NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Popis střediska

Pohoří Wilder Kaiser a údolí Brixental - jedna z nejvýznamnějších turistických oblastí Rakouska

Wilder Kaiser - Brixental je tyrolská oblast blízko hranic se Salcburskem v Kitzbühelských Alpách pod masivem Hohe Salve. Je známo především vyznavačům lyžování, jelikož se zdejších 9 středisek nabízejících 279 km sjezdovek pod hlavičkou Skiwelt Wilder Kaiser – Brixental řadí mezi vůbec největší skioblasti nejen Rakouska, ale i celé Evropy.

Tisíce kilometrů tras pro pěší i cyklisty

Brixental má však co nabídnout i v létě. Atraktivní poloha v srdci hor láká ke všem formám turistiky, v Kitzbühelských Alpách je na 2.500 kilometrů tras pro pěší, přes 1.000 km tras na silniční a horská kola, křišťálově čistá jezera v údolích zvou ke koupání, hned devět špičkových hřišť v okruhu 50 kilometrů pak ke golfu. Místní centra Scheffau, Itter, Ellmau, Söll, Hopfgarten, Westendorf, Brixen im Thale a Going jsou tak synonymy pohodové a přitom velmi aktivní rodinné dovolené, nepříliš vzdálené z ČR, dobře dostupné z dálnice, v malebné krajině plné živých tyrolských tradic a vybavené moderními prázdninovými zařízeními.

Císařská koruna - pochod kolem masivu Wilder Kaiser

Královnou zdejších pěších túr je "císařská koruna" - 5 dnů pochodu kolem pohoří Wilder Kaiser, jedné z nejpopulárnějších a historicky nejvýznamnějších horolezeckých oblastí Rakouska. Většině návštěvníků ovšem postačí „jen“ strávit poklidnou dovolenou s nenáročnými výšlapy na Wilder Kaiser s krásným výhledem na Kitzbühelské Alpy a okolní pohoří. Lze zde vždy nalézt náročnost trasy odpovídající Vaší kondici a věku, od dětí až po dospělé. Zdolávání vrcholů usnadňuje řada lanovek v letním provozu, milým zpestřením je množství typických horských chat rozesetých po kopcích a servírujících proslulé tyrolské speciality. Zvláštní půvab bude mít pobyt v oblasti Wilder Kaiser pro fanoušky kultovního seriálu Doktor z hor, který se zde již řadu let natáčí.

Nepřeberné množství aktivit v místě i v okolí

Výčet aktivit však nekončí – v oblasti je řada jezdeckých dvorů s jezdeckými školami, lze si objednat rafting, půjčit kola a elektrokola, vyzkoušet tandemový paragliding, tandemové seskoky padákem, minigolf, tenis či třeba vyhlídkový let balónem a mnoho dalšího… Oblast je i výtečným východištěm pro výlety do okolí, když lze odtud pohodlně navštívit Mozartův Salcburk, bavorskou metropoli Mnichov, olympijský Innsbruck či třeba křišťálové světy značky Swarovski ve Wattens. Ještě blíže je světoznámý skiresort Kitzbühel se svým Hahnenkammem či Kufstein s působivým hradem. Dovolenou si lze zpestřit i letním lyžováním na ledovci Hintertux v Zillertalu.

UŽITEČNÉ ODKAZY:

www.kitzbueheler-alpen.com
www.wilderkaiser.info/de/sommer-tirol/sommer-urlaub.html

CO OBLAST NABÍZÍ:

pěší, cyklistická a vysokohorská turistika, zajištěné cesty (klettersteigy), horolezectví; koupání v jezerech, rafting, půjčovny kol a elektrokol, paragliding a tandemový paragliding, tandemové seskoky padákem, golf, minigolf, vyjížďky na koních, tenis, sportovní a balónové létání (vyhlídkové lety), letní lyžování na ledovci Hintertux

Doporučené trasy:

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, dálniční sjezd Bad Reichenhall, Lofer, St. Johann i. T., Ellmau, Söll

Brno, Znojmo, Hollabrunn, St. Pölten, Linz, Salzburg, dálniční sjezd Bad Reichenhall, Lofer, St. Johann i. T., Ellmau, Söll

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Kufstein, dálniční sjezd Wörgl, Itter

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?