NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Černá v Pošumaví nabízí spoustu zábavy pro vodní sportovce, cyklisty, rodiny s dětmi a rybáře, ale také nádherné vyhlídky na Lipenské jezero a Smrčinu (1.338 m), zrcadlící se na jeho hladině. Oblíbená rekreační obec leží v okresu Český Krumlov na severním břehu Lipna v jeho nejširší části mezi Frymburkem a Horní Planou. Dominantou obce je barokní, novorománsky upravený kostel Neposkvrněného početí Panny Marie z konce 18. století. U obce leží ložiska grafitu, těžba tuhy a rašeliny tu začala už v 19. století a o sto let později patřily zdejší tuhové závody k největším exportérům grafitu na světě. Dnes se můžete projít po naučné stezce je grafitové štole Josef anebo se podívat na uměle vyhloubené jeskyně v Muckovských vápencových lomech. Podobně proslulý býval knížecí schwarzenberský pivovar.

Černá v Pošumaví – spousta zábavy pro celou rodinu

Dnes je Černá v Pošumaví především rájem milovníků vodních sportů v čele s jachtingem a windsurfingem, vyzkoušet můžete i kiteboarding a landkiting, v zimě snowkiting. Na břehu Lipna objevíte lanové centrum Adventure Park a na rybnících, které vybudoval na starém mlýnském náhonu již hrabě Kolowrat, můžete chytat ryby bez povolenky i rybářského lístku. Přívozem z Dolní Vltavice (část obce Černá v Pošumaví) se snadno dostanete na klidnější jižní břeh Lipna, odkud pak můžete podniknout pěší nebo cyklistické výlety třeba do osady Svatý Tomáš s kostelem sv. Tomáše a k romantické zřícenině Vítkův Hrádek (nejvýše položený hrad v ČR) s oslnivým výhledem na Šumavu a za pěkného počasí i na vzdálené pásmo Alp.

Lipno – největší vodní plocha v ČR

Lipenská přehrada na Vltavě je největší vodní plocha v ČR. V létě se stává rozsáhlá hladina eldorádem milovníků vodních sportů, část břehů pak rájem in-line bruslařů. Zapomenout nesmíme ani na velmi oblíbenou stezku korunami stromů Lipno. Lipensko, to jsou i krásné turistické trasy v rozmanitém terénu. Prochází tudy i páteřní trať cykloturistická trasa, Šumavská magistrála, jež se táhne od obce Všeruby přes Železnou Rudu a Volary až po Vyšší Brod. Prochází okresy Domažlice, Klatovy, Prachatice a Český Krumlov. Délka trasy je 205,5 km.

Národní park a CHKO Šumava

Šumava (německy Böhmerwald) je rozsáhlé pohoří na hranicích Česka, Rakouska a německého Bavorska. Pohořím prochází hlavní evropské rozvodí mezi Severním a Černým mořem. Jižní strana pohoří je podstatně příkřejší než severní, česká. V ČR se Šumava dělí na část západní v Plzeňském kraji a východní v Jihočeském kraji. Nejvyšší horou Šumavy je Velký Javor (Großer Arber) v Německu (1.456 metrů), na české straně hranice je to Plechý (Plöckenstein, 1.378 metrů). Plechý je zároveň nejvyšším vrcholem Jihočeského kraje i nejvyšší horou rakouské Šumavy.

Národní park Šumava (vyhlášený v roce 1991) je jediný národní park v Jihočeském kraji, kde leží jeho větší část. Jeho celková rozloha je 68 064 ha. Nejvyšší bod je Plechý (1.378 m n. m.). Rozloha CHKO Šumava je bez Národního parku 99 624 ha. Nejvyšší nadmořskou výšku na území CHKO, jež obklopuje Národní park, má Boubín (1.362 m). Na německé straně byl roku 1970 vyhlášen Národní park Bavorský les.


Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?