NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Pec pod Sněžkou je tradiční horské středisko položené pod nejvyšší horou ČR. Díky pozici v srdci Krkonošského národního parku je skvělým výchozím bodem pro objevování Krkonoš v jakékoli roční době. Na vrcholky hor dojdete pěšky, na kole nebo se pohodlně vyvezete lanovkou. Dospělí ocení množství sportovních aktivit, wellness i gastronomii. Děti se zabaví v Herní krajině Pecka, na bobové dráze, v lanovém centru a jistě je potěší i herní prvky podél hlavních pěších cest.

Pestrá škála možností pro vyznavače aktivní dovolené

Pro vyznavače aktivní dovolené nabízí Pec pod Sněžkou pestrou škálu možností, kterým v letní sezoně dominuje horská turistika v čele s výlety na naši nejvyšší horu Sněžku. Vydejte se ale třeba i po Krkonošské pivní stezce za lokálními minipivovary, zapomenutými horskými cestami nebo lanovkou až k rozhledně Hnědý Vrch a dalším výhledům. Pěší turistiku lze kombinovat také s výlety na elektrokolech a elektrokoloběžkách, které je možno si zapůjčit přímo ve městě. Pec pod Sněžkou je zkrátka naprosto ideální výchozím bodem pro výlety do okolí. Pokud však počasí nepřeje výstupu do hor, nezoufejte. V centru města naleznete spoustu atrakcí pro děti a dospělé, širokou nabídku kvalitní gastronomie i uvolňujících wellness aktivit – od bobové dráhy Relax Park přes squash či bowling až po bazén s protiproudem.

Z Velké Úpy k Herní krajině Pecka

Branou do Pece pod Sněžkou je Velká Úpa, kde se v blízkosti horní stanice lanovky Portášky nachází unikátní Herní krajina Pecka, jedna z nejoblíbenějších dětských atrakcí v celých Krkonoších. Navštívit ji můžete zdarma. Herní krajina Pecka nabízí poznání přírody, zážitek z architektury a fantaskní hravosti ve výšce 1 062 m n. m. Soubor dřevěných interaktivních soch a objektů na motivy krkonošské fauny zprostředkuje nadživotní setkání se zvířecími obyvateli nejvyšších českých hor. Vstupte na louku a do lesa, jež ožívají obřími mloky, rysy, zmijemi a jeleny. Na rozdíl od unifikovaných dětských hřišť má tady každý objekt svou originální podobu, kterou mu dal tým tvořený architektkou a sochařem. Charakter vybraných prvků přímo vybízí k účasti rodičů na hře se svými ratolestmi. V herní krajině najdete například 15 metrů dlouhou dřevěnou sochu rysa, jehož chřtánem se můžete procházet, nebo 9 metrů vysoké paroží jelena, které slouží jako vyhlídka a na závěr se promění v tobogán. Naučná stezka v pětimetrové výšce pod korunami stromů provází návštěvníky několika hnízdy. Mezi stromy je možné si pohrát mezi obřími mravenci. Jako prolézačka slouží také 9 metrů dlouhá zmije. Dobrodružství na závěr je svézt se odsud na koloběžkách třeba až do Pece.

Kabinková lanovka na Sněžku z Pece pod Sněžkou

Nejsnadněji se na nejvyšší vrchol České republiky dostanete kabinkovou lanovkou Pec pod Sněžkou – Růžová hora – Sněžka. Tradiční dvousedačková lanovka vyvážela celoročně turisty od roku 1949 až do 2. 9. 2012, kdy byl její provoz ukončen. Za tuto dobu lanovku navštívilo na 20 miliónů turistů a na vrchol Sněžky vyvezla více než 7,2 miliónu cestujících. V letech 2012 – 2013 proběhla její kompletní rekonstrukce. Nová lanová dráha vede v původní trase, pouze spodní stanice v Peci pod Sněžkou je posunuta níž k chatě Lesovna. Je použita moderní technologie – jednolanová oběžná lanová dráha se čtyřmístnými uzavřenými kabinami, které se ve stanicích odpojují od tažného lana. Vaše cesta na vrchol Sněžky tak bude ještě pohodlnější.

Vycházkové a turistické trasy

Z Pece můžete vyrazit na kratší procházku i na vícedenní túry. Vycházkové trasy Okolo Pece, Zelený potok nebo Vlčí jáma jsou skvělým tipem pro nenáročnou procházku po nejhezčích místech nedaleko centra, nebo pro krátký běh. Pro krátkou vycházku s dětmi je pak ideální vycházková stezka Ke Krakonošově zpovědnici, na jejíž trase na děti čeká několik zastávek se zábavným překvapením. Turistické trasy od 3 km výše můžete kombinovat s vycházkovými trasami, využít lanovek nebo trasy libovolně prodloužit. Oblíbenými tipy jsou cesta Obřím dolem podél řeky Úpy, Temným dolem k lesnímu hrádku Aichelburg, Javořím dolem na Černou horu nebo na polskou stranu Sněžky k ledovcovým jezerům Malý a Velký Staw. Krkonoše a okolí Pece zejména poskytují možnost výběru z velkého množství horských chalup a bud.

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?