NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Kvarner zahrnuje oblast navazující na Istrijský poloostrov, pod níž patří jak pevninská část (pobřeží Kvarnerského zálivu od Opatijské riviéry až po Karlobag), tak i skupina Kvarnerských ostrovů (souostroví se skládá z vnějšího pásu ostrovů - Cres, Lošinj, Unije, Susak, Ilovik a několik malých ostrůvků, a z vnitřního pásu vesměs velkých ostrovů - Krk, Rab a několik malých) v Jaderském moři. K oblasti Kvarneru jsou dále přiřazeny regiony Lika a Gorski Kotar. Kvarner je mezi turisty velmi oblíben, zejména díky příjemnému klimatu, všudypřítomné bujné vegetaci a nádherným plážím lemujícím čisté moře. Oblast je kromobyčejně bohatá i co do flóry a fauny, na severu se rozprostírají hluboké lesy a Národní park Risnjak, jihovýchodně od zálivu se rozkládá národní park Plitvická jezera (viz popis severní Dalmácie). Nad Kvarnerskou riviérou se tyčí pohoří Učka s nejvyšším vrcholem Vojak dosahujícím nadmořské výšky 1401 metrů. Toto horstvo chrání pobřeží před nepříznivými povětrnostními vlivy přicházejícími z vnitrozemí. Kvarner je však i oblastí bohatého kulturního a historického dědictví, i proto je jedním z turisticky nejstarších a nejrozvinutějších regionů Chorvatska. V centru pobřežního města Rijeka (italsky Fiume), ale i v mnoha dalších menších městech na pobřeží, si díky stovkám let benátské nadvlády připadáte jako v Itálii. Kvarnerská riviéra začíná na jihu moderním letoviskem Duga Uvala a končí tradičními lázněmi Opatija. Ovšem svou lázeňskou tradicí jsou vyhlášena i letoviska Lovran nebo Ičići a nutno říci, že jde často až o přepychové resorty uspokojující i ty nejnáročnější návštěvníky. Důvodem je, že cestovní ruch se v Kvarneru začal rozvíjet již před více než 160 lety, proto dnes poskytuje v oblasti služeb to nejlepší. Kombinace krásného moře, ostrovů i hor je doslova nezapomenutelná. Kvarner je ideální nejen pro odpočinek, ale i pro skutečně aktivní dovolenou. Ze zdejších 19 přístavů s více než 3000 kotvišť mají návštěvníci možnost pronájmu plachetnic, jachet a motorových člunů, ale mohou si dopřát i organizované výlety na ostrovy Cres, Lošinj, Krk, Rab a Pag, ale třeba i do italských Benátek. Z Kvarneru však můžete podnikat zajímavé výlety i do vnitrozemí Istrie či národního park Risnjak.

Letoviska v Kvarneru jsou, kromě rušné Opatije, spíše menší a poklidnější, většina je zaměřena zejména na rodinnou rekreaci. Naleznete zde velmi dobré zázemí a rovněž nabídka ubytovacích kapacit je dostatečně pestrá. Dovolenou na Kvarneru si můžete zpestřit množstvím kulturních, zábavních či sportovních akcí, například karnevaly v Rijece.

Crikvenica

je město v oblasti Vinodol 37 km jižně od Rijeky. Má příjemné klimatické podmínky, díky nimž se pyšní již více než stoletou historií turismu. Dnes je jedním z nejvýznamnějších center oblasti Kvarnerského zálivu. Zdejší riviéra se táhne od Jadrova na severu po Selce na jihu. Město má také bohatou lázeňskou tradici, nachází se zde množství sanatorií a lázeňských pavilonů. U moře jsou krásné písčité pláže. Množství aktivit pro dospělé (tenis, míčové hry, vodní sporty) i děti činí z Crikvenice ideální místo rodinné rekreace. Lze zde navštívit i atraktivní mořské akvárium. V září se v Crikvenici pořádá Rybářský týden. 


Doporučené trasy:

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz

Znojmo, Hatě, Wien

Brno, Mikulov, Wien

a dále

Graz, Maribor, Zagreb, dálniční sjezd Crikvenica, Crikvenica

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?