NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 35

 • 25×

Sjezdové tratě: 120 km

 • 45 km
 • 59 km
 • 16 km

Běžecké tratě: 70 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

871 - 2843 m n. m.

Vážení zákazníci,
rádi bychom vás upozornili, že informace uvedené o lyžařském středisku nejsou aktualizované. Vzhledem k tomu, že středisko ještě nezveřejnilo všechny aktuality ohledně sezóny 2024/2025, mohou se některé údaje změnit.
V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailu info@nev-dama.cz.
Děkujeme za pochopení.

Lyžování ve středisku Cortina d‘Ampezzo

 • nejoblíbenější lyžařská destinace regionu Veneto v nejkrásnějších místech Dolomit
 • špičkové sjezdovky v ideálním poměru co do rozmanitosti a náročnosti
 • pořadatel zimní olympiády 1956 a znovu i té nejbližší v roce 2026
 • unikátní možnost vydat se na lyžích po stopách bojů I. světové války
 • dobře fungující síť 35 lanovek a 70 km upravovaných běžeckých stop
 • dostatek polyžařské zábavy a ojediněle noblesní atmosféra městečka Cortina d‘Ampezzo
 • vyšší cenová hladina a poloha na samém okraji oblasti Dolomiti Superski

Dějiště 2 zimních olympiád a stopy bojů I. světové války – to vše najdete v luxusním středisku Cortina d‘Ampezzo

Legendární dějiště zimních olympijských her z roku 1956 Cortina d‘Ampezzo se rozprostírá doslova v objetí majestátních skalnatých Dolomit. Noblesní Cortina těží ze slavné historie, přičemž ta se na mnoha místech projevuje i vyššími cenami a někdy i poněkud omšelým luxusem. Lyžaři tady ale nebudou litovat. Nejkrásnější sjezdovky Itálie se tu vinou přímo mezi kolmými skalními štíty a takřka všechny ze 120 km sjezdovek všech obtížností jsou uměle zasněžované a pečlivě upravené.

Lyžařské terény zasazené do nejkrásnějšího přírodního amfiteátru Dolomit

Cortina d’Ampezzo, to jsou především lyžařské terény všech šířek, sklonů a obtížností zasazené do toho absolutně nejkrásnějšího přírodního amfiteátru Dolomit. Zmínit lze zajímavou nabídku hrůzyplných černých „stěn“, široký vějíř středně náročných tratí i pestrou paletu modrých sjezdovek vinoucích se do údolí ze všech stran v úchvatných a nenapodobitelných scenériích.

Orientace svahů na všechny světové strany umožňuje celodenní „cestování“ za slunečními paprsky. Vysoká nadmořská výška zase podporuje na italské poměry bohatou škálu volného terénu.

Pravidelné závody Světových pohárů

Nadstandardně vysoké procento kabinových a sedačkových lanovek odpovídá náročnosti zdejší klientely. Že je místní lyžařská infrastruktura vskutku špičková, o tom svědčí mimo jiné pravidelné závody Světového poháru v alpském lyžování, v této sezóně se ženy představí na sjezdovce „Tofana“ 26.–28. 1. 2024 ve 2 sjezdech a 1 superobřím slalomu. Na závody Světového poháru v paralelním obřím slalomu ve snowboardingu mužů i žen můžete v Cortině na Falorii přijít fandit Ester Ledecké 16. 12. 2023 a 8.–9. 3. 2024 můžete tamtéž na sjezdovce Tondi povzbudit i Evu Adamczykovou při závodech Světového poháru ve snowboarcrossu. V roce 2021 byla Cortina pořadatelem Mistrovství světa v alpském lyžování.

Cortina d’Ampezzo po 70 letech znovu pod 5 spojenými kruhy v novém kabátu

Cortina d’Ampezzo nese od roku 1956 přídomek „olympijská“, což z ní činí již tak výjimečnou adresu, ovšem přidělením části zimní olympiády 2026 (budou zde sjezdové disciplíny žen, boby, saně, skeleton a curling) spolu s lombardskou metropolí Milán se dostala do zcela elitního klubu, kam již náleží pouze St. Moritz, Lake Placid a Innsbruck, doposud jediní dvojnásobní organizátoři ZOH. V této souvislosti nastala léta nevídaná exploze změn, výstavby a vylepšení místní infrastruktury. Před 3 lety došlo k výměně historické pomalé kabiny Freccia nel cielo z centra Cortiny na Tofanu (Col Druscié) za moderní 10místnou kabinku. Rozsáhlá vylepšení doznaly sjezdovky Olympia, Vertigine a Druscié, od loňska navíc posílila sestavu sjezdovek zcela nová pista Lino Lacedelli v oblasti Cinque Torri, specializovaná pro tréninky a závody. Nová 10místná gondola Son dei Prade - Bai de Dones, dokončená v lednu 2021 a spojující zóny Pocol a 5 Torri, zásadně zredukovala automobilový provoz ve směru na Passo Falzarego. Nová 4sedačka Pian Ra Valles/Bus Tofana s mezistanicí pak nahradila dvě zastaralé lanovky.

Nevídaně široká paleta možností pro návštěvníky oblasti

Vyznavači jediného prkna ocení snowparky Son dei Prade na Tofane a Freestyle Station na Falorii s halfpipe a big air bag jumpem o rozměrech 15 x 15 m.

Pokud by někomu lákadla Cortiny nestačila, přes průsmyk Passo Falzarego jsou snadno dostupní a na Sella Rondu napojení sousedé z konsorcia Dolomiti Superski, a to Arabba / Marmolada a Alta Badia. Výjezd lanovkou na Lagazuoi následovaný nádherným 7,2 km dlouhým sjezdem do Armentaroly v Alta Badii, na konci s vlekem taženým koňmi, patří k absolutně nejhezčím lyžařským zážitkům v Dolomitech.

