NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 38

 • 10×
 • 19×

Sjezdové tratě: 95,2 km

 • 38 km
 • 28 km
 • 29,2 km

Běžecké tratě: 130 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

962 - 3210 m n. m.

Lyžování ve Stubaitalu

 • Stubaier Gletscher – největší rakouský ledovcový lyžařský areál
 • jedno z nejznámějších a nejoblíbenějších rakouských středisek
 • zajímavé skiareály Schlick 2000, Elfer Skigebiet a Serles / Mieders
 • komplexní nabídka takřka stovky kilometrů sjezdových tratí
 • blízkost Innsbrucku lákající návštěvníky k prohlídce tyrolské metropole
 • 5 sáňkařských drah, včetně nejdelší přírodní dráhy v Rakousku
 • skipas SKI plus CITY Pass platící v celkem 13 střediscích
 • lyžařská nepropojenost jednotlivých stubaitalských skiareálů

Stubaital – nejen největší rakouský ledovcový lyžařský areál

Stubaital je jedno z nejznámějších a nejoblíbenějších rakouských středisek, a to zejména díky ledovci Stubaier Gletscher, který je co do počtu kilometrů sjezdovek největším rakouským ledovcovým lyžařským areálem. Jeho poloha v blízkosti Innsbrucku láká návštěvníky ke spojení sportovní dovolené s prohlídkou této tyrolské metropole a dvojnásobného hostitele Zimních olympijských her v letech 1964 a 1976.

Stubaital je nositelem pečetě ADAC jako „nejzábavnější skiareál Alp“, což lze nepochybně vnímat jako ohodnocení vysoké kvality služeb Stubaie. V údolí vás čeká komplexní nabídka takřka stovky kilometrů sjezdových tratí pro zkušené i začínající lyžaře.

4 hlavní střediska v čele s dominantním ledovcem

Údolí nabízí 4 hlavní střediska v čele s dominantním ledovcem Stubaier Gletscher čítajícím 64 km sjezdových tratí. Níže v údolí naleznete menší, avšak nikoli nezajímavé skiareály Schlick 2000, Elfer Skigebiet a Serles / Mieders, zpestřující lyžařskou nabídku Stubaitalu.

Stubaier Gletscher, to je zejména kolotoč sjezdovek kolem Schaufelspitze spojující prosluněné svahy na Gaisskaru s Fernau - Ferners, centrem vyznavačů freeridu, a také téměř celoročně perfektní podmínky na všech 64 km sjezdových tratí a 26 moderních přepravních zařízení, především pohodlných gondol a sedačkových lanovek, korunující „Stubai“ na absolutního krále ledovců. Nádherný 10 km dlouhý neupravený sjezd Wilde Grub’n z ledovce až ke spodní stanici gondoly, carvingová trať či nejvýše položená restaurace v Rakousku Jochdohle (3.150 m n. m.) jsou pak jen dalšími klenoty v královské koruně Stubaie. Celkově na ledovci převládají velice široké, prašanem pokryté pisty, ideální zejména na carving. Od roku 2016 nová 32místná kabina 3S Eisgratbahn zkracuje čekací dobu během ranního návalu na naprosté minimum. Stubaier Gletscher je také ideálním místem pro rodinné lyžování s mnoha atrakcemi – najdete zde velký dětský park, dětský skiklub Micky Maus s množstvím atrakcí či nový BIG Family Fun Slope se skoky a terénními vlnami. I ostatní skiareály však mají co nabídnout, např. Big Ron’s Kinderland ve skiareálu Schlick 2000. Nutno též dodat, že děti do nedovršených 10 let lyžují v celém údolí Stubaital do nedovršených 10 let zdarma.

Velmi pestrá paleta aktivit ve Stubaitalu i okolí Innsbrucku

Na snowboardisty čekají funparky na ledovci či v areálu Schlick 2000, pro lyžaře-běžce je k dispozici 5 km dlouhý upravovaný okruh na ledovci v nadmořské výšce 2.600 m či přes 100 km tratí v údolí. Odvážlivci mají možnost vyzkoušet si lezecké schopnosti na známé umělé ledové věži či jízdu na 5 sáňkařských drahách, včetně nejdelší přírodní dráhy v Rakousku.

