NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Popis střediska

Severotyrolská oblast Kaiserwinkl mezi jezerem Walchsee a pohořím Kaisergebirge u hranic s Bavorskem skýtá v létě vskutku dokonalý odpočinek pro celou rodinu. Pohodová atmosféra tyrolského podhůří vytváří ideální podmínky pro mnohé sporty. Krajina má malebný venkovský charakter s malými městečky v údolí a roztroušenými statky v kopcích. Příznivé ceny a vřelá pohostinnost místních obyvatel – to je letní realita údolí Kaiserwinkl. Užijte si dovolenou, na které se budete cítit jako doma.

Hory protkané stezkami všech stupňů náročnosti a lanovky v letním provozu

Hory obklopující Kaiserwinkl jsou protkané stezkami všech stupňů náročnosti a vy je můžete do sytosti objevovat obuti do pohorek nebo v sedle svého kola či e-kola. Cestu vzhůru vám usnadní lanovka oblíbeného rodinného lyžařského střediska Hochkössen rozprostírajícího se na svazích 1.800 m vysoké hory Unterberghorn nad horským městečkem Kössen, konkrétně kabinka k tradiční chatě Bärenhütte ve výšce 1.500 m n. m. Obdobně lze využít sedačkovou lanovku nedalekého střediska Zahmer Kaiser. U ní se lze svézt i na atraktivním tobogánu. Z atrakcí okolí lze zmínit třeba Lochnerský vodopád nebo vyhlídkový vrchol Wandberg (1 454 m n. m.), oblíbený a snadno dostupný cíl, odkud je nádherný výhled do údolí řeky Inn, na pohoří Zahmer Kaiser a za ním vykukující štíty horského hřbetu Wilder Kaiser. V dálce jsou zasněžené Vysoké Taury s nejvyšší horou Rakouska Grossglocknerem, Kitzbühelské Alpy a Zillertalské Alpy. Na sever je výhled na vrcholy německých Chiemgauských Alp.

Prohřáté jezero a golfové odpaly z Tyrolska do Bavorska

V přírodní lezecké aréně ve Walchsee si pořádně protáhnete svaly vy i vaše děti a relax si můžete dopřát hned vedle v jednom z nejteplejších jezer Rakouska – Walchsee (v letních obdobích až 24 °C teplá voda). Toto menší jezero kruhovitého tvaru o rozloze 96 hektarů má maximální hloubku 21 metrů. U jezera se nachází stejnojmenná obec Walchsee s téměř 2 000 obyvateli položená v nadmořské výšce 658 m. Hodit se vám bude letní Kaiserwinkl Card, se kterou si kromě spousty jiných slev zahrajete levněji i golf na jednom ze tří místních hřisť. Zajímavostí jednoho z nich je, že míček, který odpálíte v Tyrolsku, doletí až do Bavorska.

Poklidná atmosféra a nabídka tyrolských specialit

V údolí Kaiserwinkl na vás čeká jak komfortní ubytování tradičního charakteru, tak i delikatesní typická kuchyně. Mléko zdejších krav je vyhlášené a vy si pochutnáte na sýrech, ze kterých ucítíte vůni zdejších pastvin. Neodoláte ani tyrolské slanině, domácím nudlím, nebo ručně sbíraným bylinným čajům a likérům.

Celkově zde vládne v porovnání s jinými většími tyrolskými středisky poklidná atmosféra a velmi přátelská cenová politika. Poloha nedaleko hranic Bavorska zajišťuje snadnou dostupnost při jízdě přes Mnichov bez nutnosti pořizovat si rakouskou dálniční známku.


×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?