Valtellina

Valtellina – oč od nás vzdálenější, o to cenově příznivější část Lombardie

Oblast Valtellina, zahrnující též Alta Valtellinu vyčleněnou na tomto webu samostatně, leží na samém severu Itálie, kde ze strany západní a severní sousedí se švýcarským Engadinem se světoznámým střediskem St. Moritz, na východě hraničí se známou a oblíbenou oblastí Skirama Dolomiti a na jihu sahá až ke břehům jezera Lago di Como. V nedalekém okolí provinční metropole Sondrio se nachází řada lyžařských areálů, z nichž jsme i pro zimní sezónu 2014 / 2015 znovu vybrali 3 největší - Apricu, Madesimo a Chiesu Valmalenco.

Aprica, Madesimo a Chiesa Valmalenco – menší, avšak sympatická střediska

Přestože se jedná o lyžařská střediska, alespoň v porovnání s nabídkou Dolomiti Superski, Skiramy Dolomiti, Alta Valtelliny a Valle d’Aosta, rozměrů menších, mají dozajista co nabídnout i nemalé části českých lyžařů, o čemž nejlépe svědčí jejich okamžitě po uvedení na trh získaná a nadále rostoucí obliba. Po byť jen letmém nahlédnutí do ceníkových stránek těchto středisek by se mohlo zdát, že důvodem jsou hlavně nízké cenové relace. Ano, to je pravda, ale důvody jsou i další, u každého jednotlivého střediska trochu odlišné.

Aprica – kompletní infrastruktura přímo u sjezdovek

Aprica, posazená na stejnojmenném průsmyku mezi Valtellinou a Val Camonicou, nabízí kompaktní a převážně na severním svahu situovaný skiareál, velkou lůžkovou kapacitu v rámci ubytovacích zařízení v pěší vzdálenosti od lyžování, ale též, na středisko této velikosti, až nevídaně kompletní infrastrukturu. A vůči takto široké a kvalitní nabídce jsou některé námi nabízené ceny až úsměvné.

Chiesa Valmalenco – největší kabina na světě a sjezdovka Gustava Thöniho

Chiesa Valmalenco naopak disponuje ubytovací kapacitou jen velmi limitovanou, a to navíc s povinností každodenního sednutí do auta, nalezneme zde však povětšinou moderní lanovky, včetně největší jednopodlažní kabiny na světě zvané Snow Eagle, ale především vynikající sjezdovky (jednu z nich projektoval sám olympijský vítěz ze Sappora 1972 Gustavo Thöni), na kterých se navíc ve všední dny o dalšího lyžaře téměř „nezavadí“.

Madesimo – módní lokalita italských celebrit

A Madesimo? To je opravdová lahůdka. Vysoká nadmořská výška, záplavy prašanu, na Itálii velmi nadstandardní množství volného terénu, moderní přepravní zařízení, luxusní, převážně náročnější sjezdovky, finančně nákladnější ubytovací kapacity přímo na svahu či ekonomicky výhodnější s malým dojížděním i více než slušná infrastruktura - to je dnešní Madesimo, největší, nejprestižnější a momentálně i „nejmódnější“ místní skiareál. Sem jezdí za zábavou na sněhu třeba motocyklová legenda Valentino Rossi či syn expremiéra Silvia Berlusconiho.

„Vyhlídková jízda“ po horských silnicích

Všechna zmíněná střediska však mají i jedno výrazné negativum - velkou vzdálenost od všech dálničních tahů. Avšak ten, kdo se toho nezalekne a absolvuje, dle zvolené trasy a střediska, 115 až 205 posledních (a díky nádherné alpské krajině vizuálně náležitě atraktivních) kilometrů mimo dálnici, bude patřičně odměněn a jistě se sem bude rád vracet i v budoucnu.

3 počet lyžařských středisek

Aprica

Itálie, Valtellina

* * *
/
* * * *

82 %

sjezdové tratě: 46 km

přepravní zařízení:

Parkování
2
Lanovka
7
Vlek
11

nadmořské výšky areálu:

1162 1716 2270

běžecké tratě: 14,2 km

cena na osobu:

od 1 990

Chiesa Valmalenco

Itálie, Valtellina

* * *
/
* * * *

49 %

sjezdové tratě: 35 km

přepravní zařízení:

Parkování
2
Lanovka
9
Vlek
3

nadmořské výšky areálu:

985 1669 2353

běžecké tratě: 32 km

cena na osobu:

od 2 890

Madesimo

Itálie, Valtellina

* * * *
/
* * * *

70 %

sjezdové tratě: 50 km

přepravní zařízení:

Parkování
3
Lanovka
9
Vlek
0

nadmořské výšky areálu:

1082 1981 2880

běžecké tratě: 25,5 km

cena na osobu:

od 2 090

3 počet lyžařských středisek

42 zájezdů / ubytování

42 zájezdů / ubytování

Lyžařské terény:

Sjezdové tratě 0 km

Délka sjezdových tratí ve střediscích:

Aprica 46 km

82%

 • Černá 6,2 km
  13,5 %
 • Červená 15,8 km
  34,3 %
 • Modrá 24 km
  52,2 %

Chiesa Valmalenco 35 km

49%

 • Černá 8 km
  22,9 %
 • Červená 14 km
  40 %
 • Modrá 13 km
  37,1 %

Madesimo 50 km

70%

 • Černá 8,3 km
  16,6 %
 • Červená 26,9 km
  53,8 %
 • Modrá 14,8 km
  29,6 %
Ski funtazie klub Ski Funtazie klub

dětský animační program
v českém jazyce

Skisets Zapůjčení lyžařského vybavení

objednejte si zapůjčení lyžařského a snowboardového vybavení v ČR a vyzvedněte si jej až ve středisku

Seznam našich poboček Seznam poboček NEV-DAMA

zájezdy zakoupíte na pobočkách
CK Fischer / NEV-DAMA

SAPPADA - provoz areálu!

14. 03. 2018

Od pondělí 19.03. bude v provozu pouze lanovka Pian dei Nidi, Monte Siera a dětský vlek Creta Forata.

Nejlepší volbou je lyžování v Alpách!!!

05. 03. 2018

V ČR je hlášeno oteplení... :( Zvolte proto lyžařský zájezd do alpských středisek, kde jsou sjezdovky skvěle upravené a u lanovek se nečekají žádné fronty. Můžete si vybrat z lákavé nabídky našich last minute zájezdů.

Důležité upozornění: PASSO ROLLE

19. 12. 2017

Před sezónou probíhaly změny majetkoprávního uspořádání ve skiareálu Passo Rolle, z čehož pramenila nejistota ohledně jeho zprovoznění; nyní však je již vše vyřešeno, skiareál je v běžném provozu a řádný průběh zimní sezóny 2017 / 2018 není nijak ohrožen.

Důležité upozornění: LIVIGNO, BORMIO, SANTA CATERINA!

18. 12. 2017

Dovolujeme si upozornit naše klienty na novou možnost ON-LINE zakoupení průjezdu švýcarským tunelem Munt La Schera za zvýhodněné ceny po celou zimní sezónu 2017/2018.

Možnosti reklamace a spory

09. 01. 2016

Dovolujeme si Vás informovat, že při zakoupení zájezdu online je rovněž možné k řešení eventuálního sporu využít platformu řešení sporů online. https://www.nev-dama.cz/dulezite-informace/moznosti-reklama-spory  

pravidelně aktualizujeme: Sněhové zpravodajství

Aktuální sněhové zpravodajství z Alp pravidelně aktualizujeme.

Náš tip na lyžařské zájezdy

Vybraná lyžařská střediska