Romantická Stubaitalbahn, elektrická železnice z roku 1904, spojuje Innsbruck s městečkem Fulpmes a nabízí projížďku o délce 18,2 km.

Nedávnou novinkou je skipas SKI plus CITY Pass platící v celkem 13 střediscích a přinášející mnoho výhod i mimo lyžování – např. volné využívání sítě skibusů, bezplatnou návštěvu bazénu v Neustiftu, jednorázový 4hodinový vstup do wellness střediska Freizeitbad StuBay v Telfes, ale i řadu dalších bezplatných služeb v Innsbrucku a okolí, jako např. volný vstup na skokanský můstek Bergisel či do muzea Swarovski Kristallwelten.

Každého okouzlí místy až kýčovitě romantická atmosféra typických tyrolských vesniček obklopených zasněženými vrcholky okolních horských velikánů.

Zmínit musíme i nadmíru pohodlnou cestu z ČR téměř výhradně po dálnici.

Vyšší cena odpovídající vysoké poptávce

Vzhledem ke geografii dlouhého ledovcového údolí je logická vzájemná lyžařská nepropojenost jednotlivých stubaitalských skiareálů a fakt, že k ledovci je nutno dojíždět.

Nároční sportovci by jako negativum zmínili nepříliš vysoké procento upravovaných „černých“ pist.

Obecně platí, že vyšší ceny ve středisku odpovídají vysoké poptávce po tomto snadno dostupném údolí a výborné úrovni zdejších služeb. Dobrá dostupnost má svou odvrácenou stranu v občasné přeplněnosti sjezdovek o víkendech.

Typy skipasů:

Stubaier Gletscher, Schlick 2000, Elfer Skigebiet a Serles/Mieders

platí pro jednotlivé skiareály Stubaier Gletscher, Schlick 2000, Elfer Skigebiet a Serles/Mieders; nezahrnují vstup do bazénu; platnost 1 až 3 dny (jen na podzim a na jaře, kdy je v provozu jen ledovec, existují skipasy Stubaier Gletscher na více než 3 dny)

Stubai Skipass

od 4 dnů dále automaticky platný v celém údolí Stubaital (neexistuje s kratší platností)

SKI plus CITY Pass

platí od 2 dnů ve 13 skiareálech: Stubaier Gletscher, Axamer Lizum, Schlick 2000, Kühtai, Hochötz, Muttereralm, Bergeralm, Nordkette, Serles/Mieders, Elfer, Patscherkofel, Rangger Köpfl a Glungezer; dále platí na volné využívání sítě skibusů, bezplatnou návštěvu bazénu v Neustiftu, jednorázový 4hodinový vstup do wellness střediska Freizeitbad StuBay v Telfes, 1x návštěvu bazénu v Axams, řadu bezplatných služeb v Innsbrucku a okolí, jako např. volný vstup na skokanský můstek Bergisel, do Alpenzoo, do Hofburgu (někdejší sídlo tyrolských zemských knížat v Innsbrucku) či do muzea Swarovski Kristallwelten ve Wattens

Místní vzdálenosti:

Neustift

Fulpmes: 7 km
Stubaier Gletscher: 17 km
Innsbruck: 24 km
dálnice: 12 km

Důležité upozornění:

u skiareálu Stubaier Gletscher jsou mezi černé sjezdovky započítány i čárkovanou čarou značené volné terény a lyžařské cesty tzv. skiroute v celkové délce 21 km

Místní skibus:

skibusy mezi jednotlivými městečky a nejbližším skiareálem; pravidelné skibusové linky mezi všemi městečky v údolí a ledovcem Stubaier Gletscher

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg

a dále

Innsbruck, směr Brenner, dálniční sjezd Stubaital, Mieders, Fulpmes, Neustift

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?