NEV-DAMA a.s.

Přepravní zařízení: 49

 • 17×
 • 17×
 • 15×

Sjezdové tratě: 139,5 km

 • 60 km
 • 51,5 km
 • 28 km

Běžecké tratě: 107 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

750 - 3029 m n. m.

Vážení zákazníci,
rádi bychom vás upozornili, že informace uvedené o lyžařském středisku nejsou aktualizované. Vzhledem k tomu, že středisko ještě nezveřejnilo všechny aktuality ohledně sezóny 2024/2025, mohou se některé údaje změnit.
V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailu info@nev-dama.cz.
Děkujeme za pochopení.

Lyžování v Kaprunu - Zell am See

 • vysoká nadmořská výška a ledovec Kitzsteinhorn zárukou vynikajících sněhových podmínek
 • dechberoucí lyžování až do výšky 3.029 metrů nad mořem
 • úctyhodné převýšení skiareálu přes 2.200 metrů
 • na 140 kilometrů upravovaných sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti
 • výtečné snowparky a EagleLine, "fun pista" s vlnami, skoky a překážkami
 • od roku 2019 pohodlná cesta z centra Kaprunu lanovkou až na ledovec
 • poloha některých levnějších ubytovacích kapacit s větším dojížděním za lyžováním

Kaprun - Zell am See – náš nejbližší ledovec a jedna z nejoblíbenějších lyžařských oblastí Rakouska

Kaprun - Zell am See je jedna z nejoblíbenějších lyžařských oblastí Rakouska. Je položená v překrásné přírodě mezi jezerem na úpatí hory Schmittenhöhe a městečkem Kaprun pod ledovcem Kitzsteinhorn. Tato oblast obsahuje 4 střediska – Kitzsteinhorn, Maiskogel, Schmittenhöhe a Lechnerberg – ležící nad centry Kaprunu a Zell am See.  Střediska mají více než různorodou nabídku sjezdových tratí, a to v celkové délce 139,5 km. Od sezóny 2019 / 20 propojuje celoplošný skipas Ski ALPIN CARD oblast Kaprun - Zell am See s oblastí Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn s celkově 408 km sjezdovek.

Rychlá a pohodlná doprava moderními lanovkami

Rychlou a pohodlnou dopravu k ledovci do Alpine Centra zajišťují moderní lanovky Gletscherjet I a II. Až pod vrchol Kitzsteinhornu vede „telemix“ Gletscherjet III a vyhřívaná 10místná kabinka Gletscherjet IV. Nová lanovka MK Maiskogelbahn s 10místnými kabinkami vede od sezóny 2019/20 z Kaprunu na Maiskogel. Dlouho očekávané završení celého projektu 3K Kaprun-Kitzsteinhorn-K-onnection s investicemi ve výši 81,5 mil. Eur je hotové. Od prosince 2019 se tak dostanete z centra Kaprunu lanovkou až na ledovec. Rovněž od prosince 2019 nastalo úplné propojení Schmittenhöhe s údolím Glemmtal v podobě vyhřívané 10místné gondoly ZellamseeXpress z Viehhofenu, odkud je možnost přejet od dolní stanice lanovky během několika minut skibusem do oblasti Skicircus. Ze Schüttdorfu na Schmittenhöhe se dostanete moderní 10místnou kabinkou areitXpress. Pro sezónu 2023/24 je novinkou kombinovaná lanovka Sonnkogelbahn na Schmittenhöhe s 6místnými sedačkami v zimě a 8místnými kabinami v létě nahrazující původní 3místnou sedačku z roku 1984. Při této rozsáhlé rekonstrukci vznikla i nová restaurace v dolní stanici lanovky.

Nadmořská výška absolutní garancí kvalitního přírodního sněhu

Nadmořská výška horní stanice lanovky na Kitzsteinhornu 3.029 m n. m. je naprostou garancí kvalitního přírodního sněhu. Na úplném vrcholu stojí úchvatná budova Gipfelwelt 3000 s galerií Národního parku Vysoké Taury, Cinema 3000 a panoramatickou platformou „Top of Salzburg“ s výhledem na více než 30 třítisícovek. Kitzsteinhorn je první ledovcový areál v Rakousku s nabídkou 41 km převážně mírnějších tratí. Areál nabízí 5 freeridových a 2 skitourové trasy, černou pistu Black Mamba se sklonem až 63 % a Ice Camp od Audi. V říjnu 2023 se na Kitzsteinhornu ve výšce 2.450 m n. m. po dokončení rozsáhlé renovace znovu otevírá budova Alpincenter s restaurací, novým Skyline Barem a dalšími službami.

Přímo nad Zell am See na hoře Schmittenhöhe se rozprostírá stejnojmenný lyžařský areál. Schmittenhöhe nabízí až 77 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti, které jsou vyhledávány hlavně pro kvalitní sportovní lyžovaní. V nabídce je mimo jiné vysoká koncentrace náročných černých sjezdových tratí v čele se známou Trassabfahrt s délkou 4 km. Na Schmittenhöhe je již 100% pokrytí umělým sněhem a také skvělé noční lyžování. Na Hochmaisu najdete vyhřívanou 8sedačkovou lanovku i s novým dětským parkem a novou funslope. Na Schmittenhöhe si můžete několikrát za sezónu zajezdit na panenském „manšestru“ již od 7 hodin ráno a poté navštívit SKI'N'BRUNCH.

