NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Popis oblasti

Les Trois Vallées

Les Trois Vallées neboli Tři údolí jsou nejrozsáhlejší lyžařskou oblastí nejen ve Francii, ale dokonce i na celém světě. Celkových 610 km upravených sjezdových tratí vzájemně propojených moderní a výkonnou sítí lanovek a vleků umožňuje takřka nepřetržité lyžování. Tato oblast se nachází v savojském údolí Tarentaise, nedaleko města Albertville, které je stejně jako Les Trois Vallées spojeno s Olympijskými hrami v roce 1992. Celý skiareál tvoří střediska Les Menuires, Val Thorens, Méribel-Mottaret a Courchevel. Propojenost s tzv. čtvrtým údolím, ve kterém leží sousední středisko Orelle, umožňuje zavítat do této megaoblasti i z údolí Maurienne, často i za zvýhodněné ceny 1denních skipasů. Klimatické podmínky, vysoká nadmořská výška, přítomnost ledovců i stále zdokonalovaný systém umělého zasněžování umožňují lyžování až 7 měsíců v roce. Nepřeberné množství terénů nabízí takřka neomezené možnosti jízdy na upravených tratích všech stupňů obtížnosti či jízdu v hlubokém prašanu. Dokonalost umocňuje i fakt, že lyžování začíná i končí každý den u dveří Vaší residence či hotelu. Oblast je lemována třítisícovými horami, z jejichž vrcholků máte jako na dlani nejen celé panorama francouzských Alp včetně majestátního masivu Mont Blancu, ale lze spatřit i Alpy švýcarské či italské. Skipasy jsou dvou kategorií, v základní ceně jsou skipasy pro jednotlivé areály či si za příplatek můžete skipas rozšířit na celou oblast Tří údolí. Maximálně rozmanitá je i après-ski nabídka, kdy můžete vyzkoušet některý z rozličných sportů, odpočinout si v relaxačním centru, zatančit si v barech či jen tak posedět v místních restauracích a vychutnávat znamenité francouzské víno či vyhlášené savojské gastronomické speciality.

typy skipasů:

lokální skipas:

platí vždy pro příslušný místní lyžařský areál

celoplošný skipas Les Trois Vallées:

platí neomezeně ve všech střediscích Les Trois Vallées

místní skibus:

systém bezplatných skibusových linek funguje v rámci jednotlivých středisek Les Trois Vallées; jednotlivá střediska jsou navzájem propojena běžnými autobusovými linkami za poplatek, zpravidla s přestupem v Moûtiers

místní vzdálenosti:

km

Les Menuires

Val Thorens

Méribel-Mottaret

Courchevel

Les Menuires

-

9 km

44 km

40 km

Val Thorens

9 km

-

53 km

49 km

Méribel-Mottaret

44 km

53 km

-

11 km

Courchevel

40 km

49 km

11 km

-

doporučené trasy:

jsou uvedeny vždy na úvodní stránce každého střediska; vzdálenosti z Prahy a Brna jsou uváděny pro nejrychlejší trasu přes Rozvadov; kromě poplatku za roční švýcarskou dálniční známku (40 CHF) je nutno počítat i s dálničními poplatky na území Francie (cca 9 € / 100 km dálnice jednosměrně)

Lyžařská střediska

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?