi nedaleko Brna
 • vinicemi a mandloňovými sady obklopené jihomoravské Hustopeče
 • malá jesenická obec Filipovice pod nejvyšší moravskou horou Praděd

Česká republika – důstojná alternativa dovolených u moře či v Alpách

Oproti sousedním zemím pyšnícími se mořem nebo majestátními velehorami, případně obojím současně, se může občan ČR cítit na první pohled jako chudý příbuzný, vždyť co je kóta nejvyšší české hory Sněžky 1.602 m n. m. proti štítům Alp či Tater? A co je rozloha největší vodní plochy v ČR (Lipenská přehradní nádrž) proti moři, od něhož nás dělí jen přibližně 300 kilometrů? Ovšem při detailnějším pohledu spatříme celou řadu důvodů, proč letní rekreaci v tuzemsku nezavrhovat. Přírodní krásy našich lesů, pohraničních hor či úrodných nížin stojí za zevrubnější prozkoumání.

Množství dobrých důvodů pro dovolenou 2021 v ČR

Za současné situace, jež omezila cesty do zahraničí, se však k poznávání tuzemska vrací i mnoho našinců. Volbou dovolené v ČR ušetříte spoustu času, nervů i pohonných hmot. Nemluvě o množství historických památek, jimiž disponuje každý kout naší vlasti. Zájem Čechů o tuzemské dovolené rapidně roste dlouhodobě, loni však vzrostl doslova enormně.

Důvodem byla samozřejmě nemožnost odcestovat do řady evropských i mimoevropských destinací kvůli epidemii koronaviru.

Zároveň nemusí mít klienti v ČR obavy o osobní bezpečnost, třeba kvůli uprchlické krizi, terorismu či „no-go“ zónám.

Jsou tu však i mnohé další důvody. Jedním z nich je bezesporu fakt, že dovolená v Česku již dávno není vnímána jako podřadná.

K motivacím, proč trávit dovolenou v Česku, můžeme řadit i krásné památky (jen málokterý Čech jich zná osobně většinu), regionálně výborná vína a jídla, přírodní krásy a v neposlední řadě i cenovou přívětivost, dopravní dostupnost a absenci jazykové bariéry.

Tuzemské dovolené již dokáží uspokojit i náročnější klienty, kteří ke spokojenému pobytu vyžadují i lepší služby. Ubytovací zařízení na větší zájem tuzemských turistů reagují a nabízejí jim kvalitnější služby a nejrůznější doplňkové aktivity, např. nejrůznější wellness pobyty. V regionech v posledních letech vyrostlo mnoho zábavních parků, kde najdou vyžití celé rodiny.

Češi také čím dál více milují agroturistiku jako způsob trávení volného času. Odjíždějí na venkov, poznávají zdejší život a užitečně znovuobjevují tradice, koloběh přírody a stará řemesla. Ve veliké oblibě je také enoturistika, v tomto odvětví dominuje především jižní Morava, ale i gastroturistika, zejména různé lokální gastronomické slavnosti.

Bohatá historie a krásy České republiky jsou pro mnoho cestovatelů velkým objevem a příjemným překvapením v porovnání s přeplněnými plážemi – muzea, památky, hrady, zámky, národní parky, chráněné krajinné oblasti atd. V oblibě jsou i různé geolokační hry pro zatraktivnění známých míst. S chytrým mobilem v ruce ožívají pozapomenuté historické příběhy nejrůznějších koutů naší vlasti.

Cykloturistika v posledních letech zažívá v Česku velký rozmach. Každým rokem přibývají další kilometry cyklotras a cyklostezek, stále se rozšiřuje nabídka cyklobusů a cyklohospod. Češi milují výlety na kole a Česko se stává pro cykloturisty zemí zaslíbenou.

Strmě rostoucí kvalita naší turistické infrastruktury

Kdo jen pár let nestrávil část léta u českých rybníků, přehrad či na našich horách, nestačí se divit tempu proměn naší turistické infrastruktury. V posledních letech se mohutně investovalo a pronikla sem řada vymožeností dříve vídaných jen v zahraničí na západ a jih od nás. A nutno též podotknout, že celková cenová hladina v naší zemi je stále o poznání nižší, než je západoevropský průměr.

Od divokých pohraničních hor po úrodné moravské nížiny

Pro letošní prezentaci České republiky jsme mezi pohraničními horstvy nemohli nezvolit jasnou českou jedničku, Krkonoše, hned s několika oblíbenými resorty. Jsou to Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Harrachov a Benecko.

Sousední Jizerské hory zastupují střediska Desná a Josefův Důl, jakož i Valdštejnovo město Frýdlant na jejich úpatí.

