NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Bad Leonfelden – oblíbené hornorakouské lázeňské městečko u českých hranic

Bad Leonfelden je rakouské lázeňské město s 4.210 obyvateli v překrásném prostředí hornorakouské oblasti Mühlviertel jen 5 min. od českých hranic a 60 km od Českých Budějovic v okrese Urfahr. Leží v nadmořské výšce 750 metrů na jižním úpatí šumavské hory Sternstein, zhruba 25 kilometrů severně od Lince a jen 220 km od Prahy.

Leonfelden byl založen jako osada na křižovatce dvou obchodních cest od Dunaje do Čech. První písemná zmínka o něm pochází z roku 1154, kdy byl uváděn pod jménem Lonveld. V roce 1356 získal městská práva. Při husitských válkách byl Leonfelden opevněn a sloužil jako jeden ze čtyř hraničních bodů Mühlviertlu na obranu proti výpadům z Čech – v roce 1427 jej husité dobyli.

Supermoderní pavilony nabízející tu nejlepší péči a relaxaci

V Leonfeldenu existovaly již v období 1881–1919 bahenní koupele. V roce 1960 byla otevřena sanatoria a město se může od té doby nazývat jako Bad Leonfelden. Vodoléčebné lázně Bad Leonfelden jsou dnes známé svým nezaměnitelným šarmem, a protože se lázeňství v dnešní době daří, rostou zde nové supermoderní pavilony nabízející tu nejlepší péči a relaxaci. V lázních Bad Leonfelden interakcí lesa, nadmořské výšky, vzduchu, vody a bahna vyléčíte neduhy pramenící ze stresů dnešní uspěchané doby a obnovíte zdravou rovnováhu těla, mysli a duše.

Nejstarší dochovaná školní farní budova v Rakousku

V městečku můžete obdivovat obdélné náměstí se sochou sv. Jana Nepomuckého z roku 1730, radnici z roku 1608 s rohovými věžemi a zbytky barokních fresek, farní kostel sv. Bartoloměje (gotický s románskými základy, po roce 1781 barokizován, v letech 1875-77 přestavěn a rozšířen, 1892-96 renovován po požáru) či farní školu – jde o nejstarší dochovanou školní farní budovu v Rakousku, jako škola sloužila v letech 1577–1850, nyní je v budově školní muzeum.

Bývalý špitální kostel sv. Josefa z roku 1517 (pozdně gotický) se síťovou žebrovou klenbou byl roku 1787 zrušen, nyní slouží jako vlastivědné muzeum.

Devět golfových hřišť v blízkosti a zajímavé výlety do okolí

V blízkosti Falkensteiner Hotelu & Spa Bad Leonfelden se nachází devět golfových hřišť, které díky svému inovativnímu a rozmanitému ztvárnění nadchnou každého příznivce golfu. Hosté hotelu mohou využívat bezplatně neomezené green fee na novém 18jamkovém mistrovském golfovém hřišti GC Mühlviertel St. Oswald-Freistadt, jež se chlubí mimo jiné nejdelším parem 5 v Evropě (612 m).

Poznejte při pěších procházkách i cyklistických výletech vzrušující a neobvyklou krajinu v trojmezí Rakouska, Bavorska a Čech z její nejkrásnější stránky. Bad Leonfelden nabízí ideální výchozí bod pro objevování často až neočekávaných krás kraje Mühlviertel.

Rekreanti si zde cení množství značených turistických tras a neobjevené části Šumavy přímo za dveřmi. Žulovými balvany posetý kraj Mühlviertel je charakteristický i nádhernými statky, které zvou ke vzrušujícím kulinárním dobrodružstvím.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?