NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Krimml a Hochkrimml leží v alpském údolí Krimmler Achental pod čtvrtou nejvyšší horou Rakouska Grossvenediger (3.662 m n. m.) v Národním parku Vysoké Taury. Centrem oblasti je městečko Krimml ležící v nadmořské výšce 1.067 m. Hochkrimml s ruchem Krimmlu kontrastuje, je to poklidná malá vesnička položená vysoko nad údolím v 1.640 m n. m. Hlavní atrakcí oblasti jsou nádherné Krimmelské vodopády na říčce Krimmler Ache, která se ve třech „patrech“ valí skalami dolů a tvoří s výškou 380 m největší vodopády nejen v Rakousku, ale i v celé Evropě.

Nevelký romantický Krimml leží na území Salcburska v regionu Pinzgau nedaleko hranice s Tyrolskem. Krimmler Achental sousedí přes průsmyk Gerlospass (1.531 m.n.m.) se známým Zillertalem, jenž je doslova továrnou na letní i zimní sporty (rád používá označení „nejaktivnější údolí světa“, takže je logické, že škálu aktivit zde můžete očekávat skutečně přepestrou). Jeho boční, vysoko položené, Tuxské údolí je zakončeno známým skiareálem s největším rakouským ledovcem Hintertux předkládajícím celoročně úctyhodných 86 km sjezdovek v nadmořských výškách až do 3.250 metrů. Ovšem i v Pinzgau lze po část letní sezóny vyzkoušet totéž na neméně známém ledovci Kitzsteinhorn nad Kaprunem, i v největších letních vedrech se tak můžete z Krimmlu vyjet zchladit a dopřát si úžasné lyžařské zážitky.

Příjemný a méně náročný způsob relaxace lze zažít v zillertálských aquaparcích v Mayrhofenu a Fügenu, „vodní světy“ jiného druhu pak můžete okusit přímo u vodopádů v Krimmlu v naučném parku WasserWunderWelten - zde se dozvíte vše o vodě a její síle, a to jak v multimediálním provedení, tak i na praktických ukázkách.

Milovníci adrenalinu jistě neodolají populární tobogánové dráze Arena Coaster u hlavní lanovky v městečku Zell am Ziller. Celkově ojediněle dokonalá a kompletní infrastruktura, mnoho desetiletí zkušeností s turistickým ruchem a nezaměnitelná atmosféra s folklórem a kroji, s typickými pivnicemi a s místními kulinářskými specialitami tvoří tu pravou současnost údolí Krimmler Achental i Zillertal.

hlavní nabídka oblasti

pěší, cyklistická a vysokohorská turistika, lyžování na ledovcích Hintertux či Kitzsteinhorn, horolezectví, Krimmelské vodopády, tobogánová dráha Arena Coaster v Zell am Ziller, vodní svět WasserWunderWelten Krimml

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg Brno, Mikulov, Wien, Linz, Salzburg

a dále

dálniční sjezd Kufstein Süd, St. Johann, Kitzbühel, Mittersill, Krimml, Hochkrimml

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?