V samotném středisku Cortina d‘Ampezzo je ovšem k dispozici nadmíru široká paleta aktivně stráveného polyžařského odpočinku zahrnující mj. zimní stadion, bobovou i sáňkařskou dráhu, sněžné skútry, ale i mnoho dalšího.

V romantickém centru Cortiny lze rozpoznat tváře italských i evropských celebrit, všudypřítomná je noblesa, přinesená sem již prvními turisty, kterými byli již na konci 19. století angličtí aristokraté.

Okruh Grande Guerra: zalyžujte si podél frontové linie 1. světové války

Jste-li lyžařem a zároveň vás zajímá válečná historie, pak musíte vyrazit na italský okruh Grande Guerra. Zalyžujete si pod vrcholky Dolomit, kterými v průběhu 1. světové války vedla frontová linie. Čeká vás přibližně 80 km dlouhá trasa přes lyžařská střediska Arabba / Marmolada, Civetta, Cortina d’Ampezzo a Alta Badia s úchvatnými výhledy na vrcholy Monte Civetta, Monte Pelmo, Cinque Torri či Tofana.

Krvavá historie okruhu Grande Guerra

Fanoušci válečné historie budou okruhem Grande Guerra nadšeni. Během lyžování mohou objevovat pozůstatky obranných pevností či dochovaných tunelových systémů z 1. světové války, jelikož právě zde, u nejvyšších a nejznámějších vrcholů Dolomit, od května 1915 do listopadu 1917 probíhaly boje mezi italskými vojíny alpského pluku (tzv. Alpíny) a rakousko-uherskými a německými vojáky.

Co byste měli vědět, než se vydáte na okruh Grande Guerra

Co se náročnosti okruhu týče, je vhodný pro středně zdatné až pokročilé lyžaře. Sjízdnost je garantována většinou od konce prosince do poloviny března v obou směrech (modré či červené značení). Skipas je třeba celoplošný Dolomiti Superski nebo kombinovaný.

Počítejte s dodatečnými poplatky za skibusy (cca 5 €/trasa), taxi bus z Armentaroly v Alta Badii na Passo Falzarego (trasa ve směru hodinových ručiček), koňské spřežení (cca 2,50 €, trasa v protisměru hodinových ručiček). Start doporučujeme v brzkých ranních hodinách, protože většina přepravních zařízení je v provozu pouze do 16 až 16:30 hodin.

Nedoporučujeme vyrážet na okruh Grande Guerra v případě nepříznivého počasí. Některé vleky mohou být mimo provoz a návrat zpět do výchozího místa proto nemusí být zaručen.

Naši specialisté doporučují variantu trasy v protisměru hodinových ručiček (červené značení sjezdovek). Na této trase strávíte více času lyžováním a méně času přejezdy skibusem. Méně vytrvalí lyžaři naopak ocení variantu trasy ve směru hodinových ručiček, na které překonají „pouze“ 25 km sjezdovek. Lyžařský okruh Grande Guerra můžete začít v libovolném ze středisek Arabba / Marmolada, Civetta, Cortina d’Ampezzo a Alta Badia.

Poloha v opravdu prestižní lyžařské oblasti

Relativně vysoké cenové relace poskytovaných služeb jsou nezbytnou daní za „dobrou adresu“. U některých hotelů je přes vyšší cenovku patrný lehký odlesk zašlé slávy a nostalgie po časech minulých. Doslova nulová je bohužel nabídka apartmánového ubytování v centrální Cortině. Naopak poloha některých levnějších ubytovacích kapacit je poměrně daleko mimo Cortinu „město“. Kvalitní silniční spojení s Borcou di Cadore i Misurinou však tyto dílčí nedostatky dokáže účinně eliminovat. I díky menší vzdálenost z České republiky je zde vlastní auto předpokládáno, může přijít ke slovu i při přejezdech mezi vzájemně nepropojenými 2 většími a 5 menšími místními skiareály, jež nejsou mezi sebou provázány „sjezdařsky“, nýbrž jen skibusem.

Typy skipasů:

Cortina d‘Ampezzo

platí pro skiareály Tofana, Cristallo / Faloria, Passo Falzarego / Cinque Torri, Mietres, San Vito di Cadore, Auronzo a Misurina

Dolomiti Superski

platí neomezeně ve všech 12 střediscích Dolomiti Superski

Místní vzdálenosti:

Cortina d‘Ampezzo

San Vito di Cadore: 11 km
Borca di Cadore: 14 km
Misurina: 14 km
Arabba: 30 km
Corvara: 31 km
dálnice / Bressanone: 85 km
dálnice / směr Lienz: 146 km

Místní skibus:

skibus po Cortině d’Ampezzo; linky Cortina - Misurina, Cortina - San Vito di Cadore - Borca di Cadore, Cortina - Passo Falzarego a Cortina - Fiames

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, dálniční sjezd Bressanone, Brunico

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, dálniční sjezd Spittal a. d. D., Lienz

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Villach, dálniční sjezd Spittal a. d. D., Lienz

Bratislava, Wien, Graz, Villach, dálniční sjezd Spittal a. d. D., Lienz

a dále

Dobbiaco, Carbonin,

Cortina d’Ampezzo, Passo di Falzarego nebo San Vito di Cadore, Borca di Cadore

nebo

Misurina, Passo Tre Croci

Skiareál bude dle předpokladů v provozu od 7. 12. 2023.

Důležité upozornění:

tratě zakreslené zelenou čarou jsou sjezdové tratě upravované jen příležitostně a mezi údaje viz výše jsou započteny dle příslušné náročnosti

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?