NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 20

  • 11×

Sjezdové tratě: 47 km

  • 25 km
  • 15,8 km
  • 6,2 km

Běžecké tratě: 14,2 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

1162 - 2270 m n. m.

Lyžování v Aprice

  • mezi Čechy jedna z nejoblíbenějších italských lyžařských destinací
  • sjezdovky v ideálním poměru co do rozmanitosti a náročnosti
  • letos nová 10místná kabinková lanovka Magnolta
  • moderní umělé zasněžování a skvěle upravené tratě
  • jedno z cenově nejpřístupnějších středisek Alp
  • vyšší časová náročnost při cestě z ČR

Aprica – parádní lyžování za skvělou cenu

Italské lyžařské středisko Aprica leží v oblasti Valtellina lombardské provincie Sondrio. Nachází se v nadmořské výšce 1.200 metrů na průsmyku Passo d’Aprica oddělujícím horská údolí Valtellina a Valcamonica.

Přestože Aprica je lyžařské středisko rozměrů menších, má dozajista co nabídnout i nemalé části českých lyžařů, protože boduje především finančními podmínkami tak lákavými, že se odmítat dají jen stěží. Atraktivní jsou v Aprice ceny nejen ubytování, ale i skipasů.

Není proto divu, že se lyžařské zájezdy do střediska Aprica u nás zařadily mezi vůbec nejprodávanější z nekonečně pestré lyžařské nabídky Itálie.

Jeden z nejtradičnějších italských skiresortů

Aprica patří mezi nejtradičnější italské skiresorty vůbec, první vlek zde byl zprovozněn již roku 1942 a dnes má neuvěřitelný potenciál – je to městečko s necelými 2.000 obyvateli, může však nabídnout až 40.000 rekreačních lůžek v ubytovacích zařízeních různého typu a turistická infrastruktura zde patří mezi ty nadmíru rozvinuté – najdete zde mimo jiné plavecký bazén s relaxačním centrem, bruslení, noční lyžování, půjčovnu sněžných skútrů, jízdu na psích spřeženích a mnoho dalšího, o živém centru Apricy s nespočtem obchodů, barů a restaurací ani nemluvě.

Dokonalá propojenost celého skiareálu na lyžích

Pojďme však k tomu nejdůležitějšímu, za čím sem návštěvníci přijíždějí, tedy k lyžování. Aprica se může pyšnit 47 km sjezdovek (z toho 6 km černých, 16 km červených a 25 km modrých).

Celková hodinová přepravní kapacita činí slušných 25.100 osob. Letos návštěvníky potěší nová kabina č. 1 Magnolta (namísto 6místné 10místná), loni nová 4sedačka nahradila 2sedačku Piana Galli též v sektoru Magnolta, s novým výchozím místem konečně na sluníčku.

Výhodou lyžařského střediska Aprica je bezesporu dokonalá kompletní vzájemná propojenost celého skiareálu na lyžích. Sjezdovky v Aprice jsou namíchány v maximálně ideálním poměru co do rozmanitosti a náročnosti.

Speciálním lákadlem hlavně pro rodiny s dětmi je široká nabídka pro nejmenší včetně krátkých lanovek a několika praktických pojízdných koberců, nacházející se na pozvolném úpatí sjezdovek směřujících přímo do centra městečka.

Pro návštěvníky je nespornou výhodou střediska Aprica poloha všech ubytovacích kapacit v absolutní blízkosti lyžování, a tak zde lze snadno strávit celý pobyt bez použití auta.

Lyžování s instruktorem v ceně zájezdu

Velmi kladného přijetí se dočkala nedávná novinka naší CK, totiž služby lyžařského instruktora zdarma na 2 hodiny na vylepšení stylu. Pro děti je zde zase oblíbená SKI FUNTAZIE ACADEMY neboli lyžařská škola s instruktorem v českém jazyce pro děti ve věku 5–12 let. A nesmíme zapomenout ani na již tradiční uvítací párty s welcome drinkem zdarma (v pondělí od 11,00 u sedačkové lanovky Alpe Vago – platí pro pobyty minimálně na 5 nocí). 

Poloha relativně daleko od dálnice

Skiareál Aprica se řadí do kategorie středisek spíše menších až středních. Jeho nižší nadmořská výška ve spodních partiích limituje kvalitu a množství sněhu v jarních měsících. Také zde téměř neexistují možnosti volného terénu a slabší je i nabídka „speciálek“ pro milovníky freestyle snowboardingu. Zmínit bychom měli i pro Itálii ještě stále nepříznivý poměr vleků k sedačkám a kabinám, v průměru starší přepravní zařízení a celkově jen slabší zázemí a vybavenost zdejších ubytovacích kapacit. Z pohledu dopravy jde spíše o odlehlejší místo, v porovnání s ostatními italskými středisky leží relativně daleko od dálnice.

Typy skipasů:

Aprica

platí pro skiareál Aprica

Valadaski

platí navíc pro 1 den (skipasy 5 dnů platnosti) či 2 dny (skipasy od 6 dnů) lyžování ve skiareálu Tonale / Ponte di Legno

Místní vzdálenosti:

Aprica

Edolo: 15 km
Sondrio: 30 km
dálnice / směr Brenner: 115 km
dálnice / směr Landeck: 180 km

Důležité informace:

ve skimapě není zakreslena řada modrých sjezdovek ve spodní části skiareálu

Místní skibus:

místní linka po Aprice

Doporučené trasy:

varianta A

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Garmisch-Partenkirchen

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Innsbruck

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg, Innsbruck

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg, Innsbruck

a dále

Imst, tunel u Landecku, Scuol, Zernez, Berninapass, Tirano, Tresenda, Aprica

varianta B

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg

a dále

Innsbruck, Brenner, Bolzano, dálniční sjezd St. Michele / Mezzocorona, Mezzolombardo, Cles, Malé, Tonale, Edolo, Aprica

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?