• Aktivity v létě na horách

Aktivity v létě na horách

Turistika

Rozhodli jste se vyrazit na letní dovolenou na hory a přemýšlíte, jaký program si naplánovat, abyste si domů dovezli co nejvíce zážitků? Inspirujte se našimi tipy, jaké aktivity podniknout v létě na horách. Ať už vás láká turistika, cyklistika nebo adrenalinové aktivity, na dovolené na horách se rozhodně nudit nebudete.

První činností, kterou můžete provozovat v létě na horách, je samozřejmě turistika. Kdo by se nechtěl procházet krásnou horskou krajinou plnou zeleně, lesů, jezer, výhledů na spanilé vrcholky, dýchat čerstvý vzduch a užívat si dokonalého klidu a liduprázdných horských stezek? Ať už vás láká nenáročná horská turistika, nordic walking nebo si troufáte na vysokohorskou turistiku či toužíte dokonce vyzkoušet alpinismus, příjemný pocit z nachozených kilometrů a krás horské přírody čeká na každého z vás.

Pokud jste opravdovými milovníky chůze, vydejte se s námi po stopách turistiky a poznejte její zajímavou historii nebo se inspirujte, jak vybrat vhodné turistické vybavení.

Cyklistika

Dalším oblíbeným koníčkem, za kterým míří v létě na hory mnoho našich klientů, je cyklistika. Na českých horách i v Alpách najdete spoustu krásných cyklistických tras, na nichž se můžete prohánět na kole a obdivovat nádheru horské krajiny. Ať už dáváte přednost lehkým či náročnějším trasám s vysokým převýšením či dokonce upřednostňujete terénní cyklistiku, neváhejte, sedněte na kolo a užijte si letní dovolenou na horách plnou cyklovýletů.

Paragliding

Pokud toužíte na vaší letní dovolené na horách zažít něco opravdu nezapomenutelného a máte pro strach uděláno, vyzkoušejte paragliding – letecký sport, při němž budete plachtit vzduchem za pomoci paraglidingového křídla. Létání v tandemu může podstoupit téměř každý. Samostatné létání je možné až po týdenním či několikatýdenním kurzu a získání pilotního průkazu pro danou skupinu. Za námahu to však určitě stojí. Uznejte sami, co může být na letní dovolené na horách krásnějšího než plachtění nad horskými vrcholky?

Další aktivity

Letní dovolená na horách poskytuje mnoho dalších možností aktivního trávení volného času. Vyzkoušejte např.:

  • lanové centrum,
  • bobovou dráhu,
  • jízdu na koloběžce nebo čtyřkolce,
  • letní tubing (zábavná jízda na plastových kruzích po umělém dráze),
  • grass zorbing (adrenalinový sjezd z kopce ve velké nafukovací kouli).
Novinky
×
13. 06. 2019

Prodej lyžařských zájezdů 2019/2020 bude zahájen 18.06.!

Prvních 100 kapacit z Rakouska a 50 kapacit z Francie včetně ubytování v chaletech. Do konce srpna se slevou až 17 %.
Nabídku doplňujeme každý den. Zaregistrujte se do Moje Nev-Dama a hlídací pes Vám sdělí, kdy bude v prodeji Vaše oblíbené středisko.

01. 06. 2019

Letní zájezdy za super ceny !!!

Ještě jste nevymysleli, kam vyrazit na letní dovolenou? Pojeďte s Nev - Damou do Itálie či Chorvatska za bezkonkurenční ceny. Vyberte si některý z našich výhodných last minute zájezdů.
Sleva 300 Kč