NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 4

Sjezdové tratě: 20 km

  • 5 km
  • 15 km
  • 0 km

Běžecké tratě: 37 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

1184 - 2090 m n. m.

Vážení zákazníci,
rádi bychom vás upozornili, že informace uvedené o lyžařském středisku nemusí být vždy aktuální. Vzhledem k tomu, že středisko ještě nezveřejnilo všechny aktuality ohledně následující sezóny, mohou se některé údaje změnit.
V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na čísle 255 787 787 nebo e-mailu info@nev-dama.cz.
Děkujeme za pochopení.

Lyžování na Monte Bondone

  • mezi Čechy jedna z nejoblíbenějších italských lyžařských destinací
  • lyžařské terény ideální především pro rodiny s dětmi a méně až středně zdatné lyžaře
  • nezapomenutelná sjezdovka „Gran Pista“ o délce přes 3,5 km
  • velmi slušná průměrná šířka sjezdovek zabraňující tlačenicím
  • jedno z cenově nejpřístupnějších středisek Alp
  • vyšší časová náročnost při cestě z ČR

Monte Bondone – kolébka italského lyžování nad městem Trento

Populární středisko na kopci nad městem Trento je doslova synonymem dlouholeté tradice lyžařského sportu, datující se zde vystavěním prvního lyžařského vleku k roku 1934.

Jen málokde v Itálii si český lyžař užije za málo peněz tolik muziky, jako ve středisku Monte Bondone, jež za několik málo let poskočilo na našem trhu z kategorie téměř neznámých mezi ta vůbec nejžádanější. Potvrzením kvalit tohoto na první pohled nikterak svou rozlohou majestátního skiareálu (20 km sjezdovek) je nebývale vysoká návratnost klientů, kteří zdejší lyžování okusili.

Lyžařské terény jsou zde ideální úplně pro všechny, především pak pro rodiny s dětmi i méně a středně zdatné lyžaře. Celková lyžařská plocha zaujímá rozlohu přes 70 hektarů a průměrná šířka sjezdovek dosahuje velice slušných 33 metrů, což v praxi mimo víkendy znamená být na svahu skoro sami a další lyžaře nemít ani v dohledu. Jistě příjemná změna oproti obvyklým krkonošským tlačenicím...

Nezapomenutelná Gran Pista a skvělé podmínky pro snowboarding

Nezapomenutelná je pro všechny návštěvníky Monte Bondone především sjezdovka „Gran Pista“ (v překladu „Velká sjezdovka“), která si, nejen díky své délce přes 3,5 km a průměrnému sklonu 38 %, nejednou vysloužila od nejčtenějšího regionálního deníku prestižní ohodnocení „Nejlepší sjezdová trať regionu Trentino“, což je v této sportům na sněhu zaslíbené alpské provincii bezesporu významné ocenění.

Naleznete zde i na italské poměry ojediněle rozsáhlou a kvalitní nabídku pro snowboarding včetně boardercrossu a mnoha dalších lákadel pro vyznavače jediného prkna.

Až k samé dokonalosti je na Monte Bondone propracována úprava sjezdových tratí, přičemž potěší prakticky stoprocentní pokrytí areálu výkonným systémem umělého zasněžování, jenž je maximální garancí kvalitního a pestrého lyžování po celou sezónu. Na loňskou sezónu byla rozšířena a srovnána sjezdovka Topolino, snadnější je nyní i její zasněžení.

Moderní sedačkové lanovky, pojízdné koberce a atraktivní noční lyžování

Samozřejmostí střediska jsou pohodlná přepravní zařízení sestávající, pomineme-li 4 pojízdné koberce pro nejmenší návštěvníky, výhradně ze sedačkových lanovek včetně moderní vysokokapacitní sedačky s jedním z největších převýšení v Evropě (impozantních 809 metrů). Pár let zpátky nová šestimístná sedačková lanovka na Montesel nahradila původní dvě souběžné dvousedačky, čímž došlo k navýšení hodinové přepravní kapacity lanovek na 6.100 osob.

Atraktivní je úterní a čtvrteční noční lyžování s novým osvětlovacím LED systémem na sjezdovkách Cordela, Lavaman, Diagonale Montesel, jakož i ve snowparku.

