NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Popis střediska

Harrachov – sklářské městečko pod Čerťákem nabité aktivitami

Harrachov je jedno z nejznámějších českých horských středisek. Leží v západním cípu Krkonoš v údolí říčky Mumlavy. V zimě jej proslavily jeho sjezdovky, mamutí skokanský můstek, jeden z pouhých 6 na světě, a dalším skokanské můstky na úbočí Čertovy hory (v poslední době jsou bohužel můstky mimo provoz).

Na 1.020 metrů vysoký vrchol „Čerťáku“ vede 4sedačková lanovka z centra Harrachova (1.300 metrů dlouhá Delta) s celoročním provozem a možností vyvézt i kola. Harrachova je tak ideálním východištěm tras třeba na Studenov, Ručičky či Dvoračky, lanovka zpřístupňuje hřebeny pěším i cykloturistům všech výkonností i věkových kategorií.

Kopce nad Harrachovem nabízejí skvělé výhledy na západní část Jizerských hor a Ještědský hřbet. Ideální je napojení na sousední polské Jakuszyce ležící již v Jizerských horách. Letní Krkonoše skýtají dostatek zábavy pro cyklisty a pěší turisty. Nejpopulárnější trasa z Harrachova vede asi 2 km od centra městečka k 10 metrů vysokému Mumlavskému vodopádu, tvořícímu v žulové skále obří kotle, tzv. Čertova oka.

Významnou atrakcí je celoroční bobová dráha v Harrachově, 1.000 metrů dlouhá se sklonem 6-12 %, se 17 zatáčkami a dvěma kříženími, s možností večerních jízd a lanovým centrem. Nadmíru bohatou nabídku doplňkových aktivit kompletuje mj. golfové hřiště, minigolf, tenisové kurty, squash, rampa pro bungee jumping, půjčovna terénních motorových čtyřkolek včetně tratě, letní přírodní koupaliště, bowling, skimuzeum, hornické muzeum, sklárna s muzeem skla, minipivovar a pivní lázně.

V půjčovnách a servisech je připraven široký výběr cyklistického i dalšího sportovního vybavení (návštěvníkům Harrachova je k dispozici v půjčovnách cca 200 ks jízdních kol horských, trekingových i silničních), začátečníci mohou využít nabídky kurzů.

Jediná ozubnicová železnice v České republice

Jediná ozubnicová železnice v České republice je jedinečnou kulturní a technickou památkou. Vlaky na této trati kdysi překonávaly několik set metrů převýšení a na nejstrmějším úseku z Tanvaldu do Kořenova proto využívaly tzv. Abtovu ozubnici.

Ozubnicová železniční dráha mezi Tanvaldem a Harrachovem, která byla vyhlášena národní technickou památkou. Tato železnice byla v minulosti důležitým spojem mezi Českou republikou a Polskem a během 2. světové války i důležitou trasou do Berlína. V současné době je tato trať využívána převážně pro turistické účely a pro osobní dopravu do Harrachova. A dnes už i do sousedního Polska, do Jakuszyc a Szklarske Poręby.


×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?