Pro začátečníky a rodiny je ideální menší areál Maiskogel v Kaprunu s 20 km sjezdovek a oblíbenou bobovou dráhu Maisi Flitzer s celoročním provozem. Čerstvé propojení Maiskogelu s ledovcem však znamenalo jeho posun do zcela jiné dimenze nového „superstřediska“.

Rozsáhlá nabídka pro snowboardisty, skialpinisty a běžkaře

Středisko má velmi rozsáhlou nabídka pro snowboardisty. Nabízí nejen „klasické“ snowparky, např. EagleLine je „fun pista“ s vlnami, skoky a překážkami.

V nabídce je i nová aplikace s daty o počasí, sněhových podmínkách a úpravě sjezdovek, jízdních řádech skibusů atd. Nabízejí také řadu tipů na túry na skialpech, sněžnicích či běžkách. Pro skialpinisty je nejlepší vyžití na Kitzsteinhornu s túrami „Schneekönigin“ a „Eisbrecher“ schůdnými již od října.

Ve středisku platí velikonoční akce na skipasy Ski ALPIN CARD v termínu 23. 3. – 1. 4. 2024, kdy při koupi vícedenního dospělého skipasu (min. 4 dny) obdrží děti narozené v roce 2008 a mladší skipas zdarma.

Již tradiční akce NEV-DAMA Ski Opening na ledovci Kitzsteinhorn se ski testem a zábavným programem se koná tentokrát v termínu 16.–19. 11. 2023.

13.–14. 1. 2024 se odehrají závody FIS Evropského poháru ve slalomu v Zell am See.

V nabídce je také 107 km upravovaných tratí na klasiku, od vysokohorských na ledovci až po promenádní okolo jezera.

Pestrá škála ubytování a zábavy

V Kaprunu i v Zell am See je rozsáhlá nabídka oblíbených apartmánů i kvalitních hotelů přímo u lyžování. Malebný Maishofen je jen 4 km od Zell am See a nabízí romantiku, klid a hlavně příznivé cenové relace. Díky pravidelným skibusovým linkám je Maishofen spojen nejen s Zell am See, ale i se skiareálem Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Jeho poloha proto svádí k využití společného skipasu.

Oblast Kaprun - Zell am See disponuje nevídanou paletou polyžařské zábavy a relaxace v čele s wellness centrem Tauern Spa v Kaprunu. V Zell am See najdete například i krytou halu (bruslení, lední hokej, curling), možnost přírodního bruslení na zamrzlém jezeře po nemalou část zimy, tenis či squash v hale. Dále pak také jízdárny, kuželny, vyhlídkové lety, tandemový paragliding, snowrafting a snowtubing či atraktivní noční sáňkování. Zell am See má šarm, imperiální eleganci, romantiku a lázeňskou atmosféru. Občas poměrně vysoké ceny proto vcelku odpovídají významu, oblibě a infrastruktuře střediska.

Z nemnoha negativ lze zmínit fakt, že „covidová“ etapa zbrzdila dokončení kompletního lyžařského propojení mezi Schmittenhöhe a Saalbachem-Hinterglemmem, to se zatím stále ještě odkládá.

Vzhledem k poměrně rozsáhlé spádové oblasti je logické, že poloha některých levnějších ubytovacích kapacit je spojena s delším dojížděním za lyžováním.

Typy skipasů:

Kitzsteinhorn Gletscher

platí pro skiareál Kitzsteinhorn Gletscher a Maiskogel; platnost max. 1 den (jen do 30. 11. a od 1. 5.)

Maiskogel

platí pro skiareál Maiskogel a Lechnerberg 1 den; platnost max. 1 den

Ski ALPIN CARD

platí pro oblasti Kaprun – Zell am See a Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn; platnost 1–14 dnů

Salzburger Super Ski Card

platí jako skipas Kaprun – Zell am See a navíc i ve všech dalších skiareálech Salcburska a těsně za jeho hranicemi, tedy také například pro celou oblast Ski amadé, Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, Kitzbühel, SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental, Ski Juwel - Alpbachtal / Wildschönau, Zillertal Arenu, Wildkogel Arenu, Lungau a další; platnost od 1 dne

Místní vzdálenosti:

Zell am See

Maishofen: 4 km
Bruck an der Großglocknerstraße: 6 km
Kaprun: 7 km
Kitzsteinhorn Gletscher (ledovec): 12 km
Fusch an der Großglocknerstraße: 13 km
Saalbach: 14 km
dálnice: 65 km

Místní skibus:

skibus po Kaprunu resp. Zell am See, skibusové linky z okolních městeček k jednotlivým skiareálům, skibusová linka spojující Maishofen, Zell am See a Kaprun s ledovcem; pravidelné skibusové linky mezi Maishofenem a Saalbachem

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz

Bratislava, Wien, Linz

a dále

Salzburg, sjezd z dálnice směr Bad Reichenhall, Lofer, Saalfelden, Maishofen, Zell am See, Kaprun

nebo sjezd z dálnice Bischofshofen, Sankt Johann im Pongau, Bruck an der Großglocknerstraße, Zell am See nebo Kaprun nebo Fusch an der Großglocknerstraße

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?