NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

BENEFITY:

  • Malgrat de Mar jako živé centrum pobřeží Costa del Maresme  
  • lákavé starobylé centrum s křivolakými uličkami a řadou památek
  • centrem denní i noční zábavy tepající pobřežní promenáda
  • pestrý výběr obchodů, kaváren, nočních klubů a restaurací
  • poloha na úpatí hor chránící pobřeží před nepřízní počasí
  • velmi dobře udržovaná písčitá pláž s řadou sportovních aktivit
  • hotely nacházející se v bezprostřední blízkosti pláže
  • nesmírně široká škála výletů do bližšího i vzdálenějšího okolí
  • velmi dobré spojení s Barcelonou přímo železnicí i dálnicí

Malgrat de Mar – živé centrum pobřeží Costa del Maresme

Malgrat de Mar je starobylé katalánské městečko ležící na pobřeží Costa del Maresme mezi městy Pineda de Mar a Blanes. S Barcelonou jej spojují přímo železnice i silnice. Žije zde přes 18.000 obyvatel. Město je vyhledávaným turistickým střediskem. Malgrat de Mar byl založen již na přelomu 13. a 14. století, tehdy pod názvem Vilanova de Palafolls. První obyvatelé Malgratu stavěli své domy na návrší (zvaném "El Castell") položeném uprostřed dnešního města, s parkem nabízejícím panoramatické pohledy na Malgrat a okolí.

Starobylé centrum s křivolakými uličkami a řadou památek

Tradičně byl Malgrat zejména zemědělským centrem s výrazným zastoupením rybářství, od 19. století se však stal též důležitým průmyslovým centrem. Turistické aktivity zaznamenáváme v Malgratu de Mar poprvé okolo roku 1960. Od té doby se městečko stalo důležitou turistickou destinací.

Dominantou historického centra je kostel St. Nicolau ze 16. století. Je díky své velikosti znám též pod názvem Pobřežní katedrála. Zajímavá je i návštěva rybího trhu Peixateries velles, moderní radnice z roku 1913 či starého špitálu z roku 1441.

V parku Can Campassol najdeme dům koloniálním stylu, rodiště spisovatelky, básnířky a překladatelky Zenobie Camprubí, manželky Juana Ramóna Jiméneze, držitele Nobelovy ceny za literaturu z roku 1956. V jezírku v parku se nachází její socha.

Atrakce na pobřeží

Na pobřeží Malgratu zaujme tzv. La Pilona, uměle vytvořená plošina na moři, zbudovaná roku 1910 za účelem nakládání lodí minerály vytěženými v dolech Can Palomeres v horách severně od Malgratu, odkud horninu dopravovala na plošinu lanovka.

Milovníci přírody jistě nevynechají ústí řeky Tordera. Říčka je často bez vody, ovšem u jejího ústí do moře se nachází jezero s výskytem mnoha druhů ptactva. Blízká pláž je největší v Malgratu, táhne se od jeho centra až k ústí Tordery; je zde i nudistická sekce.

Tepající pobřežní promenáda

Hlavní turistickou oblastí je ovšem hotelová zóna podél pobřežní promenády Passeig Marítim, jež se nepřerušeně táhne od centra Malgratu až do sousední Santa Susanny. Jde o jedno z nejznámějších a nejoblíbenějších letovisek na katalánském pobřeží. Malgrat de Mar leží na úpatí hor, které chrání pobřeží Costa del Maresme před nepřízní počasí. Zdejší pláž je velmi dobře udržovaná, písčitá, a návštěvníci všech věkových kategorií zde naleznou širokou škálu sportovních aktivit i dalších atrakcí. Hotely se nacházejí se v bezprostřední blízkosti pláží. Na centrální promenádě je pak k dispozici nesmírně pestrý výběr obchodů, kaváren, nočních klubů a restaurací.

Nesmírně pestrá paleta výletů do okolí

Celé pobřeží je výborně propojeno rychlodráhou a má tak skvělé a levné spojení s Barcelonou, kam můžete podniknout velmi zajímavý výlet snadno sami, nebo samozřejmě i v rámci organizovaných zájezdů s průvodcem, kterých je zde nabízeno nepřeberné množství. Okolí Malgratu též nabízí dostatek vyžití pro všechny věkové kategorie, například zábavní park Marineland s delfináriem, nebo Water World, svět vodních radovánek u nedalekého Lloretu de Mar.

Moře a pláže

Pro část pobřeží nazývanou Costa del Maresme jsou oproti Costa Bravě typické široké pláže s jemnějším pískem a s poněkud pozvolnějším vstupem do moře. V oblasti Malgrat – Santa Susanna – Pineda dosahuje souvislá pláž délky celkem cca 8 km (5 km úsek Malgrat – S. Susanna, 3 km Pineda). Je lemována vzrostlými palmami, centrální pláže jsou každodenně upravovány, jsou vybavené sprchami, nad jejich bezpečností bdí členové pobřežních hlídek a zdravotní služby. Plážový servis za poplatek je dostupný v místech velkých hotelů, když cena za pronájem lehátka a slunečníku je okolo 6–8 € / den. Jsou zde též k dispozici bary, restaurace, sportoviště a dětská hřiště. Místní moře je čisté, u břehu však může být zkaleno zvířeným jemným pískem. Moře je většinou klidné, vstup do něj je relativně pozvolný a bezpečný pro všechny věkové kategorie i neplavce, jsou zde však i místa se stupňovitějším přístupem. V moři nežijí žádní nebezpeční živočichové.


Doporučené trasy:

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Montpellier, Perpignan, La Jonquera, dálnice A7 směr Barcelona, dálnice A-2, dálniční sjezd 130, Malgrat de Mar

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?