NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 62

 • 24×
 • 17×
 • 21×

Sjezdové tratě: 250 km

 • 80 km
 • 69 km
 • 71 km
 • 30 km

Běžecké tratě: 50 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

1125 - 3330 m n. m.

Lyžování v Alpe d’Huez

 • vysoká nadmořská výška a ledovec Sarenne zárukou vynikajících sněhových podmínek
 • dechberoucí lyžování až do výšky 3.330 metrů nad mořem
 • úctyhodné převýšení skiareálu přes 2.200 metrů
 • 250 kilometrů upravovaných sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti
 • výtečný snowpark s halfpipe, boardercrossem a jumpy
 • nejdelší černá sjezdovka Evropy, 16 km dlouhá La Sarenne s převýšením 1.600 m
 • poloha některých residencí dále od lyžařských terénů

Alpe d’Huez – Sluneční ostrov v lyžařském srdci pohoří Grandes Rousses

Středisko Alpe d’Huez je lyžařským srdcem pohoří Grandes Rousses. Jde o oblast přezdívanou „Sluneční ostrov“, vzdálenou 60 km od Grenoblu, rozprostírající se na jižně orientovaném vysokohorském platu pod majestátním vrcholem Pic Blanc.

Jeho vysoká nadmořská výška a ledovec Sarenne dávají záruku vynikajících sněhových podmínek a tím možnost lyžování od podzimu až do pozdního jara.

Úchvatná čísla vypovídají jasnou řečí o kvalitě skiareálu – k dispozici zde máte na 250 km sjezdových tratí a 70 přepravních zařízení. Poslední novinkou je rychlejší lanovka spojující lokality Vieil Alpe – Eclose – Bergers.

Nejdelší černá sjezdovka Evropy a další lyžařské bonbonky

Vskutku obrovské lyžařské zážitky zaručuje oficiálně nejdelší černá sjezdovka Evropy, 16 km dlouhá La Sarenne s boulemi a úctyhodným převýšením 1 600 m. Úchvatná je však i proslulá sjezdovka nazývaná Le Tunnel procházející 200 m osvětleným tunelem vyhloubeným ve skále, rychlé „červené“ sjezdovky sestupující do Oz en Oisans či překrásná „černá“ La Fare při sjezdu do Vaujany. Ale bát se ve středisku Alpe d’Huez nemusí ani ti méně lyžařsky zdatní – najdou zde velké množství poklidných svahů a rozlehlé zóny pro začátečníky, jde tedy o středisko vhodné nejen pro náročné lyžaře, ale i pro rodiny s dětmi.

Snowboardisty vábí snowpark s halfpipe, boardercrossem, jumpy, quarterpipe a tables. Středisko Alpe d’Huez však nabízí i možnost atraktivního večerního lyžování na závodní trati Stade de Slalom či 50 km upravovaných běžeckých tras pro vyznavače klasického lyžování.

Pestré možnosti aktivního odpočinku po lyžování

Alpe d’Huez neopomíjí ani aktivní odpočinek po lyžování, možností je zde pestrá škála, a to v podobě velkého sportovního a relaxačního centra (např. bazén, posilovna, golfový simulátor, tenis, squash, badminton, fotbal, basketbal či horolezecká stěna) – v místě je možnost dokoupení výhodných balíčků doplňkových sportovních aktivit. Potěší kluziště a oblíbený venkovní vyhřívaný bazén (za poplatek). V části Bergers stojí bobová dráha s možností zapůjčení virtuálních brýlí.

Můžete však vyrazit i za kulturou, koná se zde celá řada koncertů (třeba varhanního v místním kostele) či divadelních představení. Doplňme diskotéky, bary, restaurace, nejrůznější obchody, ale třeba i muzeum místní historie či astronomickou observatoř. Nuda tedy v Alpe d’Huez nehrozí ani na okamžik.

Znalci cyklistiky znají Alpe d’Huez jako místo dojezdu královských etap Tour de France, kde se často rozhoduje o celkovém pořadí.

Ubytování nemusíte hledat jen v Alpe d’Huez, ale také můžete zvážit ekonomicky méně náročnější alternativy v údolích v Auris en Oisans, Oz en Oisans a ve Vaujany mimo hlavní středisko. Za zmínku stojí i nabídka oblíbených chaletů.

Nestejnorodé zázemí jednotlivých lokalit

Při ubytování v oblastech Auris, Oz a Vaujany je třeba počítat se slabším zázemím a vybaveností v místě ubytování oproti centrálnímu Alpe d’Huez (jde např. o nemožnost využívat velké sportovní centrum, venkovní vyhřívaný bazén atd.).

V Alpe d’Huez zase pozor na polohu některých residencí v limitním pěším dosahu od lyžařských terénů a jejich v průměru slabší zázemí i vybavenost.

Neomezený vstup do bazénu ve středisku Alpe d’Huez je podmíněn zakoupením karty Loisirs+.

V oblíbeném termínu od 16. 3. do 23. 3. též pozor na možnost různých omezení a velkou návštěvnost střediska vzhledem k pořádání zimního festivalu elektronické hudby Tomorrowland.

Typy skipasů:

Alpe d’Huez Grand Domaine Ski:

platí pro skiareály Alpe d’Huez / Auris en Oisans / Oz en Oisans / Vaujany / Villard Reculas; v rámci Vaujany opravňuje k 1 vstupu na kluziště a k 1 vstupu do krytého bazénu

Grande Galaxie:

bezplatné rozšíření platí navíc na 2 dny lyžování ve středisku Les 2 Alpes a dále na 1 den lyžování ve střediscích Serre Chevalier, Montgenèvre a Sestriere; pouze v období 16. 12. 2023 – 16. 3. 2024 a znovu od 23. 3. 2024 do uzavírky jednotlivých skiresortů (platnost skipasu Grande Galaxie může být omezena v závislosti na sněhových podmínkách a dohodách mezi středisky; březnová pauza platnosti jde na vrub konání akce Tomorrowland v období 16. 3. – 23. 3. v Alpe d’Huez; bezplatné rozšíření neplatí pro seniora B)

Místní vzdálenosti:

Alpe d’Huez:

Le Bourg d’Oisans: 13 km

Oz en Oisans: 31 km

Vaujany: 25 km

Les 2 Alpes: 39 km

Auris en Oisans: 46 km

Sestriere: 106 km

dálnice: 55 km

Místní skibus:

v rámci střediska Alpe d’Huez skibus zdarma; autobusová doprava mezi středisky Alpe d’Huez a Les 2 Alpes za poplatek

Doporučené trasy:

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Heilbronn, Karlsruhe, Freiburg, Basel

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg, München, Memmingen, Bregenz, Zürich

a dále

Bern, Lausanne, Genève, Annecy, Chambéry, Grenoble, Vizille, Oz en Oisans

nebo

Bourg d’Oisans, Alpe d’Huez

nebo

Freney d’Oisans, Auris en Oisans

nebo

Vizille, Vaujany

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?