NEV-DAMA a.s.

Popis oblasti

Osttirol (Východní Tyrolsko) – zimní pohádka ve stínu Grossglockneru

Východní Tyrolsko, je, jak již název napovídá, administrativní součástí rakouské spolkové země Tyrolsko. Proč je tedy uvádíme samostatně? Osttirol je totiž od roku 1919 tzv. exklávou, když jej od většiny rakouského Tyrolska odděluje italské Jižní Tyrolsko a rakouská spolková země Salcbursko. Došlo k tomu po porážce Rakouska v 1. světové válce, kdy se mírovou smlouvou za Saint Germain zmocnila jihu Tyrolska Itálie.

Jedná se o pohádkově krásnou krajinu Národního parku Hohe Tauern ukrytou ve stínu horských velikánů, jako je Grossglockner a Grossvenediger. Návštěvníci uvítají možnost využití rozšířeného skipasu pro celé Východní Tyrolsko, jenž zahrnuje např. Lienz, St. Jakob im Defereggental, Matrei in Osttirol, Kals am Grossglockner či Sillian, ale i část Korutan včetně Mölltalského ledovce a Ankogelu.

Matrei / Kals – houpačka o 40 kilometrech sjezdovek čekající na objevení

Před 12 lety došlo k propojení sousedních skiareálů Matreier Goldried a Kals am Grossglockner, čímž byla vytvořena nádherná lyžařská „houpačka“ se 40 kilometry sjezdovek a středisko zaznamenalo obrovský kvalitativní skok vzhůru. Zdejší tratě, téměř kompletně uměle zasněžované, jsou obklopeny fascinujícími velehorami. Lyžuje se až do výšky 2.621 m n. m., kam Vás přepraví pohodlné a rychlé kabinky a sedačky. Velmi slušné možnosti zde naleznou vyznavači snowboardingu. Opravdovým překvapením pro gurmány je v nadmořské výšce nad 2.500 metrů pod vrcholem hory Cimaross restaurace Adler Lounge, jež nabízí krom inovativní kuchyně i velkolepé panorama 60 alpských třítisícovek. 

St. Jakob im Defereggental / Brunnalm – skiareál nabitý atrakcemi

Rodinný skiareál St. Jakob im Defereggental / Brunnalm se rozkládá v poměrně úctyhodné nadmořské výšce od 1.400 do 2.525 m a j charakterizován převahou mírných až středně těžkých sjezdovek. Vzdor „pouhým“ 17 km sjezdovek jde o skiareál doslova nabitý atrakcemi. Jmenovat lze cvičné vleky či lyžařskou školku pro nejmenší, velmi vyhledávaný funpark, měřený rychlostní úsek, sjezdovky pro carving či terény pro freeridery. Díky nadmořské výšce i systému umělého zasněžování pokrývajícímu 95 % skiareálu zde očekávejme velmi stabilní sněhové podmínky. Další zajímavostí je nový vycházkový okruh s vyhlídkovou platformou u jezera Ochsenlacke. Na poměrně „zapadlé“ údolí nabízí Defereggental i bohatou škálu après ski zábavy.

Sillian / Hochpustertal – idylická oblast nad řekou Drávou na italských hranicích

Hochpustertal je poklidná a idylická oblast nad řekou Drávou takřka na italských hranicích s „italsky“ nadprůměrným počtem slunečných dnů, jejímž centrem je městečko Sillian. Zejména rodinám s dětmi je zaslíben zdejší skiareál s převahou méně náročných sjezdovek, ale i s překvapivě vysokým podílem náročných černých výzev pro experty. Skvělé přírodní sněhové podmínky této relativně vysoko položené oblasti pod vrcholem Thurntaleru s 2.407 m n. m. doplňuje navíc i téměř kompletní pokrytí areálu sněžnými děly. Jedna z nejdelších východotyrolských sjezdovek Kammabfahrt překonává z vrcholu Thurntaleru do Sillianu v údolí Drávy na 11 km délky převýšení 1.300 metrů, a jen o málo kratší je další malebný údolní sjezd na opačnou stranu do Ausservillgratenu. Zmínit musíme i vynikající snowboardový funpark Yellowsnow se skoky, cornerem, railem a funboxem.

Lienzer Dolomiten – po sjezdovce Světového poháru až do metropole oblasti

Přímo nad hlavním městem Východního Tyrolska Lienzem se tyčí 2 skiareály, Zettersfeld-Hochlienz a Hochstein, jehož sjezdovky vedou až do města a opakovaně hostily Světový pohár v alpském lyžování. Díky blízkosti italských hranice jde o nejslunnější region Rakouska s více než 2.000 hodinami slunečního svitu ročně. Lyžování si zde užije úplně každý, ovšem nejvíce si zde užijí rodiny s dětmi a pohodoví lyžaři. Na nejmenší návštěvníky zde čeká Bobo´s Children´s Land a adepty snowboardingu zase potěší Sunsite Park na Zettersfeldu.

Obertilliach / Golzentipp – tajný tip pro rodiny a začátečníky

Malé příjemně kompaktní rodinné středisko na hoře Golzentipp nad obcí Obertilliach ležící v údolí říčky Gail nedaleko italských hranic mnohé překvapí. Jde doslova o tajný tip pro začátečníky, děti a naprosto ideální skiresort pro méně zkušené lyžaře.

Obertilliach je znám zejména svým biatlonovým střediskem pojmenovaném po nejlepším závodníkovi všech dob, Ole Einaru Bjørndalenovi, osminásobném olympijském vítězi, který zde má trvalé bydliště.

Na zdejší krásný biatlonový stadión jezdí trénovat mnohé biatlonové reprezentace včetně té české.

Nová 10místná kabinková lanovka vás vyveze na vrchol Golzentipp, odkud vedou 2 nádherné, 4 km dlouhé sjezdy s převýšením téměř 820 metrů až do údolí. K poměrně značné nadmořské výšce připočtěme i mohutnou přírodní nadílku, vždyť některé roky zde napadne i 10 metrů sněhu. Přesto je skiareál z podstatné části zasněžován sněžnými děly. Mimořádně populární je tato destinace pro lyžaře – běžce, díky 50 km perfektních stop v údolí a 10 km vysokohorských, vždy upravovaných pro obě techniky. Doplňme ještě překrásné výhledy na protilehlé hraniční Karnské Alpy, pohostinnost místních obyvatel a dobře upravované bezpečné sjezdovky jako hlavní atributy oblasti.

Lyžařská střediska

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?