NEV-DAMA a.s.

Test pro naše klienty

K našim zájezdům vám nabízíme test na covid-19 na exkluzivních testovacích místech u letiště v Praze, Brně a Ostravě.

Antigenní test
za 490 Kč

Storno při změně
semaforu zdarma

Poloha testovacího stanoviště

Praha

Poloha: GO parking cca 2,3 km od letiště (vjezd je samostatný mimo vjezd do GO parkingu)

GPS: 50.1215347N, 14.2856208E

Brno

Poloha: parking letimbrno.cz cca 2,5 km od letiště (vjezd z ulice Řípská u Renocar naproti Auto Kelly)

GPS: 49.1698111N, 16.6869194E

Ostrava

Poloha: parkoviště P3 přímo na letišti


GPS: 49.6935269N, 18.1251897E

Často kladené dotazy

Dle rozhodnutí vlády mám nárok na 2 PCR a 4 antigenní testy měsíčně zdarma. Týká se to i vašich testovacích míst?

V tuto chvíli intenzivně pracujeme na tom, abychom vám mohli nabídnout testování u letiště zdarma. Zatím je tato možnost dostupná na našem testovacím stanovišti v Praze v případě PCR testu zdarma 48+ hodin. U letiště Brno a Ostrava očekáváme možnost PCR testování zdarma 48+ hodin / na pohodu do 24 hodin na konci června.

Tyto služby mohou využít klienti, kteří mají veřejné zdravotní pojištění v ČR (2x měsíčně PO-ČT 6-15 h, PÁ 6-12 h). Na odběrovém místě předloží průkaz pojištěnce a smlouvu o zájezdu se zaknihovanou službou.
Vyhodnocení vzorku může trvat více než 48 hodin (PCR test zdarma 48+ hodin). Služba je tedy vhodná pouze pro destinace vyžadující test, jehož výsledek není starší 72 hod. V případě dotazů se obracejte na linku 1221.

Mám zájem o PCR test zdarma. Bude mi stačit na dovolenou, když výsledek přijde až za 48 hodin?

Pozor, v případě PCR testu zdarma 48+ hodin je nutné si pohlídat, zda bude výsledek testu platný v požadované lhůtě, který si stanovila vaše cílová destinace pro vstup.

Vyhodnocení vzorku může trvat více než 48 hodin. Služba je tedy vhodná pouze pro destinace vyžadující test, jehož výsledek není starší 72 hodin. V ostatních případech doporučujeme využít službu PCR test na pohodu do 24 hodin nebo PCR test nejrychleji do 90 minut.

Jak službu zakoupím?

Během objednávky zájezdu stačí zaškrtnout službu dle výběru a místa testování nebo kontaktovat vašeho prodejce.

Jak zjistím, zda potřebuji do destinace PCR nebo antigenní test?

Během objednávky zájezdu vám systém nabídne vhodnou variantu testu dle cílové destinace. Po návratu do ČR je potřeba PCR test.
V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte vašeho prodejce nebo call centrum na čísle 800 12 10 10.

Aktualizované podmínky vstupu do jednotlivých destinací najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Mohu se nechat v rámci jednoho zájezdu testovat víckrát?

Ano. Službu je možné objednat až dvakrát pro každou osobu, která s námi cestuje na dovolenou – testování před odjezdem z ČR a po příjezdu do ČR.

Je testování vhodné také pro děti?

Ano. Služba je určena pro všechny naše klienty včetně dětí. Cena pro dospělé i děti je stejná.

Co když se změní vstupní podmínky a testování již nebude nutné? Mohu službu zrušit?

Objednanou službu můžete ZDARMA zrušit do 21:00 večer den před příjezdem/odjezdem. V den odjezdu/příjezdu ani zpětně službu zrušit nelze a podléhá 100% stornu.

Kde přesně testování probíhá a jak se tam dostanu?

Praha

Testovací stanoviště se nachází na místě GO parkingu cca 2,3 km od letiště v Praze. Vjezd k testovacímu stanovišti je samostatný mimo vjezd do GO parkingu.

Je nutné zajistit si vlastní dopravu. U testovacího stanoviště je cca 40 volných míst pro parkování.

Ukázat na mapě.

Brno

Testovací stanoviště najdete 2,5 km od letiště Brno-Tuřany na místě parkingu letimbrno.cz. Parkování je minutu od sjezdu z dálnice D1 (Exit 201), po 300 m směr Brno-centrum je vjezd na parkoviště z ulice Řípská (u Renocar, naproti Auto Kelly).

Ukázat na mapě.

Ostrava

Na letišti Leoše Janáčka v Ostravě se testovací stanoviště nachází na parkovišti P3.

Ukázat na mapě.

Testovací stanoviště

Musím se na testování dopředu objednat?

Ano, před příjezdem na testovací stanoviště je třeba mít zarezervován datum a čas testování. Pro rezervaci se obraťte na svého prodejce. Po provedení rezervace termínu vám přijde potvrzovací e-mail na adresu uvedenou na smlouvě o zájezdu.

Prosíme, dostavte se na testovací stanoviště v dohodnutém čase, jen tak můžeme zajistit vaše včasné a rychlé odbavení. Kapacita testovacího místa je omezena.

