NEV-DAMA a.s.

Les Trois Vallées - nejrozsáhlejší lyžařská oblast na světě

Les Trois Vallées neboli Tři údolí jsou nejrozsáhlejší a nejvyhledávanější lyžařskou oblastí nejen ve Francii, ale dokonce i na celém světě. Celkový počet 610 km upravených sjezdových tratí vzájemně propojených moderní a výkonnou sítí lanovek a vleků umožňuje nepřetržité lyžování, aniž byste museli odepnout lyže z nohou, pokud se tedy zrovna nepřepravujete kabinou. Tato oblast se nachází v savojském údolí Tarentaise, 36 km od města Albertville, které je stejně jako Les Trois Vallées spojeno se Zimními olympijskými hrami v roce 1992. Celý skiareál tvoří střediska Les Menuires, Val Thorens, Méribel-Mottaret a Courchevel. Propojenost s tzv. čtvrtým údolím, ve kterém leží sousední středisko Orelle, umožňuje zavítat do této megaoblasti i z údolí Maurienne, často i za zvýhodněné ceny jednodenních skipasů.

Lyžování až 7 měsíců v roce

Místní klimatické podmínky, vysoká nadmořská výška celé oblasti, přítomnost několika ledovců i každoročně zdokonalovaný systém umělého zasněžování umožňují lyžování až 7 měsíců v roce. Nepřeberné množství terénů nabízí takřka neomezené možnosti jízdy na upravených tratích všech stupňů obtížnosti či nezapomenutelné zážitky při jízdě v hlubokém prachovém sněhu mimo vyznačené tratě. Dokonalost jistě umocňuje i fakt, že lyžování začíná i končí každý den u dveří Vaší residence či hotelu. Celá oblast je lemována více než třítisícovými horami, z jejichž vrcholků máte jako na dlani nejen celé panorama francouzských Alp včetně majestátního masivu nejvyšší hory Evropy Mont Blanc, ale při dobré viditelnosti můžete spatřit i Alpy švýcarské či italské.

Rozmanité skipasy i après-ski nabídka

Skipasy jsou rozděleny do dvou kategorií, v základní ceně jsou skipasy pro jednotlivé areály či si za příplatek můžete skipas rozšířit na celou oblast Tří údolí. V nabídce jsou i rodinné skipasy, které se však ne vždy vyplatí (záleží na věku dětí) – konzultujte s prodejcem. Maximálně rozmanitá je i après-ski nabídka, kdy můžete vyzkoušet některý z rozličných sportů, odpočinout si v relaxačním centru, zatančit si v barech či jen tak posedět v místních restauracích a vychutnávat znamenité francouzské víno či vyhlášené savojské gastronomické speciality.

Les Menuires - kde se psaly dějiny olympijského slalomu

Les Menuires je v roce 1964 založené středisko s dominujícím vrcholem Pointe de la Masse. Nachází se ve stejném údolí Vallée des Belleville jako známější Val Thorens. Vysoká nadmořská výška a velmi dobrý systém umělého zasněžování jsou větší jistotou dostatečné sněhové pokrývky po celou zimní sezónu. Skiareál nabízí 160 km skvěle upravovaných tratí všech stupňů obtížnosti. Lyžaře polapí dokonalá pavučina vzájemně propojených lanovek a vleků. 3 varianty skipasů dají na výběr mezi lyžováním buď v celé oblasti Tří údolí či v údolí Belleville s možností návštěv Val Thorens, nebo pouze v Les Menuires. Les Menuires bylo dějištěm legendárního olympijského slalomu mužů při hrách v roce 1992, kde Nor Jagge senzačně pokořil „neporazitelného“ Itala Tombu.

Val Thorens - nejvýše položené lyžařské středisko Evropy

Val Thorens je nejznámější středisko v oblasti Tří údolí a nejvýše položené lyžařské středisko Evropy (ubytování je zde ve 2.300 m n. m.). Leží přímo v srdci hor na konci údolí Vallée des Belleville obklopeno horskými velikány vytvářejícími fascinující amfiteátr s nejvyšším vrcholem Aiguille de Péclet (3.561 m n. m.).

