NEV-DAMA a.s.

Durynský les (německy Thüringer Wald) je pohoří v Německu, v jižní části Durynska na hranici s Franky (do sjednocení Německa šlo o „zadrátovanou“ hranici NDR/NSR). Táhne se od údolí řeky Werra jihovýchodním směrem v délce 70 km a šířce 25 km. Nejvyšším vrcholem je Großer Beerberg (983 m n. m.). Po hřebeni vede stezka Rennsteig, dlouhá 168 km, o níž existují písemné záznamy již ze čtrnáctého století. Největšími městy jsou Suhl, Eisenach, Ruhla a Ilmenau.

Durynský les je známý jako „zelené srdce Německa“. Typickými stromy jsou smrk, jedle a buk, vedle lesů se zde nacházejí také horské louky a rašeliniště.

Oblast je vyhledávána zejména vyznavači zimních sportů, Oberhof je častým pořadatelem světových pohárů a šampionátů v biatlonu a sáňkařském sportu. Významnými historickými památkami jsou hrad Wartburg a klášter Volkenroda. Nedaleko lázeňského městečka Friedrichroda se nachází umělá jeskyně Marienglashöhle, která vznikla při těžbě sádrovce. Navštívit můžete i krápníkové jeskyně Saalfelder Feengrotten. V roce 1990 byl vyhlášen Přírodní park Durynský les o rozloze 2 082 km². Z chráněných druhů zdejší fauny můžeme jmenovat tetřívka obecného a čápa černého.

Pokud chcete objevovat Durynský les pěšky, najdete zde spoustu krásných turistických tras, ideálních i na cykloturistiku nebo nordic walking. Za zvláštní zmínku stojí zejména dálková turistická trasa Rennsteig Wanderweg, nejoblíbenější pěší stezka celého Německa.

Zaujme údolí řeky Sály s přítoky Loquitz a Sormitz. Jejich hluboká a úzká údolí jsou velmi malebná. Na řece Sále stojí přehradní systém "Saalekaskade", jehož součástí je i přehrada Hohenwarten – největší v Durynsku a druhá největší přehrada v Německu, přezdívaná "Durynské moře".

Saaleschleife je pozoruhodný meandr na řece Sále se známou vyhlídkou Teufelskanzel.

Milovníky dráhy jistě nadchne neobvyklá horská železnice Oberweißbacher Bergbahn.


  • hotelové
  • apartmánové

1 zájezdů / ubytování

***

Německo, Durynský les - léto

  • 9,5 km
  • NE
  • AI-
  • Ne
  • NE
  • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: P2, P2+1, P1

dospělý od 2 640 Kč / os..

31. 10. – 4. 11. 21, P2

Detail zájezdu
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?