• Horská jezera

Horská jezera

Koupání v horských jezerech

Horská jezera přímo vybízejí k osvěžení během letní dovolené na horách. Jejich voda je obvykle úžasně čistá, příjemně chladivá a jezera se navíc nacházejí v krásných scenériích panenské horské krajiny. Odpočiňte si od davů turistů a nesnesitelných veder na plážích u mořského pobřeží a místo toho si letos vychutnejte klid, čistý vzduch a osvěžující teploty při koupání v horských jezerech. U některých horských jezer můžete nejen plavat, relaxovat a slunit se, ale také si zařádit při vodních sportech.

Mezi horská jezera patří dle původu vzniku např. jezera ledovcová.

Ledovcová jezera

Ledovcová jezera vznikají v důsledku prohloubení zemského povrchu ledovcem. Podle způsobu vzniku se ledovcová jezera člení na různé druhy. Mezi česká ledovcová jezera patří Černé, Čertovo, Laka, Prášilské a Plešné jezero karového typu na Šumavě (karová jezera se utváří v ledovcovém karu po odtátí ledovce) a Mechové jezírko morénového typu v Krkonoších (morénová jezera vznikají ve sníženině za vyvýšenou čelní morénou ledovce). Současná ledovcová jezera napájí převážně spodní prameny či vnější přítoky.

Mnoho krásných ledovcových jezer se nachází v Alpách. Mezi nejpopulárnější z nich patří např. oblíbené italské Lago di Garda či Lago di Como, krásné slovinské jezero Bled či rakouské Achensee atd. Voda v ledovcových jezerech je obvykle křišťálově čistá a ideální ke koupání.

Novinky
×
27. 09. 2019

Zkrácené lyžařské zájezdy do Itálie autobusem

Díky našim zkráceným lyžařským zájezdům autobusem je cesta do italských Alp pohodlná a bez starostí. 5 dní plných lyžování a 4 noci v hotelu s polopenzí nabízíme již od 6 990 Kč za osobu. Neztrácejte čas denními přejezdy a užijte si lyžování v Alpách naplno.
13. 06. 2019

Až 10% sleva na lyžařský zájezd!

V případě uzavření smlouvy o zájezdu do 31. října rozdáváme až 10% slevy za včasný nákup. Neváhejte a objednejte si zimní dovolenou na horách co nejdříve – nejlepší termíny a ubytovací kapacity rychle mizí.
01. 06. 2019

Události zimní sezóny 2019/2020 v Alpách

I letos jsme pro vás připravili mnoho skvělých událostí v Alpách. Vyrazit s námi můžete na Ski Opening, Family Week, Fitness týden, Eat & Dance, Family Days, Ski Test a Snow Volleybal. S Nev-Damou se na horách rozhodně nudit nebudete!

Sleva 300 Kč