Děpoltovice na úpatí Krušných hor jsou zástupcem termálními lázněmi proslulého Karlovarského kraje.

Nemalou část podmanivé Šumavy, jež byla zadrátovaná dlouhých 41 let „železnou oponou“, můžete prozkoumat, ubytujete-li se na březích Lipenské vodní nádrže v Dolní Vltavici, Frymburku a Černé v Pošumaví, nebo v rekreační obci Srní s řadou původních stavení horského typu, položené nad divokým tokem řeky Vydry, uprostřed Národního parku Šumava.

Jihočeská města pánů z Růže, jejichž rozkvět je spojen s rodem Vítkovců, resp. Rožmberků, zastupuje romantická Hluboká nad Vltavou, na hladině rybníka Vajgaru se zrcadlící Jindřichův Hradec či dvě pohádková města zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO, a to Český Krumlov a Telč. Ta již ovšem administrativně leží již pár kilometrů na Vysočině. Uprostřed Vysočiny v okolí Nového Města na Moravě pod Žďárskými vrchy naleznete nejen klid v místních hlubokých lesích, ale především úžasné sportovní vyžití. V Železných horách na severním okraji Českomoravské vrchoviny pak najdete půvabnou vodní nádrž Seč s několika hradními zříceninami v okolí.

Na jihu Moravy, v polohách nejnižších, tedy nejteplejších, naleznete lákadla úplně jiná – hovoříme třeba o proslulých vinicích a mandloňových sadech města Hustopeče či o úžasném golfovém resortu Kaskáda u Kuřimi nedaleko Brna.

Co do obliby mezi návštěvníky stále více bodují Jeseníky – nejvyšší pohoří Moravy. Menší rodinné rekreační středisko Filipovice je dobrým východištěm k návštěvě lázní Jeseník, Červenohorského sedla, vrcholu Keprníku, Šeráku a také ke zdolání nejvyšší moravské hory Praděd.

celý popis země

 • hotelové
 • apartmánové

Česká republika, Českomoravská vrchovina

Nové Město na Moravě – nejhezčí kout Vysočiny Nové Město na Moravě (známé též pod marketingovou značkou NMNM) leží na jižním okraji Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Novoměstsko mnozí považují za nejhezčí kout Vysočiny. Je to kraj malebných kopců, hlubokých lesů a skal. Samotné město... více

2 dospělí

od 7 140 Kč

1 zájezd

2 dospělí

od 12 740 Kč

1 zájezd

Česká republika, Českomoravská vrchovina

Sečská přehrada - nejvyhledávanější rekreační oblast Železných hor Sečská přehrada a její okolí je největší a nejvyhledávanější rekreační oblastí v Pardubickém kraji. V Seči a nedalekém okolí je nejen parádní koupání, ale i mnoho historických památek, hradů a zámků, rozhledny, skanzen a mnoho... více

2 dospělí

od 20 780 Kč

1 zájezd

2 dospělí

od 8 640 Kč

1 zájezd

Česká republika, Krkonoše

Špindlerův Mlýn - nejlepší české horské středisko Krkonošský Špindlerův Mlýn je po všech stránkách nejlepší české horské středisko, jež jako asi jediné snese srovnání se špičkovou zahraniční konkurencí. Známé je zejména svým zimním lyžařským provozem, konává se zde i Světový pohár, proto jsou... více

2 dospělí

od 8 880 Kč

8 zájezdů

2 dospělí

od 10 640 Kč

1 zájezd

2 dospělí

od 12 460 Kč

2 zájezdy

2 dospělí

od 7 980 Kč

1 zájezd

Česká republika, Krkonoše

Harrachov – sklářské městečko pod Čerťákem nabité aktivitami Harrachov je jedno z nejznámějších českých horských středisek. Leží v západním cípu Krkonoš v údolí říčky Mumlavy. V zimě jej proslavily jeho sjezdovky, mamutí skokanský můstek, jeden z pouhých 6 na světě, a dalším skokanské můstky... více

2 dospělí

od 8 300 Kč

3 zájezdy

2 dospělí

od 9 520 Kč

1 zájezd

2 dospělí

od 10 920 Kč

3 zájezdy

Česká republika, Jižní Čechy

Český Krumlov – jihočeská perla na Vltavě Český Krumlov většině Čechů netřeba představovat. Toto jedinečné město s úchvatnou atmosférou bylo spolu s Prahou a Telčí roku 1992 zapsáno jako první z českých pamětihodností na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Jeho nejvýznamnější památky... více

