• Horská jezera

Horská jezera

Horská jezera

Horská jezera přímo vybízejí k osvěžení během letní dovolené na horách. Jejich voda je obvykle úžasně čistá, příjemně chladivá a jezera se navíc nacházejí v krásných scenériích panenské horské krajiny. Odpočiňte si od davů turistů a nesnesitelných veder na plážích u mořského pobřeží a místo toho si letos vychutnejte klid, čistý vzduch a osvěžující teploty při koupání v horských jezerech. U některých horských jezer můžete nejen plavat, relaxovat a slunit se, ale také si zařádit při vodních sportech.

Mezi horská jezera patří dle původu vzniku např. jezera ledovcová.

Ledovcová jezera

Ledovcová jezera vznikají v důsledku prohloubení zemského povrchu ledovcem. Podle způsobu vzniku se ledovcová jezera člení na různé druhy. Mezi česká ledovcová jezera patří Černé, Čertovo, Laka, Prášilské a Plešné jezero karového typu na Šumavě (karová jezera se utváří v ledovcovém karu po odtátí ledovce) a Mechové jezírko morénového typu v Krkonoších (morénová jezera vznikají ve sníženině za vyvýšenou čelní morénou ledovce). Současná ledovcová jezera napájí převážně spodní prameny či vnější přítoky.

Mnoho krásných ledovcových jezer se nachází v Alpách. Mezi nejpopulárnější z nich patří např. oblíbené italské Lago di Garda či Lago di Como, krásné slovinské jezero Bled či rakouské Achensee atd. Voda v ledovcových jezerech je obvykle křišťálově čistá a ideální ke koupání.

Novinky
×
13. 06. 2019

Prodej lyžařských zájezdů 2019/2020 bude zahájen 18.06.!

Prvních 100 kapacit z Rakouska a 50 kapacit z Francie včetně ubytování v chaletech. Do konce srpna se slevou až 17 %.
Nabídku doplňujeme každý den. Zaregistrujte se do Moje Nev-Dama a hlídací pes Vám sdělí, kdy bude v prodeji Vaše oblíbené středisko.

01. 06. 2019

Letní zájezdy za super ceny !!!

Ještě jste nevymysleli, kam vyrazit na letní dovolenou? Pojeďte s Nev - Damou do Itálie či Chorvatska za bezkonkurenční ceny. Vyberte si některý z našich výhodných last minute zájezdů.
Sleva 300 Kč