• Horská jezera

Horská jezera

Horská jezera

Horská jezera přímo vybízejí k osvěžení během letní dovolené na horách. Jejich voda je obvykle úžasně čistá, příjemně chladivá a jezera se navíc nacházejí v krásných scenériích panenské horské krajiny. Odpočiňte si od davů turistů a nesnesitelných veder na plážích u mořského pobřeží a místo toho si letos vychutnejte klid, čistý vzduch a osvěžující teploty při koupání v horských jezerech. U některých horských jezer můžete nejen plavat, relaxovat a slunit se, ale také si zařádit při vodních sportech.

Mezi horská jezera patří dle původu vzniku např. jezera ledovcová.

Ledovcová jezera

Ledovcová jezera vznikají v důsledku prohloubení zemského povrchu ledovcem. Podle způsobu vzniku se ledovcová jezera člení na různé druhy. Mezi česká ledovcová jezera patří Černé, Čertovo, Laka, Prášilské a Plešné jezero karového typu na Šumavě (karová jezera se utváří v ledovcovém karu po odtátí ledovce) a Mechové jezírko morénového typu v Krkonoších (morénová jezera vznikají ve sníženině za vyvýšenou čelní morénou ledovce). Současná ledovcová jezera napájí převážně spodní prameny či vnější přítoky.

Mnoho krásných ledovcových jezer se nachází v Alpách. Mezi nejpopulárnější z nich patří např. oblíbené italské Lago di Garda či Lago di Como, krásné slovinské jezero Bled či rakouské Achensee atd. Voda v ledovcových jezerech je obvykle křišťálově čistá a ideální ke koupání.

Novinky
×
05. 04. 2019

V Alpách se stále lyžuje...

Přestože se nezadržitelně blíží závěr lyžařské sezóny, v Alpách se stále jezdí. Právě v těchto týdnech si užijete báječné jarní lyžování na krásně upravených, prakticky liduprázdných, svazích.

Je to k nevíře, ale 04.04. nasněžilo cca 1m nového sněhu v oblastech Alta Vallteliny a Tonale. Velikonoce je možné strávit na sněhu :)

22. 03. 2019

Odklon doporučené trasy do středisek LIVIGNO, BORMIO, SANTA CATERINA a MADESIMO

Vzhledem k sesuvu půdy ve Švýcarsku platí omezení trasy přes přechod Martina, který je do odvolání uzavřen. Posíláme tedy návrh objízdné trasy pro klienty, kteří jedou do Madesima a do oblasti Alta Valtellina (Livigno, Bormio a Santa Caterina).

 

NAUDERS, RESIA PASS, MALLES VENOSTA, TUBRE, SANTA MARIA, PASSO DEL FORNO a dále tunel Livigno a do Madesima pokračujte směr Zernez a následně dle odjezdových pokynů.
06. 02. 2019

SANTA CATERINA - DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!

Od 8. 2.2019 je ukončen z technických důvodů provoz vleku č. 4 Gavia propojujícího centrum střediska s kabinkovou lanovkou. Nahrazuje jej nový travers zapojující vleky č. 6 a 7, a také nová linka místního skibusu pendlující každých 10 minut denně od 8,30 do 17,00 od sedačkové ke kabinkové lanovce v Santa Caterině.
Sleva 300 Kč