Příznivé klimatické podmínky, přítomnost okolních ledovců, velmi dobrý systém umělého zasněžování, ale zejména vysokohorská poloha Val Thorens zaručují téměř ideální sněhové podmínky pro lyžování již od konce listopadu až do půlky května. Visutá kabinová lanovka s kapacitou až 150 osob vedoucí na Cime de Caron (3.195 m n. m.) skýtá jeden z nejhezčích výhledů na celé panorama Alp s masivy Mont Blanc, Vanoise, Grandes Rousses či Écrins.

Výzvou pro zkušené lyžaře je atraktivní pista Combe de Caron s délkou 11 km a převýšením 1.400 m. Na všechny milovníky freestylového lyžování a snowboardingu čeká snowpark s halfpipe, boardercrossem, quarterpipe a tables.

Jedinečné sportovní centrum o rozloze 9.000 m² nabízí tenis, squash, badminton, stolní tenis, fotbal, volejbal, pozemní hokej, horolezeckou stěnu, ale zahrnuje i aquacentrum s bazénem, vířivkami, soláriem, saunou, párou a posilovnou.

Méribel-Mottaret - srdce oblasti Les Trois Vallées

Méribel bývá díky své poloze v prostředním ze Tří údolí označován za srdce oblasti Les Trois Vallées. Spolu s výše ležícím Mottaretem tvoří společně špičkový skiareál prověřený spolupořadatelstvím Zimních olympijských her v roce 1992 v Albertville a pořádáním Světového poháru v alpských disciplínách žen.

Toto lyžařské centrum se skládá ze tří částí v různých výškových úrovních - Méribel Village 1400, Méribel 1450 a Méribel-Mottaret 1750. Pro ty, kdo hodlají zakoupit rozšířený skipas na celou oblast Les Trois Vallées, jde o ideální volbu - lepší výchozí bod totiž nenajdete.

Největšími lákadly pro náročnější lyžaře jsou sjezdové tratě Combe Vallon s délkou 2,8 km a převýšením 794 m nebo Les Bosses s délkou 1 km a převýšením 350 m. Díky umístění sjezdovek na východních i západních svazích je zde možnost lyžovat celý den na slunci. Zajímavé je propojení dlouhou kabinovou lanovkou se známým lázeňským městem Brides-les-Bains. Večerní lyžování v rámci Himalaya večerů za poplatek mimo francouzské prázdniny každý čtvrtek od 17:30, snowpark s kvalitní halfpipe a začátečnickou zónou jako další bonusy střediska.

Olympijský zimní stadión v Méribelu dnes kromě kluziště nabízí i centrum s bazénem, squashovým kurtem, bowlingem, umělou horolezeckou stěnou, posilovnou, tanečním studiem a masážním salonem.

Courchevel - luxus a počátky zimního turismu ve 3 Údolích

V oblasti Les Trois Vallées je nejstarším střediskem oblíbený Courchevel, dnes jedna z neluxusnějších lyžařských destinací ve Francii. Turisté se do vesnice Saint-Bon začali sjíždět nejdříve v letních měsících, první hotel pro zimní návštěvníky byl otevřen již v roce 1925 a první vlek zahájil svůj provoz v roce 1945. Plány na jeho vybudování byly k dispozici již dříve, ale válka a administrativní záležitosti jeho výstavbu pozdržely.

Stejně jako ostatní střediska v rámci 3 Údolí, tak i Courchevel vyrostl v lyžařské středisko prvotřídní kvality a postupně se z něj stal prestižní resort přitahující nejen francouzské celebrity, ale i velmi bohatou klientelu z celého světa.

Středisko kromě drahých luxusních hotelů, privátních chaletů s bazény a restaurací s michelinskými hvězdami nabízí i příjemné rodinné hotely za relativně dostupné ceny.

