NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 32

 • 15×
 • 11×

Sjezdové tratě: 77 km

 • 17 km
 • 47 km
 • 13 km

Běžecké tratě: 40 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

1809 - 2798 m n. m.

Lyžování v Livignu

 • 77 kilometrů abnormálně širokých sjezdovek různých náročností
 • 40 kilometrů perfektně udržovaných běžeckých tratí
 • 3 rozsáhlé snowparky, jež patří k nejlepším v italských Alpách
 • 32 nejmodernějších přepravních zařízení
 • velmi dlouhá sezóna díky vysoké nadmořské výšce
 • složitější dopravní dostupnost a vyšší finanční náročnost

Livigno – jedno z nejlepších lyžařských středisek v Itálii i v celé Evropě

Jedním z nejlepších lyžařských středisek v Itálii i v celé Evropě je Livigno v oblasti Alta Valtellina. Toto středisko se skládá ze skiareálů Carosello a Mottolino. Díky vskutku vysokohorské poloze Livigna v 1 809–2 798 m n. m. je zde zajištěn bohatý příděl sněhové nadílky i v okrajových měsících zimní sezony. Ne náhodou se mu přezdívá “malý Tibet”. K tomu je však nutno připočíst i stále propracovanější systém umělého vysněžování. Lyžařské středisko Livigno se pyšní mimo jiné 77 kilometry abnormálně širokých sjezdovek různých náročností a 40 kilometry perfektně udržovaných běžeckých tratí pro obě techniky, což z něj činí ráj milovníků úzkých prkýnek a místo přípravy mnoha závodníků Světového poháru běžců i biatlonistů. Dále zde najdete 3 rozsáhlé snowparky, které patří k nejlepším v italských Alpách, nebo 32 nejmodernějších přepravních zařízení.

Na své si v Livignu přijdou freerideři (volné terény i specializovaná freeride zóna), zkušení lyžaři (luxusní černé „padáky“ na severním úbočí Mottolina), středně pokročilí lyžaři (množství červených sjezdovek ve vyšších částích Carosella a středu Mottolina) i začátečníci (cvičné svahy ve spodní části Carosella) a rodiny s dětmi (nový dětský park na vrcholu Mottolina).

Příjemné novinky posledních let

Livigno je proslulé neutuchajícím tempem technických inovací. Po dokončení nové hlavní nástupní stanice skiareálu Mottolino s novou půjčovnou lyží a lyžařskou školou se letos pokračovalo výstavbou nového podzemního parkoviště s kapacitou 500 míst pro auta a 20 míst pro autobusy. Před 3 lety se veřejnosti představila nová 6sedačková lanovka z Passo d’Eira na vrchol Mottolina s novým dětským parkem. Předtím byla realizována obnova páteřní kabinkové lanovky Carosello 3000.  

O dokonalou úpravu sjezdovek orientovaných na všechny světové strany se stará početná flotila nejmodernějších roleb.

Dějiště špičkových světových sportovních událostí

V roce 2026 se Livigno stane dějištěm snowboardových a freestylových soutěží Zimní olympiády, jejímiž centry budou Milán a Cortina d’Ampezzo. Na konci zimní sezóny se v Livignu tradičně koná Pliemas (dříve Free Heel Fest), největší evropské setkání vyznavačů telemarku. Populární dálkový běh La Sgambeda otevírá pravidelně termínovou listinu seriálu Visma Ski Classics. Ideální podmínky a terény pro skialpinismus činí z Livigna Mekku vyznavačů tohoto sportu, jenž se od roku 2026 bude moci pyšnit přívlastkem „olympijský“.

Městečko tepající rušným životem

V Livignu naprosto precizně funguje síť 4 linek místních skibusů, jež je nově doplněna o dvě linky zajišťující rovněž zdarma kyvadlově každých 10 minut nejrychlejší spojení skiareálů Mottolino a Carosello.

Livigno disponuje také bohatými možnostmi polyžařské zábavy, jako např. skvělým bazénovým a wellness světem Aqua Granda (u skipasu na min. 6 dní je vstup do části Slide and Fun na 1 hodinu zdarma, další vstupy lze zakoupit výhodně u delegáta CK) i unikátní možností laciných nákupů („za hubičku“ jsou zejména paliva a alkohol) v poslední bezcelní zóně v rámci EU.

V restauracích na sjezdovkách je Wi-Fi připojení zdarma, nutná je jen registrace přes turistické centrum APT. Naše CK organizuje oblíbené uvítací párty pro všechny klienty s pobyty minimálně na 5 nocí.

Výhled na nové propojení lanovkou mezi skiareály Carosello a Mottolino

Snad už od zimy 2023/24 bude v provozu nové propojení lanovkou mezi skiareály Carosello a Mottolino, projekt byl bohužel letos o rok odložen. Je to jedno z mála negativ aktuální zimní sezóny. Za ta další bychom mohli považovat vyšší finanční náročnost střediska, korespondující však s kvalitou a neustálým převisem poptávky (cenově lákavý je zde však alespoň úvod sezóny). Nepropojenost Carosella a Mottolina „na lyžích“ je však jen malou vadou na kráse, precizně fungující skibusy jakékoli větší časové prodlevy vylučují.

Možná narazíte na určitou disproporci v kilometráži zdejších pist – provozovatelem udávaných impozantních 115 km sjezdovek obsahuje i různé traverzy a neupravené sjezdy.

Co je však neoddiskutovatelným minusem Livigna, to je složitější dopravní dostupnost, jež je daní za vysokohorskou izolovanou polohu resortu. Nad tunelem ze Švýcarska často visí hrozba v podobě dopravní zácpy, nyní existuje alespoň možnost koupit průjezd tunelem online předem za nižší cenu. Přístup do dalších středisek Alta Valtelliny je pak jen přes průsmyk Passo Foscagno (2 291 m).

Typy skipasů:

Livigno

platí pro skiareály Carosello a Mottolino

Alta Valtellina

platí navíc pro skiareály Bormio, San Colombano a Santa Caterina

Místní skibus:

4 linky (žlutá, modrá, červená a zelená, aktivní 7:30 až 20:00) vzájemně propojující celé Livigno „město“ se skiareály Mottolino a Carosello; nově dvě linky SKI LINK (Teola – Carosello 3000 a Mottolino – Valandrea Botarel) zajišťující gratis kyvadlově každých 10 minut nejrychlejší spojení skiareálů Mottolino a Carosello (aktivní denně 9:30 až 16:00); linka Trepalle – Livigno, meziměstská linka Livigno – Isolaccia / skiareál San Colombano – Bormio v ceně skipasu Alta Valtellina

Místní vzdálenosti:

Livigno

Trepalle: 9 km
Isolaccia: 30 km
Bormio: 38 km
Santa Caterina: 50 km
dálnice: 110 km

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Garmisch-Partenkirchen

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Innsbruck

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg, Innsbruck

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg, Innsbruck

a dále

Imst, tunel u Landecku, Scuol, Zernez, Livigno

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?