Jak testování probíhá?

Na místě je nutné předložit doklad o zakoupení testu, který je uvedený na vaší smlouvě o zájezdu (v případě PCR testu zdarma 48+ hodin / PCR testu na pohodu do 24 hodin také průkaz pojištěnce).
Před odběrem doporučujeme hodinu nejíst, nepít a nekouřit a vyvarovat se tak možnosti, že výsledek bude neprůkazný a testování bude nutné opakovat. Test je proveden výtěrem z nosohltanu proškolenou osobou během pár minut.
Výsledek PCR testu obdržíte e-mailem. Certifikát je možné stáhnout také na Očkovacím portálu MZČR.
Na výsledek antigenního testu vyčkáte cca 25 minut.

 

Kdy se můžu nechat otestovat?

Praha

Testovací stanoviště je běžně otevřeno denně od 4 do 22 hodin. Otevírací dobu si můžete ověřit na telefonním čísle 317 070 894. 
V případě PCR testu zdarma 48+ hodin / PCR testu na pohodu do 24 hodin je nutné se dostavit na testování ve dnech pondělí-čtvrtek v čase 6-15 hodin nebo v pátek v čase 6-12 hodin.

Brno

Testovací stanoviště je otevřeno denně od 8 do 20 hodin.

Ostrava

Testovací stanoviště je otevřeno denně od 8 do 20 hodin​.

Test je možné na všech odběrových místech podstoupit také jiný den, než je termín vašeho odjezdu (příjezdu). K testování se dostavte nejlépe den před odjezdem i v případě, že máte zakoupenou službu PCR test nejrychleji do 90 minut.​

Za jak dlouho a v jaké podobě dostanu výsledek testu?

Výsledek PCR testu obdržíte prostřednictvím e-mailu (s přístupem do systému laboratoře, kde si můžete certifikát stáhnout), případně i osobně přímo u testovacího stanoviště. Certifikát je možné stáhnout také na Očkovacím portálu MZČR.

  • PCR test nejrychleji za 990 Kč: výsledek obdržíte do cca 90 minut, nejpozději v rámci několika hodin.
  • PCR test na pohodu za 290 Kč: výsledek obdržíte do 24 hodin.
  • PCR test zdarma: výsledek obdržíte za 48 hodin od dodání do státní laboratoře (nutno převést vzorek z našeho odběrového místa), test je tedy vhodný pouze pro destinace vyžadující potvrzení ne starší 72 h před vstupem.
Na výsledek antigenního testu vyčkáte cca 25 minut.

Co když mi vyjde neprůkazný PCR test?

V případě neprůkazného výsledku PCR testu je možný placený retest (pouze u varianty "PCR test na pohodu do 24 hodin").

Co když mi vyjde pozitivní antigenní test? Má stejnou váhu jako PCR test?

  1. V případě negativního výsledku antigenního testu dostanete potvrzení a můžete odjet na dovolenou (pokud cílová země akceptuje pro vstup antigenní test).
  2. V případě pozitivního výsledku antigenního testu se tato skutečnost okamžitě hlásí na hygienu a není možné odjet. PCR test, které by následoval, neovlivní výsledek pozitivního antigenního testu.

U antigenního testu je větší pravděpodobnost falešné pozitivity, proto doporučujeme spíše PCR metodu i v případě, že ji cílová destinace nevyžaduje, ale akceptuje.

Co když budu pozitivní a nebudu moci odjet na dovolenou? Vrátíte mi peníze?

Pokud máte od nás zakoupeno připojištění na covid, v případě pozitivního výsledku testu máte zajištěno proplacení nákladů na spoluúčast ve výši 10 %, které vám vzniknou při nahlášení škody na pojišťovně. Kompenzujeme vám je ve formě voucheru na nový zájezd s platností 2 roky.

Můžu bezplatně zrušit test po příjezdu, pokud mi test před odjezdem vyjde jako pozitivní?

Pokud je zákazník otestován před odjezdem jako pozitivní a má již zaplacený test i po příjezdu, může ho bezplatně zrušit (do 21:00 večer den před příjezdem). Je třeba informovat včas prodejce, aby objednaný test zrušil a vrátil poté zákazníkovi zaplacenou částku za nevyužitý test po příjezdu.

Platí výsledek testu pouze v ČR nebo i v zahraničí?

Výsledek provedeného testu obdržíte v českém i anglickém jazyce a můžete se jím prokázat u nás i v zahraničí. Testy provádí certifikovaná laboratoř: NL - BioLAB s.r.o. testy FRANKD SARS-CoV-2, jejíž potvrzení akceptují také Spojené arabské emiráty.

Je test spolehlivý? Kdo ho provádí?

Testy provádí certifikovaná laboratoř: NL - BioLAB s.r.o. testy FRANKD SARS-CoV-2. Jde o jeden z nejspolehlivějších testů na trhu, který je schválen Ministerstvem zdravotnictví ČR i hlavní hygieničkou ČR. Testy mají 99% procentní spolehlivost. Při zjištěné pozitivitě odběrové místo dává kompletní informační podporu, jak dále postupovat.

Jaký je telefonní kontakt na testovací stanoviště?

Praha: 317 070 894 Brno: 317 070 874 Ostrava: 317 070 875

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?