Courchevel se rozprostírá v několika úrovních označených dle nadmořské výšky – Courchevel 1300 (Le Praz) je tradiční horskou vesničkou, Courchevel 1550 a Courchevel 1650 (Moriond) mají spíše rodinný charakter a oblast 3 Údolí je z nich nejpřístupnější. Nejluxusnější částí je pak vyhlášený Courchevel 1850. Níže v údolí se pak nachází vesnička La Tania, jejíž spojení se střediskem Courchevel zajišťuje kabinová lanovka.

Typy skipasů:

Lokální skipas:

platí vždy pro příslušný místní lyžařský areál

Celoplošný skipas Les Trois Vallées:

platí neomezeně ve všech střediscích Les Trois Vallées

Místní vzdálenosti:

km ↔ Les Menuires Val Thorens Méribel-Mottaret Courchevel
Les Menuires - 9 km 44 km 40 km
Val Thorens 9 km - 53 km 49 km
Méribel-Mottaret 44 km 53 km - 11 km
Courchevel 40 km 49 km 11 km -

Místní skibus:

systém bezplatných skibusových linek funguje v rámci jednotlivých středisek Les Trois Vallées; jednotlivá střediska jsou navzájem propojena běžnými autobusovými linkami za poplatek, zpravidla s přestupem v Moûtiers

Doporučené trasy:

jsou uvedeny vždy na úvodní stránce každého střediska; vzdálenosti z Prahy a Brna jsou uváděny pro nejrychlejší trasu přes Rozvadov; kromě poplatku za roční švýcarskou dálniční známku (40 CHF) je nutno počítat i s dálničními poplatky na území Francie (cca 9 € / 100 km dálnice jednosměrně)

celý popis oblasti

Délka sjezdových tratí ve střediscích:

Les Menuires
Sjezdové tratě 160 km
 • 26
 • 73
 • 50
 • 11
Méribel / Mottaret
Sjezdové tratě 150 km
 • 23
 • 63
 • 49
 • 15
Val Thorens
Sjezdové tratě 150 km
 • 23
 • 56
 • 57
 • 14
 • hotelové
 • apartmánové
lyžařsky
*****
komplexně
*****

Francie, Savoie - Les Trois Vallées

služby místního skibusu v rámci platnosti skipasu či zdarma služby místního skibusu krytý či venkovní vyhřívaný bazén noční lyžování v rámci platnosti skipasu upravované tratě pro sáňky měřené sjezdové úseky půjčovna sněžných skútrů tandemový paragliding krytý tenisový kurt
Sjezdové tratě 160 km
přepravní zařízení:
 • 8
 • 13
 • 5
Praha 1140 km
Nadmořská výška: 1450 - 2850 m Brno 1345 km

2 dospělí

Skipas na 6 dní v ceně

od 14 180 Kč

10 zájezdů

lyžařsky
*****
komplexně
*****

Francie, Savoie - Les Trois Vallées

služby místního skibusu v rámci platnosti skipasu či zdarma služby místního skibusu krytý či venkovní vyhřívaný bazén zimní stadion či ledová plocha pro bruslení dětský park upravované tratě pro sáňky měřené sjezdové úseky půjčovna sněžných skútrů heliski tandemový paragliding krytý tenisový kurt Bowling
Sjezdové tratě 150 km
přepravní zařízení:
 • 9
 • 15
 • 1
Praha 1105 km
Nadmořská výška: 900 - 3230 m Brno 1310 km

2 dospělí

Skipas na 6 dní v ceně

od 25 580 Kč

7 zájezdů

lyžařsky
*****
komplexně
*****

Francie, Savoie - Les Trois Vallées

služby místního skibusu v rámci platnosti skipasu či zdarma služby místního skibusu krytý či venkovní vyhřívaný bazén zimní stadion či ledová plocha pro bruslení noční lyžování v rámci platnosti skipasu upravované tratě pro sáňky měřené sjezdové úseky půjčovna sněžných skútrů heliski tandemový paragliding Bowling
Sjezdové tratě 150 km
přepravní zařízení:
 • 14
 • 16
 • 6
Praha 1090 km
Nadmořská výška: 650 - 2952 m Brno 1295 km

