NEV-DAMA a.s.

Popis oblasti

Salzburgerland (Salcbursko) – nevelký kraj, na jehož poznání Vám sotva postačí jeden život

Salcbursko patří mezi 9 spolkovými zeměmi Rakouska mezi těch pár, jež lze právem nazvat světovými velmocemi alpského lyžování.

Jména středisek jako Kaprun, Flachau, Saalbach či Bad Gastein netřeba dlouho představovat nikomu, kdo jen letmo zaslechl cosi o alpském lyžování – jsou to dějiště světových pohárů, mistrovství světa, rodiště šampiónů… Celoplošný skipas Salzburger Super Ski Card platí pro celou spolkovou zemi Salzburgerland, ale také pro blízce sousedící oblasti vedlejších spolkových zemí.

V regionu Vás očekává téměř 600 nejmodernějších lanovek a vleků, 2.300 kilometrů skvěle upravených sjezdovek, nezničená příroda s hlubokými jezery zrcadlícími majestátní vrcholky hor, bohatá historie a kulturní tradice. Najdete zde mnohé středověké hrady, které jsou vystavěny snad na každém větším kopci, či Mozartův Salzburg jako metropoli regionu, jaké se v Evropě svou krásou vyrovná málokterá…

Skicircus – Saalbach / Hinterglemm / Leogang / Fieberbrunn – kolotoč propojených vrcholů

Oblast zvaná příhodně Skicircus leží jen 15 km od Zell am See a tvoří zdánlivě nekonečný lyžařský prostor plný nedotčených svahů s hlubokým sněhem a 270 km perfektně upravovaných sjezdovek.

Od začátečníků až po ty nejzkušenější si zde užijí jízdu dokola v několika údolích na pomezí Salcburska a Tyrolska bez opakování byť jen jediné jízdy na téže lanovce. Byť nedisponuje extrémní nadmořskou výškou, díky perfektnímu umělému zasněžování a optimálnímu mikroklimatu zde nedostatek sněhu po celou zimní sezónu rozhodně nehrozí, spíše naopak.

Kaprun / Zell am See – ledovec adoptovaný Čechy

Pokud se dá o některém rakouském ledovci říci, že jsou zde čeští lyžaři jako doma, pak to bezesporu platí o Kitzsteinhornu nad Kaprunem. Jednodenním zájezdům „na otočku“ již sice odzvonilo, ale našinci na Kaprun rozhodně nezanevřeli – kvalita zdejšího lyžování zůstává setrvale vysoká, ba díky neustálým modernizacím roste, výhledy na Vysoké Taury jsou stále stejně pohádkové, návštěvníky regionu však přitahují i atrakce jiného druhu – fascinující lázně Tauernspa v Kaprunu, bobová dráha tamtéž, překrásné historické centrum a promenáda okolo jezera v Zell am See… Lze zde dokonce volit i ubytovací zařízení, kde se domluvíte naší mateřštinou.

Gasteinertal – termální relaxace po báječném lyžování

Světoznámé lázně Bad Hofgastein a Bad Gastein si svou proslulost budovaly již od první poloviny 19. století. Jsou hlavními magnety Gasteinského údolí, nacházejícího se 100 km jižně od Salzburgu v oblasti Ski amadé. Luxus, jaký si dopřávali pruští a rakouští císaři, si zde můžete v radonových pramenech o teplotě až 46°C vyvěrajících z hloubky 4.000 metrů okusit i Vy. Kdo propadne sladkému lenošení po lyžování na dvou stovkách kilometrů zdejších sjezdovek (zasahujících i do sousedního údolí Grossarltal), ten má tendenci se sem neustále vracet, proto je poptávka setrvale vysoká – kupodivu to však současně neznamená snobskou drahotu, zdejší cenová hladina je až překvapivě přijatelná.