2 dospělí

od 16 002 Kč

1 zájezd

2 dospělí

od 10 767 Kč

1 zájezd

2 dospělí

od 6 960 Kč

1 zájezd

2 dospělí

od 22 400 Kč

1 zájezd

2 dospělí

od 13 760 Kč

1 zájezd

2 dospělí

od 8 400 Kč

1 zájezd

Česká republika, Českomoravská vrchovina

Telč - renesanční pohádková perla Vysočiny chráněná UNESCO Telč najdeme na jihozápadě Moravy na pomezí jižních Čech, na půli cesty mezi Prahou a Vídní. Dominantou města je zámek, který patří k nejvýznamnějším architektonickým památkám širokého okolí, jde o klenot moravské renesanční architektury... více

2 dospělí

od 6 300 Kč

1 zájezd

2 dospělí

od 12 460 Kč

1 zájezd

2 dospělí

od 18 200 Kč

1 zájezd

2 dospělí

od 13 020 Kč

1 zájezd

46 zájezdů / ubytování

****

Česká republika, Ostravice

 • 6,9 km
 • NE
 • BB
 • Ne
 • NE
 • BIKE
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
místností: Superior 2, Deluxe 2/3 balkon, Suite 2/3/4
1 místnost: Standard 2, Standard 2 terasa, Standard 1

dospělý od 6 370 Kč / os..

11. 4. – 18. 4. 21, Standard 2

Detail zájezdu

****

Česká republika, Špičák

 • 7 km
 • ANO
 • BB
 • Ne
 • Info
 • BIKE
 • ZDARMA
 • zdarma

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: Standard 1, Standard 2/3

dospělý od 4 710 Kč / os..

29. 4. – 2. 5. 21, Standard 2/3

Sleva až 20 %

Detail zájezdu

****

Česká republika, Seč

 • 250 m
 • ANO
 • HB
 • Ne
 • Info
 • BIKE
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
místností: Superior 2, Komfort 2/3
1 místnost: Standard 2

dospělý od 9 590 Kč / os..

3. 7. – 10. 7. 21, Standard 2

Detail zájezdu

****

Česká republika, Špindlerův Mlýn - léto

 • NE
 • ANO
 • BB
 • Ne
 • Info
 • BIKE
 • ZDARMA
 • zdarma

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: Standard 1+2, Economy 2/3, Standard 2/3
2 místnosti: Standard 2+3

dospělý od 2 670 Kč / os..

15. 4. – 18. 4. 21, Economy 2/3

Sleva až 15 %

Detail zájezdu

****

Česká republika, Špindlerův Mlýn - léto

 • NE
 • ANO
 • BB
 • Ne
 • Info
 • BIKE
 • ZDARMA
 • zdarma

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: Standard 1+1, Standard 2+1, Economy 2+1
2 místnosti: Standard 4

dospělý od 3 080 Kč / os..

31. 10. – 7. 11. 21, Economy 2+1

Sleva až 5 %

Detail zájezdu

****

Česká republika, Frymburk

 • 450 m
 • ANO
 • BB
 • Ne
 • NE
 • BIKE
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: Standard 2/3, Standard 1
2 místnosti: Family 2+2

dospělý od 4 620 Kč / os..

14. 10. – 17. 10. 21, Standard 2/3

Sleva až 10 %

Detail zájezdu

****

Česká republika, Srní

 • NE
 • ANO
 • HB
 • Ne
 • Info
 • BIKE
 • ZDARMA
 • zdarma

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: P 2/3, P 2/3 balkon, P 2/3 depandance, P 2/3 dep. balkon
2 místnosti: Family 3/4/5

dospělý od 6 960 Kč / os..

1. 11. – 8. 11. 21, P 2/3 depandance

Sleva až 5 %

Detail zájezdu

****

Česká republika, Mariánské Lázně - léto

 • 5 km
 • ANO
 • HB
 • Ne
 • Info
 • BIKE
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
místností: Comfort 2, Superior 2/3

dospělý od 2 700 Kč / os..

1. 4. – 3. 4. 21, Comfort 2

Detail zájezdu

****

Česká republika, Český Krumlov

 • 1,5 km
 • NE
 • BB
 • Ne
 • ANO
 • BIKE
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: P1+1, P2/3

dospělý od 3 429 Kč / os..

3. 11. – 6. 11. 21, P2/3

Sleva až 10 %

Detail zájezdu

♣♣♣♣

Česká republika, Desná - léto

 • NE
 • ANO
 • HB
 • Ne
 • Info
 • BIKE
 • ZDARMA
 • zdarma

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: Standard 2, Komfort 2, Superior 2/3, Apartmán Srub 2+2, Suite 2+2

dospělý od 11 200 Kč / os..

30. 9. – 7. 10. 21, Standard 2

Detail zájezdu
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?