NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 52

 • 20×
 • 25×

Sjezdové tratě: 250 km

 • 65 km
 • 73 km
 • 80 km
 • 32 km

Běžecké tratě: 35 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

1200 - 2800 m n. m.

Lyžování v Serre Chevalier

 • s 250 km sjezdovek jedna z nejrozsáhlejších francouzských lyžařských oblastí
 • vysoké procento černých a červených sjezdovek se značným převýšením
 • špičková závodní sjezdovka Luca Alphanda v Chantemerle
 • velmi dobré sněhové podmínky po celou zimní sezónu
 • adrenalinová atrakce v podobě závěsné dráhy Tyrolienne
 • na francouzské poměry větší vzdálenost ubytovacích kapacit od lyžování

Serre Chevalier – sportovní, členitá a rozsáhlá lyžařská oblast

Serre Chevalier je sportovní, členitá a rozsáhlá lyžařská oblast položená mezi průsmykem Lautaret a údolím řeky Durance. Se svými 250 km sjezdovek se řadí mezi největší ve Francii. V regionu nalezneme celkem 13 vesniček a 4 lyžařské části (Serre Chevalier 1200 - Briançon, Serre Chevalier 1350 - Chantemerle, Serre Chevalier 1400 - Villeneuve, Serre Chevalier 1500 - Le Monêtier-les-Bains), což je samo o sobě zárukou skutečně pestrého výběru. Skipas Grande Galaxie navíc umožňuje bezplatnou návštěvu středisek Montgenèvre, Sestriere, Les 2 Alpes a Alpe d’Huez.

Ideální volba pro lyžaře se sportovními ambicemi

Celkově vysoké procento černých a červených sjezdovek se značným převýšením je výzvou pro opravdové sportovce, šlo též o oficiální tréninkové svahy pro zimní Olympiádu 2006 v Turíně. Více než 80 % všech sjezdových tratí se nachází v nadmořské výšce nad 2.000 metrů. Naleznete zde nepřeberné množství členitých červených a modrých sjezdovek vhodných pro carving. Špičková závodní sjezdovka v Chantemerle nese jméno místního rodáka a celkového vítěze Světového poháru v roce 1997 Luca Alphanda, za zmínku však stojí i další unikátní černá sjezdovka Casse de Bœuf. Severní a severovýchodní svahy předurčují dobré sněhové podmínky po celou zimní sezónu. Zejména v prosinci a lednu je zde však proto poněkud méně slunce. Sjezdovky Serre Chevalier jsou obecně velmi dobře upravované, přičemž obzvláštní péče je věnována úpravě dětských pist. Středisko nabízí i několik snowparků pro rozdílně zkušené vyznavače freestylového lyžování a snowboardingu a zároveň i mnoho svahů ideálních pro freeride.

Poslední progresivní novinky ve středisku

Od minulé sezóny poutá pozornost nová horní stanice slavné lanovky v Chantemerle, kde si návštěvníci mohou prohlédnout i mechanismus kladek a protizávaží. Již několik sezón má za sebou moderní adrenalinová atrakce v podobě závěsné dráhy Tyrolienne. Unikátní je možnost grilování na svahu na určených místech – s klobáskou v batohu můžete směřovat přímo k připravenému nažhavenému grilu. Stále se zlepšuje možnosti připojení na wi-fi v rámci celé lyžařské oblasti. Za zmínku stojí celková ekologická transformace údolí Serre Chevalier, cílem jsou nulové emise skleníkových plynů do roku 2030.

Zajímavý Briançon, nejvýše položené město ve Francii

Navštivte historicky zajímavý střed Briançonu, nejvýše položeného města Francie (1.167 – 2.540 m), s hradem a opevněním z dob Ludvíka XIV. od známého vojenského stavitele markýze Vaubana, zapsaný na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Aktivní polyžařskou zábavu a odpočinek v Serre Chevalier garantují např. bowling, kryté tenisové kurty, sportovní a vodní centrum v Briançonu nebo lázně s přírodními termálními prameny o teplotě 37 °C a venkovními i vnitřními bazény na ploše 4.500 m² v Le Monêtier-les-Bains. Atraktivní jsou i projížďky rolbou, paragliding, jízdy autem na ledu, lety balónem, sněžné skútry, procházky na sněžnicích, snowkiting a mnoho dalšího.

Typy skipasů:

Serre Chevalier

platí pro skiareál Serre Chevalier Vallée (Briançon, Chantemerle, Villeneuve, Le Monêtier-les-Bains)

Grande Galaxie

bezplatné rozšíření platí navíc na 1 den lyžování ve střediscích Alpe d’Huez, Les 2 Alpes, Montgenèvre a Sestriere; pouze v období 16. 12. 2023 – 16. 3. 2024 a znovu od 23. 3. 2024 do uzavírky jednotlivých skiresortů (platnost skipasu Grande Galaxie může být omezena v závislosti na sněhových podmínkách a dohodách mezi středisky; březnová pauza platnosti jde na vrub konání akce Tomorrowland v období 16. 3. – 23. 3. v Alpe d’Huez)

Místní vzdálenosti:

Chantemerle

Briançon: 6 km
Le Monêtier-les-Bains: 9 km
Montgenèvre: 16 km
Sestriere: 35 km
Les 2 Alpes: 55 km
Alpe d‘Huez: 70 km
dálnice: 35 km

Místní skibus:

několik vzájemně propojených skibusových linek mezi Briançon, Chantemerle, Villeneuve a Le Monêtier-les-Bains

Doporučené trasy:

Praha, Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Lindau, Bregenz, Chur, San Bernardino, Como a dále Novara, Torino, Susa, dálniční sjezd Oulx Est, Clavière, Montgenèvre, Briançon, Chantemerle, Villeneuve

Bratislava / Brno, Wien, Klagenfurt, Udine, Padova, Bergamo, Milano a dále Novara, Torino, Susa, dálniční sjezd Oulx Est, Clavière, Montgenèvre, Briançon, Chantemerle, Villeneuve

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?