2 dospělí

Skipas na 6 dní v ceně

od 17 980 Kč

3 zájezdy

20 zájezdů / ubytování

*****

Francie, Val Thorens

 • 0 m
 • ***
 • BS
 • ANO
 • Info
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
místností: trilo 4 Privilege
2 místnosti: bilo 4, bilo 2
3 místnosti: trilo 4, trilo 6
4 místnosti: quadrilo 6, quadrilo 6 Exclusive
5 místností: quintilo 8

dospělý od 19 890 Kč / os..

28.3. – 4.4.20, trilo 6

Detail zájezdu

♣♣♣♣

Francie, Les Menuires

 • 50 m
 • ***
 • BS
 • ANO
 • Info
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: mono 2
2 místnosti: bilo 4
3 místnosti: trilo 6
4 místnosti: quadrilo 8

dospělý od 9 790 Kč / os..

28.3. – 4.4.20, trilo 6

Detail zájezdu

♣♣♣♣

Francie, Les Menuires

 • 100 m
 • NE
 • BS
 • NE
 • Info
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
8 místností: chalet 14

dospělý od 10 590 Kč / os..

28.3. – 4.4.20, chalet 14

Detail zájezdu

♣♣♣♣

Francie, Les Menuires

 • 100 m
 • NE
 • BS
 • NE
 • Info
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
5 místností: chalet 8

dospělý od 11 790 Kč / os..

28.3. – 4.4.20, chalet 8

Detail zájezdu

♣♣♣♣

Francie, Les Menuires

 • 100 m
 • NE
 • BS
 • NE
 • Info
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
6 místností: chalet 10

dospělý od 12 290 Kč / os..

28.3. – 4.4.20, chalet 10

Detail zájezdu

****

Francie, Val Thorens

 • 150 m
 • ***
 • BS
 • ANO
 • Info
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
4 místnosti: quadrilo 6
5 místností: quintilo 8
7 místností: septilo 12

dospělý od 17 190 Kč / os..

28.3. – 4.4.20, septilo 12

Detail zájezdu

****

Francie, Les Menuires

 • 200 m
 • ***
 • BS
 • ANO
 • Info
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
2 místnosti: bilo 4, bilo 6
3 místnosti: trilo 6 typ A, trilo 6 typ B
4 místnosti: quadrilo 8
5 místností: quintilo 10

dospělý od 11 390 Kč / os..

28.3. – 4.4.20, quintilo 10

Detail zájezdu

****

Francie, Val Thorens

 • 50 m
 • ***
 • BS
 • ANO
 • Info
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
2 místnosti: bilo 4
3 místnosti: trilo 6
4 místnosti: quadrilo 8
5 místností: quintilo 10, quintilo 11, septilo 14

dospělý od 13 490 Kč / os..

28.3. – 4.4.20, septilo 14

Detail zájezdu

****

Francie, Les Menuires

 • 10 m
 • ***
 • BS
 • ANO
 • ANO
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: mono 2, studio 3, studio 4
2 místnosti: bilo 4
3 místnosti: trilo 6

dospělý od 8 890 Kč / os..

28.3. – 4.4.20, trilo 6

Detail zájezdu

****

Francie, Les Menuires

 • 10 m
 • ***
 • BS
 • ANO
 • Info
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
2 místnosti: bilo 4, bilo 6
3 místnosti: trilo 6, trilo 7, trilo 8
4 místnosti: quadrilo 10

dospělý od 9 990 Kč / os..

28.3. – 4.4.20, quadrilo 10

Detail zájezdu
Sleva 300 Kč