Většina ubytovacích kapacit situována na svahu

Většina ubytovacích kapacit je situována téměř na svahu, což nebývá v italských střediscích zdaleka vždy pravidlem. Po celou sezónu zaujme nabídka krátkodobých pobytů na 3 a 4 noci.

Nedávnou úspěšnou novinkou je možnost lyžovat 1 den na Paganelle a 1 den ve Folgarii, ovšem pouze v rámci 6denního skipasu. Velmi žádaný je i nový skipas Dual přenosný mezi oběma rodiči dítěte, který umožňuje lyžovat jednomu z rodičů, zatímco se druhý věnuje nelyžujícímu dítěti narozenému po 30. 4. 2020, jež nemá nárok na skipas (nárok dalšího dítěte téže rodiny narozeného po 30. 4. 2016 na skipas se slevou pro kategorii bimbo stejné délky i termínu platnosti tímto není dotčen). Péčí o ratolesti proslulé středisko nabízí i dětský park a pravidelné odpolední animace ve Vasonu, tedy např. hudbu, soutěže a jiné aktivity.

Snadno dosažitelná dálnice i kouzelné historické centrum Trenta

K neopominutelným výhodám Monte Bondone lze připočíst snadno a rychle dosažitelné centrum Trenta, krásného historického města, jehož základy sahají až do 5. století před naším letopočtem. Takto unikátní kombinace alpského lyžování s kulturou velkoměsta v těsném sousedství nemá jinde v Itálii obdoby. 

V předvánočním období (od poslední listopadové dekády do 24. 12.) doporučujeme navštívit vánoční trhy v Trentu s úžasnou atmosférou a neopakovatelným koloritem.

K Itálii byla oblast Trentino přičleněna až roku 1919, do té doby byla součástí Rakouska - Uherska, stejně jako my. Nejen díky společné historii, jež se projevuje mimo jiné i výtečnou kuchyní ovlivněnou prvky jak italskými, tak i středoevropskými, se jistě budete na Monte Bondone i Vy cítit jako doma, a nikdo, kdo zdejší lyžování vyzkouší poprvé, nebude této volby litovat. Příjemná je i vzdálenost jen 725 km z Prahy a 790 km z Brna absolvovaných kromě posledních 15 kilometrů stále po dálnici.

Co však láká na Bondone nejvíce, jsou hlavně stále neskutečné ceny jak apartmánového, tak velmi kvalitního hotelového ubytování.

Odvrácenou stranou popularity resortu brzká vyprodanost některých kapacit

Určitými negativy Monte Bondone jsou menší úhrnná délka zdejších tratí a absentující nabídka černých sjezdovek, jakož i nižší nadmořskou výškou částečně limitovaná nadílka přírodního sněhu a z toho plynoucí neuspokojivé možnosti freeridu. Nic z toho však u takto jednoznačně rodinně orientovaného střediska nemůže překvapit.

Relativně velké vzdálenosti do dalších 7 lyžařských středisek oblasti Skirama Dolomiti Adamello Brenta takřka zapovídají rozšířené varianty skipasů. Nepříliš pestrá paleta polyžařské nabídky je pak logickým protikladem komornosti horských vesniček Vason, Norge, Vaneze a Candriai. Velmi brzká vyprodanost některých ubytovacích kapacit je pak logickou odvrácenou stranou značné popularity tohoto skiresortu.

Typy skipasů:

Monte Bondone

platí pro skiareál Monte Bondone; v rámci 6denního skipasu možnost lyžovat 1 den na Paganelle a 1 den ve Folgarii

Místní skibus:

linka Trento - Candriai - Vaneze - Norge - Vason - Viote; u některých ubytovacích kapacit v ceně turistické karty (viz jednotlivé ceníky), jinak za poplatek

Důležité upozornění:

tratě zakreslené čárkovanou červenou čarou (označení písmeny S, T, U, V a Z) jsou doporučené volné terény a ve výše uvedených údajích jsou zahrnuty

Místní vzdálenosti:

Monte Bondone – lokalita Vason

Trento: 20 km
dálnice (Trento Centro – jen nájezd): 19 km
dálnice (Trento Nord – sjezd): 24 km

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg

a dále                       

Innsbruck, Brenner, Bolzano, dálniční sjezd Trento Nord, Monte Bondone – lokalita Vason

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?