NEV-DAMA a.s.

  • Aktivity v létě na horách

Aktivity v létě na horách

Turistika

Rozhodli jste se vyrazit na letní dovolenou na hory a přemýšlíte, jaký program si naplánovat, abyste si domů dovezli co nejvíce zážitků? Inspirujte se našimi tipy, jaké aktivity podniknout v létě na horách. Ať už vás láká turistika, cyklistika nebo adrenalinové aktivity, na dovolené na horách se rozhodně nudit nebudete.

První činností, kterou můžete provozovat v létě na horách, je samozřejmě turistika. Kdo by se nechtěl procházet krásnou horskou krajinou plnou zeleně, lesů, jezer, výhledů na spanilé vrcholky, dýchat čerstvý vzduch a užívat si dokonalého klidu a liduprázdných horských stezek? Ať už vás láká nenáročná horská turistika, nordic walking nebo si troufáte na vysokohorskou turistiku či toužíte dokonce vyzkoušet alpinismus, příjemný pocit z nachozených kilometrů a krás horské přírody čeká na každého z vás.

Pokud jste opravdovými milovníky chůze, vydejte se s námi po stopách turistiky a poznejte její zajímavou historii nebo se inspirujte, jak vybrat vhodné turistické vybavení.

Cyklistika

Dalším oblíbeným koníčkem, za kterým míří v létě na hory mnoho našich klientů, je cyklistika. Na českých horách i v Alpách najdete spoustu krásných cyklistických tras, na nichž se můžete prohánět na kole a obdivovat nádheru horské krajiny. Ať už dáváte přednost lehkým či náročnějším trasám s vysokým převýšením či dokonce upřednostňujete terénní cyklistiku, neváhejte, sedněte na kolo a užijte si letní dovolenou na horách plnou cyklovýletů.

Paragliding

Pokud toužíte na vaší letní dovolené na horách zažít něco opravdu nezapomenutelného a máte pro strach uděláno, vyzkoušejte paragliding – letecký sport, při němž budete plachtit vzduchem za pomoci paraglidingového křídla. Létání v tandemu může podstoupit téměř každý. Samostatné létání je možné až po týdenním či několikatýdenním kurzu a získání pilotního průkazu pro danou skupinu. Za námahu to však určitě stojí. Uznejte sami, co může být na letní dovolené na horách krásnějšího než plachtění nad horskými vrcholky?

Další aktivity

Letní dovolená na horách poskytuje mnoho dalších možností aktivního trávení volného času. Vyzkoušejte např.:

  • lanové centrum,
  • bobovou dráhu,
  • jízdu na koloběžce nebo čtyřkolce,
  • letní tubing (zábavná jízda na plastových kruzích po umělém dráze),
  • grass zorbing (adrenalinový sjezd z kopce ve velké nafukovací kouli).
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?