NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Popis oblasti

Valtellina – vzdálenější, ale cenově příznivější část Lombardie

Oblast Valtellina, zahrnující též Alta Valtellinu vyčleněnou na tomto webu samostatně, leží na samém severu Itálie, kde ze strany západní a severní sousedí se švýcarským Engadinem se světoznámým střediskem St. Moritz, na východě hraničí se známou a oblíbenou oblastí Skirama Dolomiti Adamello Brenta a na jihu sahá až ke břehům jezera Lago di Como. V nedalekém okolí provinční metropole Sondrio se nachází řada lyžařských areálů, z nichž jsme i pro nadcházející zimní sezónu znovu vybrali 3 největší – Apricu, MadesimoChiesu Valmalenco.

Aprica, MadesimoChiesa Valmalenco – menší, avšak sympatická střediska

Přestože se jedná o lyžařská střediska, alespoň v porovnání s nabídkou Dolomiti Superski, Skiramy Dolomiti Adamello Brenta, Alta Valtelliny a Valle d’Aosta, rozměrů menších, mají dozajista co nabídnout i nemalé části zahraničních lyžařů. Po byť jen letmém nahlédnutí do ceníkových stránek těchto středisek by se mohlo zdát, že důvodem jsou hlavně nízké cenové relace. Ano, to je pravda, ale důvody jsou i další, u každého jednotlivého střediska trochu odlišné.

Aprica – kompletní infrastruktura přímo u sjezdovek

Aprica, posazená na stejnojmenném průsmyku mezi Valtellinou a Val Camonicou, nabízí kompaktní a převážně na severním svahu situovaný skiareál, velkou lůžkovou kapacitu v rámci ubytovacích zařízení v pěší vzdálenosti od lyžování, ale též, na středisko této velikosti, až nevídaně kompletní infrastrukturu. A vůči takto široké a kvalitní nabídce jsou některé námi nabízené ceny až úsměvné.

Chiesa Valmalenco – největší kabina na světě a sjezdovka Gustava Thöniho

Chiesa Valmalenco naopak disponuje ubytovací kapacitou jen velmi limitovanou, a to navíc s povinností každodenního sednutí do auta, nalezneme zde však povětšinou moderní lanovky, včetně největší jednopodlažní kabiny na světě zvané Snow Eagle, ale především vynikající sjezdovky (jednu z nich projektoval sám olympijský vítěz ze Sappora 1972 Gustavo Thöni), na kterých se navíc ve všední dny o dalšího lyžaře téměř „nezavadí“.

Madesimo – módní lokalita italských celebrit

A Madesimo? To je opravdová lahůdka. Vysoká nadmořská výška, záplavy prašanu, na Itálii velmi nadstandardní množství volného terénu, moderní přepravní zařízení, luxusní, převážně náročnější sjezdovky, finančně nákladnější ubytovací kapacity přímo na svahu či ekonomicky výhodnější s malým dojížděním i více než slušná infrastruktura – to je dnešní Madesimo, největší, nejprestižnější a momentálně i „nejmódnější“ místní skiareál. Sem jezdí za zábavou na sněhu třeba motocyklová legenda Valentino Rossi či bývalí fotbalisté Squadry Azzurry, mistr světa Gianluca Zambrotta i vicemistr světa a trenér národního týmu Roberto Donadoni.

„Vyhlídková jízda“ po horských silnicích

Všechna zmíněná střediska však mají i jedno výrazné negativum – velkou vzdálenost od všech dálničních tahů. Avšak ten, kdo se toho nezalekne a absolvuje, dle zvolené trasy a střediska, 115 až 205 posledních (a díky nádherné alpské krajině vizuálně náležitě atraktivních) kilometrů mimo dálnici, bude patřičně odměněn a jistě se sem bude rád vracet i v budoucnu.

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?