NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Popis oblasti

Piemonte – ohromný olympijský skiregion aneb na lyžích až do Francie

Region Piemonte se do povědomí široké lyžařské obce zapsal pořádáním Zimních olympijských her 2006, jejich hlavním střediskem byl Turín, metropole Piemontu. Pojmy jako Sestriere, Pragelato, Cesana, Sansicario, Fraiteve, Sauze d’Oulx či Bardonecchia si i přes jejich obtížnou vyslovitelnost jistě díky dennodennímu opakování z televizních obrazovek zapamatovala nemalá část populace. Poté, co se olympijské dění stalo pouhou kapitolou v historii, nastal čas pro „obyčejné“ návštěvníky, aby osobně vyzkoušeli jedinečné lyžování ve stopách olympijských hrdinů ve středisku Via Lattea / Sestriere.

Lyžování galaktických rozměrů na mléčné dráze

Oblast Via Lattea (neboli „mléčná dráha“) je tvořena 7 vzájemně a dokonce i „přeshraničně“ propojenými oblastmi Sestriere, Sansicario, Sauze d’Oulx, Cesana, Clavière, lanovkou (a nedávno konečně i sjezdovkou) naposledy připojeným Pragelatem a francouzským Montgenèvrem, to vše v nadmořské výšce od 1.380 do 2.808 metrů.

400 kilometrů vzájemně dokonale propojených sjezdových tratí bez nutnosti sundání lyží z nohou je v Itálii zcela ojedinělou nabídkou, které může konkurovat snad jen Cervinia provázaná se švýcarským Zermattem a Sella Rondou propojená 4 střediska Dolomiti Superski.

Dokonalé vyžití pro všechny sorty návštěvníků

Via Lattea nabízí sjezdovky všech typů náročnosti v ideálním poměru od hrůzu nahánějících černých „krpálů“, kde se konají závody Světového poháru, přes nepřebernou nabídku lyžařského „mainstreamu“ až po nenáročnou skituristiku. Nesmírně široké jsou zde možnosti volného terénu, narazíte na nesčetně výzev pro „extrémisty“ včetně populárního heliskiingu, ale vyzkoušet si můžete třeba i běžecké tratě v Pragelatu, kde pro naši zemi olympijské medaile vybojovali v roce 2006 Kateřina Neumannová a Lukáš Bauer.

Zde žije vášeň

Oblast má ambice oslovit nezanedbatelné procento našich lyžařů a sami tak máte i letos možnost na vlastní oči spatřit z televizních obrazovek důvěrně známá místa, z nichž ještě alpský vítr neodvál nefalšovanou atmosféru pěti spojených kruhů. Na vlastní oči se můžete přesvědčit o nebývalé rozsáhlosti dokonale lanovkami propojené oblasti, o kvalitě a náročnosti všech zdejších sjezdovek, o níž by mohli vyprávět mnozí závodníci světové špičky, jimž se zde zhmotnily či rozplynuly sny o olympijských medailích. Jak pravil slogan her, „zde žije vášeň“.

O tom se mohou přesvědčit ti z Vás, kteří nebudou litovat přece jen daleké cesty z České republiky, ani v průměru o něco vyšších finančních prostředků vynaložených za lyžařskou dovolenou zde strávenou. Garantujeme Vám, že už po prvním lyžařském dnu s kilometry absolvovaných dokonalých pist v nohách nebudete při večerním posezení u sklenky piemontského vína tohoto rozhodnutí želet.

Monterosa Ski – rozlehlé a pozoruhodné středisko ležící na hranicích Piemontu a Valle d’Aosta

Monterosa Ski je nesmírně rozsáhlá lyžařská oblast na hranicích Piemontu a sousedního autonomního regionu Valle d’Aosta, který se rozkládá v samém severozápadním cípu Itálie. Na středisko shlíží druhý nejvyšší vrchol Alp Monte Rosa. Z piemontské strany se vysoko do hor šplhá údolí Valsesia, vedoucí k resortu Alagna, který je vstupní branou k pestré lyžařské nabídce této u nás dosud pohříchu nepříliš známé oblasti. Úhrnem téměř 130 km upravovaných sjezdovek (a nespočet volných terénů) s 36 lanovkami a vleky je tvořeno středisky Alagna Valsesia – Gressoney-La-Trinité – Champoluc, Antagnod, Brusson / Estoul, Gressoney-St.-Jean, Alpe di Mera a Champorcher.

Nekonečné pláně s prachovým sněhem lákají milovníky volných terénů a nadmořská výška až vysoko přes 3.000 metrů garantuje excelentní kvalitu sněhu až do pozdního jara. Ojedinělé jsou zde možnosti heliskiingu, o možnostech snowboardingu, skialpinismu či extrémního lyžování ani nemluvě. Připočteme-li různé typy skipasů, zajímavou místní kuchyni a celou řadu historických památek, tak dojdeme k závěru, že i Monterosa Ski si naši návštěvu dozajista zaslouží. Pro milovníky jízdy ve volném terénu ještě dodáme, že freeridový server wepowder.com mu pravidelně dává 5 hvězd jako jedinému středisku Itálie.

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?