Hochkönig – pohoda na 112 kilometrech carvingových dálnic

Jakou destinaci doporučit v rámci obřího konsorcia Ski amadé čítajícího na 760 km sjezdovek těm, kteří touží především po klidu, pohodě a nikterak extrémně náročném lyžování? Jednoznačně Hochkönig, poněkud nezaslouženě se krčící ve stínu větších a věhlasnějších sousedů. Ale upřímně řečeno, potřebujete ke štěstí něco víc, než 112 kilometrů vzájemně propojených sjezdovek, navíc vždy perfektně preparovaných? Tři romantická místa tvořící jádra oblasti, tedy Maria Alm, Dienten a Mühlbach am Hochkönig, doslova ztělesňují rakouskou zimní idylu. Za zmínku stojí velká plocha celé oblasti, jež jistě potěší milovníky skisafari, ale třeba i řada dokonalých dětských parků, díky nimž je Hochkönig doslova definicí pojmu „rodinné středisko“.

Salzburger Sportwelt – sněžná planeta Hermanna Maiera

Světovou slávu zajistil středisku Flachau místní rodák Hermann Maier, mnohonásobný olympijský a světový šampión ve sjezdovém lyžování. Závody Světového poháru se pořádají na „Herminátorem“ pokřtěné sjezdovce Hermann Maier Weltcupstrecke ve Flachau, ale i v Altenmarktu-Zauchensee.

Do oblasti Salzburger Sportwelt patří skiareály „Snow Space Flachau“, Wagrain, St.Johann-Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Kleinarl, Eben, Filzmoos a Goldegg, to celé je pak zastřešeno konsorciem Ski amadé s neuvěřitelnými 760 km sjezdovek. Vše snadno dostupné z dálnice, vybavené nejmodernějšími lanovkami, doplněné přepestrou škálou nelyžařských aktivit.

Obertauern – lyžování ve stopách Beatles

Toto známé, prestižní a vysoko položené lyžařské středisko proslavilo natáčení filmu Help se skupinou Beatles v roce 1965. Nachází se poblíž městečka Radstadt v sousedství lyžařského regionu Lungau, zaklíněné v sedle mezi vrcholy Seekarspitz, Gamsleitenspitz a Gamskarlspitz. Pro tradičně bohatou sněhovou nadílku oblast v zimním období je romanticky, ale příznačně, nazýváno „sněžná planeta". Důmyslnou a hustou sítí moderních lanovek a vleků obetkaný lyžařský areál láká nástupem na lyže hned za dveřmi všech místních hotelů. Proslulý Taurský okruh („Tauernrunde“), svým uspořádáním připomínající italskou Sella Rondu, je 100 km výtečně upravených sjezdových tratí sjízdných bez jediného odepnutí lyží.

Wildkogel Arena – excelentní rodinná oblast v Národním parku Vysoké Taury

Tato mezi českými lyžaři dosud málo známá oblast může být pro mnohé jedním z nejpříjemnějších překvapení Rakouska, Jde o excelentní rodinný areál ležící v překrásné přírodě Národního parku Vysoké Taury pod čtvrtou nejvyšší horou Rakouska Großvenediger v regionu Pinzgau. Skýtá velmi různorodou nabídku 62 km sjezdových tratí (a 18 km ski route k tomu), jež se navíc dají kombinovat společným skipasem s dalšími 143 km sjezdovek sousední, ale nepropojené, převážně tyrolské Zillertal Areny, táhnoucí se „za kopcem“ údolím řeky Gerlos. Krásné výhledy, pohostinnost obyvatel obcí Neukirchen am Großvenediger a Bramberg am Wildkogel a dobře upravované bezpečné sjezdovky s velkým podílem mírných až středních svahů jsou hlavními atributy oblasti milované především vyznavači carvingu a snowboardingu, a to nejen v kategorii začátečníků, ale i expertů.

Lungau, Werfenweng, Weißsee, Rauris – klenoty ve stínu obrů

Nepřehlédněte další velmi kvalitní střediska zastíněná výše zmíněnými obry Salzburgerlandu, nezaslouží si to. Všude jinde by totiž tato střediska hrála první ligu. Vždyť třeba taková oblast Lungau by se svými 150 km sjezdovek (z nichž část na Katschbergu leží již v Korutanech) byla ve všech ostatních spolkových zemích vyjma Tyrolska a Vorarlberska suverénně největší! Středně velká (či spíše na rakouské poměry menší) poklidná střediska jako Werfenweng, Weißsee Gletscher Welt či Raurisertal perfektně splní Vaše představy o ideální rakouské rodinné dovolené.

Lyžařská střediska

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?